09
مه

دکوراسیون سفید و محیطی زیبا و آرامش بخش

دکوراسیون داخلی با رنگ سفید

استفاده از رنگ خنثی و سفید در دکوراسیون داخلی یک اتاق کوچک می‌تواند فضای آن را بزرگ‌تر نشان دهد. رنگ سفید اتاق تاریک و حتی بدون پنجره‌های زیاد را روشن می‌کند. اما علی‌رغم این خوبی‌ها اگر می‌خواهید نگاه کلی به رنگ سفید داشته باشید، از نکات زیر استفاده کنید تا مطمئن شوید فضای شما شیک و خوش طرح است. نکاتی برای استفاده مناسب از رنگ سفید در طراحی داخلی منزل را برای شما بازگو می‌کنیم.

 

انتخاب درست مبلمان در دکوراسیون سفید

اولین و مهم‌ترین گام برای یک اتاق نشیمن کامل با دیوارهای سفید، قرارگرفتن کمد، صندلی و مبلمانی با رنگ‌بندی متفاوت است. بهتر است در دکوراسیون داخلی مبلمانی با پایه‌های چوبی و پارچه کتان استفاده کنیم. دراین فضا از چوب و رنگ کرم که ایجاد آرامش و راحتی در فضا می‌کند و یا از ترکیب رنگ‌های سیاه و سفید می‌توان بهره برد.

طراحی داخلی با مبلمان سفید
طراحی داخلی با مبلمان سفید

 

کمی رنگ اضافه کنید

داشتن یک اتاق خنثی به رنگ سفید، به این معنا نیست که شما باید همه رنگ‌ها را کنار بگذارید و با پاشیدن چند رنگ می‌توان فضای اتاق را خیره‌کننده کرد. مثلا می‌توان در آشپزخانه‌ای با کابینت سفید از چراغ‌هایی با رنگ طلایی و چراغ‌های نئون صورتی استفاده کرد و فضا را از حس غم و اندوه نجات داد.

 

استفاده از چراغ

اتاق خواب سفید و باشکوه به همراه نور پردازی نرم و رمانتیک، ظاهری بی‌نظیر پیدا می‌کند. در بالای تخت خواب با قرار دادن یک چراغ دیواری با طرح چوبی و همچنین استفاده از رنگ بر روی ملافه می‌توانید به زرق و برق اتاق بیافزاید.

بخوانید ...
مدل پرده پذیرایی و نکات انتخاب زیباترین مدل
استفاده از چراغ در دکوراسیون داخلی
استفاده از چراغ در دکوراسیون داخلی

 

استفاده درست از رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

رنگ سفید دارای صدها سایه می‌باشد و برای انتخاب آن، نور اتاق را مدنظر قرار دهید. اتاق‌هایی که دارای نور طبیعی زیادی هستند، رنگ باید لحظه‌های گرمی را به ارمغان بیاورد. پس انتخاب یک سایه از رنگ سفید با یک پایه آبی یا خاکستری می‌تواند رنگ را متعادل سازد. به طور مثال می‌توان در یک اتاق کوچک و با نور مصنوعی روشن از رنگ‌های بژ یا کرم بر پایه سفید بهره برد.

 

بافت رنگ

اتاق تک رنگ به ویژه سفید، اگر به درستی طراحی داخلی نشود می‌تواند احساس یکنواختی ایجاد کند. دکوراسیون داخلی اتاق سفید باید با بافت‌های مختلف تفکیک شود. مثلا استفاده از آجر، کنده‌های چوب، فرشی زیبا و پارچه‌های روی صندلی می‌تواند به اتاق سفید شما، رنگی متفاوت و زیبا بخشد.

ترکیب رنگ سفید و قهوه ای در مبلمان
ترکیب رنگ سفید و قهوه ای در مبلمان

 

فضاهایی که سیاهی بهتر است

اگر چه رنگ‌های سفید می‌تواند تقریبا در همه اتاق‌های خانه استفاده شود، اما استفاده از آن برای یک آشپزخانه شلوغ یا سرویس‌های بهداشتی می‌تواند باعث کثیفی شود.

 

سفید در اینجا بهداشتی نیست!

رنگ سفید گزینه مناسبی برای کاشی‌ها و دیوارهای این قسمت‌های خانه نیست. اگر شما به دنبال یک حمام آرامش‌بخش هستید، از پرده‌های دوش سفید رنگ استفاده کنید تا این حس را برای شما تداعی کند. همچنین رنگ سفید برای اتاق خواب بچه‌ها مناسب نیست. در مورد چگونگی استفاده از هر اتاق، تصمیم بگیرید که چه نوع دکوراسیون داخلی را می‌خواهید در نظر بگیرید.

 

فرار از یکنواختی در دکوراسیون داخلی سفید رنگ

استفاده از آثار هنری

برای اینکه اتاق سفید دچار یکنواختی نگردد، می‌توان از تابلوهای نقاشی با ترکیب رنگی متفاوت بر روی دیوار استفاده کرد که باعث می‌شود فضای ما روح بخشی و آرامش خود را حفظ کند.

بخوانید ...
طراحی دفتر کار مدرن باید به چه صورت باشد؟

 

اضافه کردن گیاهان سبز به فضا در دکوراسیون داخلی سفید رنگ

در فضاهایی که دارای رنگ سفید یا سیاه یکدست است می‌توان با قراردادن گیاهان سبز داخل سالن حس فوق العاده‌ای به فضا بخشید. گیاهان دارای ترکیب رنگی بسیار زیبا و متنوع هستند که زیبایی اتاق را دو چندان می‌کنند.

استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی
استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی

استفاده از طرح‌های گرافیکی

اگر تصمیم بر بازسازی یک اتاق به رنگ سفید دارید، انتخاب یک المان یا عنصر متمایز در فضای دکوراسیون داخلی منزل می‌تواند باعث بزرگ‌تر شدن و بهتر دیده‌شدن گردد. مثلا برای این کار بهتر است در اتاق از کفپوش، فرش یا قفسه‌بندی متفاوت برای ایجاد تنوع رنگی بیشتر اتاق استفاده کرد.