دکوراسیون کلاسیک یا مدرن کدامیک بهتر است؟
14
آگوست

دکوراسیون کلاسیک یا مدرن کدامیک بهتر است؟

دکوراسیون کلاسیک یا مدرن کدامیک؟

برای این که طراحی دکوراسیون خود را آغاز کنید، ابتدا باید سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید. این که از میان دکوراسیون کلاسیک و یا دکوراسیون مدرن کدام یک را انتخاب می‌کنید، به شما بستگی دارد. این دو سبک هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. شما برای چنین انتخابی نیاز به شناخت کافی از این دو سبک دارید. سبک‌های کلاسیک و مدرن، هر کدام دنیای گسترده ای مخصوص به خود دارند و خصوصیات آن‌ها در عین تفاوت با یکدیگر، در نوع خود قابل زیبایی و جذابیت بی‌نظیری دارند.

دکوراسیون کلاسیک یا مدرن کدامیک؟
دکوراسیون کلاسیک یا مدرن کدامیک؟

موضوعی که باید در اجرای سبک مورد نظر خود به آن توجه داشته باشید، این است که چطور به بهترین نحو آن را اجرا کنید. خصوصیات هر یک از این دو سبک و نکاتی که باید در حین اجرا به کار گیرید مواردی هستند که باید پیش از پرداخت به دکوراسیون خانه تان در نظر داشته باشید.

 

سبک دکوراسیون کلاسیک

سبک کلاسیک را می‌توان همان سبک سنتی غرب در دکوراسیون دانست که این روزها کمی با خصوصیات معماری معاصر هم سو شده است. عناصری که در سبک کلاسیک به کار می‌روند، تعاریف مشخص و مربوط به خود را دارند. سبک کلاسیک، سبکی است شدیدا پایبند به نظم و تقارن. بی نظمی و آشفتگی در این سبک وجود نداردو دراین سبک وقار در همه خصوصیات آن مشخص می‌باشد و اصالتی دارد که زیبایی آن را رقم می‌زند. سبک کلاسیک، سبکی پایدار و مطابق اصول است، معمولا ریسک نمی‌پذیرد و همواره بر ارکان خود استوار است. دکوراسیون کلاسیک از طراحی داخلی قرن هجدهم در انگلستان و طراحی داخلی روستایی فرانسوی گرفته تا طراحی داخلی سرزمین‌های دور را در بر می‌گیرد.

بخوانید ...
نورپردازی؛ جادوی طراحی داخلی
دکوراسیون‌ کلاسیک‌
سبک دکوراسیون کلاسیک

سبک کلاسیک، سبکی است شناخته شده که در تمام دنیا به کار می‌رود و پیروان خاص خود را دارد. مبلمان آنتیک، دیوارهای گچبری شده، لوسترهای چشمگیر، تزیینات شگفت انگیز، دکوری‌های حکاکی شده، پرده‌های فاخر و رنگ‌های شکیل و سنگین همگی خصوصیات و ویژگی‌هایی است که در سبک دکوراسیون کلاسیک از آن استفاده می‌کنند. وقتی این ویژگی‌ها در کنار هم برای دکوراسیون منزل به کار روند، شما می‌توانید فضایی سرشار از اصالت و ابهت را تجربه نمایید. سبک کلاسیک برای کسانی که وقار در دکوراسیون را به دیگر چیزها ترجیح می‌دهند، مناسب می‌باشد. در سبک کلاسیک همه چیز بر پایه تناسب، تقارن و هارمونی، انتخاب و چیدمان می‌شوند. اما با این که این سبک ریشه باستانی دارد، همچنان به خاطر جلوه لوکس و منحصر به فردش، از مد نیافتاده است و طرفداران فراوان و خاص خود را دارد.

 

سبک دکوراسیون مدرن

سبک دکوراسیون مدرن، یکی از انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی است که در میانه قرن بیستم رواج یافت. این سبک دارای زیبایی بدون پیچیدگی بوده و باعث تعریف طراحی از دریچه جدیدی شده است. سبک مدرن بر فرم‌های مرتب، الگوهای معاصر و یک جریان یکدست بین فضاهای داخلی و خارجی استوار است که باعث ایجاد آرامش و راحتی و شیک بودن می‌شود.

دکوراسیون‌ مدرن‌
سبک دکوراسیون مدرن

از مهم ترین ویژگی در دکوراسیون مدرن، طراحی و ایجاد پنجره‌های بزرگ می‌باشد. به همین دلیل اصطلاحا گفته می‌شود در طراحی مدرن فضای داخلی را بیرون برده و برعکس آن فضای خارجی را به داخل منزل می‌آورند این عبارت عجیب به دلیل استفاده از پنجره‌های بزرگ می‌باشد که شما به راحتی بیرون از خانه را مشاهده می‌کنید و نور زیادی هم به داخل ساختمان می‌رسد. در این سبک می‌توانید از کاغذ دیواری با طرح‌های متفاوت استفاده نمایید تا با نور طبیعی هماهنگ شود. استفاده از رنگ‌های تیره و خنثی از دیگر ویژگی‌های سبک دکوراسیون مدرن می‌باشد.

بخوانید ...
سبک دکوراسیون داخلی گلم چیست؟

 

تفاوت دکوراسیون خانه مدرن و کلاسیک

هنگامی که تصمیم به چیدمان دکوراسیون منزل خود می‌گیرید تنها ملاکی که باعث انتخاب سبک مشخصی برای دکوراسیون منزل شما می‌شود سلیقه شما و سایر افراد خانواده است. ممکن است بارها به گوش شما خورده باشد که در منزلی از مدل دکوراسیون مدرن و چیدمان مدرن استفاده شده است و در یک فضای دیگری از دکوراسیون کلاسیک برای چیدمان منزل و یا محیطی استفاده شده است و ممکن است شما به خوبی تفاوت و شباهت‌های این دو سبک را ندانید.

تفاوت دکوراسیون خانه مدرن و کلاسیک
تفاوت دکوراسیون خانه مدرن و کلاسیک

در این قسمت از این مطلب از خشت بنا قصد داریم تفاوت این دو سبک را برای شما شرح دهیم با ما همراه باشید:

 

تفاوت سبک مدرن و کلاسیک از نظر هزینه

از بین این دو سبک سبک کلاسیک به گونه ای است که وسایلی که برای چیدمان این سبک باید خریداری شود دارای قیمت‌های بیشتری هستند و چیدمان دکوراسیون داخلی با سبک کلاسیک شامل هزینه‌های زیادی برای افراد می‌شود و خیلی از وسایلی که در دکوراسیون کلاسیک استفاده می‌شود مثل مبل کلاسیک، گرانقیمت و آنتیک هستند و بعضی از آنها ساخته دست هستند و یا از جنس چوب هستند که تمام مواردی که گفتیم هزینه زیادی برای افراد در بر دارد، اما در سبک مدرن به هزینه کمتری نیاز است و نیازی به خرید وسایل زیادی نیست.

 

تفاوت سبک مدرن و کلاسیک از نظر معماری

تفاوت‌های معماری مدرن و سنتی انکارناپذیر است. همانطور که می‌دانید معماری عصر حاضر با معماری مدرن در ارتباط است و در آن روی دیگر سکه ساختمان‌هایی که در گذشته ساخته می‌شدند را با معماری سنتی تعریف می‌کنند.

بخوانید ...
نکات طلایی دکوراسیون برای داشتن خانه ای زیبا و جذاب
تفاوت سبک مدرن و کلاسیک از نظر معماری
تفاوت سبک مدرن و کلاسیک از نظر معماری

در سبک کلاسیک از اشکال منحنی استفاده می‌شود، اما در سبک مدرن از اشکال مکعبی و گوشه‌دار استفاده می‌شود.

 

تفاوت سبک مدرن و کلاسیک در انتخاب پرده‌ها

در سبک مدرن معمولا از پرده‌هایی که به صورت کرکره و ساده هستند استفاده می‌شود اما در سبک کلاسیک از پرده‌های گل‌دار و پرده‌هایی که طرح‌های شلوغی دارند استفاده می‌شود.

 

ترکیب سبک مدرن و کلاسیک

بعضی از افراد طرفدار ترکیب سبک مدرن و یا کلاسیک هستند. اگر دو سبک مدرن و کلاسیک به درستی در کنار هم قرار بگیرند چیدمانی شیک و چشم‌نواز ایجاد خواهد شد. با استفاده از این دو سبک می‌توانید در کنار میزهای مربعی شکل مدرن، از مبل‌های چوبی کلاسیک که ترکیبی بسیار زیبا ایجاد می‌کنند استفاده کنید. همچنین از فرش‌های ایرانی که دارای نقش و نگار زیبایی هستند در کنار سبک مدرن استفاده کنید. ترکیب این دو سبک جلوه‌ای زیبا و دیدنی به خانه شما می‌دهد.