مبل چستر یا نئوکلاسیک کدام برای دکوراسیون بهتر است؟
06
فوریه

مبل چستر یا نئوکلاسیک کدام در دکوراسیون بهتر است؟

مبل چستر یا نئوکلاسیک در دکوراسیون منزل

مبل چستر فیلد انگلیسی لوکس، مدرن و بسیار زیبا است. اگر از طرفداران مبل چستر هستید، این مبل برای شما انتخاب مناسبی است. این مبل از چوب روس با پایه هایی از جنس توسکا ساخته شده است. مبل چستر فیلد انگلیسی بسیار با کیفیت و مرغوب می‌باشد. فوم این مبلمان ۳۰ کیلویی ویژه بوده و بسیار نرم و راحت می‌باشد. اگر می‌خواهید بین مبل چستر یا نئوکلاسیک یک کدام را انتخاب کنید تا انتها با بلاگ خشت بنا با ما همراه باشید.

مبل چستر
مبل چستر

برای ایجاد سبک دکوراسیون نئوکلاسیک نیازمند فضای وسیع با سقف بلند و پنجره های بزرگ می‌‎باشد. با استفاده از این سبک طراحی جلوه این ویژگی ها تقویت خواهد شد. با وجود این که سبک نئوکلاسیک در گروه سبک کلاسیک قرار دارد، با این وجود تلفیقی از سبک مدرن نیز در آن به چشم می‌خورد. در این سبک دکوراسیون دیوار ها اغلب با تابلو ها و قالب هایی از اشکال هندسی به همراه تزئینات ساده ای از گل آرایی تزئین می‌شوند.

دکوراسیون نئو کلاسیک
دکوراسیون نئو کلاسیک

کف اتاق نیز در این سبک خاص باید از جنس پارکت باشد. در طراحی نئوکلاسیک از پارچه های طبیعی مدرن برای اثاثیه و لوازم داخلی استفاده می‌شود و بنابراین به جای استفاده از پارچه های ملیله دوزی شده از پارچه های مخملی، پنبه ای و ابریشمی استفاده کنید و همچنین لازم به ذکر است که استفاده از آینه در این سبک دکوراسیون از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا به اتاق شکوه و جلوه بیشتری خواهد بخشید. از اینکه با ما تا این جای بلاگ مبل چستر یا نئوکلاسیک در دکوراسیون سایت خشت بنا با ما همراه هستید کمال تشکر را از شما داریم.

 

مبلمان نئوکلاسیک

تلفیقی است از سبکهای مبلمان مدرن و مبل کلاسیک؛ یا به عبارتی عناصر مدرنی که دوست داریم باشکوه باشند. گاهی اوقات خیلی از ما نه سبک مدرن را برای دکوراسیون‌ منزلمان دوست داریم و نه سبک کلاسیک. به دنبال سبکی هستیم که مابین این دو باشد، یعنی هم بتوانیم از عناصر و طراحی مدرن بهره ببریم و هم موتیف های کلاسیک را در نقاطی از دکوراسیون استفاده کنیم. سبک نئوکلاسیک دقیقا همان سبکی است که به دنبالش هستیم و می‌تواند نیاز ما را برطرف نماید.

بخوانید ...
سبک دکوراسیون تلفیقی چیست؟ نکات مهم این سبک

سبک مبل نئوکلاسیک در کشورهای: فرانسه، انگلستان، آمریکا، اسکاندیناوی، آلمان، ایتالیا و روسیه (قبل از اتحاد جماهیر شوروی) از ابتدای قرن هجدهم میلادی به یک سبک بین المللی تبدیل شد.

مبل نئو کلاسیک
مبل نئو کلاسیک

در طراحی دکوراسیون منزلتان لازم است بدانید این سبک ترکیبی از عناصر سبک کلاسیک و المان های سبک مدرن است و در عین حال به عنوان یک سبک ساده و شیک شناخته می‌شود. در واقع فرم های ساده در طراحی مدرن در کنار ظرافت های کلاسیک باعث شده این سبک برای فضاهای مختلف مناسب باشد. مبل نئوکلاسیک برای کسانی که سبک کلاسیک دوس دارند اما در عین حال به دنبال جزئیات کم تر هستند کاملا ایده آل است. این مدل مبل مبل نئوکلاسیک با طراحی ظریف تر فضای کم تری هم اشغال می‌کند.

مبل نئوکلاسیک در فضای پذیرایی

مبلمانی که برای این سبک استفاده می‌شود، به اندازه مبلمان کلاسیک پرکار و باجزییات زیاد نیست، برعکس فریم چوبی ظریف و ساده ای دارد که بهتر است از پارچه های تک رنگ و بدون طرح و نقش برای تکمیل آن استفاده شود. اگر تمایل داشتید که از پارچه های طرح دار در دکوراسیون نئوکلاسیک‌تان بهره ببرید، بهتر است آن ها را برای کوسن ها انتخاب نمایید.

نئوکلاسیک
نئوکلاسیک

متریال و موادی که در ساخت و طراحی یک سبک نئوکلاسیک استفاده می‌شود، چوب و سنگ می‌باشد. تمام متریال مبلمان نئوکلاسیک گروه مبل آنلاین از چوب سوپر راش گرجستان می‌باشد. یکی از نشانه‌هایی که می‌توانید چوب راش گرجستان را تشخیص دهید وزن سبک آن است. چوب راش خشک به مرور سبک‌تر می‌شود و شما از داشتن یک مبل زیبا و سبک لذت کامل را خواهید برد.

 

کمی از مبلمان نئوکلاسیک یا چستر بیشتر بدانیم:

سبک نئوکلاسیک مخصوص کسانی است که دارای روحیه با نشاط بوده و به دنبال دنیایی از رنگ ها در منزل خود می گردند. مبلمان نئوکلاسیک تا حدودی می تواند ترکیبی از مبلمان سبک کلاسیک سنتی باشد با این تفاوت که این سبک در رنگ های گوناگون خود را نشان می‌دهد، اما مبلمان کلاسیک معمولا دارای رنگ های قهوه ای و کرم می‌باشد.

بخوانید ...
دکوراسیون به سبک اروپایی را بیشتر بشناسیم

نئوکلاسیسم در بریتانیا در طول دهه ۱۷۵۰ و در زمان ظهور روشن فکری و یک تجدید فعالیت به سمت فلسفه یونان و روم باستان شکل گرفت. طرح های نئوکلاسیک همان ریشه های یونانی رومی را به همراه داشت؛ نظیر استفاده از ستونها، حلقه های گل، مبلمان نئوکلاسیک طلاکاری شده، پارچه های گرانبها و… اگرچه این سبک بسیار غنی و با جزئیات بسیار است؛ طرح های نئوکلاسیک لطیف تر و خالص تر نسبت به سبک طراحی پیشین مثل باروک است. در طول همان زمان در امریکا سبک طراحی نئوکلاسیک شامل احیای فرهنگ یونانی بود.

Neoclassical sofa
Neoclassical sofa

مزیت سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک نسبت به کلاسیک، این است که هیچ محدودیتی در استفاده از مواد، مبلمان و تزئینات وجود ندارد، اما از اصول خاصی تبعیت می‌کند. در این سبک شاهد برخی از عناصر مینیمال بوده و ساده بودن نیز یکی از عناصر مهم رعایت شده در آن به حساب می‌آید.

 

مبل چستر

مبل چسترفیلد بر خلاف مدل های دیگر مبلمان که مدت کوتاهی مورد توجه بودند، از آن زمان تا به حال در صدر جدول مبل های شیک و لوکس قرار دارد. به دلیل ظاهر ساده و زیبای آن همیشه در خانه های مردم بوده است. مشخصه اصلی مبلمان چستر لمسه دوزی هایی است که روی پشتی مبل قرار دارد. این لمسه دوزی ها می‌توانند بسته به طراحی آن روی دسته و نشیمن مبل هم باشند.

Chester sofa
Chester sofa

مبل چستر جزء مبل های راحتی محسوب می‌شود با این تفاوت که نسبت های به مبل های راحتی دیگر کمی لوکس تر و مجلل تر است. به همین دلیل برای فضاهایی که دکوراسیون راحت اما در عین حال لوکس دارند مناسب خواهد بود.

 

مشخصات مبلمان های چستر

مشخصه دیگر مبل های چستر این است که پشتی آن کوتاه و کمی مایل به عقب است. ارتفاع پشتی در تمام کاناپه یکسان است. مبل مدل چستر قسمت چوبی ندارد و دسته های آن معمولا قوس دار است. طراحی مبلمان چسترفیلد می‌تواند به سبک کلاسیک یا مدرن نزدیک باشد.

بخوانید ...
فرش های ایرانی و نقش آنها در دکوراسیون داخلی
مبلمان نئوکلاسیک یا چستر
مبلمان نئوکلاسیک یا چستر

مبلمان چستر اصلی در واقع از جنس چرم بوده است. پس از آن مبل چستر پارچه ای هم ساخته شد و به بازار آمد. دکوراسیون سبک روستیک یا روستایی بستر بسیار مناسبی برای مبل چستر چرم است. مبل چستر چرم قهوه ای اصیل ترین و قدیمی ترین مدل مبل چستر است و سبک خاص خود را دارد.

Chester sofa
Chester sofa

مبل چستر چرم می‌تواند رنگ های دیگری هم داشته باشد. یکی از رنگ های پرطرفدار دیگر مبل چستر چرم زرشکی است. مبل چستر چرم زرشکی را می‌توان در دکوراسیون مدرن و کلاسیک استفاده کرد.

 

انتخاب مبل چستر یا نئوکلاسیک

از مبل راحتی چستر معمولا در دکوراسیون های مدرن و امروزی استفاده می‌شود. اینطور جا افتاده است که مبل چستر راحتی از جنس پارچه و مبل چستر کلاسیک از جنس چرم است. اما هیچ کدام از این حرف ها نمی‌توانند شما را محدود به مدل خاصی بکنند. ممکن است یک مبل چستر چرم در یک دکوراسیون مدرن یا معاصر بسیار زیبا و خیره کننده از آب در آید و برعکس یک مبل چستر پارچه ای در دکوراسیون کلاسیک چشم هر بیننده ای را خیره کند.

Chester sofa
Chester sofa

در طراحی فضای داخلی، نئوکلاسیک چیزهای زیای را از روند سبک مینیمالیستی مدرن آموخته است. از حداقل مبلمان و تنها در جاهای ضروری استفاده کنید، در این صورت وضعیت به صورت بصری آسان تر خواهد شد. در کل پیشنهاد می‌شود از دو سبک مبل راحتی و مبل کلاسیک استفاده کنید و در بیشتر مواقع از چوب روشن یا قرمز و گاها نیز از چوب های رنگ شده شود.

مبل چستر یا نئوکلاسیک
مبل چستر یا نئوکلاسیک

مبلمان اضافی و سنگین وزن تقریبا هیچ گاه مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. تکیه گاه های بلند و برازنده به سهولت استفاده از صندلی و تخت خواب ها کمک می‌کند. میزهای تزئینی، میزهای قهوه و یا میزهای ضیافت و سایر عناصر کلاسیک در کنار مبلمان خوب به نظر می‌رسند.