سبک دکوراسیون داخلی ماوریک چیست؟
07
مه

سبک دکوراسیون داخلی ماوریک چیست؟

سبک دکوراسیون داخلی ماوریک چیست؟

اگر مدت‌ها است به دنبال سبکی هستید که هر جایی آن شبیه به آن را ندیده اید و سرشار از خلاقیت و نوآوری در دکوراسیون است. سبک دکوراسیون داخلی ماوریک را به شما پیشنهاد می‌کنیم. بسیاری از افرادی که با سبک دکوراسیون ماوریک را به صورت کامل نمی‌شناسند، آن را غیرعادی و از نظر بصری چالش‌برانگیز می‌یابند. این سبک از طراحی داخلی بی‌مانند و نوآورانه می‌باشد. افراد در مواجهه با این سبک دکوراسیون یا عاشق آن و یا متنفر می‌شوند. برای سبک ماوریک حد وسطی برای دیدگاه‌ها وجود ندارد.

سبک دکوراسیون داخلی ماوریک
سبک دکوراسیون داخلی ماوریک

در این سبک طرح‌هایی تجربه می‌شوند که در نگاه اول عجیب ‌و غریب به نظر می‌رسند و حتی احتمالاً زننده اما درنهایت، سبکی است که خود را جسورانه بیان می‌نماید. برای استفاده از سبک ماوریک رنگ برای دیوارها را به طور تصادفی انتخاب کنید و آن‌ها را با هم ترکیب نمایید تا فضای داخلی جذابی ایجاد کنید. علاوه بر این با کنارهم گذاشتن و همپوشانی احجام مختلف، اکسسوری‌ها و عناصر دکوراسیون مختلف، یک سبک موریک به وجود آورید که از نظر ظاهری بسیار خیره کننده است در حالی که حرفی هم برای گفتن دارد.

 

سبک دکوراسیون ماوریک مناسب چه افرادی می باشد؟

هدف از سبک ماوریک در طراحی داخلی، نمایشی دروغین از احساسات و خواسته‌های شما نیست، بلکه با این سبک شما می‌توانید نگاه جسورانه خود را به رخ بکشید و به زیبایی به نمایش بگذارید. اگر عاشق مدهای روز و زرق ‌و برق‌ هستید این سبک مناسب‌ترین انتخاب برای شما است.

سبک دکوراسیون ماوریک مناسب چه افرادی می باشد؟
سبک دکوراسیون ماوریک مناسب چه افرادی می باشد؟

ممکن است بسیاری از افراد با معنای ماوریک آشنا نباشند یا حتی درباره آن دیدگاهی ناخوشایند داشته باشند، اما اگر این سبک هم مانند همه سبک‌های دیگر به‌درستی استفاده شود، نتیجه‌ای بسیار خیره‌کننده و منحصربه‌فرد خواهد داشت.

بخوانید ...
تاثیر فرش و زیبایی آن در دکوراسیون داخلی منزل

 

سبک دکوراسیون داخلی ماوریک را در کجا می توان استفاده کرد؟

این سبک طرفداران خاصی دارد و در ساختمان‌های کوچک و بزرگ قابل اجرا است. اما از این سبک بیشتر برای خانه‌های بزرگ یا فضاهای عمومی مانند کتابخانه، گالری‌های هنری، موزه‌های بزرگ و… استفاده می‌شود. با این وجود شما می‌توانید به راحتی این سبک را به داخلی خانه دنج و کوچک خود نیز دعوت کنید و با یک طراحی زیبا، محیط خانه خود را منحصربفرد و خاص جلوه دهید.

 

اهمیت و جایگاه عناصر در سبک دکوراسیون داخلی ماوریک

در این سبک می‌توان عناصر دکوراسیونی را هسته و ماده اصلی در نظر گرفت. در خصوص نحوه چیدمان و دکور فضا و نوع به کار گیری عناصر به سبک ماوریک باید این را در نظر داشته باشید که تزئینات و چیدمان در این سبک درست مانند چیزی است که در سبک معاصر انجام می‌شود.

سبک دکوراسیون ماوریک
سبک دکوراسیون ماوریک

در این سبک از طراحی می‌توان از جزئیات متفاوتی از جمله فرش، کوسن، اکسسوری‌های مختلف و مواردی دیگری استفاده نمود. تنها تفاوت این سبک با سبک‌های دیگر این است که ممکن است به دلیل انتخاب مستقل و بدون قانون جزئیات، این دکور‌ها تفاوت‌هایی چشم گیر با یک دیگر داشته باشند.

 

ویژگی های سبک ماوریک

سبک دکوراسیون داخلی مارویک ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی دارد. در این سبک هیچ نظم و قانونی در انتخاب عناصر وجود ندارد و رنگ‌ها به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند. ر این سبک از طراحی داخلی، طرح‌هایی به چشم می‌خورد که در نگاه اول عجیب و غریب هستند، اما در نگاه کلی این سبک نماد سبکی جسورانه است که از اعمال هیچ طرح و رنگی واهمه ندارد و به تلفیقی از رنگ‌های متضاد معنا می‌بخشد. در زیر برخی از ویژگی‌های این سبک را برای شما شرح خواهیم داد:

بخوانید ...
سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی را بشناسیم

 

انتخاب رنگ در سبک دکوراسیون داخلی ماوریک

ماوریک یک سبک طراحی آزادانه است، بنابراین می‌توانید از هر رنگی که دوست دارید برای دکوراسیون خود در این سبک استفاده کنید. حتی می‌توانید از طیف گسترده ای از رنگ‌های پر زرق و برق در کنار یکدیگر نیز استفاده نمایید. در نتیجه در سبک ماوریک هیچ محدودیتی برای انتخاب رنگ ندارید و کاملا متناسب با سلیقه خود می‌توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

انتخاب رنگ در سبک‌ ماوریک‌
انتخاب رنگ در سبک دکوراسیون داخلی ماوریک

این سبک دکوراسیون شما را از رنگ‌ها محروم نمی‌کند. فرصت بازی با هر رنگی را به شما می‌دهد، تا فضایی از سرشار از رنگ و هیجان برای دکوراسیون خود خلق نمایید.

 

مبلمان در سبک ماوریک

مبلمان در هر خانه ای هسته و مرکز چیدمان آن به حساب می‌آید و مهم ترین نقش را در دکوراسیون داخلی بر عهده دارد. این سبک بیشتر از هر سبک دیگری به سبک مدرن و معاصر نزدیک است و به همین دلیل بهتر است مبلمان شما نیز به سبک مدرن انتخاب شوند. ماوریک با در کنار هم قرار دادن انواع مبلمانی که اشکال و فرم‌های غیر منتظره دارند ترکیبی جسورانه به وجود می‌آورند.

مبلمان در سبک ماوریک
مبلمان در سبک ماوریک

مبلمان ماورک جدید و خلاقانه می‌باشند. در هر حال مبلمانی نیستند که بارها فضاهای مختلف به چشم شما خورده باشند. این مبلمان البته ظاهر متفاوتی دارند، اما از لحاظ عملکردی کاملا برای فضا کار می‌‌کنند.

 

اکسسوری ها و لوازم تزئینی در سبک ماوریک

در این سبک شما آزادید از هر وسیله ای به هر شکل در طراحی خود استفاده نمایید. دیوارکوب‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف، کوسن فانتزی، لوسترهایی با طراحی منحصربفرد و خاص، مجسمه‌های کوچک و بزرگ با اشکال نامنظم، مبلمانی با چندین رنگ غالب، قاب عکس‌هایی با طرح و رنگ‌های فانتزی و … نمونه ای از اکسسوری‌ها و لوازمی هستند که می‌توانید برای طراحی، دیزاین به سبک ماوریک از آن‌ها استفاده نمایید.

بخوانید ...
شومینه مدرن؛ معرفی۲۴ مدل شومینه مدرن

 

متعادل بی قانون

اگر تعدادی خانه طراحی شده به سبک ماوریک را مشاهده کنید، در می‌یابید که از عناصر منحصربفرد و خاصی در آن استفاده شده که کمتر کسی در سبک های دیگر از آن‌ها استفاده می‌کند. بی قانونی از اصول اصلی در سبک ماوریک به حساب می‌آید، و از نظر بصری از قانون مشخصی پیروی نکرده اند. ممکن است در سبک ماوریک انواع فرم‌ها و اشکال را ببینید اما نتیجه کار دارای تعادل بصری می‌باشد.

سبک مارویک متعادل اما بی قانون
سبک مارویک متعادل اما بی قانون

انواع اکسسوری‌ها، فرم‌ها و اشکال عجیب، در عین بی قانونی، دارای تعادل هستند و در نهایت محیطی زیبا و شگفت انگیز و جسورانه را بوجود می‌آورند.