سبک دکوراسیون داخلی ایتالیایی چیست؟ ویژگی های این سبک دکوراسیون
22
ژانویه

سبک دکوراسیون داخلی ایتالیایی چیست؟ ویژگی های این سبک

سبک دکوراسیون داخلی ایتالیایی چیست؟

دکوراسیون داخلی اصلی ترین نیاز در دنیای مدرن امروز به شمار می‌آید. به جرات می‌توان گفت که دکوراسیون ایتالیایی جزو تجملاتی‌ترین و اشرافی‌ترین سبک های دکوراسیون به شمار می‌آید. ظرافت اعجاب انگیز و توجه به جزییات بسیار در این سبک خارق العاده است. در این سبک از دکوراسیون داخلی هارمونی رنگ‌ها با یکدیگر، استقاده از وسایل آنتیک بسیار به چشم می‌آید، دکوراسیون ایتالیایی با جزییات و پیچیدگی‌های بسیارش خاص و بی‌نظیر است. در این سبک از دکوراسیون داخلی از وسایل لوکس و قیمتی و حتی عتیقه به طور افراطی استفاده می‌شود، دکوراسیون داخلی ایتالیایی که در آن از وسایل لوکس و قیمتی به طور افراطی استفاده می‌شود، می‌تواند برای هرچه ارزشمندتر و اعیانی‌تر شدن خانه به افرادی که قصد دکور کردن خانه خود را با قیمتی‌ترین اجزا و گران‌ترین چیدمان دارند، کمک شایانی کند.

 

سبک ایتالیایی مدرن

در این سبک همان معماری و طراحی تجملاتی و لوکس به شکل و شمایل مدرن و امروزی است. در سبک ایتالیایی جزییات در مرکز توجه هستند و اگر می‌خواهید از این سبک معماری استفاده کنید باید برای ابتدایی ترین وسایل خانه هم وقت انتخاب بگذارید. طراحان این سبک رویکردی ساده گرایانه دارند اما این سادگی به شیک ترین شکل ممکن اجرا می‌شود و تفاوت خانه‌های این نوع طراحی به راحتی قابل درک است.

سبک‌ ایتالیایی‌ مدرن
سبک ایتالیایی مدرن

مبلمانی شیک و ساده و آشپرخانه‌هایی با رنگ روشن در طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌هایی با این سبک وجود دارند. لوستر‌های کریستالی هم بهترین انتخاب برای این مدل طراحی ایتالیایی اما در حجم و اندازه کوچک تر و جمع و جور تر از نوع معماری سنتی هستند. این شیوه نسبت به نوع اول دارای تزیینات کمتری است. برای داشتن خانه ای با این سبک معماری و دکوراسیون داخلی کافی است از هر چیزی که می‌خواهید بخرید انتخاب شما ساده ترین و در عین حال گران قیمت ترین و با کیفیت ترین نوع آن باشد. وسایل لوکس مدرن خود به خود خانه ای با این سبک ایجاد خواهند کرد.

 

سبک ایتالیایی قدیمی و سنتی

در سبک ایتالیایی قدیمی و سنتی معمولا برای پوشاندن کف خانه از سنگ‌های مرمر گران قیمت و با کیفیت استفاده می‌شود. لوستر‌هایی بسیار تجملاتی که اندازه بزرگ دارند و بسیار چشم گیر هستند و برای روشنایی خانه بکار گرفته می‌شوند. دیوار‌ها معمولا دارای گچ‌‌ بری‌های زینتی هستند و با تابلو‌های گران قیمت آراسته شده اند.

بخوانید ...
سرویس بهداشتی کوچک ایرانی با ایده های جذاب
دکوراسیون‌ ایتالیایی‌ قدیمی و سنتی
سبک ایتالیایی قدیمی و سنتی

قالیچه‌های ابریشمی فانتزی روی سنگ‌های مرمر زیبایی خیره کننده ای ایجاد می‌کنند. معمولا در طراحی گچ‌ بری‌های دیوار از رنگ‌های طلایی و اشرافی و نقش و نگار‌های قدیمی و تاریخی استفاده شده است. عتیقه جات هم که یکی از بهترین المان‌ها برای تزیین در دکوراسیون داخلی این خانه‌ها هستند و هم چنین در گوشه و کنار خانه مجسمه‌های گران قیمت را می‌توانید مشاهده کنید.

 

ویژگی های سبک دکوراسیون داخلی ایتالیایی

همان گونه که قبلا نیز اشاره شد، آن چه که در دکوراسیون داخلی ایتالیایی توجه ویژای به آن می‌شود، استفاده از ایده‌های مجلل و لوکس می‌باشد.برخی از ویژگی‌های این سبک از دکوراسیون را برای شما خواهیم گفت:

 

رنگ در دکوراسیون داخلی به سبک ایتالیایی

رنگ طلایی یکی از عناصر پر کاربرد در طراحی دکوراسیون داخلی به شیوه ایتالیایی است. چه نوع سنتی و چه نوع مدن آن با ابزار و وسایلی که با منبت کاری‌های طلایی دارند سر و کار دارد و حتی گچ بری‌های طراحی در هر دو نوع معماری ایتالیایی و بیشتر نوع سنتی بسته به فضای خانه استفاده می‌شود. ترکیب آن با  رنگ سفید یکی از رنگ‌های تجملی و اشرافی است که بسیار زیبا و چشم نواز به نظر می‌رسد. استفاده از این ترکیب در طراحی ایتالیایی بیش از سایر سبک‌ها کاربرد دارد.

رنگ در دکوراسیون داخلی به سبک ایتالیایی
رنگ در دکوراسیون داخلی به سبک ایتالیایی

این ترکیب رنگ هم در سبک مدرن و هم در سبک کلاسیک محبوب است. رنگ سفید و طلایی در گچبری دیوارها، قاب آینه‌ها منبت کاری مبلمان، مابین کاشی‌ها و کفپوش‌ها به چشم می‌خورد. علاوه بر رنگ طلایی در معماری ایتالیایی مدرن رنگ‌های سیاه و سفید هم زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند، البته زمانی که از رنگ طلایی استفاده نشده باشد.

 

مبلمان

میلمان در طراحی دکوراسیون داخلی نقش زیادی دارد. در طراحی سبک ایتالیایی کلاسیک از مبلمان، وسایل تزئینی و قاب عکس‌هایی که روکش طلا در آن‌ها به کار رفته است استفاده می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت استفاده از رنگ طلایی در طراحی سبک ایتالیایی زیاد به چشم می‌خورد و همین امر کمک شایانی به لوکس بودن فضا دارد. استفاده از مبلمان مجلل و با کیفیتی که در طراحی آن‌ها از منبت کاری استفاده شده است نیز از دیگر اجزاء دکوراسیون ایتالیایی می‌باشد. از دیگر مواردی که در طراحی سبک ایتالیایی به چشم می‌خورد، وجود پنجره‌های قوسی شکل و در کنار آن استفاده از انواع مدل پرده‌های زیبا و مجلل می‌باشد.

بخوانید ...
اصول طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟
مبلمان
مبلمان

استفاده از مبلمان و سایر المان‌های ساده و با کیفیت، در کنار لوسترهای کریستالی و استفاده از نورپردازی مناسب می‌تواند در اجرای سبک دکوراسیون داخلی مدرن به شما یاری کند. اگرچه سبک ایتالیایی مدرن از سادگی بیش تری نسبت به سبک کلاسیک آن برخوردار می‌باشد، اما با این حال از اکسسوری‌های براق و چشم نواز در این سبک طراحی استفاده می‌گردد.

 

تأثیر نور پردازی در دکوراسیون داخلی ایتالیایی

در دکوراسیون داخلی به سبک ایتالیایی شما هیچ گاه کم و کاستی را مشاهده نمی‌کنید. از آنجایی که سبک کلاسیک قدری با تم رنگی تیره همراه است شاید نور پردازی بیشتری به نسبت سایر سبک ها برای این نوع طراحی نیاز باشد و این مهم را با استفاده از لوسترهای بلوری و آباژورهای دکوری عموما دیزاینرها به انجام می‌رسانند. این سبک در تمام پارامترها از دیگران پیشی گرفته است و یک ایده پردازی لاکچری را فراهم آورده است چرا که  تمام دکوری‌ها با تم‌های رنگی طلایی به شکل بی بدیلی به رخ کشیده می‌شوند. حتی رگ‌های از رنگ طلای را شما می‌توانید در سنگ‌های به کار گرفته شده در دکوراسیون داخلی منزل می‌توانید مشاهده کنید.

تأثیر نور پردازی در دکوراسیون داخلی ایتالیایی
تأثیر نور پردازی در دکوراسیون داخلی ایتالیایی

رنگ طلایی با آینه‌های به کار گرفته شده در فضا قدری نیاز به نور پردازی‌های نقطه ای و سقفی را کاهش می‌دهد و همین امر بهره گرفتن از لوسترهای بلوری بزرگ را زیبا تر جلوه می‌دهد. دریک کلام باید بگویم نور پردازی‌های که به صورت مخفی داخل سقف صورت می‌گیرد در دکوراسیون کلاسیک به سبک ایتالیایی جایی ندارد و تنها گزینه ایده ال برای سبک مدرن به شمار می‌آید.

 

 اکسسوری‌

در این سبک استفاده صحیح و به جا از اکسسوری‌ها برای ایجاد جذابیت ظاهری و بصری تاثیرگذار است. استفاده از مجسمه‌های هنری، اشکال تاریخی، کریستال‌ها وآینه‌ها نقش پررنگی در استایل ایتالیایی دارند. در کل طراحی سبک ایتالیایی بسیار پر زرق و برق صورت می‌گیرد. یکی دیگر از گزینه‌های تجملگرایی استفاده فراوان از اکسسوری‌های طلایی رنگ است. مجسمه‌های هنری که از سنگ مرمر ، چوب و .. فلز ساخته شده اند. شیشه، کریستال و آینه‌ها نیز نقش بزرگی در استایل دادن به دکوراسیون خانه ای به سبک ایتالیایی دارند.

بخوانید ...
انواع سبک های دکوراسیون داخلی در جهان

 

سرویس بهداشتی در دکوراسیون داخلی به سبک ایتالیایی

ترکیب هنر و معماری در همه جای دنیا باعث خلق شاهکار‌های بسیاری شده است که نظر هر بیننده ای را به خود مجذوب می‌کند. کاشی‌های دارای طرح‌های خاص و سنگ‌های مرمر با رگه‌های زیبا برای فضای سرویس بهداشتی و حمام، به دکوراسیون داخلی این فضا‌ها زیبایی خیره کننده ای می‌بخشد.

سرویس بهداشتی و حمام در دکوراسیون داخلی به سبک ایتالیایی
سرویس بهداشتی و حمام در دکوراسیون داخلی به سبک ایتالیایی

آینه و میزی که در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند با آینه و میز‌های سرویس بهداشتی در خانه‌های معمولی کاملا متفاوت هستند. پس فضای سرویس بهداشتی هم باید به اندازه ای باشد که بتوان چنین وسایل زینتی را به راحتی در آن قرار داد.

 

طراحی نشیمن به سبک ایتالیایی

مهم‌ترین قسمت خانه که ایده، سلیقه و سبک دکوراسیون شما را نشان می‌دهد نشیمن خانه است. چیدمان نشیمن خانه شما باید در حد بسیار عالی و با توجه به جزئیات طراحی شود. در طراحی ایتالیایی از سقف تا کف باید تمام اجزا در نهایت دقت و ظرافت و لوکس بودن انتخاب شوند.

طراحی نشیمن به سبک ایتالیایی
طراحی نشیمن به سبک ایتالیایی

تمامی جزئیات باید با کیفیت بالای متریال باشند. لوسترهای چند طبقه کریستالی،مبلمان ایتالیایی، آکسسواری‌های نقره و کف‌پوش‌های مرمر و دیوارهایی با گچبری‌های پرنقش و نگار و ظریف جزء الزاماتی هستند که باید در نشیمن رعایت شوند تا یک نشیمن با طراحی ناب ایتالیایی داشته باشیم.

 

اتاق خواب به سبک دکوراسیون داخلی ایتالیایی

اگر انتخاب شما پیاده کردن طراحی ایتالیایی است باید این طرح را در همه قسمت‌های خانه اجرا کنید. اتاق خواب‌ها یکی از قسمت‌هایی هستند که با اجرای این شیوه معماری چه در نوع سنتی و قدیمی و چه در نوع مدن آن تغییری اساسی خواهند کرد. برای طراحی اتاق خواب نیز باید به سراغ همان وسایل تجملاتی برویم. از آباژور قدیمی و عتیقه بگیرید تا انواع مدرن آن‌ها، تخت خواب‌های سلطنتی طلا کوب و مبل‌هایی مجلل برای اتاق خواب‌ها نیز می‌توانید استفاده نمایید.

اتاق خواب به سبک دکوراسیون داخلی ایتالیایی
اتاق خواب به سبک دکوراسیون داخلی ایتالیایی

یکی دیگر از نیاز‌های اجرای معماری ایتالیایی داشتن فضا به اندازه کافی است. خانه و هم چنین فضای اتاق‌ها باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانیم اصول مربوط به این طراحی شیک و منحصر به فرد را به درستی اجرا کنیم.