لیست کارهای بازسازی ساختمان چیست؟
22
مه

لیست کارهای بازسازی ساختمان چیست؟

هنگام بازسازی ساختمان از کجا باید شروع کنیم؟

بازسازی آپارتمان یکی از اقداماتی است که می‌تواند تاثیری زیادی بر حس و حال فضاهای خانه بگذارد. گاهی اوقات می‌توان با عوض کردن رنگ دیوار یک فضا یا تعویض روکش مبلمان، انقلاب عظیمی در فضای خانه ایجاد کرد. روش‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند باعث ایجاد تغییر در فضا و حس و حال آپارتمان ما شود که به این راهکارها بازسازی آپارتمان گفته می‌شود. که ما در این مطلب از خشت بنا لیست مهم‌ترین کارها را هنگام بازسازی بنا آورده‌ایم با ما همراه باشید.

هنگام بازسازی ساختمان از کجا باید شروع کنیم؟
هنگام بازسازی ساختمان از کجا باید شروع کنیم؟

بازسازی منزل علاوه بر اینکه از نظر ایمنی اهمیت زیادی دارد، در سلامت جسمی و روحی افراد خانواده نیز تاثیر خیلی مهمی دارد. بازسازی آپارتمان معمولا به چند علت انجام می‌شود. گاهی اوقات ساختمان قدیمی نیست اما صاحب آن علاقه مند است که تغییراتی در آشپزخانه و کابینت و یا کاشی و سرامیک و رنگ انجام دهد. گاهی اوقات نیز بازسازی به علت قدیمی بودن ساختمان و خرابی‌های ناشی از عمر ساختمان است. بازسازی آپارتمان در تهران یکی از معمول ترین کارها می‌باشد، شرکت‌های بازسازی آپارتمان در تهران فراوان یافت می‌شود، البته افراد باید برای انتخاب شرکت مورد نظر با توجه به بودجه و سلیقه خود دقت زیادی داشته باشند.

 

لیست کارهای بازسازی ساختمان

چک لیست بازسازی خانه شامل تک تک مواردی است که باید در پروسه بازسازی انجام شوند. در چک لیست بازسازی ساختمان همه موارد به ترتیب زمان انجام آن‌ها لیست شده و مشخص می‌شود. ما در این مقاله همه آن‌ها را برای شما خواهیم گفت با ما همراه باشید.

 

نوشتن ایده های بازسازی خانه بر روی کاغذ

ممکن است برای شما نیز جالب باشد بدانید که اولین قدم در این مسیر بلند و خسته کننده تنها ایده است، ایده ای که برای قسمتی از منزل خود در ذهن دارید و می‌خواهید با کمترین هزینه ممکن این کار را به اتمام برسانید. بهتر است زمانی که ایده ای به ذهن شما رسید آن را بر روی کاغذی بنویسید تا هر زمان که فرصت دارید به این ایده پر و بال بدهید.

بخوانید ...
بک اسپلش آشپزخانه ؛ انتخاب سخت اما کم‌هزینه
نوشتن ایده های بازسازی خانه بر روی کاغذ
نوشتن ایده‌های بازسازی خانه بر روی کاغذ

البته برای اینکار می‌توانید با دیگر دوستان و آشنایان یا افراد متخصص در این کار مشورت نمایید، تا بتوانید بهترین و مقرون به صرفه ترین راه را برای انجام کاری که به آن فکر می کنید دست پیدا کنید. پس از شما میخواهم که همواره ایده‌های خود را در هر زمینه ای بر روی کاغذ بیاورید تا بعدا بتوانید این ایده را پخته تر و قدرتمندتر کنید.

 

تنظیم بودجه یکی از موارد چک لیست بازسازی ساختمان

یکی از موارد خیلی مهمی که در لیست کارهای بازسازی ساختمان وجود دارد تنظیم بودجه است. تنظیم بودجه ای واقع گرایانه برای بازسازی خانه، بستگی به تقریبی دقیق از هزینه‌های شما دارد. تصور کنید قبل از عایق بندی پشت بام پولتان تمام شود. در این صورت، آنجا جای مناسبی هنگام بارندگی نخواهد بود. بنابراین اگر قادر یا مایل به سرمایه گذاری در این پروژه نیستید، محدودیت‌های خود را بشناسید و بر روی مسائل مالی خود کنترل داشته باشید. همچنین به شما توصیه می‌کنیم که بودجه خود را ۱۰ تا ۲۵ درصد برای پوشش موارد ناخواسته افزایش دهید.

 

دریافت مشاوره

برای دریافت شماوره برای بازسازی بهترین کار این است که به سراغ افراد متخصص در این زمینه بروید. در حال حاضر، شرکت‌هایی وجود دارند که فعالیت اصلی آن‌ها، بازسازی کردن و نوسازی کردن ساختمان‌ها و خانه‌های قدیمی است و سال‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کنند. به همین منظور برای این کار بهتر است به سراغ یک شرکت معتبر بروید.متخصصان شرکت‌های ساختمانی فعال در بازسازی، معمولا در قبال دریافت مبلغی، به محل مورد نظر شما مراجعه می‌کنند و پس از بررسی وضعیت کنونی ساختمان، مسیر درست برای بازسازی خانه را به شما نشان می‌دهند.

دریافت مشاوره
دریافت مشاوره

آن‌ها همه جوانب را در نظر می‌گیرند و مواردی را بررسی و کنترل می‌کنند، که حتی ممکن است به ذهن شما هم نرسد و به نظرتان بی‌اهمیت باشد. به عنوان مثال، مقاوم‌سازی ساختمان‌ها در برابر زلزله، موضوعی مهم و حیاتی است. بنابراین شرکت‌های ساختمانی بررسی می‌کنند که برای مقاوم سازی ساختمان شما، چه عملیاتی باید صورت گیرد و چه تجهیزات و امکاناتی مورد نیاز است.

بخوانید ...
ترکیب رنگ در دکوراسیون خانه با ایده های دلنشین

 

پیدا کردن شرکت مناسب یکی از کارهای چک لیست بازسازی ساختمان

برای پیدا کردن بهترین شرکت برای بازسازی ساختمان، در ابتدا بهتر است چند شرکت بازسازی ساختمان را در نظر داشته باشید سپس با مقایسه شرایط، نمونه کارها و میزان سابقه کار هریک، بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

 

برآورد هزینه

یکی ازموارد دیگر لیست کارهای بازسازی ساختمان برآوردهزینه است. هزینه بازسازی از لحاظ اقتصادی نسبت به هزینه ساخت مجدد بنا کمتر است به همین دلیل بسیاری از صاحبان ملک، بازسازی و نوسازی ساختمان را به تخریب کامل بنا ترجیح می‌‌دهند. با توجه به هزینه بازسازی خانه، بهترین راه برای نوسازی، طراحی مجدد ساختمان داخلی است، مثل کف سازی و نصب پارکت، تعویض کاغذ دیواری، دکوراسیون داخلی آشپزخانه و تعویض کابینت آشپزخانه، کارگذاری سقف کاذب و بسیاری تغییرات دیگر.

برآورد هزینه
برآورد هزینه

برای برآورد یک پروژه ساختمانی نیاز به دانش فنی و تجزیه کافی از هزینه بازسازی به صورت آشکار و پنهان عملیات ساختمانی است. بنابراین از چند شرکت برای این کار مشورت بگیرید. برآورد هزینه نیاز به بازدید مکان دارد که مشخص شود نیاز به پیمانکار فرعی هم هست یا خیر. آن‌ها باید تعداد زیادی عکس بگیرند و اقداماتی انجام دهند و طرح کلی را برای تایید برای شما بفرستند. این برداشت پیمانکار از چیزی است که شما می‌خواهید. به محض اینکه شما طرح کلی را تایید کردید، او می‌تواند کار را شروع کند. ۳ تا ۶ هفته از اولین ملاقات طول می‌کشد تا کار در دست گرفته شود.

 

تعیین زمان مناسب یکی از کارهای چک لیست بازسازی ساختمان

اگر برای بازسازی ساختمان خود زمان مشخصی را مد نظر دارید، وقتی که با پیمانکارها مصاحبه می‌کنید، این زمان را در ذهن داشته باشیدو به آن‌ها اعلام نمایید و همچنین مطمئن شوید که آن‌ها می‌توانند سر موعد مقرر کار را به شما تحویل دهند. پیمانکار باید بپرسد که چه زمانی می‌خواهید کار تکمیل شود. اگر حتی عجله نیز ندارید، یک زمان معین و مشخصی را تعیین کنید. این یک سرعت را برای کار تعیین می‌کند و باعث می‌شود همه چیز بدون نقص پیش برود.

بخوانید ...
تاثیر گیاهان در دکوراسیون داخلی و نقش آن ها
تعیین زمان مناسب یکی از کارهای چک لیست بازسازی ساختمان
تعیین زمان مناسب یکی از کارهای چک لیست بازسازی ساختمان

همچنین توجه داشته باشید که وقتی برای یک پروژه بازسازی برنامه ریزی می‌کنید، کارها باید با یک ترتیب مشخصی انجام شود. ممکن است مثلا نصاب‌ها بتوانند کارشان را در یک ماه تمام کنند اما لوله‌کش‌ها در ۶ هفته کار خود را تمام کنند. از تقویم برای این کار استفاده کنید و هر مرحله را طوری بزنامه ریزی کنید که همه چیز با هم هماهنگ شود و به بهترین نحو ممکن انجام شود.

 

خرید مصالح

مصالح ساختمانی در بازسازی ساختمان یکی از موارد مهم است که خرید این مصالح معمولا بر اساس نیازهای کارفرما در بخش اول تعیین می‌شود ودر بخش بعد یا توسط کارفرما خریداری می‌شود و یا توسط تیم بازسازی ساختمان خریداری شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد، مصالح ساختمانی در بازسازی ساختمان شامل چند بخش است در این مقاله از کارویس برای شما بخشی از آن را می‌گوییم، بخش اول مصالح ساختمانی در بازسازی ساختمان:مصالح بومی هستند که شامل خاک،چوب،سنگ‌های برای بازسازی ساختمان است ،بخش دوم مصالح ساختمانی در بازسازی ساختمان: شامل فرادوره‌های خاکی است از جمله دانه رس، آجر، نسوزها، کاشی و سرامیک است.

خرید مصالح یکی از موارد لیست کارهای بازسازی
خرید مصالح

بخش سوم از مصالح ساختمانی برای بازسازی ساختمان: مصالح سخت شونده هستند از جمله آهک‌ها،گچ‌ها،ملات‌ها و اندودها، سیمان و بتن، بخش چهارم مصالح ساختمانی در بازسازی ساختمان: عایق‌ها هستند که خود نیز شامل عایق‌های حرارتی، عایق‌های رطوبتی، عایق‌های صوتی هستند مثل شیششه‌های دو جداره و غیره. باید این نکته را متذکر شد که یک سری از مواد و مصالح بازسازی ساختمان در گروه خاصی قرار نمی‌گیرند مثل شیشه، پلاستیک، کامپوزیت و مصالح فلزی.