رنگ کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲ چیست؟
02
جولای

رنگ کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲ چیست؟

برترین رنگ های کابیت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

در این مقاله از خشت بنا می‌خواهیم بهترین رنگ ها را برای کابینت های آشپزخانه در سال ۲۰۲۲ معرفی نماییم با ما همراه باشید. در دنیای امروز نسبت به گذشته ، طراحی دکوراسیون منزل بسیار پر اهمیت شده است. به طوری که بیشتر افراد سعی دارند هر روز بیشتر از دیروز در دکوراسیون منزل خود تنوع ایجاد نمایند. بنابراین اگر احساس می‌کنید آشپزخانه شما به یک بروزرسانی مدروز نیاز دارد و خیلی نگران تغییر ویژگی های آشپزخانه نیستید، یک تغییر رنگ ساده تمام چیزی است که برای زنده کردن فضا لازم دارید.

برترین رنگ های کابیت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲
برترین رنگ های کابیت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

بنابر تحقیقات گسترده در مورد ترند رنگ های ۲۰۲۲ سال جدید بسیاری از ترندهای را در طراحی آشپزخانه به ارمغان خواهد آورد که نباید نادیده گرفته شوند. رنگ های پررنگی که ظاهری قابل توجه دارند، جایگزین طرح‌های رنگی خنثی محبوب امروزی خواهند شد. ترند مد روز کابینت در سال ۲۰۲۲ یکی از مسائلی هست که در حال حاضر ذهن بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است.

 

رنگ سفید

رنگی که در بیشر سال های گذشته بسیار پرطرفدار بود رنگ سفید بود این رنگ در سال ۲۰۲۲ نیز جزء رنگ های برتر می‌باشد. همانطور که می‌دانید، سفید رنگی است که همیشه طرفداران خاص خودش را دارد و هیچ زمانی از رده خارج نمی‌شود. سفید یکی از گزینه های مناسب برای دیوار و کابینت های آشپزخانه کوچک است که می‌تواند فضای آن را دلبازتر جلوه دهد. این رنگ درخشان و پرنور و آرامش دهنده و نشون دهنده تمیزی، پاکی و سردی است و بی روحی را القا می‌کند. کابینت های سفید رنگ را می‌توان یکی از محبوب‌ترین گزینه ها برای انتخاب کابینت آشپزخانه در نظر گرفت.

رنگ سفید کابینت
رنگ سفید کابینت

این کابینت ها را می‌توان در سبک ها، مدل ها و همچنین ترکیب رنگ های مختلف بکار برد. به طور کلی، کابینت ها به دلیل تنوع رنگ، جذابیت و استحکام از جمله محبوب‌ترین گزینه ها به شمار می‌روند که ظاهر شیک و منحصر به فردی که فضای آشپزخانه می‌بخشند.کابینت های سفید رنگ هم به صورت مات و هم به صورت براق بکار می‌روند. با این وجود، کابینت های سفید براق بیشتر از نوع مات آن‌ها، نور را انعکاس می‌دهند و باعث بزرگ‌تر و روشن‌تر دیده شدن آشپزخانه می‌شوند. به همین دلیل است که کابینت های سفید براق برای آشپزخانه های کوچک و کابینت های سفید مات برای آشپزخانه های بزرگ‌تر پیشنهاد می‌شوند.

بخوانید ...
بازسازی آشپزخانه قدیمی و مراحل انجام آن

 

رنگ مشکی از رنگ های کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

کابینت مشکی از جمله انتخاب های بسیار عالی برای داشتن آشپزخانه‌ای کاملا لوکس و لاکچری می‌باشد که با رنگ های متعددی قابل ست شدن است، از رنگ مشکی مات و براق آن می‌توانید استفاده کنید. کابینت مشکی مات یکی از انتخاب های بسیار عالی برای محیط های مدرن بوده و به دلیل عدم بازتاب نور باعث می‌شود تا فضا کوچک دیده شود. لذا می‌توان گفت برای آشپزخانه های بزرگ با سبک های مدرن و مینیمال، مشکی مات می‌تواند انتخاب ایده آلی باشد. با توجه به اینکه از چه متریالی برای ساخت کابینت استفاده می‌شود، می‌توان آن‌ها را به صورت براق یا مات اجرا نمود. به عنوان مثال، اگر کابینت پولیشی انتخاب می‌کنید، می‌توان از سیاه براق بر روی آن‌ها استفاده کرد.

رنگ مشکی از رنگ های کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲
رنگ مشکی از رنگ های کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

از مهم‌ترین مزایای کابینت های سیاه براق، بازتاب نور در آن‌ها می‌باشد که فضا را بزرگ‌تر نشان خواهند داد. علاوه براین، براقیت و درخشندگی سطح کابینت باعث می‌شود تا فضایی بسیار لوکس و لاکچری جلوه کند. رنگ مشکی برای تجهیزات دکوراسیون انتخاب افرادیست که به دنبال لوکس و لاکچری بودن هستند و بدون شک دست روی بهترین گزینه گذاشته اند. این درحالیست که اگر برای یراق آلات و دستگیره و سایر وسایل موجود در آشپزخانه از رنگ طلایی به صورت هوشمندانه استفاده شود نتیجه‌ای فوق العاده خواهد داشت. کابینت سیاه طلایی فضایی به معنای واقعی لوکس را ایجاد می‌کند که مدرن و اصیل بودن را به خوبی در خود حفظ کرده است.

 

رنگ قهوه ای

رنگ قهوه‌ای یکی از رنگ های کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲ می‌باشد. این رنگ از انواع رنگ هایی است که علاوه بر زیبایی و جذابیت خاصی که دارد در فضای آشپزخانه باعث ایجاد حس آرامش می‌شود و این رنگ زیبا هیچوقت از مد نمی‌افتد بنابراین اگر شما تمایل دارید کابینت های آشپزخانه تان رنگی بی نظیر و جذاب داشته باشند مدل کابینت قهوه‌ای می‌تواند برایتان انتخابی مناسب و ایده آل محسوب شود. رنگ قهوه‌ای از انواع رنگ های گرم است و این رنگ زیبا به سادگی با سایر رنگ ها ترکیب می‌شود از این رو اغلب افراد تمایل دارند برای ایجاد دکوراسیونی شیک و بی نظیر در فضای آشپزخانه منزل خود رنگ کابینت ها را از بین طیف های تیره و روشن رنگ قهوه‌ای انتخاب نمایند.

بخوانید ...
تاثیر نورپردازی در دکوراسیون داخلی چیست؟
کابینت‌ قهوه ای
رنگ کابینت قهوه ای

کابینت ها به رنگ قهوه‌ای سادگی و زیبایی خاصی دارند و این مدل کابینت ها برای آشپزخانه ها با فضای بزرگ انتخابی مناسب و ایده آل محسوب می‌شوند همچنین رنگ قهوه‌ای را می‌توانید با سایر رنگ ها نظیر سفید و کرم و زرد و … به راحتی ترکیب کنید و دکوراسیونی بی نظیر را در فضای آشپزخانه منزل ایجاد نمایید. کابینت ها به رنگ قهوه‌ای روشن برای آشپزخانه ها با فضای کوچک انتخابی مناسب و ایده آل محسوب می‌شوند.

 

رنگ طوسی از رنگ های کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

کابینت های طوسی در انواع طیف های مختلف تیره و روشن موجود هستند و در برخی از این طرح ها برای ساخت کابینت از ترکیب دو رنگ مختلف نظیر طوسی و سفید، طوسی و مشکی و … استفاده شده است. در برخی از طرح های کابینت آشپزخانه طوسی کابینت های قسمت بالا به صورت طوسی تیره می‌باشند و کابینت های قسمت پایین نیز طوسی تیره هستند که این طرح ها زیبایی و جذابیت خاصی دارند و باعث خلق فضایی بی نظیر در آشپزخانه می‌شوند.

رنگ طوسی از رنگ های کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲
رنگ طوسی از رنگ های کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

اگر فضای آشپزخانه منزل تان کوچک است بهتر است برای ایجاد فضایی دلباز و بزرگ‌تر از کابینت های طوسی با رنگ روشن استفاده نمایید. کابینت های طوسی تیره نیز برای آشپزخانه ها با فضای بزرگ انتخابی ایده آل به شمار می‌روند. کابینت طوسی در انواع طرح های کابینت مدرن و کابینت کلاسیک موجود می‌باشد و اگر دکوراسیون داخلی آشپزخانه منزل شما به صورت امروزی طراحی شده است بهتر است کابینت های مدرن طوسی را در فضای آشپزخانه نصب کنید.

بخوانید ...
رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی با چه رنگی ست می شود؟

 

رنگ سبز

اگر از طرفداران و علاقه‌مندان رنگ سبز هستید و دوست دارید از این رنگ برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه­ خود استفاده کنید، باید بدانید که این رنگ فضایی گرم و رنگین را در آشپزخانه ایجاد می­‌کند. رنگ سبز القا کننده حس آرامش است و در عین حال می‌تواند بسیار انرژی بخش باشد. داشتن یک آشپزخانه با رنگ سبز منعکس کننده روح طبیعت در منزل است. می‌توانید از انواع رنگ سبز برای آشپزخانه خود استفاده کنید.

کابینت‌ سبز
رنگ کابینت سبز

بهتر است با رنگ ها بازی کنید و انواع رنگ سبز را در کنار هم قرار دهید تا جلوه‌ای مختص به خود را بوجود آورید. استفاده از ترکیب رنگ سبز تیره و روشن برای آشپزخانه گزینه زیبا و جذابی است و به آشپزخانه شما بعد می­‌دهد.

 

 رنگ آبی از رنگ های کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

استفاده از رنگ آبی چه کمرنگ و چه پررنگ می‌تواند برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه یک رنگ عالی و مدرن محسوب شود. رنگ آبی بی شمار است و مطمئناً شما در آشپزخانه خود می‌توانید از هرنوع رنگ آبی استفاده کنید. دلیل مفید بودن سبک این کابینت های آبی روشن دو برابر است. آن‌ها نمونه بارزی از فضایی با رنگی هستند که معمولاً به عمق و درام پیوند دارد. و کمدهای مایل به آبی آسمانی که از کف به سقف می‌روند زیبایی خاصی به فضا می‌دهد.

 رنگ آبی از رنگ های کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲
رنگ آبی از رنگ های کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

سیاه و آبی می‌توانند به طور یکپارچه فضا را زیبا کنند و با استفاده ازفضای سفید کافی، هرگز احساس خستگی نمی‌کنید. مواردی مانند آویزهای شفاف، سقف های سفید و صفحات میز مرمر با رگه هایی که به سختی در آن قرار دارند همگی در ایجاد فضایی پیوسته و خیره کننده کمک می‌کند.

 

رنگ زرد

طراحان برای اینکه حس رضایت این مدل صاحبخانه ها را جلب کنند از یک طرف غلظت رنگ زرد را کم می‌کنند و از طرف دیگر زرد را با رنگ های سرد مثل خاکستری میکس می‌کنند. معمولا با این روش، فضا آنقدر سنگین و رسمی می‌شود که دیگر مشکل پسندان هم بهانه‌ای در دست خود نمی‌بینند.