بازسازی خانه مدرن
21
سپتامبر

بازسازی چیست و اصول آن

بازسازی چیست؟

برای اینکه درک بهتری نسبت به بازسازی پیدا کنید ابتدا باید بدانید بازسازی چیست. بازسازی مترادف کلمه مرمت است و معنی آن یعنی شخص یا گروهی بر روی یک بنا فعالیتی انجام دهند تا بتوانند عمر آنرا افزایش دهند. برای جدا کردن مفهموم مرمت از کلمه بازسازی باید به این نکته اشاره کرد که بازسازی غالبا برای بناها به کار می‌رود. در صورتی که مرمت معنای عام داشته و برای اکثر آثار از آن استفاده می‌شود.

تعریف و تفاوت نوسازی و بازسازی

یا به عبارت دیگر بازسازی انجام فعالیت‌هایی به منظور حفظ و ماندگاری یک سازه فرسوده و قدیمی است. در واقع بازسازی ساختمان به منظور ایجاد تغییر هر چیزی در یک بنا انجام می‌شود که احتیاج به تعمیر دارد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

نوسازی به معنای از نو کردن است، یعنی اقداماتی انجام گردد تا یک ساختمان قدیمی ظاهری نو پیدا کند. در انجام امر نوسازی بیشتر به ترمیم بخش‌های داخلی ساختمان پرداخته می‌شود. غالبا نوسازی شامل مواردی نظیر نصب کاغذ دیواری، سقف کاذب و مواردی از این قبیل می‌شود.

بازسازی کابینت ها و سیستم آشپرخانه
بازسازی کابینت ها و سیستم آشپرخانه

علت بازسازی ویلا چیست

علت نوسازی یک ویلا چیست و چه عواملی باعث این تصمیم می‌شود. افرادی که به منظور بازسازی ویلاهای خود به ما مراجعه می‌کنند دلایل متفاوتی دارند. غالبا این افراد توان خرید یک ویلای نوساز را نداشته و در عین حال از ویلای قدیمی خود خسته شده بودند.

نوسازی ویلا
بازسازی و نوسازی ویلا

شما می‌توانید با هزینه‌ای خیلی کمتر از خرید یک ویلای نوساز، صاحب یک ویلای تمیز و مطابق با خواسته‌های خود شوید. تنها برای رسیدن به این امر کافیست برای بازسازی ویلای خود از افراد متخصص و با تجربه کمک بگیرید.

بخوانید ...
بازسازی بنا و ضرورت بازسازی ساختمان ها
بازسازی کامل سیستم برق و سیمکشی ساختمان
بازسازی کامل سیستم برق و سیمکشی ساختمان

بازسازی ساختمان

نیاز به اقدامات بازسازی ساختمان معمولا بعد از گذشت ده سال و بیشتر به چشم می‌آید. تغییر در نمای خانه، نورپردازی، تغییر ظاهر ورودی ساختمان که البته هزینه بیشتری را نسبت به بازسازی داخلی ساختمان نیاز دارد. بازسازی ساختمان بیشتر به جنبه‌هایی توجه دارد که جلوی چشم دیگران است تا ظاهر بهتری به ساختمان بدهد. طبیعتا بعد از چند سال کاشی پله‌ها، رنگ دیوارها، درب‌ها و مواردی از این قبیل، مرمت و تغییر نیاز دارند. لذا برای داشتن خانه‌ای زیبا و به روز بازسازی بهترین گزینه برای شماست.

بازسازی و نوسازی آپارتمان
بازسازی و نوسازی آپارتمان

دلایل بازسازی ساختمان چیست

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که دلیل بازسازی یک ساختمان چیست.
بازسازی یک ساختمان علاوه بر دلایلی نظیر خرابی دیوارها و کابینت‌ها و… می‌تواند دلایل احساسی نظیر خستگی از محیط تکراری و یا تغییر سلیقه شما را نیز شامل شود.

قبل و بعد از بازسازی
قبل و بعد از بازسازی

البته که ساختمان‌ها بعد از مدتی فرسوده می‌شوند و نیاز به نوسازی پیدا می‌کنند. ساختمان‌ها پس از گذراندن عمر مفید خود به شدت نسبت به زلزله آسیب پذیر می‌شوند. در برخی موارد ساختمان‌ها نیاز به تغییر کاربری پیدا می‌کنند که نما و حتی دکوراسیون آن نیز باید تغییر کند. بازسازی می‌تواند جزئی و یا کلی باشد یعنی شما بازسازی را فقط برای آشپزخانه یا بخش کوچکی از خانه انجام دهید. لذا برای بازسازی خانه و یا محل کارتان پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره متخصصین این امر استفاده کنید.

بازسازی صفر تا صد آشپرخانه
بازسازی صفر تا صد آشپرخانه

کمترین هزینه بازسازی ساختمان چیست؟

کارشناسان ما در گروه معماری و دکوراسیون داخلی خشت بنا به شما کمک می کنند تا از کلیه هزینه های بازسازی ساختمان خود آگاه شوید و با چشمانی باز و ذهنی آگاه تصمیم گیری نمایید. از سویی دیگر باید به این نکته توجه داشت که افرادی که تصمیم بر بازسازی آپارتمان می‌ گیرند تمایل دارند از ایجاد هزینه‌ های اضافی که معمولا در هنگام ساخت آپارتمان نوساز وجود دارد اجتناب نمایند. بنابراین تخمین هزینه و انتخاب شیوه‌ی بازسازی آپارتمان به گونه‌ای که با بودجه‌ی مورد نظر شما هماهنگ باشد بسیار اهمیت دارد.

بخوانید ...
پلاستر ساختمان چیست؟ معرفی انواع آن