07
جولای

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی چیست؟

در تعریف اینکه فنگ شویی چیست می‌توان این گونه پاسخ داد، فنگ شویی راهنمایی‌های آسان و عملی را برای بهبود زندگی شما ارائه می‌دهد.
فنگ شویی هنری باستانی و علمی با قدمتی بیش از سه هزار سال پیش در چین است. مجموعه‌ی پیچیده‌ای از دانش به منظور تعادل انرژی در هر فضای مشخص است. این آموزه‌ی متافیزیکی شامل بهترین جزئیات برای هر منطقه از زندگی است. فنگ به معنای باد و شویی به معنی آب است. در فرهنگ چینی باد و آب با سلامتی همراه است. بنابراین فنگ شویی خوب به معنای شانس و اقبال خوب و Feng Shui بد، بدشانسی یا بدبختی است. این هنر بر پایه دیدگاه و درک طبیعت تائو می‌باشد. تائوئیسم حکمت گوش دادن به صدای طبیعت و همچنین حکمت دانستن آن است که انسان‌ها تنها وقتی می‌توانند درست زندگی و رشد کنند که با ریتم‌های جهان هماهنگ باشند.

نظریه‌های اصلی فنگ شویی چیست

چینی‌های باستان معتقد بودند که انرژی خاص زمین می‌‌تواند یک پادشاهی یا کشور را بسازد یا بشکند.
نظریه‌های یین یانگ (Yin Yang) و همچنین پنج عناصر Feng Shui بعضی از جنبه‌های اساسی تجزیه و تحلیل این هنر هستند که از تائوئیسم به دست می‌آیند.

عناصر فنگ شویی چیست

چوب: سبز و قهوه‌ای.

آتش: قرمز ، زرد پر رنگ، نارنجی، بنفش و صورتی.

زمین: نور زرد، شنی، خاکی و قهوه‌ای روشن.

فلز: سفید و خاکستری.

آب: آبی و سیاه.

ابزار اصلی مورد استفاده در Feng Shui

ابزار اصلی مورد استفاده در تجزیه و تحلیل هر فضایی عبارتند از قطب نمای فنگ شویی و باگوا (Bugua).
باگوا یک شبکه هشت ضلعی است که حاوی نمادهای آی چینگ (I Chnig) است.

بخوانید ...
محاسبه عدد کوا در فنگ شویی و استفاده در

قطب نمای فنگ شویی - هشت ضلعی فنگ شویی

فنگ شویی چیست

دانستن باگوا در خانه به شما کمک می‌کند که ارتباط مناطق خاص Feng Shui از خانه خود را با مناطق خاصی از زندگی خود درک کنید. به عنوان مثال در خانه خود منطقه عشق و ازدواج، منطقه حرفه‌ای ، منطقه بهداشتی و خانوادگی و غیره خواهید داشت. در مجموع هشت منطقه باگوا در منزل شما وجود دارد که می‌توانید با این مناطق ارتباط برقرار کنید.

قطب نمای فنگ شویی چیست (Luo Pan)

قطب نمای فنگ شویی که Luo-Pan (لو پان) نیز نامیده می‌شود، برای دسترسی به اطلاعات عمیق تر در مورد یک سایت یا یک ساختمان استفاده می‌شود. این قطب نما شامل نوارهایی از حلقه‌های متمرکز شده، در اطراف سوزن مغناطیسی می‌باشد. لئو به معنای همه چیز و پان به معنی کاسه است که می‌تواند به عنوان یک کاسه که شامل تمام اسرار جهان است تفسیر شود. برای خواندن قطب نما در Feng Shui، نیازی به داشتن یک قطب نمای سنتی نیست. فقط لازم است که قطب نمای دقیقی داشته باشید. اگر قصد عمیق‌تری دارید که بدانید فنگ شویی چیست، داشتن یک قطب نمای سنتی می‌تواند بینش پیچیده‌ای در مورد این کار به ارمغان بیاورد.