27
آگوست

رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی با چه رنگی ست می شود؟

رنگ طوسی در دکوراسیون

قبل از اینکه بتوانیم در مورد ست رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی صحبت کنیم، لازم است ابتدا رنگ طوسی را بشناسیم. طوسی رنگی است که در ذهن مردم از ترکیب سیاه و سفید حاصل شده و هر چه میزان سفید آن بیشتر شود به طوسی روشن‌تر نزدیک می‌شود و هر چه سیاهی آن افزایش یابد تیره‌تر خواهد بود. اما باید به اطلاع شما برسانم که طوسی از ترکیب رنگ‌های دیگر هم پدید می‌آید و ته مایه آن‌ها را در خود حفظ می‌کند. مثلاً ترکیب سرمه‌ای با سفید به طوسی منجر می‌شود که به آبی تمایل دارد. برای رنگ‌های دیگر نیز این موضوع صادق است، اما پر کاربردترین و محبوب‌ترین نوع طوسی رنگ‌هایی هستند که از همان ترکیب و ترتیب سیاه و سفید حاصل می‌شوند. طوسی، یک رنگ خنثی و سرد است.

رنگ طوسی در دکوراسیون
رنگ طوسی در دکوراسیون

طوسی در گذشته به عنوان یک رنگ غم انگیز و بدون هیجان شناخته می‌شد. اما امروزه، با استفاده از این رنگ در دکوراسیون مدرن و به کارگیری رنگ‌های تند و پررنگ در کنار آن، به عنوان تناژی سنگین و موقر شناخته می‌شود. رنگ ظوسی همیشه در دکوراسیون منزل طرفدارانی داشته است. اما طی سال‌های اخیر، به عنوان ترند شناخته شده است. به همین دلیل بد نیست ببینیم چگونه می‌توانیم بهترین ست رنگ طوسی را در دکوراسیون منزل ایجاد کنیم. اگر تمایل دارید در دکوراسیون خود از رنگ طوسی روشن یا تیره بهره بگیرید، باید مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون را هم بشناسید. همچنین لازم است متوجه شوید انواع رنگ طوسی چه اثری در دکوراسیون شما دارند.

 

استاده از رنگ طوسی در دکوراسیون اتاق نشیمن

رنگ طوسی در اتاق نشیمن یکی از رنگ‌های جذاب برای طراحان سبک دکور مدرن و مینیمال است. این رنگ دست آن‌ها را برای هر نوع تغییری در حالت‌ها و زمان‌های مختلف باز می‌گذارد. این انعطاف پذیری فقط در این سبک‌ها محدود نمی‌شود و کسانی که با سبک‌های سنتی و کلاسیک خاص نیز سر و کار دارند به راحتی می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند و از آن در هنر خود استفاده نمایند. رنگ طوسی در اتاق نشیمن با هدف استفاده از آرامش بخشی و حس نو بودن و همین طور جدیت به کار می‌گیرند تا بیننده در این مکان احساس میهمان بودن خود را حس کند و خود را در فضایی که برای احترام به وی در نظر گرفته شده بیابد. مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون اتاق نشیمن نامحدود است، اما باید بهترین انتخاب‌ها را انجام دهید.

بخوانید ...
سبک دکوراسیون فرانسوی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
استاده از رنگ طوسی در دکوراسیون اتاق نشیمن
استاده از رنگ طوسی در دکوراسیون اتاق نشیمن

اگر می‌خواهید اتاق نشیمن روشن و پرجنب و جوشی داشته باشید، بهتر است که از رنگ طوسی کمرنگ به همراه رنگ‌های پرجنب و جوش استفاده کنید. به دلیل اینکه تمامی رنگ‌ها با رنگ طوسی به خوبی ترکیب می‌شوند، شما می‌توانید بدون نگرانی اتاق نشیمن‌تان را طراحی کنید. اگر دوست ندارید که از رنگ طوسی برای تمامی دیوارهای اتاق نشیمن استفاده کنید، می‌توانید فقط یکی از دیوارهای اتاق نشیمن را به رنگ طوسی در بیاورید. دیوار تاکید دیواری است که طراحی آن از طراحی‌‎های سایر دیوارهای اتاق متفاوت است. به عنوان مثال اگر تنها یکی از دیوارها را به رنگ طوسی تیره در بیاورید، این می‌تواند به عنوان دیوار تاکید محسوب شود. همچنین اگر رنگ دیگری برای دیوار تاکید مدنظرتان است، خوشبختانه اکثر رنگ‌ها با رنگ طوسی ترکیب می‌شوند و هیچ مشکلی وجود ندارد.

 

استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون آشپزخانه

با توجه به این که هر یک از رنگ‌ها در کنار رنگ‌های دیگر ترکیب بندی زیبایی ایجاد می‌کنند، شما می‌توانید با خیالی آسوده از تنالیته رنگ طوسی در آشپزخانه استفاده نمایید. به عنوان مثال شما می‌توانید از از رنگ طوسی متالیک بر اساس سبک دکوراسیون خود استفاده کنید و با به کار بردن کابینت‌های طوسی متالیک در کنار لوازم برقی سفید رنگ کنتراست زیبایی را در آشپزخانه خود به وجود آورید. هم چنین ترکیب طوسی روشن با رنگ سفید باعث ایجاد فضایی آرام و انرژی بخش خواهد شد. هماهنگ بودن تنالیته انتخاب شده از رنگ طوسی با سایر لوازم و مبلمان موجود در آشپزخانه تنها نکته ایی است که بایستی به آن توجه داشته باشید.

بخوانید ...
طراحی اتاق نوزاد و نکات کاربردی آن
استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون آشپزخانه
استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون آشپزخانه

به همان میزان که کاربرد رنگ قرمز در آشپزخانه ایی با دکوراسیون سفید و طوسی کار اشتباهی است، انتخاب تنالیته اشتباه از رنگ طوسی نیز به همان اندازه باعث ایجاد ظاهری نامناسب خواهد شد. به همین علت بایستی تنالیته ایی از رنگ طوسی را انتخاب کنید که هماهنگ با سایر رنگ‌های تیره و یا روشن موجود در مکان باشد. شما می‌توانید از رنگ طوسی برای بدنه کابینت‌ها استفاده نمایید و درب کابینت‌ها را نیز به رنگ سفید انتخاب نمایید. و یا می‌توانید رنگ طوسی تیره را برای بدنه کابینت‌ها انتخاب کنید و با استفاده از کاشی‌های سفید رنگ و یا طوسی روشن حد فاصل کابینت‌های بالایی و پایینی را بپوشانید.

 

استفاده از طوسی در اتاق خواب

رنگ طوسی در دکوراسیون اتاق خواب یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها است. این رنگ آرام و خنثی، آرامشی که هنگام خواب نیاز داریم را برایمان فراهم می‌کند. همچنین از آن دست رنگ‌هایی است که به راحتی با بقیه رنگ‌ها هماهنگ می‌شود. تنها عیب این رنگ این است که می‌تواند به سرعت تکراری و کسل کننده شود. اما برای جلوگیری از این اتفاق هم راه‌هایی وجود دارد. به عنوان مثال ترکیب طوسی با رنگ‌های متفاوت، استفاده از لوازم دکوری و مبلمان رنگی، آثار هنری مختلف و غیره.

طوسی در اتاق خواب
استفاده از رنگ طوسی در اتاق خواب

طوسی تقریبا با هر رنگی سِت می‌شود. از رنگ‌های پاستلی و ملایم گرفته تا رنگ‌های تند و غلیظ. رنگی که برای ترکیب با طوسی انتخاب می‌کنید، به فضا و ظاهری که مد نظر دارید بستگی دارد. به دنبال یک اتاق سرزنده و شاداب هستید، از ترکیب طوسی و سفید استفاده کنید. اگر دکوراسیون مجلل و باشکوه می‌خواهید، ترکیب طوسی با صورتی، به همراه یک لوستر کریستالی و خز مصنوعی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. می‌خواهید به فضای اتاق عمق بدهید، به سراغ رنگ‌های تند و غلیظی بروید که با طوسی در تضاد هستند. روتختی، قالی، پرده و آثار هنری رنگی هم ابزار خوبی برای پاشیدن رنگ در فضا هستند. برای اضافه کردن بافت و جذاب‌تر کردن اتاق هم از مواد مختلف اعم از وسایل بافته شده، خز مصنوعی، ابریشم، رومبلی‌های متنوع، چرم و چوب کمک بگیرید.

بخوانید ...
دکوراسیون داخلی دفتر وکالت و تاثیر در جذب مشتری

 

دکوراسیون سرویس بهداشتی طوسی

رنگ طوسی و یا خاکستری از جمله رنگ‌های پرطرفدار برای دکوراسیون حمام و سرویس‌های بهداشتی می‌باشد. ترکیب رنگ‌های مختلف با رنگ پس زمینه‌ای طوسی، فضایی زیبا و مدرن را به سرویس‌ها می‌بخشد. در طراحی و دکور کردن سرویس بهداشتی و حمام این سایه و روشن‌ها می‌تواند فضا را بزرگتر و دلبازتر نشان دهد. به همین منوال با توجه به ابعاد معمولاً کوچک دستشویی و حمام‌های امروزی؛ می‌تواند بسیار کارآمد ‌باشد.

دکوراسیون‌ سرویس بهداشتی طوسی
دکوراسیون سرویس بهداشتی طوسی

به کار بردن کاشی و سرامیک طوسی رنگ در سرویس‌های بهداشتی طوسی، زمینه ساز یک دکوراسیون و دیزاین خاکستری رنگ برای آن‌ها است. حال می‌توان بر اساس این تم رنگی، طیف وسایل و ملزومات سرویس بهداشتی را به شکلی هماهنگ و همخوان انتخاب کرد و یا اینکه به صورت تکمیلی از رنگ‌های دیگری استفاده نمود.