ترندهای سرویس بهداشتی در سال ۲۰۲۱ چیست؟
07
آگوست

ترندهای سرویس بهداشتی در سال ۲۰۲۱ چیست؟

ترندهای سرویس بهداشتی در سال ۲۰۲۱

هرساله ترندهای جدیدی برای اجرای دکوراسیون داخلی مطرح می‌شوند که شامل دکوراسیون همه‌ی قسمت‌های خانه و یا فضاهای دیگر مثل شرکت‌ها و محل‌کار و تفریح می‌شود. یکی از بخش‌هایی که دکوراسیون آن در هر مکانی حائز اهمیت است سرویس بهداشتی است، چرا که یک چیدمان اصولی و استفاده درست از وسایل باعث ایجاد فضایی وسیع‌تر و کاربردی‌تر خواهد شد. با توجه به اهمیت دکوراسیون داخلی سرویس های بهداشتی هر روز طرح‌ها و مدل‌های جدید به همراه اکسسوری و لوازم مصرفی در دنیا تولید و روانه بازار می‌شود.

ترندهای سرویس بهداشتی در سال ۲۰۲۱
ترندهای سرویس بهداشتی در سال ۲۰۲۱

استفاده از این طرح‌ها و اکسسوری‌ها باعث تغییرات چشمگیر در فضای سرویس بهداشتی و حمام خواهد شد. این وسایل در برخی از اوقات باعث بزرگتر جلوه دادن فضا نیز می‌شوند. در این مطلب از خشت بنا قصد داریم ترندهای دکوراسیون سرویس بهداشتی ۲۰۲۱ را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

وان حمام و روشویی در ترندهای سرویس بهداشتی ۲۰۲۱

یکی از محبوب‌ترین ترندهای طراحی حمام در سال ۲۰۲۱ استفاده از وان و روشویی با رنگ‌های تیره است. از جمله این رنگ‌های تیره می‌توان به خاکستری، سیاه و سرمه‌ای اشاره کرد. این رنگ‌ها، رنگ‌هایی هستند که فضای شما را لوکس و پر ابهت نشان می‌دهند.

وان حمام و روشویی
وان حمام و روشویی

اگر تمایل دارید طراحی سرویس بهداشتی و حمام متفاوتی داشته باشید، با الگوبرداری از ترندهای ۲۰۲۱ به محیط خود جلوه و زیبایی متفاوتی بدهید. روشویی‌های مشکی رنگ، که تمام سنگ می‌باشند با رگه‌هایی از رنگ سفید و طلایی جلوه متفاوتی دارد.

 

طراحی سرویس بهداشتی با آینه های ترند ۲۰۲۱

در ترند سال ۲۰۲۱ آینه‌هایی با اشکال هندسی نامتقارن در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام به کار می‌رود. تولید آینه‌های هوشمند ضد رطوبت و ضد بخار از تکنولوژی‌های نوین این روزها می‌باشند. برای جلوگیری از نشستن بخار آب ناشی از استحمام بر روی سطح آینه‌های ضدبخار، از مکانیزم شیشه‌های خودرو در زمستان استفاده می‌نمایند. با عمل کندانسه شدن، تغییر حالت از بخار به مایع اتفاق می‌افتد و بدین ترتیب زمانی که بخار آب بر روی سطح آینه قرار می‌گیرد، گرمای خود را از دست داده و به سرعت سرد می‌شود، بنابراین تغییر حالت فیزیکی رخ می‌دهد و به مایع تبدیل می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های آینه‌های ضد بخار مدل‌های متنوع و متعدد این محصولات است.

بخوانید ...
سبک دکوراسیون صنعتی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
طراحی سرویس بهداشتی با آینه های ترند ۲۰۲۱
طراحی سرویس بهداشتی با آینه های ترند ۲۰۲۱

آینه‌های ضد بخار در مدل‌های پایه‌دار کوچک، گرد، مربع، نامتقارن، کابینتی و مخصوص درب حمام تولید می‌شوند. آینه‌های جدید به چراغ‌هایی مجهز هستند که باعث افزایش نور محیط در حمام و سرویس بهداشتی می‌شوند. همچنین آینه‌ها در سرویس های بهداشتی علاوه‌ بر کاربردی که دارند، باعث بزرگ‌تر دیده شدن محیط هم می‌شوند. همچنین آینه‌ها با انعکاس نور زیبایی فضای داخلی هر مکانی را چند برابر می‌کنند. در حال حاضر استفاده از آینه‌های ضد بخار و با اشکال نامتقارن جزو ترندهای محبوب در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام و خصوصاً دکوراسیون دستشویی کوچک در سال ۲۰۲۱ به شمار می‌آید.

 

ترکیب دو رنگ در ترندهای سرویس بهداشتی ۲۰۲۱

معمولاً در طراحی مینیمال از ترکیب دو رنگ استفاده می‌شود تا از شلوغی فضا جلوگیری شود. ترکیب دو رنگ سفید و مشکی از جمله رنگ‌هایی هستند که مکمل یکدیگرند و فضای متفاوتی را به وجود می‌آورند. در ترند دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی ۲۰۲۱ از گیاهان نیز استفاده می‌شود چرا که گیاهان سبز می‌توانند جدیت رنگ سیاه را تلطیف کند، به همین منظور توصیه می‌شود از گیاهان طبیعی داخل این فضا استفاد نمایید. همچنین ترکیب رنگ‌های روشن و خنثی نیز برای رنگ آمیزی دیوارها مناسب هستند.

ترکیب دو رنگ در ترندهای سرویس بهداشتی ۲۰۲۱
ترکیب دو رنگ در ترندهای سرویس بهداشتی ۲۰۲۱

یکی دیگر از رنگ‌های ترند دکوراسیون سال ۲۰۲۱ آبی تیره است که طیفی بسیار عمیق و غنی و برای انواع حمام و سرویس بهداشتی مناسب می‌باشد. از به کار بردن رنگ آبی تیره برای فضاهای کوچک هراس نداشته باشید. به طراحان توصیه می‌شود که از این رنگ در فضاهایی که نور طبیعی بیشتری وجود دارد استفاده شود.

 

بخوانید ...
فنگ شویی آشپزخانه؛ چگونه آشپزخانه شاد و زیبا داشته باشیم

کابینت و روشویی معلق

در گذشته اغلب کابینت‌ها را روی سطح زمین نصب می‌کردند و یا در فاصله‌ی خیلی کمی با سطح زمین نصب می‌کردند ولی در دکوراسیون‌های جدید به سمت معلق بودن عناصر در سرویس بهداشتی پیش رقت. در بعضی موارد کابینت نیز نصب نمی‌شود و فقط روشویی به صورت معلق به دیوار نصب می‌شود. در سبک‌های خیلی خاص که به تازگی به بازار آمده‌اند روشویی‌ها با آویزی به سقف متصل می‌شوند و اتصال کوچکی به دیوار دارند تا آب به سمت لوله‌ها هدایت شوند.

 

استفاده از شیرآلات برنجی در سرویس بهداشتی

یکی دیگر از ابزاری در جدیدترین ترند دکوراسیون حمام و دستشویی کاربرد زیادی دارند و به طرز چشمگیری باعث تغییر دکور محیط می‌شوند، شیرآلات برنجی و طلایی برای سرویس بهداشتی می‌باشد. شیرآلات برنجی و طلایی باعث لوکس و شیک شدن محیط می‌شوند مخصوصاً که از نظر ظاهری تفاوت زیادی با شیرآلات معمول و قدیمی نقره‌ای دارند.

انتخاب ترکیب رنگی برای کاشی و سرامیک

در دکوراسیون داخلی مدرن استفاده از طرح‌های مینیمال برای ایجاد فضایی شیک و امروزی بسیار استفاده شده است. در دکوراسیون سبک مینیمال هر چه از رنگ‌ها و ابزار کمتری برای فضای داخلی حمام و دستشویی استفاده شود شاهد فضایی لوکس و دلبازتر خواهیم بود.

انتخاب ترکیب رنگی برای کاشی و سرامیک
انتخاب ترکیب رنگی برای کاشی و سرامیک

برای مثال در انتخاب مدل سرامیک دستشویی بهتر است کاشی‌ها یا سرامیک‌های را انتخاب کنید که تک رنگ هستند یا فقط رگه‌های باریکی از یک رنگ دیگر را داشته باشند. در صورت تمایل حتی می‌توانید از دو طرح ساده و رگه دار سرامیک استفاده نمایید.

استفاده از کاشی و سنگ‌های با قاب بزرگ

منظور از قاب بزرگ کاشی و سنگ این است که سطح مرکزی کاشی و سنگ در میان چهارچوبی از خطوط قرار گرفته و مشخص شده است. خطوط همسان هر دو سنگ و کاشی با دوغاب سیمان یا متریال خاصی پر می‌شود و در ترندهای سرویس بهداشتی ۲۰۲۱ سعی بر این است که این فاصله‌ها به حداقل برسند. چرا که اگر فاصله زیاد باشد از زیبایی نما کاسته می‌شود. سطح مرکزی کاشی و سنگ‌ها در ترند امسال بزرگتر از حد معمول می‌باشد که نما را بسیار زیباتر نشان می‌دهد.

بخوانید ...
سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه چیست؟

 

اکسسوری مشکی مات از ترندهای دکوراسیون سرویس بهداشتی

لوازم حمام به رنگ مشکی مات دارای خطوط تیره در سال ۲۰۲۱ ترند شد. اشخاصی که تمایل دارند برای تزیین سرویس بهداشتی خودشان از اکسسوری و کاشی رنگ مشکی مات استفاده نمایند به فضای سرویس بهداشتی منزل خود ظرافت را هدیه می‌دهند. استفاده از سبک تیره را می‌توان در طرح‌های کلاسیک و ترکیب‌های خلاقانه به کار برد.