اتاق تلویزیون
18
مه

تی وی روم؛ انواع مدل تی وی روم در دکوراسیون

تی وی روم

در تعریفی ساده تی وی روم بخشی از فضای نشیمن خانه است که برای صرف زمان استراحت و تماشای فیلم و سریال استفاده می‌شود. بصورت کلی به تی وی روم اتاق نشیمن و یا اتاق تلویزیون نیز گفته می‌شود. تی وی روم در خانه‌های کوچک باید به شکلی طراحی شود که بتوان در آن از مهمانان پذیرایی کرد. لذا اگر اتاق نشیمن شما کوچک است نمی‌توانید طراحی آنرا خصوصی کنید و باید کمی رسمی باشد. ایجاد فضایی زیبا و مدرن برای کسانی که تلویزیون را بر روی دیوار خانه خود نصب می‌کنند بسیار اهمیت دارد.

در عصر کنونی تلویزیون‌های زمخت، سنگین و قدیمی جایشان را به تلویزیون‌های باریک و سبک با کیفیت داده‌اند. امروزه تی وی روم‌ها به بخش مهمی از فضای خانه‌ها تبدیل شده‌اند. همه مردم دوست دارند تا تلویزیون خود را در یک فضای زیبا قرار دهند. این تی وی روم‌ها دارای طراحی لوکس و زیبا هستند و تی وی روم را به یک نقطه کانونی تبدیل می‌کنند.

 

ایده‌های طراحی برای تی وی روم

اکثر فعالان در عرصه طراحی داخلی بزرگترین دیوار در فضای نشیمن خانه یا پذیرایی را به دیوار تلوزیون (TV WALL) اختصاص می‌دهند. یکی از محاسن این کار قابلیت نصب تلویزیون، شلف، قاب ، باکس و یا سایر اجسام بر روی آن است. در حال حاضر به دلیل افزایش استفاده از تلویزیون‌های LCD و LED و نصب آنها بر روی دیوار، این چالش در ذهن طراحان ایجاد می‌شود. طراحان به دنبال بهترین طرح برای دیوار تلویزیون در خانه‌های امروزی هستند. به همین دلیل در اینجا چندین نمونه از ایده‌های طراحی اتاق نشیمن که در عین زیبایی، کاربردی نیز باشند ذکر شده است.

بخوانید ...
مراحل فنگ شویی در منزل

 

تلویزیون را پنهان کنید

شما می‌توانید از درب‌های کشویی استفاده نمایید و هر زمان که نیاز داشتید درب آن را باز کنید. البته این سبک طراحی مشکلاتی را نیز نظیر برخورد دست و پا با درب‌های تلویزیون زمان باز بودن آنها را نیز دارد.

طراحی پذیرایی
مخفی کردن تلویزیون

در این تصویر شما می‌بینید که تلویزیون را در یک قاب چوبی با درب سفید هم رنگ دیوار قرار داده‌اند. حال شما می‌توانید به جای اینکه از رنگ ساده برای درب‌های آن استفاده کنید از قاب‌های عکس نیز بهره ببرید. حتی می‌توانید از یک قفسه بزرگ دیواری با درب کشویی استفاده کنید. هدف از پنهان کردن تلویزیون این است که شما نخواهید تلویزیون به عنوان مرکز توجه در فضای خانه تعریف کنید.

 

تلویزیون بخشی از گالری هنری

شما می‌توانید تلویزیون را در کنار قاب‌های عکس و لوازم تزئینی خانه قرار دهید. طوریکه تلویزیون جزئی از گالری هنری خانه شما شود. استفاده از المان‌های شیک و کوچک با هزینه‌ای کم می‌تواند تی وی روم شما را به مکانی زیبا تبدیل کند.

طراحی اتاق نشیمن به سبک هنری
طراحی اتاق نشیمن به سبک هنری

این سبک از طراحی اتاق نشیمن را به نقطه کانونی خانه شما تبدیل می‌کند. همانند تصویر بالا شما می‌توانید از تلویزیون در کنار سایر آثار هنری خود در خانه استفاده کنید. این کار سبب می‌شود تلویزیون نیز به بخشی از گالری هنری شما در خانه راه پیدا کند. اگر شما از طرفداران پر و پا قرص تی وی روم کلاسیک برای طراحی داخلی خانه خود هستید. باید بر روی عوامل زیادی از جمله مبلمان، قفسه‌ها و کنسول‌ در اتاق نشیمن خود دقت کنید.

تی وی روم کلاسیک
تی وی روم کلاسیک

شما برای ایجاد محیطی خاص و مجلسی در اتاق نشیمن خود باید از عناصر کلاسیک نیز استقاده کنید. اگر از یک اتاق جداگانه برای تلویزیون خود می‌توانید استفاده کنید برای شما پیشنهاداتی داریم. رنگ اتاق تلویزیون شما نباید جیغ و زننده باشد چون می‌تواند بعصی از مهمانان را خود زده کند. شما می‌توانید از رنگ‌های ملایم همچون کرم، بژ، قهوه‌ای، سفید و خاکستری برای تی وی روم خود استفاده کنید. این نمونه از رنگ‌ها انتخاب مناسبی جهت هماهنگ بودن با سایر فضاهای خانه شما می‌باشد.

بخوانید ...
چیدمان مبل در فضای کوچک چگونه است؟

 

نقش تلویزیون در مجاورت شومینه

یکی از راه‌های ایجاد یک تی وی روم گرم و صمیمی قرار دادن تلویزیون در بالای شومینه است. این امر علاوه بر ایجاد یک نشیمن گرم و صمیمی در خانه فضای بیشتری را در اختیار شما قرار خواهد داد.

تی وی روم و شومینه در پذیرایی
محل نصب تلویزیون

شما می‌توانید از شومینه در کنار تلویزیون نیز بهره ببرید و دیوار خانه را به وسیله این دو عنصر در کنار سایر موارد تبدیل به دیوار تاکید کنید. خیلی از طراحان به دلیل ایجاد گرامی به وجود آمده از شومینه از قرار دادن تلویزیون در کنار و بالای آن خودداری می‌کنند. البته که این نظر تا حدودی درست است اما در صورتی که شما به این کار ممارست داشته باشید روش‌هایی نیز وجود دارد.

 

قرار گرفتن تلویزیون برروی دیوار مینیمال

در طراحی مینیمال هدف اصلی ایجاد سادگی است تا تمرکز شما روی تماشای تلویزیون باشد و حواس شما به اطراف پرت نشود. در این سبک شما تلویزیون را بر روی دیوار با رنگی خنثی و یا یک طرح ساده نصب می‌کنید. با این کار شما تلویزیون را به مرکز توجهات خانه و اتاق تلویزیون خود تبدیل می‌کنید.

 

قراردادن تلویزیون در قاب اتاق نشیمن

با محصور کردن تلوزیون در یک قاب، جزئیات فضای خانه شما بهتر دیده می‌شود.این امر سبب می‌شود تلویزیون شما به عنوان بک قطعه هنری در فضای داخلی منزل شما خودنمایی کند.

بک گراند چوبی
استفاده از قاب برای تلویزیون

با توجه به نیاز یک فضای ذخیره سازی در کنسول می‌توان از طرح‌های خلاقانه استفاده کرد. استفاده از قاب‌های چوبی سبب می‌شود زمانی که تلویزیون به دیوار نصب شده، معلق دیده شود. شما با این کار می‌توانید تی وی روم خود را تبدیل به یک اتاق نشیمن مدرن و زیبا کنید. در دنیای طراحی امروز خلاقیت حرف اول را می‌زند.

بخوانید ...
پذیرایی کوچک؛ بهترین دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک
طراحی پذیرایی
قفسه طبقه بندی شده

احاطه کردن تلویزیون در کمد باعث می‌شود که همزمان دو بهره از این طراحی ببرید. یکی تعریف فضایی جهت نگهداری اموال، دیگری تعریف قاب زیبا به اندازه تلویزیون، طوریکه زیبایی تلویزیون را چند برابر می‌کند.