مدل پرده پذیرایی
27
ژوئن

مدل پرده پذیرایی و نکات انتخاب زیباترین مدل

چه مدل پرده ای انتخاب کنیم که به خانه بیاید

اینکه چه مدل پرده‌‌ای را به عنوان پرده پذیرایی انتخاب کنید نقش بسیار مهمی در دکوراسیون خانه شما خواهد داشت. اما این مسئله لزوماً به معنای انتخاب پرده‌های گران قیمت یا کتیبه‌ها و آویزها و والان های مجلل نیست. شما می‌توانید حتی با انتخاب ساده‌ترین نوع پارچه برای پرده‌ اما به شرط رعایت هماهنگی با دکوراسیون خانه، پذیرایی شیک و زیبایی داشته باشید.

 

نکات اساسی در انتخاب مدل پرده پذیرایی

اگر خانه شما کوچک است پیشنهاد می‌کنیم پرده‌هایی به رنگ روشن و یا حد الامکان پارچه‌های حریر هم رنگ دیوار استفاده کنید. این کار نه تنها از زیبایی خانه شما چیزی کم نخواهد کرد بلکه آنرا زیباتر و بزرگتر نیز نشان می‌دهد. یک مزیت دیگر که استفاده از پرده‌های حریر دارد ورود نور بیشتر به خانه است.

مدل پرده کلاسیک پذیرایی
مدل پرده کلاسیک پذیرایی

این مسئله را حتما می‌دانید که استفاده از رنگ‌های روشن می‌تواند خانه شما را نورانی تر و بزرگتر نشان دهد. اگر خانه کوچک دارید و یا نورگیر خانه‌تان کم است حتما از پرده‌های حریر استفاده کنید.

 

انواع واقسام پرده‌های پذیرایی

در شرایطی که سقف خانه شما کوتاه است می‌توانید یک قاب چوبی ساده را جایگزینی برای استفاده از والان و نقش و نگار های اضافه کنید. یک نکته خیلی جالب که شاید تا این لحظه از آن بی اطلاع بودید این است که اگر به جای اینکه پرده خانه شما اندازه پنجره باشد از سقف تا کف زمین باشد بدلیل خطای دید بوجود آمده باعث می‌شود سقف خانه شما بلندتر به نظر آید.

بخوانید ...
راهروی ورودی منزل و روش هایی برای جذابیت آن
مدل پرده پذیرایی ایرانی
مدل پرده پذیرایی ایرانی

اگر پنجره های چند تکه دارید که فاصله آنها از یکدیگر کم است می‌توانید پرده آن دو را یکی کنید. با این ترفند خانه شما پر ابهت‌تر از قبل به نظر خواهد رسید. حال اگر فاصله پنجره‌ها به حدی بود که نتوانستید از یک پرده برای هر دو استفاده کنید این فاصله میان پنجره‌ها بهترین مکان برای قرار دادن پوفه‌های قدی و وسایل دکوری و تزئینی است. فرقی نمی‌کند که پنجره‌های شما سراسری است یا کوتاه استفاده از پرده‌های کوتاه تنها مناسب برای اتاق خواب است نه پذیرایی، شما با این کار از میزان زیبایی و جذابیت خانه خود کم می‌کنید.

 

رنگ‌ها و مدل های مناسب برای پرده پذیرایی چیست؟

این کاملا یک مسئله سلیقه‌ای است که شما از چه رنگی برای پرده‌های خود استفاده کنید. اما توجه به هماهنگی آن با سایر وسایل خانه بسیار اهمیت دارد. استفاده از رنگ‌های مناسب با محیط خانه را نیز فراموش نکنید. همانطور که قبلا گفتیم خانه‌های کوچک را ترجیحاً با پرده‌هایی به رنگ‌های روشن تزئین کنید.

مدل پرده ساده پذیرایی
مدل پرده ساده پذیرایی

حال اگر پذیرایی خانه شما پر بود از فرش‌های پر نقش و شلوغ به سراغ پرده‌های ساده بروید.
بر عکس اگر در خانه خود از فرش‌ها و مبلمان کم طرح استفاده کرده‌اید می‌توانید پرده‌های سلطنتی و کلاسیک را انتخاب کنید. حال اگر دوست دارید کمی خاص باشید و در خانه خود از یک یا دو رنگ بیشتر استفاده نکرده‌اید می‌توانید با انتخاب رنگ پرده دلخواهتان و ایجاد هارمونی در خانه از کوسن‌هایی به همان رنگ و جنس پارچه استفاده کنید.