شلف دیواری؛ جدیدترین انواع شلف دیواری های جذاب
14
جولای

شلف دیواری؛ جدیدترین انواع شلف دیواری های جذاب

شلف دیواری

قرار دادن قفسه و شلف دیواری در اتاق پذیرایی و در کنار دیگر لوازم تزیینی با انتخاب رنگ مناسب از جمله موارد مهم برای حفظ زیبایی و مرتب سازی فضای داخلی نشیمن به حساب می‌آید و کاربردهای فراوانی برای شما به دنبال خواهد داشت.

شلف دیواری
شلف دیواری

اصولا اتاق نشیمن مکانی برای دور همی ها و صحبت و تعامل افراد یک خانواده با هم محسوب می‌گردد. در نتیجه نوع چیدمان و وسایلی که برای این فضا در نظر می‌گیرید بسیار مهم تلقی می‌گردد و باید بتوانید انتخابی داشته باشید تا شما را برای ساعاتی که در کنار یکدیگر هستید، سرگرم و شاد نماید. از جمله وسایل مهم برای این بخش از منزل می‌توان به تلویزیون، مبلمان، دستگاه سینمای خانگی، انواع کنسول های بازی، لوازم دکوری و … اشاره نمود.

اما فراموش نکنید که نظم و ترتیب چیدمان را فراموش نکنید گاها شما با نصب چندین قفسه، شلف و یا حتی باکس های متفاوت در اشکال خاص می‌توانید نظم فضا را تضمین کنید و تمامی لوازم و اکسسوری های ضروری را درون باکس ها و شلف های زیبا و شیک قرار دهید. در واقع از شلف ها برای به نمایش گذاشتن انواع دکوری های شیک و خاص استفاده می‌شود و از طرفی گاها ممکن است وسیله خاص دنظرتان هست ولی برای پیدا کردنش دچار مشکل می‌شوید در اینجور مواقع باکس و قفسه بهترین مکان جهت قرار بوده دادن آن وسیله بوده تا موفق به پیدا کردن آن شی در کوتاه ترین زمان ممکن شوید.

 

شلف در دکوراسیون اتاق نشیمن

شلف های مدرن در تمامی خانه های مدرن پیدا می‌شوند تا جایی که بسیاری از ما یا حتی طراحان داخلی بدون کمک آنها نمی‌توانند نقطه جذابی در دکوراسیون اتاق نشیمن ایجاد کنند. درست است تلویزیون بیشترین توجه افراد را جلب میکند.

شلف  در دکوراسیون اتاق نشیمن
شلف در دکوراسیون اتاق نشیمن

اما شلف ها هم نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کنند. طراحی یک اتاق نشیمن کامل و زیبا تماما در مورد پیدا کردن تعادلی مناسب بین کارایی، فرم چیدمان و خلاقیت در طراحی اتاق است.

بخوانید ...
طراحی آشپزخانه و ایده های زیبا و شیک برای طراحی

 

شلف های دیواری در اتاق کار

این شلف های دیواری معلق که نورپردازی خوبی پیرامون آن‌ها انجام شده است بسیار لوکس، زیبا، و چشم‌گیر هستند و این ویژگی‌ها را مدیون نوع و محل قرارگیری خود هستند. طراحی این قفسه‌ها واقعا منحصربه‌فرد است.

 

شلف دیواری اتاق خواب

از آنجا که اتاق خواب ها بیشتر جزو قسمت های خصوصی منزل به حساب می‌آید شما می‌توانید قاب عکس های خصوصی تر و عکس هایی که یادآور خاطرات خوب هستند را در فضای اتاق بر روی شلف ها قرار دهید تا فضای اتاق را دلنشین تر کنید. در مورد اتاق کودکان هم در نظر داشته باشید که وسایل دکوری قرار نیست شبیه وسایل دکوری اتاق بزرگترها باشد و شما باید از اسباب بازی های جذاب و هیجان انگیز به عنوان دکوری در اتاق استفاده کنید.

شلف دیواری اتاق خواب
شلف دیواری اتاق خواب

از آنجا که بچه ها دوست دارند با این اسباب بازی ها بازی کنند و در دسترس آنها باشد بهتر است که به جای اینکه آنها را در کمد ها حفظ کنید بر روی قفسه ها در دسترس آنها قرار دهید که هر موقع تصمیم به بازی و استفاده از آن‌ها گرفتند در دستشان باشد و در مواقعی که نیاز ندارند به عنوان دکوری در اتاق قرار بگیرد.

 

شلف دیواری اتاق کودک و نوجوان

بر خلاف خانه های قدیمی که مشکلی از نظر کوچکی و جابجایی وسایل در منزل نداشتند. امروزه در خانه های آپارتمانی و کوچک نیازمند ایجاد تغییر در دکوراسیون و افزایش ظرفیت محیط برای راحتی بیشتر اعضای خانواده هستیم. تخت ها و کمد های کم جا یکی از طراحی های بی نظیر در این مورد هستند.

شلفهای اتاق کودک و نوجوان
شلف‌های اتاق کودک و نوجوان

ولی یکی از بهترین راهکارها در این زمینه استفاده از طبقه ها یا شلف هایی است که در اندازه ها و رنگ و مدل های متنوعی طراحی شده اند. بنابر سن و جنسیت و نیاز خود یا فرزندانتان می‌توانید از این سازه های کوچک در منزل خود بهره ببرید و نظم بیشتری به محیط زندگی خود ببخشید.

بخوانید ...
مراحل فنگ شویی در منزل

 

شلف ها روی دیوار سرویس بهداشتی

شلف های دیواری معلق به زیبایی در این فضا قرار گرفته‌اند. این شلف ها جلا داده شده، پاکیزه، و زیبا هستند و با ایده طراحی سینک هماهنگی بسیار خوبی دارند.

 

مدل شلف دیواری آشپزخانه

انواع مدل شلف دیواری در اندازه های مختلف موجود هستند که انتخاب اندازه آن ها بستگی به نوع کاربرد و فضای آشپزخانه دارد. قفسه های دیواری آشپزخانه را می‌توانید در بالای کابینت ها نصب کنید و وسایل تزیینی مختلفی را روی آن ها قرار دهید.

شلف دیواری آشپزخانه
شلف دیواری آشپزخانه

در هنگام انتخاب شلف و باکس های دیواری برای آشپزخانه باید به ارتفاع طبقه ها توجه کنید تا بتوانید وسایل مختلف را روی طبقه ها به راحتی بچینید. اگر آشپزخانه شما کوچک است می‌توانید برای استفاده بهینه از فضای آن شلف با طرح و رنگ های مختلفی را روی دیوار نصب کنید.

 

بهترین نور پردازی خانه با شلف های نوری

می‌توان شلف‌های خانه را مثل یک پنجره یا یک دیوار چراغ‌دار تصور کرد. با استفاده از شلف‌های نوری نه تنها کمک زیادی به نورپردازی اتاق می‌شود، بلکه از نظر زیبایی ظاهری و جذاب بودن هم کمک شایانی به دکوراسیون آن اتاق می‌کند. شاید بتوان گفت که جذابیت ظاهری سهم بیشتری را در این موضوع ایفا می‌کند.

شلف‌های نوری
شلف‌های نوری

اولین گزینه در رابطه با استفاده از شلف‌های نوری یا چراغ‌دار، استفاده از شلف‌های چوبی با نوارهای LED می‌باشد. این نوع شلف‌ بدون آن که منبع نوری‌شان قابل رویت باشد، در نورپردازی اتاق سهیم می‌شوند. در کنار آن، منظره‌ای جذاب برای وسایلی که روی شلف‌ ها قرار گرفته‌اند، رقم می‌زنند. این نوارهای نوری با ایجاد عمق بیشتر در میدان دید ما از وسایل روی شلف، ظاهری جذاب و بی‌نظیر را برای آن‌ها به وجود می‌آورند.

بخوانید ...
دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ با بهترین ایده ها

 

استفاده از شلف در بالای میز تلوزیون

عنصری خاص و زیبا که به اتاق تلویزیون این خانه اضافه شده است. این شلف های دیواری معلق نه تنها عنصری تزئینی در این فضا هستند بلکه از بی‌روح شدن اتاق جلوگیری کرده‌اند. استفاده از این شلف ها در بالای تلوزیون ایده بسیار خوبی است.

 

شلف کنجی دیواری مستطیل شکل

شلف کنجی دیواری مربع و یا مستعطیل شکل که از پله های پر پیچ و خم الهام گرفته اند، مثال بسیار خوبی از حرکت این نوع قفسه ها بر روی دیوار می‌باشند. همچنین از این نوع طرح های شلف کنجی دیواری می‌توان برای نگهداری وسایل دکوری در فضاهای کوچک استفاده کرد. فضاهایی که در آن بدلیل کمبود جا، نمی‌توان از بوفه برای نگهداری و ذخیره سازی لوازم خانه استفاده کرد.

 

شلف گلدان

بدون توجه به فصل، وجود گل در خانه ضروری است. گل های آپارتمانی نمایی رمانتیک و جذاب به خانه می‌بخشند. علاوه بر این هوا را تصفیه می‌کنند.

شلف گلدان
شلف گلدان

با توجه به تاثیر روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی، با افزودن رنگ سبز به چیدمان خانه، آرامش و نشاط را به منزل اضافه می‌کنید. شلف گلدان با داشتن طبقه یا جای گلدان، انتخاب مناسبی برای قرار دادن گلدان است. این محصول را در قسمت ورودی، گوشه پذیرایی، تراس و پشت پنجره آشپزخانه نصب کنید.

 

شلف کنجی دیواری به سبک معاصر

این شلف کنجی دیواری که نور را از بخش زیرین خود به محیط هدایت می‌کند، فضایی همچون یک گالری هنری را به صورت هنرمندانه به چشم مخاطبان خود هدیه می‌دهد. پس می‌توان با کمی خلاقیت و نوآوری برای این شلف کنجی دیواری، دست به اقدامات زیبا و در عین حال جسورانه ای زد که تا قبل از آن هرگز نمی‌توانستیم چنین ویژگی هایی را در فضای خانه خود تجربه کنیم.