طراحی دکوراسیون دفتر وکالت و تاثیر در جذب مشتری
30
ژانویه

دکوراسیون داخلی دفتر وکالت و تاثیر در جذب مشتری

طراحی دکوراسیون دفتر وکالت و تاثیر آن در روحیه مراجعان

اولین و مهم ترین هدف در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر وکالت القا و ایجاد انرژی مثبت و حس آرامش در افرادی است که در آن مکان حضور دارند می‌باشد. در کنار این مساله باید به این توجه داشته باشیم که با نوع کاربری فضای مورد نظر، تناسب داشته باشد. لازمه رسیدن به این تناسب داشتن اطلاعات کافی در مورد روحیه مراجعان، سنین و به طور کلی اطلاعات روان شناسی از افرادی است که در آن فضا حضور خواهند داشت.

طراحی دکوراسیون اداری و تأثیر در جذب مشتری
طراحی دکوراسیون اداری و تأثیر در جذب مشتری

طراحی  دکوراسیون داخلی دفتر وکالت نقش مهمی در جذب و اعتماد مشتری ها می‌تواند داشته باشد. در خیلی از مواقع برای طراحی دکوراسیون های اداری به مشخصات فرهنگی مراجعه کنندگان و خدمات ارائه شده شرکت توجه زیادی می‌شود. دکوراسیون اداری دفتر وکالت موضوع امروز ما در این مقاله است. در این قسمت از سایت خشت بنا قصد داریم در مورد نحوه چگونگی اجرا و طراحی دکوراسیون اداری برای دفاتر وکالت صحبت کنیم.

طراحی دکوراسیون دفتر وکالت و تاثیر در جذب مشتری
طراحی دکوراسیون دفتر وکالت و تاثیر در جذب مشتری

روش های طراحی داخلی دفتر وکالت مختلفی در سراسر دنیا برای کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در دفاتر وکالت استفاده می‌شود. در دفاتر وکالت گاها حتی لازم نیست شخص حضور داشته باشد و کار تیمی از طریق سایر اعضای مجموعه روال خود را ادامه می‌دهد. این ایده که طراحی مناسب و موفقیت در کار با یکدیگر رابطه تنگاتنگ دارد، ایده تازه ای نیست.

 

مراجع کنندگان دفتر وکالت

به طور معمول افرادی که به دفتر وکالت مراجعه می‌کنند درگیر مشکل یا مشکلات حقوقی شده اند، بنابراین طبیعی است که با بار زیادی از استرس، اضطراب و دلهره همراه باشند. حتی در مواردی از قبیل مشکلات خانوادگی احساس عدم امنیت نیز به فرد دست می‌دهد. در کنار همه این ها از آن جایی که غالبا هزینه های امور وکالت بالاست، مراجعین فقط در صورت کسب اعتماد کامل مجاب می‌شوند که باز به آن دفتر مراجعه کنند.

پس ما با عده ای مراجعه کننده با بار منفی روحی بالایی سر و کار داریم که باید در طراحی دکوراسیون دفتر وکالتدکوراسیون دفتر وکالت خود حداکثر دقت و ظرافت خود را برای کاستن از این بار منفی به خرج دهیم. علاوه بر همه این ها ما با فضایی رو به رو هستیم که به طور مستقیم با قانون و قوانین سر و کار دارد؛ پس در طراحی خود باید به گونه ای عمل کنیم که مراجعین به محض ورود، این ارتباط مستقیم را درک کنند.

تاثیر دکور و رنگ ها در روحیه مراجعان به دفتر وکالت
تاثیر دکوراسیون و رنگ ها در روحیه مراجعان به دفتر وکالت

از طرفی دیگر باید در طراحی خود حس امید به آینده را در ذهن مراجعین القا کنیم چرا که آن ها برای روزهای بهتر پا به چنین فضایی گذاشته اند. این ظرافت ها شامل انتخاب متریال مورد استفاده در طراحی، انتخاب رنگ ها، قرار گیری و چیدمان عناصر مختلف و نور پردازی هستند. البته میزان فضایی که در اختیار طراح قرار می‌گیرد نیز بر روی تمامی مواردی که ذکر شد تاثیر گذار می‌باشد.

 

طراحی و چیدمان دفتر وکالت

طراحی و چیدمان دفتر کار باید طبق اصول وقواعد خاصی باشد چراکه بخش مهمی ازحرفه و کار را تحت استرس های مختلف قرار دارد بنابر این باید محیط اتاق کار نور کافی تهویه مناسب و ارگونومی خاصی داشته باشد که فرد در آن احساس راحتی بیشتری کند در این مطلب از خشت بنا نمونه هایی از دکوراسیون اتاق کار و طراحی دکوراسیون دفتر کار برای شما عزیزان آماده کرده ایم امیدوارم مورد استفاده شما عزیزان قرار گیردرنگ دیوار ها رنگ وسایل نیز در دکوراسیون داخلی دفتر کار می‌تواند تاثیرگذار باشد.

بخوانید ...
دکوراسیون مراکشی و نسیمی از مدیترانه در خانه‌ شما
طراحی دکوراسیون
نمونه ای ازطراحی دکوراسیون دفتر وکالت و تاثیر در جذب مشتری

علاوه بر رنگ دیوار ها رنگ وسایل نیز در دکوراسیون داخلی دفتر کار می‌تواند تاثیرگذار باشد بنابراین بهتر است در فضای دفتر کار کوچک از وسایل با رنگ های تیره استفاده کنید تا وسایل کوچکتر به نظر برسند و علاوه بر این با ترکیب رنگ های تیره و روشن تضاد زیبایی در دیزاین داخلی دفتر کار ایجاد شود.

 

نمونه طراحی دفتر وکالت و تجهیزات دفتر وکالت

ترکیب کتابخانه و مبلمان اداری فضای استراحت باعث می‌شود که علاوه بر حس آرامش و راحتی به مشتریان احساس حضور در فضایی با تجربه بالا نیز القا شود. وکلا می‌توانند از این فضاها برای بیان نظرات و پیشنهادات به همکاران خود استفاده کنند یا زمانی که مراجعه کننده از نظر احساسی به مشکل بر می‌خورد، در این فضاها ادامه گفتگو را انجام دهند تا فرد حس ایمنی و راحتی بیشتری را داشته باشد.

استفاده از مبلمان
استفاده از مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر وکالت

با این حال نباید حس کنید که استفاده از این چنین فضاهایی رو به عقب رفتن است. به گفته بسیاری از مراجعه کنندگان زمانی که وارد این محیط می‌شوند نه تنها حس حضور در محیطی کلاسیک را دارند بلکه از کار حرفه ای آن دفتر وکالت نیز اطمینان حاصل می‌کنند. همچنین از کتاب های مربوط به وکالت و آنچه که مشتریان لازم دارند می‌توان استفاده کرد.

 

نحوه طراحی دفتر وکالت

روش های طراحی داخلی دفتر وکالت مختلفی در سراسر دنیا برای کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در دفاتر وکالت استفاده می‌شود. در دفاتر وکالت گاها حتی لازم نیست شخص حضور داشته باشد و کار تیمی از طریق سایر اعضای مجموعه روال خود را ادامه می‌دهد. این ایده که طراحی مناسب و موفقیت در کار با یکدیگر رابطه تنگاتنگ دارد، ایده تازه ای نیست. هرساله روند دیزاین داخلی دفتر وکالت لوکس توجه زیادی به خود جلب می‌کند.

 

نمونه طراحی دفتر وکالت و تجهیزات دفتر وکالت

به منظور زیباتر شدن ساختمان هایی که از اتاق های شیشه استفاده می‌کنند می‌توان از فرش های تیره رنگ استفاده نمود. دلیل این است شیشه باعث ورود نور بیشتر می‌گردد و فضا روشن می‌شود و اینکه فرش تیره تضاد زیبایی به وجود می‌آورد و علاوه بر اینکه نور زیادی وارد فضا می‌شود، باعث زیبایی ساختمان نیز می‌شود.

استفاده از مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر وکالت استفاده از فرش تیره در دفتر وکالت
استفاده از فرش تیره در دفتر وکالت

ترکیب کتابخانه و مبلمان اداری فضای استراحت باعث می‌شود که علاوه بر حس آرامش به مشتریان احساس حضور در فضایی با تجربه بالا نیز القا شود. وکلا می‌توانند از این فضاها برای بیان نظرات و پیشنهادات به همکاران خود استفاده کنند یا زمانی که مراجعه کننده از نظر احساسی به مشکل بر می‌خورد، در این فضاها ادامه گفتگو را انجام دهند تا فرد حس ایمنی و راحتی بیشتری داشته باشد. با این حال نباید حس کنید که استفاده از این چنین فضاهایی رو به عقب رفتن است.

طراحی دکوراسیون دفتر وکالت
طراحی دکوراسیون دفتر وکالت

از طریق ایجاد فضایی به سبک هتل به همراه محیطی شیک می توان اقدام به طراحی برای شرکتی کرد که سابقه طولانی در امر وکالت دارد. اما برای ایجاد حس مهمان نوازی و آرامش به چیزی بیشتر از بالش و کتاب نیاز است. میتوان با استفاده از آینه ها در اطراف دیوار دفتر این حس را به وجود آورد.

بخوانید ...
طراحی اتاق کوچک و نکته هایی برای بزرگنمایی اتاق خواب

 

دیزاین دفتر وکالت و میز دفتر وکالت

امروزه وکلا بیشتر روز را در سرکار خود می‌گذرانند بنابراین نیاز به میز کار وکیل و صندلی دارند که از همه نظر برایشان راحت باشد. در تهیه صندلی برای آنان حتما سعی کنید ارتفاع میز وکالت را در نظر بگیرید. بهتر است میز به گونه ای قرار داده شود که رو به در ورودی باشد. حتما برای ملاقات کنندگان نیز صندلی در نظر بگیرید. دقت کنید بیشتر از دو یا سه صندلی در دفتر وکیل قرار ندهید زیرا معمولا ملاقات ها به صورت خصوصی است و صندلی های زیاد حس حضور در برابر قاضی را به مشتری القا می‌کند.

 

انواع دکوراسیون دفتر وکالت

همان طور که می دانید طراحی دکوراسیون اداری به دو دسته اصلی کلاسیک و مدرن تقسیم می شود. استفاده از هر سبک در جایگاه مناسبش می تواند ما را به نتایج دلخواه مان در طراحی برساند. آن چیزی که به ما کمک می کند تا تصمیم بگیریم از کدامین سبک طراحی استفاده کنیم در درجه اول کاربری فضای مورد نظر است. در استفاده از سبک های طراحی دکوراسیون سه انتخاب میتوانیم داشته باشیم. نخست طراحی بر اساس سبک مدرن، دوم طراحی بر اساس سبک کلاسیک و سوم طراحی بر اساس تلفیقی از این دو.

نمونه ای از یک شرکت حقوقی مدرن
نمونه ای از یک شرکت حقوقی مدرن

در ادامه این موضوع به عنوان مثال فضایی را در نظر بگیرید که فعالیت های مدرن و پیشرفته ای در آن ها انجام می‌شود (مثل استدیوی ساخت بازی های رایانه ای). طبیعیست که مناسب ترین سبک برای طراحی دکوراسیون این فضا استفاده از سبک مدرن است؛ اما استفاده از سبک کلاسیک به معنای غلط بودن نیست، چه بسا با به خرج دادن ظرافت های بسیار بتوان نتایج خوبی را از این طراحی خاص کسب کرد.

اما روی سخن ما با افرادیست که تازه به دنیای بزرگ و پیچیده دکوراسیون پا گذاشته اند و الزامیست که در ابتدای راه باید از قواعد و قوانین پیروی کرد. مثال بالا را برای سبک کلاسیک هم می‌توانیم بزنیم. فرض کنید قرار است دکوراسیون فضایی را طراحی کنیم که در آن جا به ساخت صنایع دستی پرداخته می‌شود. طبق قواعد و چارچوب ها مناسب ترین سبک برای طراحی دکوراسیون این فضا، سبک کلاسیک می‌باشد.

 

 دکوراسیون داخلی دفتر وکالت در فضای کوچک

این نکته بر هیچ کس پوشیده نیست که در طراحی هر آن چه فضایی که در اختیار طراح قرار می‌گیرد کوچک باشد، به همان میزان طراح به سمت یک طراحی مینیمال حرکت می‌کند؛ چرا که به کار بردن زیاد المان ها و استفاده زیاد از رنگ های باعث بالا بردن تنش در فضا می‌شود. از طرفی فضا را کوچک تر نشان می‌دهد و این احساس نوعی خفگی و تحت فشار بودن را در شخص ایجاد می‌کند.

میز اداری منشی دفتر وکالت
میز اداری منشی دفتر وکالت

دومین نکته مهم در طراحی چنین فضای کوچکی رنگ ها هستند. به دلیل کوچک بودن فضا، ما حق استفاده از تنوع رنگی بالا را نداریم. بهترین رنگ زمینه برای چنین فضاهایی رنگ طوسی یا خاکستریست. سومین نکته در طراحی، نور پردازی مناسب برای فضا می‌باشد. باز هم به دلیل فضای محدود باید شدت نور را به شکل درست کار کنیم؛ چرا که نور زیاد خود باعث افزایش تنش و اضطراب می‌شود. همچنین می‌توانیم با استفاده از نور های رنگی ملایم به انتقال هر چه بیشتر آرامش در محیط اداری کمک کنیم. یکی دیگر از المان هایی که در طراحی دکوراسیون اداری دفتر وکالت کوچک موثر است نصب آینه بر روی دیوار ها می‌باشد. وجود دیوار، فضای دفتر اداری شما را بزرگ تر نشان خواهد داد.

بخوانید ...
کاغذ دیواری اتاق؛ مزایا و معایب کاغذ دیواری

شاید شما به دلیل فضای کم نتوانید اتاق بایگانی را از اتاق اصلی جدا کنید. در این صورت حتی الامکان سعی فقط آن دسته از موارد خیلی ضروری را در اتاق اصلی نگه دارید تا از شلوغ شدن دفتر جلوگیری شود.

میز اداری منشی دفتر وکالت

در مورد وسایل دفتر هم می‌توانیم به نوع مبلمان اداری اشاره کنیم. استفاده از مبلمان با چوب تراشی های زیبا و شکیل به شیک بودن دفتر کمک زیادی خواهد کرد. البته راحتی مبلمان اداری هم نباید فراموش شود.

 

وسایل تزئینی دفتر وکالت

اگر فضای کافی در اختیار دارید سعی کنید حتما کتاب خانه ای هر چند کوچک در اتاق انتظار را در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر وکالت خود جای دهید. کتاب ها را به دو بخش تخصصی و عمومی تقسیم کنید. کتاب های تخصصی باعث افزایش اعتماد مراجعه کننده به آن دفتر می‌شود و کتاب های عمومی این حس را در مراجعه کننده القا می‌کند که به او احترام گذاشته شده است.

نمونه دکور وسایل دفتر وکالت
نمونه دکور وسایل دفتر وکالت

در مورد چیدمان وسایل روی میز وکیل نیز باید بگوییم حتی الامکان میز خلوت باشد یا وسایل آن به گونه ای چیده شوند که مانع ارتباط چشمی بین وکیل و موکل نشود. در این جا دقیقا بر خلاف آن چه که در اتاق انتظار دیدیم عمل کردیم. در انتخاب مبلمان اداری موکل در اتاق وکیل نیز باید نهایت دقت را داشته باشیم. تمام مبلمان اداری باید راحت باشند تا هنگام گفتگو مراجعه کننده احساس ناراحتی و معذب بودن نداشته باشد.

 

نکات قابل توجه در طراحی دکوراسیون دفتر وکالت

توجه به عدم وجود آلودگی صوتی از نکاتی است که باید در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر وکالت به آن توجه کنیم. از آن جا صحبت های بین وکیل و موکل کاملا محرمانست، بنابراین باید دیوار های دفتر وکالت عایق بندی شده باشند که صدایی به بیرون منتقل نشود و همین طور صدایی از بیرون به داخل نیاید که تمرکز افراد را بر هم بزند. در طراحی میزهای اداری دفتر وکیل سعی نکنید از میز اداری و مبل اداری مجلل استفاده کنید. این انتخاب باعث به وجود آمدن سدی برای ایجاد صمیمیت بین وکیل و موکل خواهد شد. به لامپ ها و چراغ ها توجه ویژه داشته باشید. هرگز از لامپ ها و چراغ های ساده در طراحی دکوراسیون اداری دفتر وکالت استفاده نکنید. این کار از جذابیت و شیک بودن دفتر می‌کاهد. به جای آن می‌توانید از چراغ های فانتزی با طرح های متناسب دکورتان استفاده کنید.

 دفتر وکالت مدرن
نمونه دفتر وکالت مدرن

وجود آباژور چه در اتاق انتظار و چه در اتاق اصلی حس مطالعه و آرامش را بیشتر می‌کند. پس اگر فضای کافی دارید حتما از یک آباژور با طرح، اندازه و رنگ مناسب استفاده کنید. در دکوراسیون اداری دفتر وکالت به شیوه مدرن اصل بر سادگی یا همان مینیمال بودن است. هم چنین سعی می‌شود به رنگ های روشن توجه بیشتری شود. از نظر متریال نیز گاهی اوقات ترکیبات با کیفیتی از فلز و پلاستیک جای گزین چوب و پارچه های مختلف جای گزین چرم در دکوراسیون اداری دفتر وکالت به سبک کلاسیک می‌شود.