نقش فرش در دکوراسیون
12
فوریه

تاثیر فرش و زیبایی آن در دکوراسیون داخلی منزل

فرش در دکوراسیون

اکثر اوقات، آپارتمان‌ها فرش شده نیستند، به این معنی که بسیاری از افرادی که به آپارتمانی جدید نقل مکان می‌کنند و مایل به استفاده از تاثیر زیبایی فرش در دکوراسیون خود هستند، مجبور می‌شوند برای منزل تازه‌شان فرش خریداری کنند. اگر تصمیم به خرید یک یا دو قالیجه برای پوشاندن کف آپارتمان خود دارید متوجه باشید که این تصمیم شما بخشی از فرآیند دکوراسیون خانه است.

 

چرا باید فرش بخریم؟

دلایل زیادی برای توجیه خوب بودن کاربرد قالی در دکوراسیون داخلی آپارتمان وجود دارد، بنابراین مهم است که تمام آنها را بدانید تا کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

فرش
فرش

در اینجا هفت دلیل برای اینکه ساکن هر آپارتمان باید بودجه‌ای برای مفروش کردن کف آن کنار بگذارد وجود دارد که به آن می‌پردازیم.

 

 تاثیر زیبایی فرش در دکوراسیون خانه

همانطور که ذکر شد، مردم معمولا از فرش‌ در دکوراسیون به عنوان راهی برای افزایش زیبایی دکور خانه خود فکر می‌کنند. این دلیل کاملا مقبولی است زیرا قالی‌ها در هر رنگ، طراحی، مواد و شکلی که شما می‌توانید تصور کنید وجود دارند و محدودیتی برای افراد با سلیقه‌های مختلف وجود ندارد.

 تاثیر زیبایی فرش در پذیرایی
تاثیر زیبایی فرش در پذیرایی

 

حضور یک فرش در دکوراسیون با طراحی غریب و رنگ روشن به مانند یک بیانیه جسورانه در میهمانی دوستانه است، در حالی که یک فرش بی‌نظیر یا الگوی سنتی ممکن است به عنوان یک مکمل مناسب برای یک اتاق باشد. همچنین ممکن است بخواهید یک فرش تیره بر روی یک کف روشن قرار دهید و بالعکس.

 

 تاثیر زیبایی فرش درخوش آمدگویی به مهمانان

اغلب اوقات، بدلیل کمبود جا و قوانین سخت‌گیرانه مدیر ساختمان، مستاجران مجبور می‌شوند تا قرارهای خود را جایی خارج از منزل ترتیب بدهند، اما این به معنی نداشتن یک قالیچه زیبا در پاگرد منزل‌تان نیست. چنین فرشی می‌تواند به عنوان یک راه خوب برای خوش آمدگویی به مهمانان باشد و همچنین وسیله‌ای مناسب برای پاک کردن کفش و تمیز نگه داشتن محیط آپارتمان است.

بخوانید ...
پنجره های مدرن؛ حفاظت از حریم خصوصی

 

افزایش ایمنی

استفاده از فرش در دکوراسیون می‌تواند به کاهش خطر صدمات ناشی از تردد در داخل آپارتمان شما کمک کند. اگر آپارتمان شما یک راهرو طولانی داشته باشد و فرزندان‌تان با شما زندگی می کنند، اضافه کردن یک قالی در دکوراسیون می‌تواند به جلوگیری از آسیب‌ها کمک کند.

افزایش ایمنی با استفاده از فرش
افزایش ایمنی با استفاده از فرش

به همین ترتیب، اگر متوجه شوید که بخشی از کف آپارتمان شما بعد از تمیزکردن همچنان لغزنده است شما با استفاده از یک قالیچه کوچک می‌توانید از اضطراب لیز خوردن رهایی یابید. برای اطمینان خاطر بیشتر نیز از ترمز فرش برای ممانعت از جرکت فرش‌ها روی سطح سرامیک استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید فرش حمام را برای جذب آب و جلوگیری از لغزش پس از دوش اضافه کنید.

 

 تاثیر زیبایی فرش در دکوراسیون بمنظور پوشاندن یک نقص

چنانچه بخشی از کفپوش چوبی منزل اجاره‌ای شما آسیب دیده باشد و حوصله‌ی مراجعه و چانه زدن با صاحب خانه برای ترمیم آن را ندارید، استفاده از فرش در دکوراسیون گزینه‌ی مناسبی برای عبور از این بحران نه چندان بزرگ است. البته که شما نباید از کنار یک نقص بزرگ در کفپوش آپارتمان به راحتی بگذرید و احیانا سلامت خود را به خطر بیاندازید.

 

به فکر همسایه‌ی طبقه‌ی پایین باشید لطفا

اگر در یک آپارتمان چند واحدی زندگی می‌کنید و در طبقه‌ی زیرین شما نیز افرادی ساکن هستند بهتر است برای برهم نخوردن آرامش آنان به هنگام راه رفتن شما و یا لق خوردن پایه مبل روی کفپوش، استفاده از فرش را جدی بگیرید. در برخی از ایالت‌های آمریکا مفروش کردن ۸۰ درصد کف آپارتمان برای کاهش شکایات همسایگان ضروری است.

بخوانید ...
دکوراسیون مراکشی و نسیمی از مدیترانه در خانه‌ شما

 

 تاثیر فرش در کاهش اکوی صدا

در ساعات شلوغ شبانه روز شما ممکن است شاهد اکوی صداها در فضای آپارتمان خود باشید.

کاهش اکوی صدا
کاهش اکوی صدا

با افزودن مواردی که صداها را جذب می‌کنند، مانند مبلمان، پرده‌ها و فرش‌ها، اکو کاهش می‌یابد. اگر فکر می‌کنید که یک اتاق یا راهرو بیش از حد برای شما ناخوشایند است، استفاده از یک فرش در دکوراسیون آن تصمیمی علاج‌بخش است.

 

پاهای شما از سرما متنفرند

اگر از آن دسته آدم‌هایی نیستید که با دمپایی در منزل راه بروید، ممکن است مایل به اضافه کردن فرش به قسمت‌های خاصی از کف خانه‌ی خود باشید، تا پاهای‌تان در مناطق سرد خانه هم احساس راحتی کنند. به عنوان مثال، شما می‌توانید یک فرش نقش برجسته را خریداری کنید و آن را همانند عکس فوق در اطراف پایه توالت قرار دهید و پای خود را از کف حمام سخت سرویس بهداشتی دور نگهدارید. پیشنهاد فوق قطعا برای بانوان دوست‌دار بهداشت ایرانی چندان خوشایند نیست.