دکوراسیون پذیرایی کوچک
07
مارس

پذیرایی کوچک؛ بهترین دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک

دکوراسیون پذیرایی کوچک

اگر شما نیز مانند بسیاری از افراد مجبور به گذران زندگی در یک آپارتمان کوچک هستید. هرگز اجازه ندهید اتاق پذیرایی کوچک منزل‌تان ذهن شما را درگیر کند. مدام به خود غر نزنید که هیچ مبل راحتی به این اتاق نمی‌آید.کوچک بودن فضای خانه خیلی مساله مهمی نیست، چه صاحب خانه باشید و چه آن را اجاره کرده باشید. دکوراسیون کوچک به کمک شما می‌آید، با ما همراه باشید و چند پیشنهاد ساده‌ای که در زیر بیان می‌کنیم را در دکوراسیون اتاق نشیمن خود بکار ببرید.

 

دریبل زدن دیوار سفید در نشیمن کوچک

چنانچه نمی‌توانید دیوار اتاق پذیرایی کوچک خود را رنگ کنید یا تغییرات دلخواه را بر روی آن اعمال کنید. می‌توانید از مبلمانی به رنگ سفید یا رنگ‌های روشن دیگر استفاده کنید.

مبل راحتی و دیوار سفید در پذیرای کوچک محیط خانه را بزرگتر میکند
اتاقی زیبا به رنگ سفید

مانند تصویر بالا که یک مبل زیبای سفید با چند عدد کوسن در طرح‌های مختلف، جلوه‌ای ویژه به این دکوراسیون کوچک بخشیده است.

 

استفاده درست از بدترین گزینه ممکن

بعد از آشپزخانه که معمولا خانم‌ها در هنگام اجاره یا خرید منزل خیلی روی آن حساسیت به خرج می‌دهند. اتاق پذیرایی یا نشیمن نیز در پروسه‌ی تامین منزل دردسرساز است. داشتن یک اتاق پذیرایی کوچک زمانی غم‌انگیزتر است که هیچ فضایی برای تزیین نداشته باشد.

مبل و صندلی راحتی با دیواری پر از قاب عکس در پذیرایی کوچک
دیوار کانونی در خانه کوچک

اما همانطور که در تصویر بالا می‌بینید یک طراح داخلی بهترین استفاده را از بدترین دیوار اتاق کرده است. دیوار مشترک اتاق خواب و اتاق پذیرایی با استفاده از چند قاب عکس تبدیل به یک نقطه کانونی شده است. که با انتخاب یک کاغذ دیواری جسورانه و مبل چرمی زیبا از تونل وحشت به بهشت رسیده است.

بخوانید ...
طراحی ویلای مدرن و نکات قابل توجه آن

 

شلوغی گاهی جواب می‌دهد

سبک بوهو به نوبه‌ی خود سبک شلوغی است زیرا از دل می‌آید و به نسبت دیگر سبک‌های دکوراسیون تا حدی نامتعارف و به‌شدت فردی و بسیار متنوع است. استفاده از این سبک در خانه کم جا یا یک اتاق پذیرایی کوچک به نوعی ریسک است اما آنچنان که در تصویر زیر می‌بینیم ریسکی است که جواب داده است.

خانه یا پذیرایی کوچک با وسایل زیاد
سبک بوهو در اتاق پذیرایی

از یک پارچه‌ی پنبه‌ای طرح‌دار که رنگ آن به رنگ مبل راحتی و دیوار نزدیک است برای پوشاندن مبل استفاده کنید. استفاده از سبک بوهو در دکوراسیون داخلی، این فضای کوچک را به محیطی مملو از انرژی و شادابی تبدیل کرده است. تصور اینکه کسی از نشستن در این اتاق پذیرایی دلنشین احساس خستگی کند، تصور دور از ذهنی است.

 

دوچرخه روی طاقچه

اتاق پذیرایی جایی برای بازی کردن یک نوجوان پر سر و صدا نیست. بهتر است به هنگام طراحی دکوراسیون یک اتاق پذیرایی کوچک به خواسته‌های یک انسان بالغ فکر کنید. همچنان که در طراحی داخلی فوق العاده‌ی تصویر زیر می‌بینید.طراح دوچرخه‌ای قدیمی که احتمالا می‌بایست در گوشه‌ی گاراژ و در زیر گرد و خاک به دست فراموشی سپرده می‌شد را به شکلی هوشمندانه در دکوراسیون کوچک بکار برده است.

پذیرایی کوچک هنری با یک صندلی راحتی
اتاقی برای افراد بالغ

میز سراسری ایده دیگری است که در سمت چپ تصویر می‌بینید که فضای ذخیره‌سازی خوبی را فراهم کرده است. اما چه چیزی این اتاق ۱۵ متری را به یک خانه بزرگ و پخته تبدیل می‌کند؟ جزئیات و سبک‌های تزئینی مختلفی است که شخصیتی خاص را به مبلمان ساده‌اش اضافه می‌کند.

 

استفاده از گیاهان در پذیرایی کوچک

هیچ چیزی مانند گیاهان در اتاق نشیمن جواب نمی‌دهد. گیاهان گلدار مانند نرگس یا لاله‌ها با رنگ‌های دوست داشتنی را به اتاق پذیرایی کوچک خود اضافه کنند.
در حالی که زیبایی گیاهان برگ‌دار از جمله سرخس و گیاهان عنکبوتی، بافت‌های جالب را برای دکوراسیون شما به ارمغان می‌آورند و البته هوای داخل را نیز تمیز می‌کنند!

بخوانید ...
آشپزخانه؛ طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه
مبل راحتی و گل و گیاه در پذیرایی
استفاده از گیاهان در پذیرایی

آیا باغبانی را دوست ندارید؟ باکمی جستجو در گوگل یا پرسش از گل‌فروشی محله‌تان، به سراغ گیاهانی بروید که به مراقبت کمتری نیاز دارند و زیاد وقت شما را نمی‌گیرند.

 

مثل فرانسوی‌ها فکر کنید

به تصویر زیر نگاه کنید. این خانه‌ی کوچک با دیواری ناصاف در اتاق پذیرایی اگر در شهری مثل تهران بود به سختی اجاره یا فروش می‌رفت. خوشبختانه فرانسوی‌ها مثل مشاورین املاک ما فکر نمی‌کنند.

مبل راحتی در سبک فرانسوی
آرامش در نشیمن کوچک به سبک پاریس

یک مبل راحتی با عرض مناسب که جان می‌دهد برای چُرت بعد از ناهار، میزی شیک که با صندلی کنار آن برای خوردن غذا مناسب است. استفاده از یک آیینه بزرگ برای پخش نور در فضای اتاق و در نهایت هماهنگی رنگ قاب عکس‌ها و چراغ‌های دیواری، فضایی دلنشین به این محیط کوچک داده است که مطمئن هستم شما نیز دوست دارید در آن زندگی کنید.

 

در نشیمن کوچک فضای پشت مبل را دریاب

اضافه کردن یک قفسه کتاب روی دیوار پشت مبل راحتی، یک راهکار موذیانه و در عین حال موثر است. این کار با هدف اضافه کردن علاقه بصری و فضای ذخیره سازی به اتاق نشیمن شماست.

 

روی میز شیشه‌ای چای بخور

اتاق پذیرایی کوچک فضایی دلنشین خواهد داشت اگر شما خیلی درگیر اندازه‌ی مبل راحتی خود نباشید. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، طراح از مبلی با پایه‌های کوتاه استفاده کرده است. میز چای خوری شیشه‌ای تا کف اتاق که با فرشی زیبا پوشانده شده است از دید پنهان نماند.

قاب طلایی و مبل راحتی
قاب‌های طلایی در دکوراسیون

کاربرد رنگ طلایی فضای سرد رنگ‌های سفید و خاکستری را از بین برده و طراح خیلی زیرکانه رگه‌ای طلایی روی کوسن‌های مبل پاشیده است.

بخوانید ...
فضای پرت خانه شما گنجی که از آن بی خبرید