دکوراسیون ۲۰۱۹
03
فوریه

دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ با بهترین ایده ها

بهترین ایده های دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

سال نو به معنی فرصت جدیدی برای تازه کردن و جوانسازی فضای منزل شماست. اگر چه در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ برخی عناصر هرگز از طراحی داخلی حذف نمی‌شوند، اما هر ساله سبک طراحی داخلی جدیدی می‌آید و به ما خواهند گفت چه چیز جدیدی برای سال جدید در انتظارمان می‌باشد. وقت آن رسیده است که به فضای داخلی خانه‌ی خود نگاهی بیندازیم و فکر کنیم چه چیزی همچنان جواب می‌دهد و البته با عناصری که دیگر بکار نمی‌آیند خداحافظی کنیم. برای آماده شدن برای یک سال جدید از روند طراحی، ما با کارشناسان دکوراسیون داخلی خانه صحبت کردیم و از آنها پرسیدیم چه چیزی باید انتظار داشته باشیم و چه چیزی در سال ۲۰۱۹ ما را هیجان زده خواهد کرد.

 

استفاده از رنگ ۲۰۱۹ در دکوراسیون داخلی

رنگ مرجانی زنده در کنار رنگ های سرد و خنثی مانند سفید، طوسی و آبی معجزه میکند و احساس گرمابخش و خوشایندی ایجاد میکند. اگر از رنگ مرجانی در کنار رنگ های تیره استفاده کنید جذابیت بصری قدرتمندی در دکوراسیون منزل به وجود می آورد. مرجانی رنگی است که می توانید آن را با انواع رنگ ها هماهنگ و ست کنید. اگر اهل ریسک هستید پیشنهاد ما به شما این است که یکی از دیوار های منزل تان را به رنگ مرجانی درآورید با این کار خانه ای مد روز و منحصر به فرد خواهید داشت.

 

کاربرد بیشتر چوب دردکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

ممکن است شما بگویید چوب یک ماده سنتی است که هرگز برای استفاده در سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی کهنه نمی‌شود، و البته این گفته‌ی شما درست است. محبوبیت استفاده از چوب سال به سال رشد کرده است و ما انتظار داریم در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ نیز ادامه پیدا کند.

نقش چوب در طراحی داخلی آشپزخانه
آشپزخانه چوبی در دکوراسیون داخلی

آیا شما قصد استفاده از کفپوش چوبی برای آشپزخانه خود دارید و یا تصمیم گرفته‌اید که عناصر چوبی بیشتری را به حمام یا اتاق ناهار خوری خود اضافه کنید؟ طبق گفته کریس فون اکرتسبرگ و هانس بالدوف از موسسه (BCV Architecture + Interior)، “مردم به طور فزاینده‌ای به دنبال ارتباط با طبیعت هستند و چوب در سال پیش رو نیز یک انتخاب مناسب و بی‌نظیر برای نوسازی فضای آشپزخانه و حتی یک رستوران قدیمی است.”

 

ترکیبی از مردانه و زنانه دردکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

نیمکت‌ها و صندلی‌های چرمی هیچ چیز جدیدی نیستند، اما طبق گفته‌ی بریا هَممل از موسسه (Bria Hammel Interiors)، باید انتظار داشته باشیم که از عناصر چرمی بیشتری در مکان‌های غیر منتظره استفاده شود.

ترکیب سبک ها در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ آشپزخانه ها
آشپزخانه ترکیبی

هامل می‌گوید: “ما شروع به دیدن بیشتر و بیشتر می‌‌کنیم و دوست داریم که با طرح‌های خودمان هماهنگ شویم، این دو را برای ایجاد هماهنگی کامل، تیره‌تر، پوسته‌های منحصر به فرد با زرق و برق دار سفید، با هم ترکیب می‌کنیم. ما بر این باوریم که بهترین و زیباترین اتاق‌ها و خانه‌های سال ۲۰۱۹ به توازن ایده آل مردانه و زنانه دست می‌یابد.” هنگام طراحی یک فضای داخلی در این سال نگران ترکیب عناصر مردانه (مانند چرم) با احساسات زنانه نباشید تا تنوع بیشتری را برای دکوراسیون داخلی خانه خود به ارمغان بیاورید.

بخوانید ...
سبک دکوراسیون مینیمال در دکوراسیون داخلی و ویژگیهای آن

 

عبور از کاشی‌های سفید دردکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

اکثر ما عاشق استفاده از کاشی‌های سفید و تمیز در دیوار آشپزخانه هستیم. اما اکثر طراحان به کاربرد کاشی‌های طرح‌دار در سال جدید تاکید می‌کنند و انتظار می‌رود این سلیقه در سال ۲۰۱۹ در دکوراسیون داخلی خانه پُررنگ‌تر شود.

جزیره در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹
آشپزخانه و جزیره

در عکس بالا به طراحی آشپزخانه که توسط طراحان Dan Rak اجرا شده است نگاه کنید. یک بشقاب پرنده هندسی و جادویی که فضا را تغییر می‌دهد و شخصیت منحصر به فردی را به وجود می‌آورد. در این سال نگران نباشید در طراحی آشپزخانه خود از یک کاشی جسورانه بهره بگیرید. اگر هم از عاقبت کار می‌ترسید، یک نسخه پایدار را که می‌توانید به راحتی آن را حذف و جابجا کنید، امتحان کنید.

 

خداحافظی با مینیمالیسم در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

در حال حاضر شما احتمالا همه چیز را در مورد دکور خانه مینیمالیسم می‌دانید، اما سبک رایج در سال ۲۰۱۹ “بیشتر بیشتر است.” ما در پشت نگاه ظریف و مدرن قرار می‌گیریم و حساسیت بیش از حد و بافتی را درک می‌کنیم. با توجه به طراح داخلی آن هاپفر که در تصویر زیر می‌بینید، ما باید انتظار افزایش این نوع سبک را در سال جدید داشته باشیم.

طراحی داخلی مدرن
طراحی مدرن

هاپفر می‌گوید: “سال ۲۰۱۹ از مینیمالیسم عبور می‌کنیم و دنیا به سبک ماکزیمالیسم احترام می‌گذارد. من خوشحال هستم وقتی که مشتریانم در ایده طراحی ما همراه هستند، خود را به خطر می‌اندازند و به مسیر خلاقانه ما اعتماد می‌کنند. در نهایت، این فضاهای منحصر به فرد، افسانه‌ای و بی‌انتها، فقط برای آنها ایجاد شده است.”

 

بوهو برمی‌گردد

بوهو، سبکی است که از دل برمی‌آید، با ذهنیت فردی همراه می‌شود و شکل عینی به خود می‌گیرد. این سبک با سادگی و سبک‌بالی، فضایی سرشار از زندگی و ویژگی‌های هنری و فرهنگی متمایز از دیگر سبک‌های چیدمان می‌آفریند. بوهو از آن دسته سبک‌هایی است که گاهی رونق می‌گیرد و گاهی نیز به خاطره‌ها سپرده می‌شود اما تعدادی از طراحان از جمله کارولاین گرانت و دلورس سوارز از موسسه Dekar Design معتقدند که امسال موعد اوج گرفتن سبک بوهو در طراحی داخلی بوده اما با پیچ و تاب‌های مدرن و خطوط منحنی.

پارچه‌های شیب دار و النگو چیزی است که شما دوباره در طراحی داخلی خواهید دید، این بار ولی در حاشیه، پاک‌تر و روشن‌تر.” در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ آغوش خود را برای بافت‌های درهم و هیپی باز کنید تا اتمسفر بوهمیایی را در هر اتاق خود حس کنید. بخصوص برای مهدکودک‌ها استفاده از این سبک می‌تواند کارگشا باشد البته با پیچیدگی بیشتر برای سرگرم کردن کودکان!

 

بخوانید ...
پذیرایی کوچک؛ بهترین دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک

آبی نفتی بجای سیاه دردکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

رنگ سیاه بی‌نظیر و سنتی است، اما یکی از جنبه‌های طراحی داخلی سال ۲۰۱۹ استفاده بیشتر از رنگ آبی نفتی در طراحی داخلیست. Danielle Walish، طراح داخلی و مبلمان Inside، انتظار دارد که “آبی نفتی مورد استفاده در روش‌های تازه و مدرن طراحی داخلی با رنگ آبی نفتی مورد علاقه مادربزرگ شما متفاوت است. البته آبی نفتی همیشه در کابینت کلاسیک می‌درخشد، اما من برای جفت کردن آن با رنگ سبز نعنایی و صورتی هیجان زده هستم. “

مبل آبی در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹
آبی جایگزین رنگ مشکی

به نظر می رسد بجای استفاده از مبلمان سیاه و سفید می‌توانید از مبلمانی به رنگ آبی نفتی استفاده کنید تا این صندلی‌های خوش رنگ، نگاه پاک و مدرن را بدون در نظر گرفتن احساس سنگین یا تاریک در فضای خود ارائه می‌کنند.

 

آشپزخانه‌هایی مشکی رنگ دردکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

آشپزخانه‌های سفید اکنون برای مدت‌های مدیدی محبوب هستند، اما در سال ۲۰۱۹ انتظار می‌رود شاهد ظاهر شدن مطبخ‌هایی تیره‌تر باشیم. طراح تریسی لین می‌گوید: “آشپزخانه سفید همواره در طول چند سال گذشته مدنظر بوده است و به همین ترتیب ما به آرامی رنگ را دوباره اضافه کردیم. آشپزخانه‌های سیاه به دلیل براق بودن و نمودی از دنیای ثروتمندان در حال محبوب شدن هستند.”

ترکیب سفید و مشکی در دکوراسیون
آشپزخانه با دکور سفید و سیاه

اگر هرگز روی کابینت‌های تیره و تاریک خود رنگ نزده‌اید، خود را یک طراح پیش‌رو در نظر بگیرید! این آشپزخانه طراحی شده توسط لین که در عکس فوق می‌بینید ثابت می‌کند که با همنشینی فضای باز، هوا و نور کابینت‌هایی با رنگ‌های تیره هنوز هم می‌تواند در شما احساس مدرن بودن ایجاد کند.

 

آرت دکو در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

هنر تزیینی یا آرت دکو یک سبک و جنبش هنری در معماری، هنرهای تجسمی و طراحی است که برای نخستین بار در فرانسه پیش از جنگ جهانی اول ظاهر شد. طراحی دکوراسیون در مورد طراحی با طرح‌های هندسی، مصالح ساختمانی (مانند فلزات) و رنگ‌های پررنگ است که در دهه‌های ۱۹۲۰ و ۳۰ میلادی به اوج محبوبیت رسید، اما انتظار می‌رود شاهد بزرگ شدن دوباره این سبک در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ باشیم. همانطور که مینیمالیسم را پشت سر می‌گذاریم، آرت دکو بهترین راه برای اضافه کردن بافت‌های بیشتر و علاقه‌های بصری به فضای منزل شماست.

نقش هنر در طراحی
دکور هنری

این پانل‌های برش داده شده با لیزر و نقاشی شده که توسط جیمی رینولدز طراحی شده است یک راه عالی برای شیک کردن بالای یک بوفه یا جایگزینی میزهای معمولی در یک فضای الهام گرفته از دکو هستند. برای جستجوی لوازم دکوری هندسی هم نگران نباشید. عناصری از جنس برنج را در سبک طراحی خود جای دهید.

 

دکورهای دوست‌دار محیط زیست دردکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ همه چیز در مورد قطعات پایدار و دکور بازیافتی است. با توجه به گفته‌ی تریسی لین، “اقلام دست ساز با استفاده از مواد پایدار، یک راه عالی برای مردم است که در خانه‌هایشان احساس کنند بیشتر با زمین و ریشه‌های آن در ارتباط هستند.”

بخوانید ...
تاثیر گیاهان در دکوراسیون داخلی و نقش آن ها

در این عکس زاک بنسون، می‌بینیم که چگونه هنر می‌تواند به معنای واقعی کلمه باشد. به جای سرمایه گذاری و خرید یک تابلوی گران قیمت، گیاهان زنده را در نظر بگیرید. این قاب پر از گُل یک راه منحصر به فرد برای کشاندن طبیعت به محیط خانه و پاشیدن رنگ به فضای اتاق شماست.

 

منحنی‌های نجات بخش دردکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

در طی چند سال گذشته، با مبلمان مدرن با خطوط مستقیم در دکور خانه ما جاری شده‌اند. اما دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ ، منحنی‌ها در مبلمان منزل ما نقش اصلی را ایفا می‌کنند. با توجه به طراحی NGI، “منحنی شروع به تبدیل شدن به یک سبک شده است. در وهله اول، آنها یک درک ادراکی از آگاهی فضایی را ارائه می‌دهند و با استفاده درست از این ایده، فضای بیشتری از آنچه در واقع وجود دارد در اختیار شما قرار گرفته و اجازه می‌دهد تا شما خانه‌تان را بزرگ‌تر از قبل احساس کنید. ” مانند این صندلی نشسته آبی خیره کننده عکس بالا از مگی بوچر، طراح داخلی، مبلمان منحنی باعث می‌شود فضای شما گسترده‌تر شود. به دنبال مبلمانی که در پایین گرد شده‌اند و در بالای آن منحنی هستند باشید.

 

گرم و نرم چون مخمل دردکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

انتظار می‌رود که بسیاری از طرح‌های دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ مخملی باشد. مخمل در بسیاری از سبک‌های دکوراسیون داخلی از آرت دکو گرفته تا ماکزیمالیسم راه خود را به شکلی خزنده باز کرده است. لیز تومبز، طراح داخلی و رئیس و صاحب امتیاز اینترنشنال PDR، می‌گوید ما باید انتظار داشته باشیم که در چند ماه آینده حتی مخمل بیشتری در طراحی‌ها ببینیم.

اما مخمل نباید به شکل سنتی استفاده شود. Toombs می‌گوید: “هنگامی که مخمل بر روی یک قطعه مصنوعی با خطوط ساده استفاده می‌شود، دیگر به نظر نمی‌رسد که یک قطعه مبلمان ویکتوریا در خانه‌مان داریم”.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون

طراحی این اتاق نشیمن راحت از eclectic_interior ثابت می‌کند که قطعات مدرن، مانند نیمکت قهوه‌ای که در اینجا به تصویر درآمده، می‌تواند مخملی را در بر بگیرد و گرمای جذاب را به هر فضا تحمیل کند.

 

استفاده از سنگ تراتزو دردکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

Terrazzo، ترکیبی موزاییک مانند از سنگ مرمر، شیشه و گرانیت بوده که دوباره در طراحی داخلی جای خود را باز کرده و کاربرد آن در چند ماه اخیر در حال افزایش است. اما انتظار داریم که حضور آن در روند دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ پر رنگ‌تر شود. اگر چه معمولا به عنوان یک ماده برای کفپوش شناخته می‌شود اما طراحان از آن در صفحات ضد آب، دوش، مبلمان و حتی کاغذ دیواری هم استفاده می‌کنند.

 آشپزخانه هنری
آشپزخانه هنری

این رندر خیره کننده‌ از اوگانیا بلکینا، توانایی منحصر به فرد سنگ ‌Terrazzo را برای داشتن مرکزیت در یک اتاق بدون غلبه بر بقیه فضا را، برجسته می‌کند.