قبل و بعد از بازسازی
14
مه

بازسازی ساختمان ؛ مراحل بازسازی یک ساختمان

بازسازی ساختمان

مراحل بازسازی و نوسازی ساختمان امروزه در ایران به عنوان روشی مرسوم برای جلوه دادن به خانه‌های قدیمی صورت می‌گیرد. خانه‌ها با گذشت چندین سال زیبایی اولیه خود را از دست داده و قدیمی و کسل کننده به نظر می‌رسند. خدمات بازسازی می‌تواند ظاهر خانه شما را تغییر داده و زیبایی دوباره‌ای به آن ببخشد. امروزه ضعف در ساخت و ساز باعث شده یک ساختمان قبل از آنکه عمر مفید خود را سپری کند نیاز به بازسازی پیدا کند. اینجاست که می‌توان به اهمیت بازسازی و نوسازی پی برد.

بازسازی و نوسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

راهکارهای ویژه‌‌ای را می‌توان برای بازسازی ساختمان اعمال کرد. با توجه به اینکه هزینه‌ای که صرف ساخت یک بنا می‌شود بسیار گران‌تر از هزینه‌ای است که برای بازسازی آن صرف می‌شود. از این رو با توجه به مسائل اقتصادی بازسازی مقرون بصرفه‌تر بوده و هست. این موارد دست به دست هم داده تا بازسازی را به عنوان یک گزینه مهم برای ایجاد تغییر و تحول در ساختمان نشان دهند. البته قبل از بازسازی ساختمان باید متخصصین و مهندسین، معماری سازه و ویژگی‌های آن را بررسی نمایند. تا بتوانند با کمترین هزینه و بدون وارد شدن آسیب به ساختمان نسبت به بازسازی آن اقدام کنند.

 

مراحل بازسازی یک ملک

حال که کمی با مفهموم بازسازی و مزایای آن آشنا شدیم مراحل آن را به صورت مختصر ذکر می‌کنیم. با این حال به این موضوع توجه داشته باشید که این مراحل به شکلی کلی بوده و بازسازی ساختمان و خانه شما با توجه به ویژگی‌های آن به شکلی کاملا منحصر به فرد انجام می‌شود.

 

بازدید، مشاوره و در نهایت عقد قرار داد

دقت داشته باشید پیش از تصمیم برای بازسازی ساختمان باید از این تصمیم مطمئن شوید. که آیا اصلا بازسازی خانه یا ساختمان برای شما به صرفه هست یا خیر؟ در گام نخست، شما باید اطلاعات جامع و کاملی از ساختمان خود و شرایط فعلی آن داشته باشید. برای این منظور جلسه‌ای در دفتر ما برگزار می‌شود تا روی نقشه تهیه شده یک سری اطلاعات در اختیارتان قرار گیرد. پس از نمایش نمونه کارها و ارائه توضیحات تکمیلی درنهایت بین طرفین قراردادی منعقد می‌گردد. دوما بعد از معرفی و شناخت کافی از مجموعه کارشناسان بصورت کاملا رایگان منزل شما را بازدید خواهند کرد.

بخوانید ...
طراحی ویلای مدرن و نکات قابل توجه آن

این کار به منظور انجام نقشه‌‌برداری و کمک به شما در امر نوسازی و طراحی منزلتان صورت می‌گیرد. سوما با در نظر گرفتن نیازها و سلایق شما طراحی صورت می‌گیرد. طراحان نیز در این خصوص ایده‌هایی را جهت بهبود طرح و رسیدن به فضایی ایده‌آل‌تر به شما ارائه می‌دهند.

 

تخریب خانه و ساختمان توسط تیم بازسازی

مرحله تخریب ممکن است از دید عموم افراد ساده به نظر برسد. اما این مورد را باید بدانیم که تخریب یکی از پرخطرترین مراحل در امر بازسازی و نوسازی ساختمان است.

بازسازی و تخریب ساختمان
تخریب و بازسازی ساختمان

لذا باید در بحث خطیر تخریب، از تیم متخصص و حرفه‌ای این کار استفاده شود. چرا که وجود یک گروه متخصص از طراحی سازه‌ای ساختمان به شکل کلی اطلاع داشته و این گام را به روشی اصولی انجام خواهد داد.

 

ساخت و نوسازی ساختمان

مهم‌ترین نکته‌ای که بایست در مرحله‌ی ساخت به آن توجه داشت، خواسته‌های کارفرما است. در این مرحله باید کاملا روشن شود که کارفرما دقیقا چه نیازهایی داشته و کدام نقاط را ضعف فعلی خانه خود می‌داند. به عنوان مثال در برخی از بازسازی‌های ساختمان، کارفرما می‌خواهد که آشپزخانه به حالت اپن تغییر کند.

بازسازی خانه
بازسازی خانه

باید به این نکته توجه داشت که در این مرحله، تاکید بر استفاده از دیوارهای پیش ساخته است. چرا که ساخت یک دیوار در خانه، علاوه بر داشتن نیاز به بنا و نقاش و کلی افراد دیگر، آسایش را از اهل خانه سلب می‌کند. مهمتر از همه از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه نخواهد بود. خوشبختانه امروزه دیوارهای عایقی وجود دارد که عایق صوت، دما و رطوبت بوده و از لحاظ هزینه‌ای نیز در حد عالی محسوب می‌گردند.

بخوانید ...
خانه جادویی؛ شعبده‌ بازی در دکوراسیون داخلی

 

از مراحل بازسازی گچ بری و نقاشی مهم و جذاب است

در ادامه این مرحله به این نکته توجه داشته باشید که آیا پس از ساخت، نیاز به گچکاری ساختمان داریم یا خیر؟ در صورت نیاز به گچکاری، باید این کار با سفیدترین و مرغوب‌ترین گچ انجام شود. چرا که بخش‌های جدید اضافه شده به خانه، بیش‌تر در معرض دید بوده و از این رو مورد توجه هر کسی که از خانه بازدید می‌کند، قرار خواهند گرفت. در صورت نیا می‌توانید از سقف‌های کاذب در نوسازی خانه نیز استفاده کنید. سقف‌های کاذب زیادی امروزه در بازار هستند که انتخاب آنها کاملا بسته به سلیقه شماست.

نوسازی و گچ بری خانه
گچ بری خانه

برای اینکه نقاشی دیوار و سطح مورد نظر شما به خوبی انجام شود، باید صافی سطح خوبی داشته باشید. به همین دلیل باید سطح کار سنباده خورده باشد و این کار با استفاده از چرخ سنباده یا ورق سنباده انجام می‌شود. در این شرایط اگر سطح دچار خراش، خش، ترک و یا ضایعه اضافه‌ای باشد آنها از بین خواهند رفت. سمباده کشی قبل از نقاشی دیوار از سطح زمین تا سقف در جهت عمودی و افقی انجام می‌شود. این نکته را در نظر داشته باشید که فشار زیاد بر روی کاغذ سنباده باعث آسیب دیدن دیوار می‌شود.

 

نقش نورپردازی درمراحل بازسازی ساختمان

در بازسازی و طراحی داخلی خانه، نورپردازی اصل بسیار مهمی است. نورپردازی، موجب بهتر دیده شدن تغییرات اعمال شده از جانب شما خواهد شد و زیبایی طراحی را دو چندان می‌کند. استفاده از نورهای مخفی، در طراحی داخلی خانه‌ها بسیار رایج است. یکی از مهمترین نکات، نورپردازی داخلی ساختمان است که در طراحی داخلی خانه‌های مسکونی باید به آن دقت نمود.

بخوانید ...
نکات طلایی دکوراسیون برای داشتن خانه ای زیبا و جذاب
نورپردازی در نوسازی خانه لوکس
نورپردازی خانه به سبک مدرن

ممکن است در دید هر فردی، یک فضا از اهیمت ویژه و فضاهای دیگر از اهیمت کمتری برخوردار باشد. بنابراین باید در هر طراحی، طراح بهترین عملکرد خود را پیاده سازی نماید. اتاق نشیمن، محل غذاخوری، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و … همگی در نظر یک طراح باید اهمیت داشته باشند.‌ ‌در طراحی داخلی‌، استفاده از نور در سقف و دیوار، بسیار چشمگیر است. استفاده از لامپ در سقف و استفاده از نورهای مخفی پشت تلوبزیون باعث ایجاد تفاوت با سایر فضاها می‌شود. نورپردازی در ساختمان سبب روشنایی فضا می‌شود و آن را از تاریکی خارج می‌کند. علاوه براین موارد نورپردازی از عناصر مهم دکوراسیونی است که می‌تواند آرامش و راحتی را برای فضا به همراه داشته باشد.

 

نقش دکوراسیون داخلی و چیدمان وسایل در مراحل بازسازی ساختمان

زمانی هزینه بازسازی شما مثمر ثمر واقع خواهد شد که به چشم بیاید. برای این منظور، شما باید در بازسازی خانه خود از دکوراسیون داخلی و چیدمان امروزی استفاده کنید. یادتان باشد که برای رسیدن به شکل و فرمی زیبا در طراحی داخلی منزلتان باید بکوشید.

چیدمان منزل
دکوراسیون خانه

پس برای آن بیش‌ترین وقت را اختصاص دهید، و از صرف هزینه در این خصوص کوتاهی نکنید. برای اینکه بتوانید این فرآیند را به خوبی بگذرانید میبایست تعداد زیادی مدل و طراحی ببینید. مدل های زیادی در سایت خشت بنا وجود دارد و در کنار آن نیز مدل های بسیار بیشتری در نزد طراحان وجود دارد.