سرویس بهداشتی کوچک ایرانی
09
ژانویه

سرویس بهداشتی کوچک ایرانی با ایده های جذاب

سرویس بهداشتی کوچک ایرانی

در دکوراسیون سرویس بهداشتی همیشه ترفندهای دکوراسیونی می توانید راه گشای فضاهای کوچک دکوراسیونی شما باشد. وقتی فضای سرویس بهداشتی شما کوچک است، با استفاده از ترفندهای طراحی هوشمندانه می توانید به سادگی فضای سرویس بهداشتی خود را دو برابر کنید.

سرویس بهداشتی کوچک ایرانی
سرویس بهداشتی کوچک ایرانی

ما در خشت بنا ایده های جذابی برای سرویس بهداشتی کوچک برای شما مخاطبین عزیز آماده کرده ایم، که امیدواریم نظر شما را به خود جلب کند و بتواند الهام بخش شما در این زمینه باشد.

نکات مهم در طراحی سرویس بهداشتی کوچک چیست؟

امروزه به علت متراژ کم خانه‎ها، نداشتن فضای کافی برای تزیین و نگهداری وسایل ضروری در حمام و سرویس بهداشتی کوچک یکی از دغدغه‎های بزرگ همه ما شده است. اما این مشکلی است که با برخی از روش‎ های جذاب و خلاقانه می‎توان آن را حل کرد. پس با ما همراه باشید.

انتخاب جزییات در دکوراسیون سرویس بهداشتی

شاید در نگاه اول انتخاب سبک کلاسیک برای دکوراسیون یک سرویس بهداشتی کوچک غر اصولی به نظر برسد اما باید بدانید که با انتخاب درست اکسسوری ها همچنین تلفیق آن ها با رنگ هایی لوکس می تواند فضایی لوکس و خاص در سرویس بهداشتی شما به وجود آورد اما توجه داشته باشید که با توجه به کوچک بودن فضا حتما از رنگ سفید برای رنگ زمینه استفاده نمایید.

استفاده از روشویی مناسب

یکی از مواردی که در دکوراسیون سرویس بهداشتی باید به آن توجه داشته باشیم انتخاب تجهیزات مناسب سرویس بهداشتی است.

انتخاب مناسب مدل روشویی
انتخاب مناسب مدل روشویی

انتخاب تجهیزات استاندارد مثل روشویی های دیواری و هنگ در دکوراسیون سرویس بهداشتی های کوچک فضای مفید سرویس بهداشتی را از بین نمی برد و به بزرگتر دیده شدن آن کمک شایانی می کند.

استفاده از کابینت های مخفی

بهترین گزینه برای نظم دهی استفاده از کابینت های مخفی است. برای ساخت چنین وسیله ای نیاز به کمی مهارت و هوشمندی دارید، اگر فکر می کنید پیاده سازی چینین طرحی در فضای حمام و سرویس بهداشتی شما غیر ممکن است، می توانید طرح مورد نظر را به یک دکوراتور مطمئن بسپارید و از نتیجه ی کار لذت ببرید.

ایجاد کابینت اختصاصی برای لوازم پیرایشی

لوازم پیرایشی مثل سشوار، اتو مو ، ریش تراش و … معمولا بسیار جا گیر است و عمدتا در همین فضا از آن ها استفاده می شود، پس بهتر است برای آن فضایی مشخص را در بگیرید. بهترین گزینه برای این منظور استفاده از کابینت های ثانویه است. این کابینت ها می توانند در انواع مختلف پلاستیکی و یا حتی کمد های کوچک در کنار روشویی شما باشد و به سادگی به لوازم و وسایل شما نظم ببخشد.

بخوانید ...
تغییر دکوراسیون داخلی و ۱۰ ترفند برای زیباسازی فضای داخلی منزل

استفاده از کاغذ دیواری

یکی دیگر از مصالحی که با کمک آن می توانید جلوه ی خاصی به دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک خود ببخشید استفاده از کاغذ دیواری های قابل شست و شو در فضای سرویس بهداشتی تان می باشد.

استفاده از کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی
استفاده از کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی

توجه داشته باشید که با انتخاب طرح های ساده و عمودی می توانید سقف سرویس بهداشتی خود را بلندتر و در نتیجه فضای آن را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهید.

تاثیرانتخاب رنگ مناسب

همه ما خوب می دانیم که رنگ ها نقش تعیین کننده ای در ایجاد احساس کاربران در آن فضا دارد. رنگ های روشن در هر فضایی می تواند باعث شود که آن فضا بزرگتر جلوه کند. بنابراین بهتر است شما هم در انتخاب رنگ دقت کنید.

استفاده از آینه درسرویس بهداشتی کوچک

آینه‎ها در انعکاس نور بیشتر، نقش بسیار مهمی دارند؛ بنابراین با استفاده از این وسیله می‎توانید فضای کم نور و کوچک سرویس بهداشتی خانه خود را به کلی تغییر دهید.

استفاده از آینه
استفاده از آینه

همچنین تصویر درون آینه به فضای شما عمق می‎دهد و کمک می‎کند تا شما احساس بهتری داشته باشید.

استفاده از فضای پشت آینه در سرویس بهداشتی کوچک

یکی از قدیمی ترین ترفندهای جانمایی لوازم و وسایل در طراحی سرویس بهداشتی کوچک استفاده از فضای پشت آینه است.

استفاده از فضای پشت آینه
استفاده از فضای پشت آینه

شما می توانید در خواست ساخت چنین وسیله ای را به یک نجار بدهید و به سادگی به تمامی لوازم و وسایل موجود در سرویس بهداشتی خود را سر و سامان بدهید، بی آنکه هزینه ی گزافی صرف کنید و یا فضای اضافی را اشغال کنید.

استفاده از توالت دیواری درطراحی سرویس بهداشتی کوچک

یکی از مواردی که در طراحی سرویس های بهداشتی به استفاده بیشتر از فضا کمک می کند به کارگیری سیستم توالت های فرنگی هنگ (دیواری) است که علاوه بر اشغال کمتر فضای موجود ظاهر مدرنی به فضای دکوراسیون داخلی شما می بخشد.

عمق دادن به فضای سرویس بهداشتی کوچک با استفاده از تابلوهای بزرگ

یکی دیگر از راه‎هایی که می‎توانید به وسیله آن به فضای سرویس بهداشتی کوچک خانه‎ی خود عمق دهید، استفاده هوشمندانه از تصاویر مناسب است.

استفاده از تابلوهای بزرگ
استفاده از تابلوهای بزرگ

همان‎طور که در تصویر می‎بینید، طراح داخلی با انتخاب یک تابلو، میتواند فضا را بزرگ‎تر نشان دهد.

انتخاب کابین دوش در حمام و سرویس بهداشتی کوچک

در اکثر خانه های کوچک حمام و سرویس بهداشتی مشترک هستند، یکی از مهمترین عواملی که در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی های مشترک باید در نظر گرفت انتخاب کابین دوش می باشد.

بخوانید ...
نکات طلایی دکوراسیون برای داشتن خانه ای زیبا و جذاب
انتخاب مناسب کابین دوش حمام
انتخاب مناسب کابین دوش حمام

در دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک انتخاب کابین دوش شیشه ای می تواند مانع از گرفتگی فضای داخلی شما شود و فضای شما را نسبتا بزرگ نشان دهد.

استفاده از روشویی های کابینت داردرسرویس بهداشتی کوچک

یکی از ساده ترین و البته پر کاربردترین لوازمی که می تواند به فضای سرویس بهداشتی شما نظم ببخشد، روشویی های کابینت دار است.

استفاده از روشویی کابینت دار
استفاده از روشویی کابینت دار

این نوع از روشویی ها معمولا فضاهای عمودی شما را اشغال می کنند بنابراین برای دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک بسیار کارآمد هستند.

تاثیر بافت در سرویس بهداشتی کوچک

حتی در فضای کوچک پشت آینه، کاشی هایی با نقوش برجسته جذابیت خاصی به سرویس بهداشتی میبخشد. از رنگ ها برای به چشم آوردن ظرافت های معماری و تنوع بخشیدن به فضا استفاده کنید.

 شلف های تزییئی و کاربردی در سرویس بهداشتی کوچک

برای آویزان کردن حوله ها از خود خلاقیت بخرج دهید. می توانید از شلف هایی استفاده کنید که پایین آن قلاب هایی برای نگه داشتن حوله دارد.

استفاده از شلف های کاربردی
استفاده از شلف های کاربردی

در اینصورت از فضای روی شلف نیز می توانید برای قرار دادن اشیا تزیینی و کاربردی خود استفاده کنید.

 

استفاده از تقسیم کننده های کشو و کابینت درسرویس بهداشتی کوچک

با استفاده از جعبه های تقسیم کننده ی کشو و کابینت می توانید فضای موجود را به سادگی مدیریت کنید. این جعبه ها در اشکال و جنس های مختلف ر بازار موجود هستند، پس می توانید با کمترین هزینه این نظم دهده ها را برای خودتان تهیه کنید و با نظم دهی فضای موجود کمد و کابینت سرویس بهداشتی تان را دو برابر کنید

دستمال توالت را از شلف دیواری آویزان کنید

آویزی برای دستمال‌ کاغذی ‌های رولی در بخش زیرین شلف دیواری که در تصویر مشاهده می‌کنید، تعبیه شده است.

استفاده از شلف دیواری
استفاده از شلف دیواری

این شلف نیز کارکردی مضاعف دارد چرا که علاوه بر دستمال‌ کاغذی، می‌تواند یک دکوری کوچک یا حتی تلفن همراه شما را روی خود جا دهد.

کاشی و طرح های متنوع

هنر استفاده از کاشی ها را دست کم نگیرید. کاشی باعث ایجاد روح در فضا می شود. با کاشی می توان یک طراحی ساده و معمولی را به فضایی کاملاً متفاوت تبدیل کرد.

مدل کاشی در سرویس بهداشتی
مدل کاشی در سرویس بهداشتی

طراح های متنوع و متفاوت را در نظر بگیرید. برای مثال کاشی های شیشه ای را در نظر بگیرید که امروزه نقش پررنگی در دکوراسیون حمام و دستشویی ایفا می کنند. این نوع کاشی ها جدای از زیبایی بی نظیر باعث افزایش عمق و بزرگ جلوه دادن فضا می شوند.

بخوانید ...
طراحی محوطه ویلا و نکات مهم برای طراحی آن

ایجاد فرو رفتگی در دیوار سرویس بهداشتی کوچک

ایجاد فرورفتگی ‎های طاقچه‎ مانند یکی دیگر از ایده‎های طراحی است.

ایجاد فرو رفتگی در دیوار سرویس بهداشتی کوچک
ایجاد فرو رفتگی در دیوار سرویس بهداشتی کوچک

که با آن می‎توان به وسایل کاربردی در این فضا نظم داد.

استفاده ازطراحی مینیمال روشویی درسرویس بهداشتی کوچک

سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی سعی در استفاده بهینه از فضا و گرایش به سادگی دارد. استفاده از روشویی به این سبک در فضای حمام و دسشویی کوچک باعث می‌شود دستمال رولی و فرچه در نهایت سادگی و زیبایی در کنار روشویی تعبیه شوند.

استفاده از طرح مینیمال در سرویس بهداشتی کوچک
استفاده از طرح مینیمال در سرویس بهداشتی کوچک

بدین ترتیب مجبور نیستید به فکر ایجاد فضایی مجزا برای فرچه و دستمال باشید.

خلاقیت در استفاده از گوشه ها درسرویس بهداشتی کوچک

گوشه حمام و دستشویی کمترین استفاده را در بیشتر منازل دارد. محل تلاقی دیوارها معمولاً جایی است که هیچ کس با آن برخورد نمی کند. بدین معنی که احتمال خوردن بدن انسان به این فضا بسیار اندک است. به همین دلیل می توان لوازم زیادی را در این گوشه ها جا داد. طاقچه و قفسه های سه گوش بهترین انتخاب برای این فضا هستند. جدای از اشغال کمتر فضا توسط این قفسه ها، ظاهر بهتر و جلوه زیبایی را به حمام و دستشویی می دهند.

نصب میله روی درب حمام

از دیگر فضا‌هایی که شاید کمتر به ذهن هر کسی خطور کند استفاده از فضای روی درب حمام است. با نصب چند میله‌ی فلزی بر روی درب می‌توانید فضای مناسبی برای قرارگیری حوله اعضای خانواده در حمام ایجاد نمایید.

فضای وان در حمام و سرویس بهداشتی

استفاده از وان و جکوزی یکی از مواردی است نیاز به فضایی نسبتا بزرگ دارد،

استفاده از فضای وان در سرویس بهداشتی
استفاده از فضای وان در سرویس بهداشتی

اما شما می توانید با انتخاب وان جکوزی های طراحی شده برای سرویس بهداشتی های کوچک از این وسیله ی بی نظیر برای منزل خود استفاده کنید و حمام دلچسب تری را تجربه نمایید.

آویز سبد توری درسرویس بهداشتی کوچک

اگر تمایل ندارید که قفسه‌های اضافی روی دیوا رو یا درب حمام خود نصب کنید یک راه دارید. سبد‌های آویزی که از جنس توری هستند تهیه نمایید و آن را از پرده حمام خود آویز کنید. این سبد به خوبی در دسترس است و نیاز به نصب روی دیوار ندارد و تا حدودی مخفی می‌باشد و کمتر دیده می‌شود.