آشپزخانه کوچک
24
فوریه

آشپزخانه کاربردی؛ با ایده هایی ساده و کم هزینه

آشپزخانه کاربردی با استفاده از منطق

چنانچه آشپزخانه‌ی فسقلی شما، زندگی‌تان را محدود کرده و به اصطلاح روی مخ‌تان است به طرح ها و پیشنهاداتی که ما در زیر بیان می‌کنیم عمل کنید تا یک آشپزخانه کاربردی داشته باشید. به استفاده‌ی درست از سانتیمتر به سانتیمتر آشپزخانه کوچک خود فکر کنید و طرحی جدیدی برای آن بریزید. یک طرح منطقی و منظم که اولویت را بر ابزار آشپزی و وسایل مورد نیاز آن قرار دهد، محیط آشپزخانه شما را دوست داشتنی‌تر خواهد کرد.

محیط شلوغ آشپزخانه کوچک
آشپزخانه سفید

به تصویر بالا نگاه کنید. هر آیتم در این آشپزخانه‌ی تک دیواره دارای یک نقطه‌ی منطقی است تا کارهایی مانند آشپزی، شستشو و درست کردن قهوه را آسان‌تر کند. این یک نمونه از یک آشپزخانه کاربردی است. به این ایستگاه کوچک تهیه شده در سمت راست اجاق گاز و در انتهای کانتر دقت کنید. اول آنکه با تمام ابزار مورد نیاز برای برش مواد غذایی مانند چاقو و تخته برش مجهز شده است و ثانیا در نزدیکترین فاصله با گاز رومیزی قرار دارد، بنابراین مواد تازه مستقیما از صفحه‌ی خرد کردن به پانل گاز منتقل می‌شوند.

یک اینچ به فضای آشپزخانه کوچک خود اضافه کنید

آیا یک میز کوچک در آشپزخانه کم جای خود ندارید؟ دنبال یک چیز متفاوت باشید تا از این فضای محدود بهترین استفاده را بکنید.

یک طرح میز متحرک برای آشپزخانه
آشپزخانه کاربردی

تصویر بالا مثال‌ خوبی برای این مورد است. میزهایی که از دیوار خارج می‌شوند و یا در بالای آن به شکل تاشو قرار دارند و همچنین تعبیه یک میز کار در جزیره آشپزخانه. همه‌ی این طرح‌ها یک فضای احتصاصی برای خوردن وعده‌های غذایی فراهم می‌کند که پس از حذف ظروف به راحتی برای ساعاتی ناپدید می‌شود. بدین شکل گام دوم برای داشتن یک آشپزخانه کاربردی را برداشته‌اید.

بخوانید ...
طراحی کابینت آشپزخانه و چند نمونه برتر

بدون کابینت هم میشه

داشتن آشپزخانه‌ی باز یک معامله برد- برد است. کابینت‌ها مقدار زیادی از فضای یک آشپزخانه کوچک را در اختیار می‌گیرند به شکلی که گاهی به شما احساس خفگی دست می‌دهد.

آشپزخانه کاربردی با طرح ساده
آشپزخانه کوچک

برداشتن درب‌های کابینت و یا جایگزینی آنها با قفسه بندی، آشپزخانه شما را باز و هوشیارتر خواهد کرد. خوب است بدانید، هر دو راه حل به شما اجازه اهدای ظاهری دل‌انگیز به آشپزخانه کاربردی تان خواهد داد.

آبچکان دو منظوره در آشپزخانه کاربردی

از یک قفسه هوشمند در بالای ظرفشویی خود استفاده کنید، مخصوصا اگر خیلی به شستن ظروف علاقه‌مند نیستید و خوردن فست فود را به پخت و پز ترجیح می‌دهید.

قفسه در آشپزخانه کوچک
آشپزخانه جمع جور

آبچکانی مانند آنچه که در تصویر فوق می‌بینید می‌تواند به استفاده بهینه شما از فضایی که چندان به آن نیاز ندارید کمک کند.

شب‌های تاریک در آشپزخانه‌ روشن

آشپزخانه تاریک خود را روشن کنید. فضای محروم از نور خورشید به هیچ عنوان جذاب نیست. اما شما می‌توانید همه چیز را با اضافه کردن المان‌های روشنایی توکار در مناطق آماده‌سازی و طبخ غذا روشن کنید.

استفاده از نور در آشپزخانه
آشپزخانه کاربردی و روشن

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید استفاده‌ی درست از طرح کاشی‌های مترو در فضای آشپزخانه به انعکاس هرچه بیشتر نور کمک کرده است تا صاحب خانه با داشتن یک آشپزخانه کاربردی، کوچکی محل آشپزی خود را فراموش کند.

کانتر بزرگ در آشپزخانه کاربردی

آرزو می‌کنید که آشپزخانه شما فضای بیشتری داشته باشد؟ پس دست به کار شوید و به سادگی فضای کاری خود را به حداکثر برسانید.

رو سینکی چوبی
آشپزخانه کاربردی و ایده‌های ناب

مانند تصویر بالا، پوشش سفارشی ساخته شده به اندازه سینک ظرفشویی که بر روی آن قرار می‌گیرد و با کمترین دردسر و صرف حداقل بودجه، فضای کاری شما را گسترش می‌دهد.

بخوانید ...
فضای پرت خانه شما گنجی که از آن بی خبرید

به شکاف دیوار هم رحم نکنید

به طرح این آشپزخانه کوچک و کم جا در تصویر زیر نگاه کنید. این آشپزخانه کوچک با مقدار زیادی ذخیره سازی فضای مفید طراحی شده است.

بهره‌مندی از تمامی فضاهای آْشپزخانه
آشپزخانه نقلی

یک تکه فضای بالای میز آشپزخانه برای ذخیره چنگال، قاشق و چاقو استفاده می‌شود. کابینت‌های ساخته شده در کنار ورودی، محفظه‌هایی برای ظروف روزمره ایجاد می‌کند. در نهایت، کابینت‌های جلو شیشه‌ای در بالای درب، به وسایل مخصوص دکوری و تزیینی اختصاص داده شده است.

به مانند سرآشپزهای حرفه‌ای

یک دیوار خالی را تغییر دهید. اگر به دنبال یک راه حل انعطاف پذیر برای ذخیره سازی طیف وسیعی از ابزار آشپزخانه هستید، انتخاب چیدمان ریلی چندان بیراه نیست. این روشی است که سرآشپزهای حرفه‌ای برای سازماندهی فضاهای آشپزی خود در رستوران‌ها استفاده می‌کنند.

استفاده از آویزها در آشپزخانه کاربردی
آشپزخانه کاربردی با ایده‌های خلاقانه

آشپزخانه کوچکی که تصویر آن در بالا به اشتراک گذاشته شده است از قطعات IKEA Grundtal Kitchen Series برای ساخت طرح سفارشی استفاده کرده است.

یک دیوار قرض بگیرید

فضای آشپزخانه خود را گسترش دهید. فضای اضافی در اتاق کناری دارید؟

ایده استفاده از دیوار پذیرایی
آشپزخانه کاربردی و کوچک

تصویر بالا استفاده ایده هوشمندانه‌ی طراح در بکارگیری یک فضای مرده در اتاق نشیمن و اضافه‌کردن آن به مساحت آشپزخانه با تعبیه چند کابینت زیبا را نشان می‌دهد. یک آشپزخانه کاربردی با یک طراحی راهبردی.

شخصیت خود را نشان دهید

هنگامی که آشپزخانه کوچک خود را کارآمدتر می‌کنید فرصتی است برای اینکه رگه‌ای از شخصیت و سلیقه‌ی خود را نیز به این آشپزخانه کاربردی بیافزایید. برای انجام این کار، می‌توانید چند هدیه‌ی ارزشمندی که دریاف کرده‌اید در گوشه و کنار آشپزخانه جای دهید، یخچال خود را با دکمه و کاغذهای رنگی تزیین کنید و یا با خرید یک فرش زیبا، نقش را به قلب خانه‌ی خود هدیه دهید.

بخوانید ...
دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ با بهترین ایده ها
طرح ایده‌ال
آشپزخانه کاربردی خانه

اضافه کردن بلندگوهای بی‌سیم نیز به شما اجازه می‌دهد با گوش دادن آهنگ‌های مورد علاقه خود در هنگام آشپزی یا شستن ظرف‌ها کمی سرخوش شوید.