بازسازی رستوران
17
آوریل

بازسازی رستوران برای داشتن فضایی زیبا و جذب مشتری بیشتر

بازسازی رستوران

فضای طراحی شده برای یک رستوران باید فضایی جذاب و با حس و حال فضای بیرون متفاوت باشد.زیرا محصط داخلی رستوران است که حس خوب را به دیگران منتقل می‌کند و باعث بازگشت مشتری به رستوان می‌شود و در بعضی از مواقع به مشتری دائم آنجا تبدیل می‌شود و به دیگران نیز این رستوران را معرفی می‌کند. در بازسازی رستوران باید از رنگ‌های پرهیجان و مبلما‌ن‌هایی که شادی و نشاط را به محیط می‌دهند استفاده نمایید. زیبایی شناسی یکی از اصلی‌ترین اصول در طراحی و بازسازی رستوران می‌باشد. توجه داشته باشید که با بازسازی رستوران مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد.

بازسازی رستوران
بازسازی رستوران

در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران علاوه بر نظر و سلیقه مشتریان باید یه ایده خلاقانه و متفاوت با سایر رستوران‌ها داشته باشید، چرا که مشتریان همواره کنجکاو می‌باشند و به دنبال تنوع هستند.ممکن است برای شما پیش آمده باشد که جذب زیبایی طراحی بیرونی یک رستوران شده باشید و شما را به تماشای فضای داخلی و تست غذای رستوران نیز جذب نماید، پس فضای بیرونی رساوران نیز از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد.

 

تخریب قسمت های فرسوده ساختمان در بازسازی رستوران

در اولین مرحله از بازسازی رستوران باید قسمت‌های فرسوده ساختمان را تخریب نمایید تا بتوانید تغییرات لازم را در آن انجام دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که ساختمان‌ها نیاز به تخریب و تغییر اساسی ندارند بلکه این نیاز برای هر ساختمان متفاوت می‌باشد. تخریب قسمت‌های فرسوده در ساختمان یکی از مراحل حساس برای رستوران حساب می‌شود چرا که در این مرحله اگر دقت‌ لازم را نداشته باشید و از گروه بازسازی ماهر و با تجربه استفاده نکنید ممکن است که اتفاقات ناخوشایندی برای شما اتفاق بیفتد. گاهی اوقات بازسازی ساختمان شما ممکن است برای همسایه‌های شما اذیت و آزار ایجا نماید و در برخی موارد باعت ایجاد صدمه با سختمان‌های طبقه بالا و یا پایین و یا ساختمان‌ها مجاور شود.

بخوانید ...
تفاوت بازسازی و بهسازی در ساختمان چیست؟
طراحی داخلی رستوران
طراحی داخلی رستوران

مثلا در نوسازی رستوران‌ها باید توجه داشته باشید که از آنجایی که وزن بخشی از ساختمان بر روی دوش دیوارهای اصلی می‌باشد، باید مراقب باشید که این دیوار‌ها به هیچ وجه تخریب نشوند این اصل خیلی ضروری می‌باشد و توجه به آن خیلی مهم است. دیوار‌های فرعی را می‌توانید در جهت افزایش فضا و زیباسازی بنا، تخریب کنید و دیگر دیوارها را که آسیب چندانی ندیده‌اند مرمت و بازسازی نمایید. اما تخریب دیوارهای اصلی بدون نظر مهندسان می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری به ساختمان و اهالی آن وارد نماید.

 

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

برای شروع بازسازی لازم است که اول هدف از بازسازی رستوران را بدانید و طرح مدنظرتان را طراحی نمایید و با توجه به آن تغییرات لازم که شامل رنگ آمیزی، دیورارپوش، نورپردازی و… است را انجام دهید. و یک محیط زیبا و فوق‌العاده برای رستوران خود داشته باشید. یا استفاده از گل و گیاه طبیعی در بخش‌های مختلف رستوران خود می‌توانید به مشتریان روحیه بدهید. گیاهان با انرژی مثبت و خوبی که از خود منتشر می‌نمایند می‌توانند به افزایش اشتهای افراد کمک می‌کنند که این مسئله برای یک رستوران مهم است.

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران
طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

در بازسازی و طراحی داخلی رستوران ایجاد آرامش اهمیت دارد اما می‌توانید با ترکیب رنگ‌ها هیجان‌انگیز و نشاط‌آور فضای رستوران خود را خاص نمایید. همچنین طراحی دکوراسیون رستوران باید تمامی نیازهای مشترین با سلایق مختلف را پاسخ‌گو باشد. استفاده از تابلوها و پوسترهای بزرگ از غذاهای مختلف در حدی که فضای کلی رستوران را شلوغ و پر تنش نکند می‌تواند عامل مهمی در دکوراسیون داخلی باشد.

 

بازسازی رستوران با دیوارپوش

تزئین دیوارها یکی از ساده ترین روش‌ها در بازسازی و برای جلوه بیشتر فضای دکوراسیون داخلی شما رستوران شما می‌باشد. رنگ و یا کاغذ دیواری از متداول ترین نمونه‌های جهت تزئین دیوارها می‌باشند. امروزه برای زیبایی ظاهری و جلوه بخشیدن به دیوارها که بخش خیلی زیادی از ظاهر دکوراسیون داخلی را به خود اختصاص می‌دهند استفاده از دیوارپوش‌ها می‌‌باشد.

بخوانید ...
نقاشی مدرن ساختمان و چند نمونه از سبک های آن
دیوارپوش فوم
دیوارپوش فوم

در استفاده از دیواپوش‌ها شما گزینه‌های زیادی در اختیار شما می‌باشد مانند دیوارپوش‌های شیشه‌ای، دیوارپوش PVC، سنگ‌های دکوراتیو،پوسترهای سه بعدی، تایل‌های آلومنیومی، رنگ، کاغذ دیواری، دیوارپوش‌های ام دی اف و … که می‌توانید بهترین دیوارپوش را با توجه به سلیقه خود انتخاب نمایید. البته قبل از انتخاب نوع پوشش بهتر است که نمونه کارها و اجراها را ببینید و با توجه به اصول طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب نمایید.

 

بازسازی سلف سرویس رستوران

امروزه رستوران‌های زیادی وجود دارد که برای ارائه نوشیدنی‌ها، سالادها، غذا و … از میزهای سلف سرویس استفاده می‌کنند. میز سلف سرویس در جای از رستوران باید قرار بگیرد که همه مشتر‌ها بتوانند به سادگی به آن دسترسی داشته باشند. برای موفقیت در کار بازسازی سلف سرویس رستوران باید میز را در جایی قرار دهید که در میان آشپزخانه و آتاق سرویس (جایی که غذا عرضه می‌شود) ارتباط سریع برقرار شود. تا به محض تمام شدن نوعی از غذا سرویس دهنده بتواند بلافاصله آن را جایگزین کند تا معطلی پیش نیاید و موجب ناراحتی مشتریان نشود.

سلف سرویس
سلف سرویس

همچنین در سلف سرویس پرسنل کمتری نیاز است چرا که خود مهمان لوازم مورد احتیاج خود را بر میدارد. ترتیب را طوری قرار دهید که مشتری بتواند به راحتی به لوازم مورد نیازش برای سرو غذا دسترسی داشته باشد.

 

نورپردازی در بازسازی رستوران

نورپردازی در بازسازی رستوران یکی از نکات خیلی مهمی است که به رستوران شما جلوه و زیبایی خاصی را می‌بخشد، شما می‌توانید با یک نورپردازی زیبا رستوران خود را به یه مکان زیبا، خاص و جذاب تبدیل نمایید. به عنوان مثال اگر رستوران شما شیک و مدرن باشد از نورهایی با رنگ نارنجی و زرد استفاده کنید بهتر است و اگر رنگ دیوارها، میزها و دکور رستوران شما تیره است از نورهایی که خیلی فضای شما را روشن می‌کنند باید خودداری نمایید.

بخوانید ...
بازسازی چیست و اصول آن
نورپردازی در بازسازی رستوران
نورپردازی در بازسازی رستوران

نکته‌ی مهمی که در طراحی و دیزاین دکوراسیون داخلی وجود دارد همین نورپردازی می‌باشد که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. نورپردازی شما باید تناسب لازم را با محیط شما که سنتی است و یا مدرن را داشته باشد، به همین دلیل لازم است که در هرکدام نورپردازی مخصوص به خود را داشته باشد.

 

پیشخوان رستوران

امروزه بسته به نوع رستوران ها در بازسازی رستوران سعی می‌کنند پیشخوان آن را به زیباترین و جذاب‌ترین شکل ممکن در بیاورند. پیشخوان رستوران ها بخشی از رستوران است که مشتریان برای حساب و کتاب سفارش خود به این بخش مراجعه می‌کنند. بنابراین این بخش هر چقدر این بخش و سایر بخش‌های رستوران زیبا طراحی شوند حس خوبی به مشتری می‌دهد و باعث می‌شود که نشتری ثابت رستوران شما شوند. هرچقدر که بهترین طراحی‌های بسیار لوکس و شیک پیاده سازی نمایید با جذب روزافزون مشتری خیلی ساده و زود به هدف مورد نظر خود می‌رسید.

پیشخوان رستوران
پیشخوان رستوران

برخی از افراد ترجیح می‌دهند طراحی این قسمت از سایر قسمت‌های رستوران متفاوت و منحصربفرد باشد تا دیده شود ولی برخی دیگر برخی هم معتقدند که طراحی پیشخوان باید متناسب با سایر بخش‌های رستوران باشد. با این حال، برای طراحی این بخش باید به دسترسی راحت مشتری و چشم‌نواز بودن آن توجه ویژه نمایید.