بازسازی آشپزخانه قدیمی و مراحل انجام آن
01
دسامبر

بازسازی آشپزخانه قدیمی و مراحل انجام آن

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه تقریبا مهم‌ترین بخش در بازسازی ساختمان است. آشپزخانه از دید معماران قلب خانه می‌باشد و معمولا خانم‌های ایرانی بیشترین زمان را در این فضا می‌گذرانند و آشپزخانه در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل سهم بسزایی دارد. بخصوص امروزه که آشپزخانه‌ها بصورت اپن می‌باشند بیشتر در معرض دید هستند. در این مقاله از سایت خشت بنا قصد داریم بازسازی آشپزخانه قدیمی و همچنین مراحل انجام آن مطالبی ارائه دهیم. پس اگر شما هم به فکر بازسازی و نوسازی آشپزخانه خود افتاده اید و قصد دارید تغییراتی در آن ایجاد کنید با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

 

چرا سراغ تغییر دکوراسیون آشپزخانه و بازسازی آن می‌رویم

این روزها بیشتر افراد تمایل دارند آشپزخانه‌های مدرن داشته باشند، یا از آشپزخانه‌های کوچک خود به بهترین نحو استفاده کنند. بیشتر افراد دیگر کابینت‌های قدیمی را نمی‌پسندند و برای همه این موارد، بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی آشپزخانه، گزینه مناسبی است. برای بازسازی آشپزخانه، باید طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آشپزخانه به بهترین نحو انجام گیرد که برای این کار حتما لازم نیست کل آن را تغییر دهید. می‌توانید با تغییراتی در دکوراسیون آشپزخانه به آن ظاهری زیبا و مدرن ببخشید.

چرا سراغ تغییر دکوراسیون آشپزخانه قدیمی و بازسازی آن می‌رویم
چرا سراغ تغییر دکوراسیون آشپزخانه قدیمی و بازسازی آن می‌رویم

تعویض قسمتی یا تمامی کابینت‌ها یا کفپوش آشپزخانه یکی از این روش‌هاست که اگر آشپزخانه شما فضای کافی و مناسبی داشته باشد با تغییر در این موارد می‌توانید آشپزخانه خود را تغییر دهید. توجه کنید که در مواردی حتما لازم نیست هزینه‌های زیادی صرف کنید تا در ظاهر آشپزخانه خود تغییر ایجاد کنید. می‌توانید با کمی خلاقیت، تغییر دکوراسیون آشپزخانه را به بهترین شکل انجام دهید.

بخوانید ...
نمای کامپوزیت چیست؟ روش‌های اجراء آن در ساختمان

 

رنگ در بازسازی آشپزخانه

تقریبا همه ما می‌دانیم که ارزان‌ترین روش برای تغییر ایجاد نمودن در فضا و محیط، استفاده از چند لیتر رنگ می‌باشد. اگر تصمیم گرفته‌اید برای نقاشی آشپزخانه از رنگ‌های خنثی استفاده کنید بهتر است از سایر وسایل و لوازم و اسباب رنگی‌تر استفاده کنید.

رنگ در بازسازی آشپزخانه
رنگ در بازسازی آشپزخانه

مثلاً برخی کارهای هنری را به دیوارها نصب کنید و از پرده هایی استفاده کنید که بیشتر جلب توجه می‌کنند و به رنگ‌های خنثی و یکنواخت دیوارها، هیجان بیشتری القا کنید.

 

بازسازی آشپزخانه قدیمی با تعویض کابینت‌ها

در مرحله‌ی بعدی بازسازی آشپزخانه به سراغ کابینت‌ها می‌رویم. اگر بدنه‌ی سالمی دارند می‌توانید فقط درب‌های آن‌را تغییر دهید، با این کار می‌توانید ظاهر کابینت را تغییر دهید با همان بدنه‌ی قبلی. هزینه‌ی کمتری هم برای شما به دنبال دارد.

بازسازی آشپزخانه قدیمی با تعویض کابینت‌ها
بازسازی آشپزخانه قدیمی با تعویض کابینت‌ها

همچنین می‌توانید درب‌های بعضی از کابینت‌ها را بردارید به طوری که انگار از روز اول درب نداشتند و از آن بعنوان شلف استفاده کنید. یکی دیگر از گزینه‌ها تعویض دستگیره‌‌های کابینت است و این کار می‌تواند تاثیر زیادی بر زیبایی بیشتر آشپزخانه شما داشته باشد.

 

بازسازی کف آشپزخانه

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر آشپزخانه کف آن می‌باشد. چون به دلیل رفت و آمد مداوم و رطوبت و شست‌وشوی آشپزخانه اگر کف آن را به خوبی بازسازی نکرده باشید می‌تواند هم از نظر بهداشت و هم از نظر مالی مشکلات زیادی برای شما به وجود بیاورد.

بازسازی کف آشپزخانه
بازسازی کف آشپزخانه

معمولا برای کف آشپزخانه‌ها از سرامیک، سنگ و یا کاشی یا برخی کفپوش‌های ضد آب استفاده می‌کنند، شما می‌توانید متناسب با سلیقه و شکل و شمایل کلی آشپزخانه و طرح دیوارتان، مدل‌های طرح دار را برای سرامیک، سنگ یا کاشی در نظر بگیرید و یا اگر به کفپوش علاقه بیشتری دارید می‌توانید آن را با توجه به رنگ کابینت‌ها انتخاب کنید. پیشنهاد ما برای رنگ کفپوش آشپزخانه، رنگ‌های تیره‌تر است چون که جای لک‌ها و کثیفی‌ها را کمتر نشان می‌دهد.

بخوانید ...
انواع کاغذ دیواری پرکاربرد در دکوراسیون داخلی چیست؟

 

اهمیت نورپردازی در بازسازی آشپزخانه قدیمی

معمولا خانم‌ها ترجیح می‌دهند آشپزخانه‌ای پر نور داشته باشند تا علاوه بر انرژی مثبتی که به آن‌ها می‌دهد، می‌توانند به راحتی آشپزی کنند و هنگامی که هوا تاریک می‌شود احتیاجی به نور هود و یا نور لامپ پیدا نکنند. یکی دیگر از دلایل اهمیت وجود نور کافی در آشپزخانه این است که کم نور بودن آنجا می‌تواند فضا را کوچک‌تر نشان دهد.

اهمیت نورپردازی
اهمیت نورپردازی

از این رو یکی از مهم‌ترین مسائلی که در بازسازی آشپزخانه قدیمی باید به آن اهمیت دهید نورپردازی آشپزخانه می‌باشد، استفاده از نورهای مخفی در کابینت‌ها و یا نورپردازی در کابینت‌های ویترینی نیز جلوه خاصی به آشپزخانه شما می‌بخشد. نورپردازی‌های بالای اپن آشپزخانه هم بسیار می‌تواند مفید باشد و در مواقعی که هوا تاریک‌تر است می‌توانید با روشن کردن آن‌ها از فضا لذت ببرید.

 

بازسازی سقف آشپزخانه

آخرین جایی که می‌توانید با تغییر آن محیطی زیبا داشته باشید، سقف آشپزخانه می‌باشد. می‌توانید یک طرح کناف بسیار زیبا برای سقف خود انتخاب کنید تا جلوه‌ای زیبا به فضای داخلی دهید.

بازسازی سقف
بازسازی سقف

با استفاده از کناف کشی سقف‌ها و یا سقف‌های cnc و سقف‌های آسمان جلوه‌ی دیگری به فضای آشپزخانه‌ی خود بدهید.