بازسازی ویلا و ضرورت بازسازی ویلا
01
آگوست

بازسازی ویلا و ضرورت بازسازی آن

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا با صرفه جویی هزینه گره‌ ای کور دارد. یعنی اگر مایلیم با هزینه‌ای کمتر صاحب ویلایی درجه یک شویم یکی از گزینه ‌های پیش رو بازسازی است به جای ساخت ویلایی جدید. ناگفته پیداست در بازسازی نمای خارجی لازم است هزینه بیشتری کنار بگذاریم و پول گزاف‌تری خرج کنیم.

بازسازی ویلا
بازسازی ویلا

با این حال، آن‌چه هواداران بیشتری دارد، بازسازی ویلا از قسمت طراحی داخلی است به ویژه در شرایط امروزی که همه برای داشتن ویلایی شکیل‌تر دست و پا می‌شکنند و مایل به پیشی گرفتن از دیگرانند.

 

ضرورت بازسازی ویلا

در ادامه مطلب از سایت خشت بنا با برخی از مهم‌ترین راهکارها آشنا می‌شویم که می‌توانند یک مشاوره برای تعمیر و بازسازی ویلا در شمال برای شما باشند. بدون شک این راهنما به شما کمک می‌کند تا بدون افزایش هیچ هزینه اضافی، بودجه مالی خود را در جهت صحیح برای تعمیر و بازسازی ویلا اختصاص دهید. همچنین در مدت زمان کوتاه تر پروژه را به پایان برسانید.

ضرورت بازسازی ویلا
ضرورت بازسازی ویلا

هر اندازه بتوانید پروژه تعمیر و بازسازی ویلا در شمال را با سرعت بیشتر و از روش‌های منطقی انجام دهید، کمتر در میان کار به اصلاحات نیاز خواهید داشت که این خود موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود. با ما همراه باشید.

 

بررسی هزینه های مالی و بیمه

به عنوان اولین راهکار برای مشاوره تعمیر و بازسازی ویلا در شمال به شما می‌گوییم که هزینه‌های مالی و ارزیابی اولیه مالی خود را برای آغاز پروژه مشخص کنید. یک پروژه تعمیر یا بازسازی به نیروی انسانی و مواد اولیه نیاز دارد؛ به این ترتیب اول باید هزینه این مصالح را یادداشت کرده و سپس به دنبال کسب مجوزهای تعمیر و بازسازی ویلا در شمال باشید. تعجب نکنید! اگر ملک شما در اختیار شخص شما باشد شاید برای تعمیر و بازسازی ویلا نیاز باشد مجوزهای لازم را از اداره نوسازی یا شهرداری و یا سایر مراجع کسب کنید. این موارد همه مستلزم هزینه‌هایی هستند.

بازسای‌ ویلا‌
بازسای‌ ویلا‌

چیزی که نباید در مسئله تعمیر و بازسازی ویلا در شمال از آن غافل شوید، خدمات بیمه است. خدمات بیمه ساختمانی تمام هزینه‌های پروژه نوسازی را در مقیاس وسیع تحت پوشش قرار نمی‌دهد، اما اگر تغییراتی که در خانه قرار است ایجاد شود قابل توجیه باشد و یا ملک، خالی از سکنه باشد می‌توانید از بخشی از خدمات بیمه به عنوان کمک هزینه بازسازی ویلا در شمال استفاده کنید.

بخوانید ...
هوشمند سازی ویلا و کاربرد آن در ویلا

 

در نظر گرفتن سبک ویلا

عناصر همواره تعیین کننده ی سبک ویلاها می‌باشند و به همین دلیل بسیار اهمیت دارد تا فرد بداند چه سبکی را پس از بازسازی ویلای خود می‌خواهد. بدین گونه آن شخص می‌تواند راحت تر برای خرید سازه ها و لوازم ویلای خود تصمیم بگیرد. به عنوان مثال در ویلای کلاسیک نمای ظاهر آن به صورت آجری و با کفپوش چوبی است.

سبک ویلا
سبک ویلا

نکته بسیار مهم در بازسازی ویلا توجه به اقلیم منطقه ای است که در آن جا واقع شده است و می‌بایست مصالح و متریالی که می‌خواهد برای بازسازی ویلا استفاده شود مطابق با نوع آب و هوای آن منطقه باشد.

 

نیاز به امنیت و مقاوم سازی ویلا

علاوه بر اینکه سن بنا می‌تواند عامل مهم بازسازی آن باشد عوامل مهمی از قبیل مقاوم سازی نیز در این زمینه می‌تواند نقش عمده ای داشته باشد. گاهی اوقات به هر دلیلی در زمان ساخت بنای ساختمان یا وبلای شما اقدامات لازم برای مقاوم سازی در برابر بلایای طبیعی صورت نگرفته است.

امنیت و مقاوم سازی ویلا‌
امنیت و مقاوم سازی ویلا

از طرفی حفظ امنیت افراد ساکن در ویلا برای شما مهم است بنابراین مقاوم سازی آن برای شما بسیار پر اهمیت خواهد بود. در این موارد نیز نوسازی می‌تواند تا حد بسیار زیادی برای شما کارآمد باشد.

 

بازسازی محوطه بیرونی ویلا

در بازسازی ویلا بهتر است به بازسازی و مرتب کردن و محوطه سازی باغ نیز توجه کرده و همزمان با برنامه بازسازی داخلی برنامه تغییرات محوطه را نیز تهیه کنید. برای بازسازی محوطه و باغ به نوع چینش درختان توجه کرده و در صورت لزوم آن ‌ها را جا به ‌جا نمایید.

بازسازی محوطه بیرونی ویلا
بازسازی محوطه بیرونی ویلا

از طرف دیگر برای توسعه باغ خود نیز برنامه‌ریزی کرده و درخت ‌ها و گیاهان لازم را در محل مناسب بکارید. در حین انجام بازسازی ویلا می‌‌توانید به یک آلاچیق یا فضای مناسب برای نشستن در محوطه نیز فکر کرده و آن را طراحی و اجرا نمایید.

 

افزودن فضاهای دیگر

در صورتی که در ویلای شما فضاهایی مانند پارکینگ خودرو یا انباری وجود ندارد. می‌‌توانید ساخت چنین فضاهایی را نیز به برنامه بازسازی ویلا بیفزایید. در افزودن فضاهای جانبی به ویلا باید به هماهنگی فرم آن ‌ها با ساختمان اصلی و محوطه توجه کنید.

افزودن فضاهای دیگر
افزودن فضاهای دیگر

همچنین مکان ‌یابی احداث این فضاها باید به گونه‌ای انجام شود که در فعالیت‌ های دیگر اخلال ایجاد نکند.

بخوانید ...
مرمت ساختمان و کارهایی که قبل از شروع مرمت باید انجام دهید

 

رنگ آمیزی داخل ویلا

استفاده از رنگ و طرح جدید در دیوارها و سقف اتاق ها تاثیر چشم گیری در تغییر فضای داخلی بنا ها خواهد داشت و به طور کلی روح حاکم بر خانه را حدود زیادی تغییر می‌دهد.

رنگ آمیزی داخل ویلا
رنگ آمیزی داخل ویلا

استفاده از رنگ ها به سلیقه شماست و به غیر از سفید و کرم که برای دیوارها و سقف معمولا به کار می‌رود می‌تواند برای تغییر فضای داخلی بسیار موثر واقع شود. حتی شما می‌توانید متناسب با دکوراسیون و چیدمان ویلای خود از کاغذ دیواری و پنل های دیواری استفاده کرده و یک فضای جدید خلق کنید.

 

از میان برداشتن فضاهای پرت در بازسازی ویلا

فضا های ورودی در اکثر خانه ها خلوت ترین و تعریف نشده ترین قسمت ویلا می‌باشد. که به عنوان فضایی برای جاکفشی یا گذاشتن کمد تعویض لباس صرفا استفاده می‌شود.

از میان برداشتن فضاهای پرت در ویلا
از میان برداشتن فضاهای پرت در ویلا

ساخت نمای ویلای شما می‌تواند بیانگر احساس و نوع تفکرتان باشد. ما با کمی تغییرات و استفاده بهینه از فضا های استفاده نشده می‌توانیم شکل بهتری به آن بدهیم.

 

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه جزو فضا های یک ویلا است که بدلیل مرطوب بودن و پخت و پز، بیشتر از فضا های دیگه در معرض اصطحلاک قرار دارد.

بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه

چون مکانی هست که مادر خانواده بیشتر از بقیه افراد در آنجا زمان می‌گذارد نیاز به زیباسازی و کاربردی تر کردن دارد.

 

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ویلا

نوسازی فضاهای بهداشتی از قبیل سرویس بهداشتی و حمام می‌تواند برای ساکنین یک تغییر مهم و اساسی باشد. اما به دلیل اینکه عموما در نگاه اول به ویلاها این مکان ها عموما دیده نمی‌شود. بسیاری از افراد از آن اجتناب می‌کنند اما در اینجا یاد آور می‌شویم که تغییرات این فضا در روحیه افراد بسیار تاثیر گذار است.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ویلا
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ویلا

علاوه بر این به دلیل اینکه این فضا ها با آب بسیار سر و کار دارد لازم است که نصب کاشی و سرامیک آن و همچنین نشتی آب لوله کشی های این مکان ها هر چند وقت یکبار بازبینی شود تا در صورتی که نیاز به تعمیر دارد در اولین فرصت اقدامات لازم انجام شود در غیر این صورت هزینه بیشتری را بر صاحبان ویلا تحمیل می‌کند. تعویض لوله کشی داخلی و عایق بندی کف و دیوارها و تعویض کاشی و سرامیک و شیرآلات و روشویی در این زمینه می تواند انجام پذیرد.

 

بازسازی سقف ویلا

در موارد بسیاری لازم است تغییرات عمده ای در سقف ساختمان ایجاد کنید. این تغییر می‌تواند همه سقف بنا از جمله اتاق خواب، نشیمن، پذیرایی و حتی آشپزخانه را شامل شود. تغییراتی که در زمینه سقف انجام می‌شود تا حد زیادی به سبک معماری ساختمان شما بستگی دارد اما برای هر نوع سبک معماری معمولا چندین انتخاب برای ایجاد تغییر در سقف پیش روی شما خواهد بود و شما از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

بخوانید ...
سفت کاری ساختمان و مراحل انجام آن
بازسازی‌ سقف‌ ویلا
بازسازی سقف ویلا

معمولی ترین تغییری که در این زمینه انجام می‌گیرد تغییر رنگ سقف است. اما غیر از آن شما می‌توانید انتخاب های بسیاری داشته باشید. انواع سقف کاذب می‌تواند برای شما به کار گرفته شود و محدودیتی بابت اجرای ان نخواهید داشت مانند سقف کاذب کناف ، سقف کاذب معرق ، آسمان مجازی ، سقف کشسان و… هرکدام از این مورد لازم است بررسی شده و در صورت امکان برای ویلای شما به کار گرفته شود.

 

بازسازی سالن نشیمن و پذیرایی ویلا

با تغییر دیوار ها و ایجاد فضا هایی جدید و تخریب فضا هایی که غیر قابل استفاده بوده اند و اضافه کردن آن ها به فضای نشیمن، طراحی جدید در سقف پذیرایی ویلا با استفاده از گچ یا کناف می‌توانید تغییراتی اساسی در فرم اصلی سالن نشیمن ویلای خود ایجاد کنید.

بازسازی‌‌سالن نشیمن و پذیرایی‌‌‌ ویلا‌
بازسازی سالن نشیمن و پذیرایی ویلا

اگر قصد تغییرات پلان در فضای نشیمن ندارید با تغییر متریال های اصلی این فضا می‌توانید با هزینه کمتر تغییر چشمگیری ببینید. با تغییر رنگ دیوار ها یا استفاده از کاغذ دیواری، تغییر در کفپوش، تعویض سیستم نورپردازی سالن نشیمن.

 

کلام آخر

محاسبات هزینه بازسازی ویلا بسیار بستگی به این دارد که چند درصد ویلای خود را بازسازی کرده اید. اگر بازسازی محدود به آشپزخانه و بازسازی کابینت های آن باشد مطمئنا هزینه بسیار کمتری خواهد داشت، همچنین در ویلاهای قدیمی که تاسیسات قدیمی دارند بهتر است که یک بازسازی کلی تاسیسات انجام شود.

ویلا
ویلا

در این صورت ممکن است که کمی هزینه های شما زیاد شود. اما تا سال ها راحت هستید و آرامش دارید و گاه و بیگاه با خراب شدن لوله ها، برق کشی ها و … آرامشتان بهم نخواهد خورد و هزینه های خرد با اعصاب خردی های زیاد نخواهید داشت. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه ها با ما تماس حاصل کنید تا کارشناسان تیم مهندسی خشت بنا شما را راهنمایی کنند.