بازسازی خانه های قدیمی در تهران و نکات مهم قبل از بازسازی
21
مه

بازسازی خانه های قدیمی در تهران و نکات مهم قبل از بازسازی

بازسازی خانه های قدیمی

با گذشت زمان، ممکن است ساختمان و یا خانه شما با توجه به برخی از عوامل، از لحاظ ظاهری و یا گاهی از لحاظ زیر بنا و استحکام فرسوده شود، در این مواقع استفاده از بازسازی خانه می‌تواند یکی از بهترین راه حل‌ها باشد. بازسازی خانه های قدیمی در تهران با توجه به شرایط اقتصادی کشور، بهترین راه حل برای نوسازی و بهسازی فضاهای ساختمانی می‌باشد. گروه ساختمانی خشت بنا بازسازی خانه‌ و ساختمان را متناسب با خواسته و بودجه کارفرما، در کمترین زمان انجام خواهد داد، ما بعد از بازدیدهای اولیه و طی جلساتی که با شما به عنوان کارفرما برقرار می‌کنیم، پروسه بازسازی را شروع خواهیم کرد. بازسازی خانه های قدیمی می‌تواند جهت استفاده بهتر از فضاها و به وجود آوردن فضای دلپسند باشد، همچنین با بازسازی ساختمان خود می‌توانید کیفیت محیط زندگی را بهبود داده و فضایی بروز را به وجود آورید.

بازسازی خانه های قدیمی
بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی ساختمان قدیمی نیاز به محاسبات و ظریف کاری‌های بسیاری دارد. در یک بازسازی آشپزخانه، کلیه کابینت‌ها از جای خود در آمده و کابینت‌های نو با یک طراحی و مدل جدید، در جای لازم قرار می‌گیرند. به یاد داشته باشید که قرار نیست در بازسازی به طور مثال آشپزخانه، همه چیز درست در جای قبلی آن باشد، بلکه در طراحی جدید داخلی، ممکن است چیدمان آشپزخانه به طور کلی تغییر کرده یا حتی یک آشپزخانه قدیمی دارای درب، به آشپزخانه اپن تبدیل شود. چنین ساختاری در دیگر بخش های خانه نیز تکرار می‌شود و هر بخشی مطابق با وضعیت فعلی و نیازهای آن و البته بودجه و سلیقه مشتری، دستخوش تغییراتی خواهد شد که در نهایت ظاهر و درونمایه آن را از چیزی که امروز به نظر می رسد، تغییر داده و به چیز جذاب تر و به مراتب جدیدتر و شیک تر تبدیل می سازد.

بخوانید ...
مراحل بازسازی ساختمان

 

بازسازی خانه های قدیمی در تهران چگونه انجام می شود؟

بهترین راه برای برخورداری از شرایط بازسازی، سپردن کار به دست تیم های حرفه ای است که پس از یک بررسی هوشمندانه و تخصصی از وضعیت و شرایط فعلی ویلا، یک طرح عالی برای بازسازی آن به مشتری ارائه دهند. به این نکته نوجه داشته باشید که این کار به اندازه ساخت یک ویلا از نقطه شروع، تخصصی می‌باشد و حتی شاید توجه و مهارت بیشتری نسبت به آن نیاز داشته باشد. بسته به این که وضعیت فعلی ساختمان تا چه اندازه بد است و یا کهنگی و قدیمی بودن آن، تا چه اندازه شدت دارد، مراحل بازسازی نیز شدت بیشتری به خود خواهد گرفت.

بازسازی خانه های قدیمی در تهران چگونه انجام می شود؟
بازسازی خانه های قدیمی در تهران چگونه انجام می شود؟

مثلا اگر کفپوش مناسبی از قبل استفاده نشده باشد، یکی از مراحل بازسازی به کف پوش کردن ساختمان اختصاص پیدا می‌کند. این موضوع در خصوص سرویس های بهداشتی نیز به چشم می‌خورد. در صورتی که سرویس بهداشتی بسیار قدیمی باشد و تناسبی با ساختمان جدید نداشته باشد، باید به کلی از جای خود خارج شود و سرویس بهداشتی جدید و نو به جای آن نصب شود. در نظر داشته باشید که همه این موارد نیازمند پرداخت هزینه و در نظر گرفتن بودجه مطابق و متناسب با آن می‌باشد و باید تمام این موارد از پیش توسط طراح و مجری بازسازی ویلا برآورد شده است و به قطعیت خواهد رسید.

 

نکات مهم قبل از بازسازی خانه

در زیر برخی از نکات هنگام بازسازی خانه های قدیمی را شرح خواهیم داد:

نکات مهم قبل از بازسازی‌ خانه‌
نکات مهم قبل از بازسازی خانه
 • قبل از انجام عملیات بازسازی، در صورت عدم تعویض شیرآلات، لوله کشی‌ها و برق کشی خانه از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل نمایید.
 • بهتر است در صورت بازسازی های ریشه ای اعضای خانواده را در محل دیگری ساکن نمایید. در صورت نیاز خانه را تخلیه یا لوازم منزل را به صورت بسته بندی شده در یکی از اتاق ها قرار دهید.
 • در تهیه متریال و مصالح مورد نیاز قبل از انجام پروسه بازسازی دقت داشته باشید که تا جایی که بودجه اجازه می دهد مواد با کیفیت تر و به روزتری خریداری نمایید.
 • اگر کار بازسازی را به شرکت ها و پیمانکاران متخصص در این زمینه واگذار می کنید حتما قبل از انجام عملیات به طور کاملا رسمی قرارداد بازسازی را تهیه نمایید و به امضای طرفین برسانید تا ملزم به اجرای آنچه توافق شده است باشند.
 • در صورت انجام پروسه بازسازی به دست خودتان، قبل از شروع عملیات، مطالعات و آگاهی های خود را در این زمینه افزایش دهید. به کارگیری یک کارگر با تجربه نیز می تواند کمک بزرگی در انجام عملیات بازسازی باشد.
بخوانید ...
کاغذ دیواری یا رنگ کدام بهتر است؟

 

مراحل بازسازی

 1. مطالعه و بررسی وضعیت فعلی ساختمان
 2. دریافت نظرات و سلیقه مشتری برای گذار از حالت فعلی و دستیابی به یک طرح جدید
 3. طراحی شکل جدید ساختمان
 4. پیاده سازی طرح سه بعدی
 5. ارائه و دریافت نظرات مشتری
 6. تطابق دادن طرح با بودجه و پتانسیل های موجود
 7. شروع به اجرا
 8. ارائه نهایی و نازک کاری های پایانی

 

قیمت بازسازی خانه های قدیمی در تهران

هزینه بازسازی آپارتمان به موارد بسیاری مربوط است و باید به مواردی از جمله: دستمزد، متراژ ساختمان، قیمت مصالح، و مقدار هدر رفت مصالح و هزینه‌های جانبی را نیز باید به آن اضافه کرد.

بازسازی خانه های قدیمی در تهران و نکات مهم قبل از بازسازی
بازسازی خانه های قدیمی در تهران و نکات مهم قبل از بازسازی

برای برآورد هزینه دقیق بازسازی با خشت بنا در تماس باشید.