سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی را بشناسیم
14
نوامبر

سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی را بشناسیم

دکوراسیون داخلی

یکی از مهم‌ترین مسائلی که موجب برقراری آرامش می‌شود، سبک‌های دکوراسیون و سبک طراحی داخلی منزل شما است. سبکهای مهم در دکوراسیون انواع مختلفی دارد و هر کدام از انواع سبک طراحی داخلی، از طراحی مدرن گرفته تا سبک کلاسیک، برای فردی خوشایند است.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

با توجه به انواع مختلف سبک‌های دکوراسیون بهتر است منزل خود را به گونه‌ای که با روحیات شما مطابقت دارد، بچینید و سبک طراحی داخلی را طوری انتخاب کنید تا از حضور در منزل لذت بیشتری ببرید. برای آنکه شناخت درستی از سبکهای مختلف دکوراسیون داشته باشید در این مقاله از سایت خشت بنا با ما همراه باشید.

 

سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

سبک های دکوراسیون داخلی: به زیان ساده سبک یعنی راه و روش. پس شاید بتوان به راحتی گفت که به اندازه تمامی انسانها سبک برای طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد. اما اگر بخواهیم هماهنگی و اصول را جستجو کنیم باید به دنبال سبکهایی باشیم که در چهارچوبی هماهنگ پی ریزی شده اند.

سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی
سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با سبکهایی از دکوراسیون داخلی آشنا کنیم که بر پایه فرهنگ و هنر کشوری خاص شکل گرفته و به نام همان کشورها شناخته می‌شوند.

 

۱- دکوراسیون مدرن از سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

سبک مدرن یک واژه گسترده است که در زمینه دکوراسیون معمولا به یک خانه که با خطوط صاف و منظم، پالت رنگی ساده و موادی مانند استیل و شیشه طراحی شده است گفنه می‌شود. در دکوراسیون مدرن حس سادگی در همه المان‌های منزل از جمله مبلمانها مشاهده می‌شود. صاف، صیقلی، براق و شفاف از جمله ویژگیهایی هستند که در سبک مدرن می‌توانیم شاهد آن باشیم.

دکوراسیون مدرن از سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی
دکوراسیون مدرن از سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

یکی از ویژگیهای مهم در دکوراسیون مدرن، استفاده از اشکال هندسی واضح مانند دایره‌ها و چهارگوش‌ها است. اشکال هندسی گوشه‌دار که نشان‌دهنده سرسخت بودن دنیای مدرن است، و اشکال منحنی نیز احساس حرکت و پویایی زندگی مدرن را نمایش می‌دهند. ترکیب این دو با هم تصویری واضح و شفاف از مفهوم مدرنیته را روبروی شما قرار می‌دهد.

 

۲- سبک مراکشی از دیگر سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

این سبک بسیار جذاب و شور انگیز و منحصر به فرد است. رنگهای مورد استفاده در این سبک آبی فیروزه ای کبود، سبز و سفید هستند. عناصر اصلی در این سبک فرش‌ها و کاشی‌های زیبا به رنگ فیروزه ای، ظروف سنگی، فانوس و آثار فلزی هستند.

سبک مراکشی
سبک مراکشی

نوع کفپوش، سفالی به رنگ قرمز است که در سکو‌های بیرون زده از دیوار جلوه ای خاص به فضا می‌بخشد. مبلمان در این نوع سبک از چوب‌های منبت کاری شده و مشبک هستند و همچنین سایبان‌های نصب شده بر روی سکوها و تخت‌ها یکی دیگر از عناصر زیبا در این سبک است. همچنین استفاده از کاشی در این سبک بسیار متداول است.

 

۳- سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی دارای ویژگی‌هایی است که از ارزشی ویژه ای برخوردار است. ویژگی‌هایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، ایوان‌های رفیع، ستون‌های بلند و بالاخره تزئینات گوناگون که هریک در عین سادگی معرف شکوه سبک ایرانی است. سبک ایرانی انعطاف‌پذیری بالایی داشته و پایبندی چندانی به سبک خاصی ندارد.

سبک دکوراسیون داخلی ایرانی
سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

در این سبک اغلب از رنگ‌های کرم، قهوه‌ای و سفید به صورت برجسته‌تر استفاده می‌شود. گاهی نیز تنها از طیف مختلف یک رنگ استفاده می‌شود و با سایه‌های مختلفی از همان رنگ سعی می‌شود کنتراست ایجاد شود. به بافت مواد و وسایل توجه می‌شود و از لوازمی با بافت طبیعی استفاده می‌شود. در این طراحی از فضاهای باز، نور زیاد و شیشه‌های فراوانی استفاده می‌شود و گاهی این مواد را به صورت طرح‌های غیرمعمول در طراحی استفاده می‌کنند.

 

۴- سبک دکوراسیون انتقالی یکی دیگر از سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که دوست دارند هم از سبک طراحی داخلی مدرن و هم از طراحی کلاسیک در خانه خود استفاده کنند، ما به شما سبک انتقالی را پیشنهاد می‌کنیم. در این سبک طراحی داخلی از ترکیبی از طراحی سنتی و مدرن استفاده می‌شود.

سبک دکوراسیون انتقالی یکی دیگر از سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی
سبک دکوراسیون انتقالی یکی دیگر از سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

گاهی ممکن است از مبلمانی با پارچه‌ها و بافتی مدرن استفاده شود که در آن‌ها خطوطی صاف و مشخص وجود دارد و سبک کوسن‌ها و قالیچه‌ها نیز مطابق آن باشد.

بخوانید ...
سنگ آنتیک در دکوراسیون خانه و کاربرد آن

 

۵- سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

یکی دیگر از سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی، سبک کلاسیک می‌باشد که دارای ویژگیهایی مانند مبلمان و لوازم دیگر حکاکی شده و منبت کاری شده به همراه مزین شدن به گل و گیاه و اشکال افسانه ای هستند.

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک
سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

این سبک دکوراسیون داخلی یک سبک پالوده، توسعه یافته، با جزئیات و ریزه کاری‌های فراوان است که در ساختار مبلمان و وسایل روشنایی و غیره یافت می‌شود.

 

۶- سبک دکوراسیون مینیمال از سبکهای پر طرفدار دکوراسیون داخلی

سبک مینیمال یکی از سبک‌های پرطرفدار در بین انواع سبکهای دکوراسیون داخلی است. این نوع سبک تقریبا همانند سبک مدرن و از آن ساده‌تر است. در سبک مینیمالیست پالت‌های رنگی استفاده شده معمولا خنثی بوده و هیچ یک از لوازم موجود نیز بیش از حد زرق و برق‌دار نیستند. در ضمن سفید یکی از پرکاربردترین رنگ‌‌ها در دکوراسیون مینیمال است.

سبک دکوراسیون مینیمال از سبکهای پر طرفدار دکوراسیون داخلی
سبک دکوراسیون مینیمال از سبکهای پر طرفدار دکوراسیون داخلی

در واقع واژه مینیمال به معنی سادگی و حذف تمام عناصر اضافی از محیط است. یکی دیگر از ویژگی‌های دکوراسیون مینیمال، استفاده از تضاد رنگ‌ها است. سفید در کنار سیاه می‌آید. این ترکیب متضاد رنگ‌ها به این دلیل استفاده می‌شود که فضا بیش از حد خنثی نباشد و نمای بصری متعادلی ایجاد شود.

 

۷- سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی؛ تجلی سادگی

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی تجلی از سادگی سبک زندگی ساده مردم شمال اروپا است. در طراحی اسکاندیناوی، مبلمان استفاده شده مانند یک اثر هنری نسبتا ساده هستند. از جمله ویژگی‌های سبک دکوراسیون اسکاندیناوی، می‌توان به پالت تمام رنگی سفید و ترکیب عناصری مانند چوب، پلاستیک‌های روشن و استیل، کفپوش‌های قطعه‌ای، نورپردازی طبیعی و استفاده از لوازم جانبی کمتر اشاره کرد.

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی
سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی بسیار به سبک مینیمال نزدیک است و در واقع می‌توان گفت که سبک مینیمال بیشتر ویژگی‌های خود را از سبک اسکاندیناوی مدرن وام می‌گیرد.

 

۸- سبک دکوراسیون روستیک از دیگر سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

سبک روستیک در فضاهای ویلایی کاربرد دارد و تلاش آن در به درون خانه کشیدن طبیعت خالص است. البته ساختار خام و نپخته ای دارد و دارای اجزائی ناصاف و کمی زمخت است.

سبک دکوراسیون روستیک
سبک دکوراسیون روستیک

مبلمان و وسایل روشنایی گاها از کنده درخت، تنه و شاخه ی درختان و الیاف و کنف ساخته می‌شوند. این سبک در خانه‌های ویلایی و کوهستانی و روستایی می‌توان مشاهده کرد.

 

۹- سبک ساحلی یکی دیگر از انواع سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

ترکیب عناصر ساحلی و خانه‎های ساحلی به شکلی جدید و فوق العاده فضای یک اتاق را منسجم می‌سازد. طراحی داخلی ساحلی محیطی نورانی، روشن و شاد دارد که اغلب به رنگ‌های خنثی و غرق در اشعه‌ی خورشید دارند.

سبک ساحلی یکی دیگر از انواع سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی
سبک ساحلی یکی دیگر از انواع سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

پالت رنگی ساحلی رایج شامل طیف‌های آبی روشن و سبزهای برگرفته از اقیانوس همراه با کرم‌ها و رنگ‌های خنثی برای ظاهری زیبا و آرامش بخش می‌باشد. چه کنار ساحل زندگی کنید یا آروزی آن را داشته باشید سبک ساحلی کاملا قابل دستیابی است و می‌تواند در هر خانه ای احساس بودن در پناهگاهی ساحلی را ایجاد کند.

 

۱۰- سبک دکوراسیون داخلی ماوریک

ساختار دکوراسیون داخلی ماوریک یا تک رو به گونه ای است که از وسایل و احجام هم‌پوشان استفاده می‌کند. رنگ‌ها کاملا تصادفی انتخاب می‌شوند حتی رنگ‌های مورد استفاده برای یک اتاق.

سبک دکوراسیون داخلی ماوریک
سبک دکوراسیون داخلی ماوریک

پس می‌توان گفت این سبک نوین، مبتکرانه، غیرمعمول و خلاف عرف و بدون قید و بند و قانون است. این سبک یکی از سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود و بخشی از سبک مدرن است.

 

۱۱- سبک دکوراسیون داخلی میانه قرن

همان طور که از نام این سبک پیدا است، این طراحی از طراحی‌های خانه‌های دهه‌های ۱۹۵۰- ۱۹۶۰ میلادی الهام گرفته شده است. این سبک طراحی داخلی دکوراسیون مخصوص افرادی است که ظاهری یکدست و یکپارچه را دوست دارند. شما می‌توانید در طراحی این سبک دکوراسیون از خطوط مینیمالیستی و منحنی‌های عجیب و غریب استفاده کنید.

سبک دکوراسیون داخلی میانه قرن
سبک دکوراسیون داخلی میانه قرن

در این سبک از مواد اولیه مختلفی استفاده می‌شود. در نتیجه شما می‌توانید از چوب، در کنار آلومینیوم و حتی پلاستیک استفاده کنید. در این سبک نیز از طیف‌های مختلف رنگ‌های سفید و قهوه‌ای استفاده می‌شود. این طراحی، احساسی نوستالژیک به شما می‌دهد و اصولاً در خانه‌های کوچک استفاده می‌شود. هر چند اگر مایل باشید می‌توانید از این طراحی در خانه بزرگ هم استفاده کنید.

بخوانید ...
طراحی ویلای مدرن و نکات قابل توجه آن

 

۱۲- سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه از منحصر بفرد ترین سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

در میان انواع سبکهای دکوراسیون داخلی، دکوراسیون سنتی خاورمیانه یکی از منحصر به فردترین دکوراسیون‌ها است و فرش و گلیم ایرانی در آن حرف اول را می‌زند. هیچ دکوراسیون سنتی از خاورمیانه بودن این عناصر کامل نیست.

سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه
سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه

پالت رنگ‌های گرم و تند، همراه با نقش‌های سنتی و اسلامی، اجزاء مهم این سبک دکوراسیون هستند. پشتی یا تخت با بالشتک‌های طرح سنتی نیز در این دکوراسیون مهم هستند. در دکوراسیون‌های سنتی امروزی از مبلمانی استفاده می‌شود که نقش سنتی لنگ یا گلیم بر روی آن‌ها باشد.

 

۱۳- سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی؛ تجلی سادگی و تمیزی

تمیز بودن، کم کردن جزئیات و توجه به سادگی ازخصوصیات بارز سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی است. فریم غالب در آن مربع است. وجود عناصر خاصی مانند تاتامی مت (کف پوش حصیری بافته شده از ساقه برنج)، واشیتسو (اتاقی پوشیده شده از تاتامی مت) درهای کشویی، میز کوتاه و صندلی آن به نام زابوتن و توکونرما: اتاقک آلاچیق مانند و همینطور کاکمونو.

سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی
سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی

سوئی سکی، ایکبانا، بن سای، توری از ویژگیهای این سبک است. باغ آرایی ژاپنی که تحت تأثیر آئین‌های شینتووذن بوده جلوه خاصی به آن بخشیده است.

 

۱۴- سبک محلی فرانسوی از دیگر سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

سبک محلی فرانسوی مشابه با سبکهای طراحی داخلی مدرن انتقالی می‌باشد. سبک محلی فرانسوی ترکیبی دگرگون شده از سبک آنتیک فرانسوی، شابی شیک و عناصر طراحی داخلی خانه‌های روستایی و عوامل فریبنده معرفی می‌شود.

سبک محلی فرانسوی از دیگر سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی
سبک محلی فرانسوی از دیگر سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

برای خانه‌های خود می‌توانید از کاناپه‌ی بدون محدودیت زمانی، صندلی‌های مشابه به دوره‌ی لویی پنجم، ترکیبی دستچین از قطعات هنری استفاده کنید. زیرا این سبک ترکیبی متنوع و در عین حال متناسب از پهلوی یکدیگر قرار دادن اجزا است.

 

۱۵- سبک دکوراسیون داخلی اسپانیایی؛ سبکی از تجمل و سادگی

در این سبک تجمل و سادگی در کنار هم جلوه ای متضاد و منحصر به فرد به فضا می‌دهد. عناصر مهم در این سبک فرش‌های بسیار زیبای رنگی، مبلمان چوبی از جنس گردوی منبت کاری شده با رویه چرم، کف پوش‌هایی از جنس سرامیک یا کاشی، پرده‌های پر نقش، تابلوهایی از رنگ روغن هستند. در برخی از فضای خانه از کف پوش‌ها و دیوارهای آجری استفاده می‌شود.

سبک دکوراسیون داخلی اسپانیایی
سبک دکوراسیون داخلی اسپانیایی

طاقچه‌های بسیار زیبایی که بر روی آن شمایل‌های مذهبی قرار دارند فضایی مذهبی را خلق می‌کنند. تختخواب‌ها به صورت کاناپه ای همراه با روتختی پنبه دوزی شده و ابریشم دوزی شده هستند. شومینه همیشه مرکز توجه است که بر روی آن بسیاری از تزئینات زیبا را قرار می‌دهند. دیوار ها اغلب به رنگ عسلی یا قهوه ای کم رنگ هستند.

 

۱۶- سبک طراحی میترانه ای؛ سبکی خیال انگیز و جذاب

در سبک طراحی مدیترانه‌ای از ستون‌ها و قوس‌های فراوانی استفاده می‌شود. اصولاً از طیف رنگی زیادی استفاده می‌شود و این رنگ‌ها از رنگ‌های طبیعی زمین و خاک الهام گرفته شده‌اند. عناصر اصلی در سبک مدیترانه‌ای استفاده از قوس‌ها و طاق در طراحی و استفاده از ستون‌های متعدد است.

سبک طراحی میترانه ای
سبک طراحی میترانه ای

همچنین دقت در جزییات و تزیینات مبلمان، استفاده از آجر، استفاده از کاشی، الهام‌گیری از زمین، استفاده از مبلمان بزرگ، بالکن‌های داخلی، سقف‌های بلند و به کارگیری خطوط منحنی در طراحی آن است.

 

۱۷- سبک دکوراسیون داخلی اکلکتیک

در سبک اکلکتیک دکوراسیون داخلی از عناصر متضاد زیادی استفاده می‌شود. رنگ‌های مختلف، تزیینات فراوان و مبلمان زیاد از جمله ویژگی‌های این سبک است که اگر به درستی چیده نشوند و در طراحی به کار نروند، ممکن است از زیبایی خانه شما بکاهد.

سبک دکوراسیون  داخلی اکلکتیک
سبک دکوراسیون داخلی اکلکتیک

به همین دلیل استخدام طراح با تجربه در این زمینه ضروری است. یک طراح می‌تواند با ترکیب درست جنبه‌های متضاد به طرحی منسجم و جذاب برسد.

 

۲۰- سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

رنگ‌های گرم و ملایم مانند طیف‌هایی از قرمز، زرد، طلایی و استفاده از مصالحی مانند سنگ و آجر از ویژگی‌های برجسته در سبک فرانسوی هستند. در میان انواع سبکهای دکوراسیون داخلی این سبک معمولا از ظروف تزئینی چینی و روتختی‌های نسبتا سنگین و ضخیم استفاده می‌شود.

سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی
سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

روکش مبل دامن‌دار و پرده‌های بلند نیز از دیگر ویژگی‌های سبک دکوراسیون فرانسوی است. استفاده از فرش در این دکوراسیون اهمیت زیادی دارد. گچ‌بری‌های مجلل بر روی دیوار و سقف نیز از دیگر عناصری هستند که در این سبک استفاده می‌شود.

بخوانید ...
فنگ شویی چیست؟

 

۲۱- سبک دکوراسیون داخلی شبی شیک از دیگر سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

مبلمان روستایی، پارچه‌های گلدار ظریف، لوسترهای درخشان و… از ویژگی‌های برجسته سبک شبی شیک (Shabby Chic) هستند. این سبک تقریبا شبیه به سبک بوهمیان است، با این تفاوت که شبی شیک بیشتر زنانه به حساب می‌آید.

سبک دکوراسیون داخلی  شبی شیک
سبک دکوراسیون داخلی شبی شیک

اگر قصد خرید مبل برای دکور شبی شیک را دارید به این نکته توجه داشته باشید که در سبک شبی شیک شاهد مبلمانی با سبک قدیمی، رنگ‌هایی با طیف سفید، وسایل تزئیینی عتیقه و… هستیم که ما را به یاد کاخ‌های فرانسوی و انگلیسی می‌اندازند.

 

 ۲۲- دکوراسیون داخلی چینی؛ سبکی الهام گرفته از سادگی، انرژی و طبیعت

اصول مهم در این نوع سبک شامل سه اصل سادگی، انرژی و طبیعت است. عاملی که برای اصل انرژی از همه مهمتر می‌باشد، پیدا کردن مکان مناسب برای هر وسیله است. چوب به عنوان یک متریال طبیعی در این سبک به وفور یافت می‌شود. از خصوصیات سبک چینی، کاربرد اصول فنگ شویی و برقراری اعتدال میان انرژی‌ها است. آب، آتش، خاک، چوب و فلز از عناصر مهم درفنگ شویی محسوب می‌شوند.

دکوراسیون داخلی چینیدر فنگ شویی پرهیز از انباشتگی و بینظمی مهمترین اصل محسوب می‌شود و دقت در رنگ محیط اطراف اصل دیگر آن است. به نحو اعجاب انگیزی هر ۵ اصل فنگ شویی به وسیله‌ی گیاه بامبو وارد محیط می‌شود. مشکی، طلایی، زرد و قرمز رنگ های اصلی کاربردی در این سبک به شمار می‌آیند.

 

۲۳- دکوراسیون داخلی مصری یکی از سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

این سبک یکی از سبکهای مهم دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید و در دکوراسیون مصری استفاده زیاد از سنگ‌های طبیعی مثل آهک و حجم‌های مکعبی، حجیم و خطوط مستقیم ستون‌های قطور و منقوش و پنجره‌های مشبک چوبی با رنگ تیره در معماری مصری و نوع خاص پرسپکتیو آن است.

دکوراسیون داخلی مصری
دکوراسیون داخلی مصری

همچنین استفاده از عناصر بارزی مانند مصطبه (مقابر اشرافی)، هیرو گلیف (بارزترین نقوش دکواتیو مصری )، ستون‌های کوتاه و چاق، هیروگلیف، نقاشی ساکن و خشک، نقاشی پر رنگ و لعاب، نقاشی روی پاپیروس، نقش کنده کاری شده روی دیوار، رابطه نزدیک با طبیعت، لوتوس، آنخ (کلید زندگی یا کلید نیل )، خدای مات، آنوبوس، خپری (سوسک بالدار)، آمن، وجت، ایارت، اوروبوروس، بست، کانوپیک، اوبلسیک، باعث شده که به سبکی دارای هنر توصیفی مبدل ساخته است و در نتیجه جلوه‌ی خاصی به آن می‌بخشد.

 

۲۴- سبک دکوراسیون هالیودی از انواع سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

سبک هالیودی یکی از انواع سبکهای دکوراسیون داخلی است که در طراحی آن تمایل بسیاری به لوکس و باشکوه بودن وجود دارد. از ویژگی‌های بارز این سبک می‌توان به استفاده از مبلمان با شکوه مخملی و عتیقه‌جات گرانبها اشاره کرد.

سبک دکوراسیون هالیودی
سبک دکوراسیون هالیودی

پالت‌های رنگی استفاده شده در این سبک نیز معمولا رنگ‌هایی خیره کننده مانند بنفش، قرمز و فیروزه‌ای هستند و به راحتی و تنها با رعایت چند نکته می‌توان به دکوراسیون هالیوودی دست پیدا کرد. استفاده از عکس بازیگران هالیود برای تزیین دیوارها، مبلمان مجلل، دیوارهای تیره، نورپردازی زیاد و بوجود آوردن فضایی که شما را یاد سینمای هالیوود بیاندازد، از ویژگیهای این سبک دکوراسیون هستند.

 

۲۵- دکوراسیون داخلی هندی جزء سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی هندی، جزء سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی است و خصوصیات مهم این سبک شامل تزئینات کوچک مانند قلیان، شطرنج، سوزن دوزی ظریف، چهل تکه و مندیر ( معبد کوچکی که هر جایی در خانه غیر از اتاق خواب می‌توان قرار داد).

دکوراسیون داخلی هندی از سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی هندی از سبکهای مهم در دکوراسیون داخلی

استفاده از نقوش شیوا، لاکشمی، گانشا و همینطور نقش فیل (اعتقاد هندوها بر به ارمغان آوردن ثروت) است. بنابراین می‌توان گفت بارزترین عنصر در این سبک از سبکهای مهم دکوراسیون داخلی، رنگ است.

 

سخن پایانی

انتخاب سبک دکوراسیون داخلی منزل یکی از مهم‌ترین نکاتی است که افراد خوش‌ سلیقه باید به آن توجه کنند. انتخاب مناسب و درست این سبک موجب می‌شود شما هر بار که به منزل خود می‌روید لذت ببرید و برای رسیدن به خانه لحظه ‌شماری کنید. سبک‌های مهم در دکوراسیون داخلی بسیار زیاد هستند. ما سعی کردیم سبکهای شاخص را در این مقاله از سایت خشت بنا به شما معرفی کنیم. امیدواریم مطلب ما برای شما مفید واقع شود.