نقاشی ساختمان
07
مه

نقاشی خانه و نقش آن در بازسازی خانه

نقاشی خانه

نقاشی خانه و بازسازی آن سریع‌ترین و کم هزینه‌ترین روشی است که نقشی شگفت‌انگیز در داخل و خارج از ساختمان شما ایجاد می‌کند. برای ایجاد تغییر در محیط زندگی خود حتما نیاز به خریداری یک خانه جدید نیست.بلکه تنها کافی است خانه خود را نقاشی کنید و یا از خدمات بازسازی استفاده کنید.

نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان

با استفاده از خدمات بازسازی و نقاشی، پذیرایی، آشپزخانه و به خصوص اتاق خواب کودکان را که زمان زیادی را در آن سپری می‌کنند نشاط دوباره‌ای ببخشید. اگه منزل جدیدی را خریداری کرده‌اید یا محل زندگی شما بعد از گذشت سال‌ها تکراری شده، به یاری تکنیک‌های بازسازی و نقاشی محیطی جذاب را برای خود ایجاد کنید. خدمات نقاشی ساختمان و بازسازی ساختمان کاملا تخصصی است. از انتخاب نوع رنگ٬ سبک کار و … همه و همه روی خروجی کار شما تاثیر گذارند. برای ایجاد این تغییرات بهتر است که کار را به گروه متخصصی واگذار کرده و از خروجی کار لذت ببرید.

 

انتخاب رنگ مناسب در رنگ آمیزی ساختمان

  1. در صورت انتخاب رنگی ایده‌آل شما شاهد تغییری فوق العاده و شیک در دکوراسیون خانه خواهید بود. پس بهتر این است در انتخاب رنگ دلخواه برای دیوار خانه خود اصول و نکاتی را رعایت کنید.در انتخاب رنگ دیوار باید عوامل دیگری را نظیر رنگ مبلمان و وسایل خانه را در نظر بگیرید تا رنگی مناسب برای دیوارها را انتخاب کنید. به این نکته توجه کنید که ترکیب رنگ‌های مختلف قادر است فضایی با انرژی بیشتر و پویاتر را در دکوراسیون منزل شما ایجاد کند. اگر قصد دارید برای هریک از اتاق‌های خانه خود رنگ جداگانه‌ای استفاده کنید پیشنهاد می‌کنیم فضای مشترک بین اتاق‌ها نظیر ورودی و راهرو را با رنگی خنثی مثل خاکستری ملایم نقاشی کنید با این کار منزل شما جذابیت بیشتری پیدا خواهد کرد. اگر قصد دارید از یک رنگ خاص برای نقاشی خانه خود استفاده کنید پیشنهاد می‌کنیم رنگی را انتخاب کنید و آنرا در حجم‌های مختلف در اتاق‌های متفاوت به کار ببرید. اگر منزل کوچکی دارید و قصد دارید اتاق‌های شما بزرگتر به نظر برسد پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های روشن برای دیوارها استفاده کنید.
  2. اگر رنگ دیوار شما خیلی درخشان، و یا بلعکس تیره است باید از رنگی مشابه در آستری و بتونه‌کاری استفاده کنید. برای اینکه دیوار منزل خود را بلندتر از آنچه که هست نمایش دهید می‌توانید رنگ را بصورت یک دست تا سقف ادامه دهید. استفاده از رنگ‌های روشن باعث می‌شود دیوارهای خانه شما بلندتر به نظر برسد. اگر قصد دارید سقف خانه شما کوتاه‌تر به نظر برسد می‌توانید دیوارها را تا ۲۰ یا ۳۰ سانتیمتر مانده به سقف نقاشی کنید. در ادامه دیوار از نوارهای تزیینی استفاده کنید و یا اینکه بااستفاده از رنگ تیره در نظر بیننده دیوارها را کوتاه‌تر کنید.
بخوانید ...
بازسازی محیط کار با راهکارهای حرفه ای

آشنایی با رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک جزو قدیمی‌ترین نوع رنگ‌ است که با کیفیت‌های متفاوتی در بازار وجود دارد. نقاشی با رنگ پلاستیک بسیار ساده بوده و فقط نیازمند دقت است تا رنگ غلظت کافی را داشته باشد. زیرا در صورت رقیق بودن رنگ شما مجبور خواهید بود چندین بار دیوار را رنگ بزنید.

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک
نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

ولی باید دقت کنید غلظت رنگ برای نقاشی خانه بیش از اندازه نشود. زیرا در این صورت نیز رنگ به خوبی بر روی دیوار حرکت مخواهد کرد. رنگ پلاستیک انتخاب مناسبی برای نقاشی سقف‌های خانه است، همینطور گزینه مناسبی برای پوشاندن نواقص دیوار خانه شماست.

 

محاسن رنگ پلاستیک در نقاشی خانه

حلال رنگ پلاستیک آب بوده و نیاز به حلال‌های نفتی ندارد. اگر از رنگ پلاستیک درجه یک برای خانه خود استفاده کنید، شما قابلیت شستشوی دیوار را نیز خواهید داشت. سرعت بالای نقاشی با رنگ پلاسیتیک از مزایای دیگر این رنگ به حساب می‌آید. بدلیل استفاده از آب برای حلالیت رنگ از شر بوی تند و زننده در زمان نقاشی خلاص می‌شوید.

طراحی روی دیوار
نقاشی و طراحی روی دیوار

رنگ‌های پلاستیک به سرعت خشک می‌شوند و زمان کمتری را نسبت به سایر رنگها برای خشک شدن نیاز دارند. یکی از علل محبوبیت این رنگ‌ها، از بین بردن ایرادات سقف و دیوارها به علت مات بودن آن است.

 

معایب رنگ پلاستیک

این رنگ قابلیت استفاده بر روی درب و پنجره و آهن آلات را ندارد.

معایب رنگ پلاستیک
معایب رنگ پلاستیک

زمانی که از رنگ درجه یک برای نقاشی استفاده نکنید احتمال چروک شدن و جذب آب در رنگ وجود دارد.

 

آشنایی با انواع رنگ روغنی

این دسته از رنگ‌ها جزو رنگ‌های سنتی بوده و گزینه مناسبی برای نقاشی درب و پنجره ساختمان‌ها محسوب می‌شوند. اگر شما قصد دارید از سایر رنگ‌ها برای رنگ‌آمیزی در و پنجره آهنی استفاده کنید می‌توانید از رنگ روغنی به عنوان آستری و یا زد زنگ بهره ببرید. رنگ‌های روغنی در سه نوع مات، نیمه مات و براق در بازار موجود است.

بخوانید ...
ترکیب رنگ طوسی در دکوراسیون فضای داخلی

 

روغنی براق

از مزایای رنگ روغنی براق می‌توان به مقاومت بالا، ماندگاری، و پوشش خوب آن در نقاشی خانه اشاره کرد. به همین خاطر این رنگ انتخاب مناسبی برای درب و پنجره‌های شما محسوب می‌شود.

رنگ روغنی ساختمان
رنگ روغنی براق

این رنگ به دلیل براقیت نور را منعکس کرده و سبب روشنایی بیشتر فضای شما می‌شود. این رنگ بخاطر براق بودن معایبی نظیر مشخص کردن موج‌های گچ کاری و برجستگی‌های روی در و پنجره را دارد.

 

رنگ های روغنی مات در نقاشی خانه

از مزایای این رنگ می‌توان به عدم انعکاس نور و مخفی کردن ایرادات گچ کاری اشاره کرد. از معایب رنگ روغنی مات می‌توان به عدم قابلیت شستشو و ماندن جای دستمال بر روی دیوار نیز اشاره کرد.

استفاده از رنگ روغنی مات
استفاده از رنگ روغنی مات

از معایب بعدی آن این است که پوشش کمتری دارد و بوی آن نسبت به رنگ براق بیشتر است. رنگ های روغنی نیمه مات نیز بین این دوسته قرار می گیرند.