طراحی دکوراسیون اداری با ایده های شیک و مدرن
09
مارس

طراحی دکوراسیون اداری با ایده های شیک و مدرن

طراحی دکوراسیون اداری

دکوراسیون های اداری نقش بسیار مهمی در پیشرفت شرکت ها دارند، بنابراین طراحی مناسب و ایده آل دکوراسیون محیط کار باعث جذب و اعتماد مشتری ها میشود. بسیاری از ما وقت زیادی را در اداره یا شرکت های کاری میگذرانیم. به طوری که این محیط به خانه دوم ما تبدیل میشود.

طراحی دکوراسیون اداری
طراحی دکوراسیون اداری

با وجود این شرایط بدیهی است که بهترین دکوراسیون را برای محل کار خود انتخاب کنیم زیرا میتواند روی روحیه افراد تاثیرگذار باشد، با این مطلب از خشت بنا همراه ما باشید تا بتوانید دکوراسیونی شیک و کاربردی را در فضای کار خود ایجاد کنید.

 

طراحی دکوراسیون اداری با ایده های جذاب و شیک

پربازده ترین دفاتر اداری و محیط های شغلی، محیط هایی بوده اند که افراد حس راحتی در آنها داشته است. یک محیط شیک و پر از رنگ میتواند برای کارمندان الهام بخش یک محیط کاری شاد و سالم و رشد اعضای تیم باشد. ایده هایی که برای دکوراسیون داخلی دفتر خود پیش میگیرید، باید به شکلی باشند که برای همه افراد مناسب باشند. همچنین ارباب رجوع ها نیز آن را خوشایند ببینند.

طراحی دکوراسیون اداری با ایده های جذاب و شیک
طراحی دکوراسیون اداری با ایده های جذاب و شیک

یکی از دغدغه های بزرگ برای مدیران، طراحی دکوراسیون اداری است. محیط کار افراد خانه ی دوم آنهاست باید همانطور که به دکوراسیون داخلی خانه خود اهمیت میدهید و شیک و زیبا طراحی میکنید تا ارامش داشته باشید، باید به محیط کار خود نیز اهمیت بدهید و یک محیطی استاندارد و کاربر پسند طراحی کنید. از ایده های زیر برای مولد، انگیزه بخش و الهام بخش کردن دفتر و محیط اداری خود میتوانید استفاده کنید.

بخوانید ...
دکوراسیون داخلی چوبی؛ مزیت استفاده از چوب در دکوراسون داخلی

 

تاثیر رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون اداری

رنگ یکی از مهم ترین عناصر تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون اداری مدرن است و این عنصر در قسمت هایی نظیر سقف و دیوار و مبلمان و لوازم کاربردی و تزیینی نمایان میباشد.

رنگ مناسب
رنگ مناسب

رنگ های شاد و مناسب باعث میشوند تا محیط اداری به یک محیط شاد و سرزنده و پویا تبدیل شود.

 

انتخاب مبلمان مناسب

برخلاف مبلمان خانگی مبلمان اداری میبایست از دوام بهتری برخوردار باشند. چرا کـه درطول روز افراد زیادی بر روی آن می‌نشینند وممکن اسـت دراستفاده کردن ازآن‌ها جوانب احتیاط را رعایت نکنند.

انتخاب مبلمان مناسب
انتخاب مبلمان مناسب

همچنین مبلهای اداری طبق معمول در رنگهای تیره مثل مشکی و یا روشن مثل کرم تولید میشوند. به یاد داشته باشد که اشتعال‌ پذیر بودن روکش مبلمان اداری مسئله‌ ای اسـت کـه طبق معمول خریداران بـه آن توجه نمی کنند.

 

نور پردازی در طراحی دکوراسیون اداری

یکی دیگراز عوامل مهمی که باید در هنگام دکوراسیون داخلی دفتر کار به آن توجه داشت طراحی نور پردازی است زیرا نور دفتر کار باید چشم ها را خسته نکند، نبود نور کافی در محیط کار موجب درد چشم و ضعیف شدن چشم میشود.

نور پردازی
نور پردازی

 

استفاده از تابلوهای هنری بزرگ در طراحی دکوراسیون اداری

اگر به دنبال ایده‌ های عالی برای دکوراسیون اداری خود هستید، آویزان کردن آثار هنری میتواند فضای کاری شما را جالبتر، متفکرانه و جادار جلوه دهد.

استفاده از تابلوهای هنری بزرگ
استفاده از تابلوهای هنری بزرگ

 

انتخاب مناسب کمد اداری

سعی کنید در دفتر کار خود از فایل ها و کمدهایی استفاده کنید که تنها ویژگی آن ها زیبایی نباشد، بلکه بتوانند فایل های مختلف را در خود جای بدهند و عمق و ابعاد آن ها به اندازه کافی با توجه به اسناد و مدارک شما باشد.

بخوانید ...
سبک مینیمالیسم برای شما خوب است؟
انتخاب مناسب کمد اداری
انتخاب مناسب کمد اداری

 

استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون اداری

تزیین دیوار دکوراسیون های اداری با کاغذ دیواری و قاب عکس و پوستر هایی از طبیعت و مناظر باعث آرامش پرسنل میشود.

استفاده از کاغذ دیواری
استفاده از کاغذ دیواری

 

استفاده از پارتیشن

بهتر است محیط اداری را به قسمت های مختلف با توجه به کارکرد تقسیم کنید. زیرا اختصاص فضایی خصوصی به هر یک از کارمندان باعث افزایش تمرکز و آرامش آن ها میشود و شما میتواند نتایج بهتری را از عملکرد آن ها حاصل کنید.

استفاده از پارتیشن
استفاده از پارتیشن

اگر محیط اداری شما کوچک است میتوانید تقسیم بندی محیط را به کمک پارتیشن های اداری انجام دهید.

 

استفاده از قفسه کتاب در طراحی دکوراسیون اداری

اگر شرکت شما دوست دارد از پیشبرد رقابت حرفه ای و مشاغل جلوتر باشد، تعدادی از کتابهای مهم در این زمینه را در قفسه کتاب در فضای جلسات یا اتاق اجتماع قرار دهید.

استفاده از قفسه کتاب
استفاده از قفسه کتاب

 

ایده انتخاب سطل زباله شیک

شما حتما به سطل زباله در گوشه و کنار دفتر خود نیاز دارید؛ بنابراین بهتر است چند سطل زیبای اداری را قرار دهید تا از دیدن آنها هم لذت ببرید.

 

نقش شیشه در طراحی دکوراسیون اداری

شکستگی های سقف و دیوار از المان های سبک مدرن دکوراسیون اداری هستند. در کنار آن استفاده از متریال شیشه هم به ایجاد حس پویایی و رشد کمک میکند.

استفاده از شیشه
استفاده از شیشه

 

استفاده از گل و گیاه در طراحی

همچنین میتوانید از گل ها و گیاهان آپارتمانی برای محیط های اداری خود نیز استفاده کنید. بنابراین فضای اداری خود را با گل ها تزئین کنید تا حس شادابی به کارمندان خود بدهید.

بخوانید ...
اتاق کار در منزل و نکات طراحی دکوراسیون آن
 گل و گیاه در طراحی دکوراسیون اداری
گل و گیاه در طراحی دکوراسیون اداری

هرجایی که از گل و گیاه استفاده کنید علاوه بر اینکه باعث زیبایی محیط میشود، میتواند باعث افزایش روحیه و آرامش شما و ایجاد یک دکوراسیون اداری کلاسیک نیز باشد.