29
دسامبر

پنجره های مدرن؛ حفاظت از حریم خصوصی

پنجره های مدرن

پنجره‌ها رابط بین خانه‌ی شما و جهان بیرون هستند و چگونگی پوشاندن آنها و داشتن پرده پنجره های مدرن نمایانگر سبکی است که شما در دکوراسیون داخلی منزل‌تان استفاده کرده‌اید. برای کسانی که خارج از مناطق متراکم شهری زندگی می‌کنند، عدم استفاده از پرده یا کرکره برای پنجره های مدرن، کشفی هیجان انگیز است اما اکثر ما تنها چند قدم با خیابان، پیاده‌ رو و همسایگان‌مان فاصله داریم و پنجره بدون پوشش برایمان خوشایند نیست. اگر استفاده از پرده پنجره با دکوراسیون مینیمالیست شما جور در نمی‌آید یا به قولی خیلی اهل ولخرجی نیستید، ناراحت نباشد زیرا گزینه‌های جذاب دیگری هم وجود دارند که ما چند مورد از آنها را برای حفاظت از حریم شخصی شما در زیر می‌گوییم.

شیشه مات کن - پنجره‌ های نوین
پنجره های طرحدار

پنجره های مدرن پاییزی

شیشه‌های مات، مات‌کننده‌های شیشه و استفاده از جایگزین‌هایی مثل طلق‌های پلاستیکی از تابلوهای هنری، فرش‌ها، جوب و اقلام دیگر خانه در مقابل نور خورشید محافظت می‌کنند. این ابزار در پنجره های مدرن برای کسانی که به گرد و غبار یا موی حیوانات خانگی حساسیت دارند نیز گزینه مناسبی است تا از پُرزهای پرده‌ها راحت شوند. شیشه‌های مات با یک تیر دو نشان می‌زنند: هم از حریم خصوصی شما محافظت می‌کنند و هم نور طبیعی را به کلی از بین نمی‌برند. چسب‌های تزیینی یا شیشه مات‌کن‌ها هم با طرج‌ها و رنگ‌های مختلف، انتخاب‌های متعددی را پیش روی شما می‌گذارند و به دلیل ارزان قیمت بودن و قابلیت جابجایی می‌توانید با تغییر دکوراسیون منزل خود آنها را نیز تغییر دهید. شیشه‌های رنگی نیز برای فرار از نگاه کنجکاو همسایگان یا آسمان خاکستری شهر گزینه‌ی مناسبی است که بیشتر در خانه‌های قدیمی و سبک‌های سنتی کاربرد دارد.

بخوانید ...
سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه چیست؟
فلزی - پنجره‌های مدرن
پنجره های مدرن

تلفیق فلز با لیزر

در پنجره های مدرن امروزه استفاده از صفحات فلزی برش داده شده با لیزر با طرح‌های مختلف، ساختاری جسورانه در طراحی داخلی و حتی خارجی ساختمان‌ها محسوب می‌شود.

از این صفحات معمولا در جلوی پنجره‌ها استفاده می‌شود و برخی از آنها دارای صفحات جمع‌شونده‌ای هستند

کرکره - پنجره‌ های مدرن
استفاده از فلز در پنجره

که می‌توانند به گردش بهتر هوا کمک کنند. این ساختار می‌تواند جایگزینی مناسب برای پنجره‌ها باشد و از آن می‌شد در فضاهایی دیگر منزل نیز استفاده کرد.

 

سایه‌های بی‌آزار و کرکره‌ها

در پرده‌های جدید به لطف پارچه‌هایی که نور UV را فیلتر می‌کنند، سایه‌ها دوباره متولد می‌شوند. بسیاری از این پرده‌ها با یک کنترل از راه دور می‌توانند میزان تشعشعات وارد شده به محیط منزل شما را کم یا زیاد کنند. مدل‌های طرح‌دار این پرده‌ها نیز می‌تواند به دکوراسیون منزل شما کمک کند. کرکره‌های پنلی و قابل تنظیم نیز می‌توانند برای رنگ آمیزی و یا تکمیل یک طرح رنگ پنجره های مدرن در طراحی داخلی منزل شما مورد استفاده قرار گیرند.

 

پنجره اتاق خود را نقاشی کنید

آثار هنری در اندازه و شکل مناسب می‌توانند در هر اتاق چند کار انجام دهند. از نقاشی مورد علاقه‌تان در زیر پنجره بعنوان نورگیر در روز و سپری برای حریم خصوصی‌تان در شب استفاده کنید.

استفاده از گیاهان در پنجره های نوین
گیاهان در پنجره‌های مدرن

نقشه‌ها یا پوسترها را نیز می‌توان بجای پرده استفاده کنید تا حالتی رنگی به پنجره‌ی منزل شما ببخشند.

 

گیاهان در پنجره های مدرن

استفاده از گیاهان – به خصوص انواع قد بلند و متراکم آن – در داخل پنجره های مدرن به حفظ حریم خصوصی شما کمک می‌کنند و علاوه بر جلوه‌ی زیبا برای فیلتر کردن هوا نیز مناسب هستند. یک باغ گیاه برای پنجره آشپزخانه خود تعبیه کنید تا گیاهان تازه برای تمام وعده‌های غذایی شما در دسترس باشد. در قسمت بیرونی نیز جعبه‌های پنجره را می‌توان با گیاهان گلدار بلند‌تر پر کرد که کیفیت و غربالگری را در داخل و خارج فراهم می‌کنند.

بخوانید ...
دکوراسیون به سبک مدیترانه ای سبکی هیجان انگیز و رنگارنگ