بازسازی
20
مه

بازسازی مدرن خانه و اقدامات بازسازی مدرن

بازسازی مدرن

بازسازی مدرن در ساختمان‌ها راهی برای تغییر خانه‌های قدیمی و کهنه به مکانی امروزی با سبک مدرن و شیک است. با ایجاد تغییرات در نمای ساختمان و فضای داخلی خانه شما می‌توانید محل زندگی خود را بازسازی کنید. در بازسازی مدرن نمای بیرونی ساختمان به کلی تغییر می‌کند، گویی خانه شما را از نو ساخته‌اند.

 

بازسازی مدرن خانه شامل چه اقداماتی است؟

این امر شامل اقداماتی است که در راستای نوسازی، به منظور بهبود وضعیت یک سازه انجام می‌گردد. این اقدامات می‌تواند شامل تغییرات در نمای خارجی ساختمان و مرمت آن با استفاده از مصالح جدید باشد.

قبل و بعد از بازسازی
قبل و بعد از بازسازی

همینطور ایجاد تغییر در ظاهر نمای بیرونی ساختمان با اضافه یا کم کردن عناصری نظیر پنجره‌هاست. ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی می‌تواند شامل ایجاد فضاهای تاره، مرمت، نوسازی و همچنین رنگ‌آمیزی و موارد دیگر شود.

 

سبک‌های بازسازی

بازسازی ساختمان به سبک های مختلفی اجرا می‌شود. نوع بازسازی بستگی به خلاقیت معمار و نوع سلیقه کارفرما دارد. در واقع بازسازی ساختمان به طور کلی به دو سبک مختلف تقسیم می‌گردد.

 

۱- سبک مدرن در بازسازی ساختمان

سبک مدرن ریشه در تغییر علایق جامعه و نوع پیشرفت روز افزون تکنولوژی دارد. این سبک تمایل دارد قواعد معماری و بازسازی را بشکند و کاملا متفاوت از سبک سنتی است.

 

۲- سبک سنتی در بازسازی مدرن خانه

سبک سنتی با قواعد خاص و هندسه‌ای پیچیده ساخته می‌شود که بنا به علایق زمان خود ساخته شده است. این سبک بیشتر بر آرامش و ایجاد محیطی گرم در خانه و نمایش شکوه و جلال توجه دارد.

بخوانید ...
بازسازی نمای آجری ساختمان

 

زیر شاخه سبک‌های بازسازی مدرن و سنتی

بازسازی خانه و ساختمان با توجه به نیازها و پیشرفت روز افزون تکنولوژی در جامعه مدام در حال تغییر و تحول است.

 

 سبک‌های مدرن نوسازی ساختمان

سبک پست مدرن، سبک فوتوریسم، سبک پارامتریک، سبک کیهانی (غیر خطی) و…

 

 سبک‌های سنتی در بازسازی مدرن خانه

گوتیک،کلاسیک، مصر باستان، ژاپنی، پهلوی، اسلامی و…

دکوراسیون داخلی سبک مدزن
دکوراسیون داخلی سبک مدزن

هر کدام از این سبک‌ها در زمان خود معماری و بازسازی را دچار تغییرات و تحولات فراوانی کرده‌اند و توانسته‌اند تاثیرات زیادی را بر روی نقش خانه‌های آن زمان بگذارند.

 

تلفیق بازسازی سنتی وبازسازی مدرن خانه

مردم در جوامع امروزی همه راه‌ها را رفته و شناخته‌اند. به همین دلیل تنها راه ایجاد یک سبک جدید برای بوجود آوردن تنوع و تغییر، تلفیق سبک‌های متفاوت است. شاید این کار بتواند دریچه‌ای جدید در معماری را به روی معماران و طراحان باز کند. تلفیق گذشته و امروز می‌تواند با علایق جوامع معاصر بیشتر ارتباط برقرار کند.

آشپزخانه مدرن در بازسازی مدرن خانه
آشپزخانه مدرن در بازسازی مدرن خانه

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که چگونه امکان دارد این دو سبک را با هم ترکیب کنیم؟ به علت وجود تفاوت‌های بسیاری که این دو سبک با هم دارند برخی بر این باورند که این دو را نمی‌شود با هم تلفیق کرد. اما با کمی دقت در ریشه متوجه خواهید شد این دو از نظر پایه و اساس یکی هستند. پس می‌توان با در نظر گرفتن اصول معماری بازسازی مدرن و سنتی را با هم و به طریقی بسیار زیبا تلفیق کرد. البته این نکته را باید در نظر داشته یاشید که این تلفیق در بازسازی باید توسط افراد متخصص و معماران ماهر و کاربلدی به اجرا در آورده شود.

بخوانید ...
دکوراسیون سالن زیبایی و نکات مهم طراحی سالن زیبایی زنانه

 

ویژگی‌های خانه‌های قدیمی

استفاده از مواد طبیعی، بهره بردن از ظرافت و سادگی و اشکال غیرعادی و وجود ظاهری معاصر با حجم زیادی از نور طبیعی تنها بخشی از ویژگی‌های خانه‌های قدیمی است. نتیجه نهایی بازسازی یک خانه قدیمی و تلفیق مدرنیته در آن، یک خانه آرام و خلوت و معاصر است. این تلفیق مهمانان را به آرامشی به دور از هیاهو و شلوغی شهرها دعوت می‌کند.