دکوراسیون به سبک اروپایی را بیشتر بشناسیم
20
اکتبر

دکوراسیون به سبک اروپایی را بیشتر بشناسیم

دکوراسیون به سبک اروپایی

این روزها طراحی و دیزاین خانه‌های ایرانی، چه ویلایی و چه آپارتمانی، به وسیله دکوراسیون‌ها و طرح‌های اروپایی بسیار رایج است. دکوراسیون داخلی به سبک اروپایی مدتی است که جای خود را در سبک دکوراسیون ایرانی نیز باز کرده است و می‌توان گفت که رفته رفته با آن همسو شده ایم.

دکوراسیون به سبک اروپایی
دکوراسیون به سبک اروپایی

بهره‌گیری از سبک‌های چیدمان و مدل‌های مختلف طراحی اروپایی در میان ایرانیان با استقبال زیادی رو به رو شده است و جامعه آماری بالایی، طرفدار چیدمان منازل خود با چنین طرح‌هایی هستند و این سبک‌ها را دنبال می‌کنند. در این مطلب از خشت بنا با ما همراه باشید تا با این سبک در دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا شوید.

 

ترکیب رنگ و نور دردکوراسیون به سبک اروپایی

در این سبک، رنگ آمیزی و نورپردازی دو مهره کلیدی به شمار می‌روند که از اهمیت بالایی برخوردارند. در اکثر خانه‌هایی که از معماری و طراحی داخلی به سبک اروپایی بهره می‌برند، از نور و رنگ به گونه‌ای استفاده شده است که جلوه‌ای بی‌نظیر و عالی را در محیط ایجاد کرده اند. نورپردازی و ترکیب رنگ‌ها، دو موردی هستند که در تمام سبک‌های دکوراسیون از جمله سبک اروپایی به شکل‌های مختلفی کاربرد دارند.

ترکیب رنگ و نور
ترکیب رنگ و نور

مثلا در سبک هندی از رنگ‌های گرم و پرانرژی استفاده بیشتری می‌شود و در سبک مینیمال، از نور کمتر و رنگ‌های خنثی‌تر استفاده می‌شود. به هرحال در نظر گرفتن این دو مورد در هنگام طراحی یک فضا به سبک اروپایی، قابل توجه است.

 

مدل کف خانه در سبک اروپایی

هنگام چیدمان دکوراسیون به سبک اروپایی، از موکت کاری سنتی آمریکایی از لب به لب دیوار فراتر بروید.

مدل کف خانه  در سبک اروپایی
مدل کف خانه  در سبک اروپایی

کف‌های چوبی سخت بیشتر مدل سبک اروپایی در دکوراسیون داخلی هستند و می‌توانند در اکثر خانه‌ها مورد استفاده قرار گیرند، که بیشترین تطبیق با دکوراسیون اروپایی را ارائه دهند.

 

بخوانید ...
سبک دکوراسیون داخلی روکوکو و هر آنچه باید بدانید!

صندلی‌های تکی در دکوراسیون به سبک اروپایی

ترکیبی از یک مبل بسیار زیبا و خاص تک نفره، یک تابلو بزرگ در پشت آن، یک آباژور ایستاده در کنار آن‌ها و یک میز و چند کتاب ترکیبی کاملا اروپایی است که بسیار تقلید می‌شود و بسیار هم زیبا است. گاهی یک پاف در کنار این عناصر جلوه ای خاص دارد و برخی اوقات مجسمه یا بطری‌های رنگی و یا گلدان‌های با نشاط فضا را زینت می کنند.

صندلی‌های تکی در دکوراسیون به سبک اروپایی
صندلی‌های تکی در دکوراسیون به سبک اروپایی

حتی گاهی این صندلی‌های تکی در کنار یک ست مبل قرار می‌گیرند بی آنکه ارتباط خاصی با آن ست مبلمان داشته باشند. امروزه در بسیاری از نمایشگاه‌های بزرگ مبلمان، حتما از این نوع صندلی‌های تکی در کنار چیدمان کاملی از مبل را مشاهده کرده‌اید.

 

لوستر و چراغ‌های تزئینی در سبک اروپایی

وقتی حرف از نورپردازی و استفاده از ملزومات روشنایی در خانه می‌شود، ناخودآگاه لوستر اولین چیزی است که به ذهن خطور می‌کند. برای داشتن فضایی رویایی و شیک، از لوسترهای سقفی بلند و تجملاتی استفاده نمایید.

لوستر و چراغ‌های تزئینی
لوستر و چراغ‌های تزئینی

همچنین ملزوماتی مثل آباژور و چراغ دیواری برای روشن کردن قسمت‌هایی که نور لوستر به آن‌ها نمی‌رسد پیشنهادهای خوبی هستند. همچنین از آباژورها در کنار مبلمان استفاده نمایید تا جلوه‌ای شیک‌تر و زیباتر داشته باشند.

 

اتاق پذیرایی در دکوراسیون به سبک اروپایی

برای ایجاد بهترین اتاق پذیرایی و یک محوطه خوب و مناسب جهت دورهمی‌های خانوادگی، نیازی نیست هزینه‌های زیادی صرف کنید. یکی از ویژگی‌های خوب سبک اروپایی این است که برای چیدمان اتاق پذیرایی در این سبک از ملزومات و اکسسوری‌های زیادی استفاده نمی‌شود. قرار دادن یک دست مبلمان و یک میز و نهایتا دو یا سه دکوری کوچک، می‌تواند محیطی جذاب و بسیار شیک را برای شما به ارمغان بیاورد.

اتاق پذیرایی در دکوراسیون به سبک اروپایی
اتاق پذیرایی در دکوراسیون به سبک اروپایی

بنابراین استفاده از رنگ‌هایی مثل طلایی در آن، می‌تواند بر جذابیت‌هایش بیافزاید. مبلمانی به رنگ طلایی و ملزوماتی که رگه‌هایی از این رنگ را در خود جای داده‌اند، در دکوراسیون اروپایی قابل استفاده هستند.

بخوانید ...
تفاوت دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی چیست؟

 

آشپزخانه در دکوراسیون به سبک اروپایی

ملزومات هر خانه شخصیت منحصر به فردی را به آن خانه می‌بخشند. در آشپزخانه‌های اروپایی معمولا از ایده جزیره در آشپزخانه استفاده می‌شود.

آشپزخانه در دکوراسیون به سبک اروپایی
آشپزخانه در دکوراسیون به سبک اروپایی

همچنین میز ناهارخوری نیز از دیگر وسایلی است که بسیار زیاد در این سبک دیده می‌شود. یک ایده خلاقانه که برای آشپزخانه دکوراسیون اروپایی وجود دارد استفاده از لوستر طلایی در این فضا است.

 

اتاق خواب در دکوراسیون به سبک اروپایی

اتاق خواب یکی از خصوصی‌ترین بخش‌ها در هر خانه‌ای است. بنابراین بهتر است در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی این بخش از منزل به سلیقه شخصی خود توجه بیشتری داشته باشید تا بتوانید فضایی آرامش بخش را در اتاق خواب منزل خود ایجاد کنید. دکوراسیون اتاق خواب اروپایی باید به صورت ساده طراحی شود و در این سبک دکوراسیون از قرار دادن وسایل اضافی در فضای اتاق خواب بهتر است خودداری کنید و تا حد ممکن دکوراسیون اتاق خواب را به صورت خلوت طراحی نمایید.

چیدمان اتاق خواب
چیدمان اتاق خواب

سرویس خواب یکی از مهم‌ترین وسایل در اتاق خواب است که بهتر است در فضای اتاق خواب با دکوراسیون اروپایی از سرویس خواب‌های ساده و در عین حال شیک استفاده کنید.

 

سرویس بهداشتی در دکوراسیون به سبک اروپایی

در زمان دکوراسیون کردن سرویس بهداشتی به سبک اروپایی روش‌های بسیاری را می‌توان دنبال کرد. ما برای نمونه یک فضای کاملا ساده و شیک را برای شما تصویر سازی می‌کنیم. همان طور که مشاهده می‌کنید در این طراحی از کاشی‌های با تم رنگی آبی استفاده شده است که سبب آرامش حاکم در این محیط شده است. از سوی دیگر از لوازم چوبی استفاده شده است که به گرم‌تر شدن این دکور دامن زده است.

چیدمان سرویس بهداشتی
چیدمان سرویس بهداشتی

باید بگوییم گل آرایی زیبایی بیشتری را برای شما حاصل می کند. در ادامه شاهد یک سنگ رو شویی سفید و سرویس بهداشتی با سنگ سفید و کف پوش سفید هستید که در کنار هم هارمونی رنگی خود را حفظ کرده است. به راحتی با یک نورپردازی همانند این نورپردازی می‌توان کار زیباسازی فضا را دامن زد. مهم‌ترین عواملی که در دیزاین کردن سرویس بهداشتی اثرگذار است لوازم استفاده شده مثل وان، رخت آویز فانتزی و سنگ و کمد روشویی است. اگر از محصولات مرغوب و لوکس کمک گرفته شود بدون تردید یک فضای زیباتری را شاهد خواهید بود.

بخوانید ...
دکوراسیون کتابخانه در منزل و نکات آن

 

 

مزایای سبک اروپایی

از آنجا که آپارتمان نشینی برجسته‌ترین و متداول‌ترین نوع زندگی شهری به شمار می‌رود و خانه‌های آپارتمانی در شهرهای بزرگ معمولا از فضای زیادی برخوردار نبوده و وسعت چندانی ندارند، برای چیدمان آن‌ها و فضاسازی‌های مناسب، می‌توانید به سبک‌های اروپایی متوسل شوید.

مزایای سبک اروپایی
مزایای سبک اروپایی

بدیهی است که استفاده از رنگ‌هایی با طیف روشن، برای انتخاب اجزای خانه و وسایل آن، فضای خانه را فراخ‌تر و بزرگ‌تر جلوه می‌دهد، پس بهتر است در انتخاب وسایل خود از این رنگ‌ها بهره بگیرید. سبک‌های اروپایی و شناخت آن‌ها کمک می‌کند که انتخاب و نوع چیدمان برای شما آسان‌تر شود و فضای خانه خود را با زیبایی هر چه تمام‌تر بیارایید.

 

 

سخن پایانی

بدون شک دکوراسیون اروپایی یکی از چشم‌نوازترین و جذاب‌ترین سبک‌ها برای طراحی داخلی به شمار می‌آید. دکوراسیون خانه اروپایی دکوراسیونی زیبا و در عین حال کاربردی دارد که در آن از ملزومات مختلفی استفاده می‌شود. دکوراسیون اروپایی در رده دکوراسیون‌های لوکس قرار داشته و از نظر تجمل گرایی در سطح بالایی قرار دارد. به همین دلیل رنگ طلایی یکی از رنگ‌های مورد علاقه طراحان برای ایجاد محیطی با سبک اروپایی است. دکوراسیون خانه اروپایی را می‌توان یکی از بی‌نقص‌ترین و ایده‌آل‌ترین فضاهایی دانست که می‌توان در آن زندگی کرد.