آشپزخانه سبز
21
فوریه

طراحی آشپزخانه و ایده های زیبا و شیک برای طراحی

طراحی آشپزخانه به سبزی جنگل و به تاریکی شب

در حال طراحی آشپزخانه رویایی خود هستید؟ آشپزخانه شما نیاز به یک بازسازی اساسی دارد یا فقط قصد دارید رنگ کهنه و مرده‌ی کابینت خانه خود را تعییر دهید؟ هرچه که هست اینک بهترین زمان برای خلق آشپزخانه‌ایست که دوست می‌دارید. اما طراحی آشپزخانه ۲۰۱۹ به چه سمتی می‌رود؟ در سال ۲۰۱۹، آشپزخانه کاملا شکل و عملکرد را ترکیب می‌کند و فناوری به طور فزاینده‌ای حضور پیدا کرده و باعث می‌شود زندگی روزمره کمی ساده‌تر شود. آشپزخانه برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان در حکم قلب خانه است بطوریکه که تمایل قوی برای ایجاد یک فضای رویایی برای آن وجود دارد.

آشپزخانه‌ها به عنوان مرکز فعالیت‌های مختلف در خانه، به زیبایی در حال رشد و توسعه هستند تا زندگی و پخت و پز کارآمد را امکان‌پذیر کنند. مبلمان جدید آشپزخانه با تاکید بر استقامت مواد برای طراحی آشپزخانه‌هایی خلق می‌شوند که در یک چهار دیواری و طرح‌بندی‌های معمول محدود نمی‌شوند. بنابراین با توجه به این موضوع، ما عمیقا به دنبال کشف برخی از بزرگ‌ترین و خلاقانه‌ترین ایده‌های طراحی آشپزخانه ۲۰۱۹ هستیم که به شما کمک می‌کنند آشپزخانه رویایی خود را طراحی کنید. از قفسه‌های باز و کابینت‌های شیشه‌ای گرفته تا صندلی‌های سبک و پالت‌‌های رنگی تیره، پیشنهادهایی خواهند بود برای داشتن قلبی تپنده در خانه‌ی شما.

 

طراحی آشپزخانه با قفسه خوراک

هنگامی که به سر و شکل جدید آشپزخانه خود فکر می‌کنید، داشتن محفظه‌ای مجزا برای نگهداری نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های فاسد نشدنی در نظر بگیرید.

قفسه دیواری به سبک قدیمی
استفاده از فضای آشپزخانه

قاعدتا این ایده برای آشپزخانه‌های کوچک چندان قابلیت اجرا ندارد اما تعبیه یک گنجه خوراکی کوچک هم برای برهنه ساختن فضای آشپزخانه از جعبه‌های بی سر و شکل خوراکی‌ها تاثیر زیادی بر جلوه‌ی بیرونی آن در نظر ببننده دارد.

بخوانید ...
کفپوش خانه ارمغان زیبایی خانه شما

 

شبه جزیره آشپزخانه

در نگاه اول داشتن یک جزیره در آشپزخانه تداعی‌گر یک زندگی لوکس و لاکچری است اما این فرزند نو ظهور طراحی مردن نه تنها محل خوبی برای نشستن است بلکه بسته به نوع طراحی آن فضای خوبی برای قرار دادن ظروف بوده و می‌تواند بعنوان یک غذاخوری موقت نیز استفاده شود.

جزیره ساده در طراحی آشپزخانه
کانتر ساده آشپزخانه

به دنبال یک جایگزین برای یک جزیره هستید؟ یک شبه جزیره که به یک دیوار متصل شده است راهکاری پیش روی شماست، بنابراین شما تنها دسترسی به یک طرف را فدا می‌کنید، اما بسیاری از مزایای جزیره را خواهید داشت. مدل‌های شبه جزیره به ویژه در طرح‌های تک دیوار یا L شکل به کار می‌روند.

 

بانکت در طراحی آشپزخانه

با ورود نیمکت‌های داخلی به آشپزخانه‌ها، این محل به جایی برای لم دادن بعد از غذا تبدیل می‌شود. ما شاهد یک روند در حال ظهور با صندلی سبک بانکت هستیم.

بانکت آشپزخانه
نقش بانکت در طراحی آشپزخانه

حقیقتا Banquette یک استفاده فوق العاده از فضاست و صندلی راحت‌تر را برای استراحت و فضای مورد نیاز برای زندگی در این دنیای سریع را فراهم می‌کند.

 

سبز شکوهمند

در طراحی آشپزخانه ۲۰۱۹ ، رنگ سبزآبی نفش بزرگی را بر عهده می‌گیرد. آشپزخانه سبز به سبک جدیدی تبدیل شده است . سبز مانی که در آشپزخانه استفاده می‌شود می‌تواند چشم‌گیر و لوکس بنظر برسد. برای داشتن یک ظاهر کاملا مدرن، سبزهای جنگلی می‌تواند با سایه‌ها، شیشه دودی و فلزات نرم متعادل شود.

کابینت و کانتر سبز با گلدان در طراحی آشپزخانه
طراحی یک آشپزخانه شیک و خاص

ترکیبی از سنگ مرمر سفید و فلز برنج به کمک نورپردازی میز کار، کابینت و لوازم جانبی، نور را به فضاهای بیرون پرتاب کرده و تاثیر سنگینی رنگ سبز بر فضای آشپزخانه را از بین می‌برد.

بخوانید ...
فنگ شویی آشپزخانه؛ چگونه آشپزخانه شاد و زیبا داشته باشیم

 

طراحی آشپزخانه با پیچیدگی و رنگ مشکی

جستجو برای رنگ سیاه و تاریکی در شش ماه گذشته ۹۳ درصد افزایش یافته است که افزایش شدید سفارشات آشپزخانه سیاه و سفید، منعکس کننده روند استفاده از رنگ های تیره در خانه است.

کابینت سفید و مشکی در آشپزخانه
آشپزخانه مدرن

در طراحی آشپزخانه ۲۰۱۹، رنگ‌های مورد استفاده به تناژهای تیره تمایل دارند و استفاده از رنگ‌های اولیه محدود بوده و تاکید بیشتر بر سیاه و سفید است که با قهوه‌ای غلیظ، خاکستری و بژ مقایسه می‌شود.

 

کابینت‌ شیشه‌ای اما غیرشفاف

قفسه‌های باز و کابینت‌ با درب شیشه‌ای اجازه میدهد تا صاحب خانه سلایق شخصی خود را به رخ میهمانان بکشد.اضافه کردن یک لایه فوق العاده بافت به یک فضا و ترکیب ترکیب خطوط مستقیم شیشه‌ای با سطوح صاف، ابزاری عالی در طراحی کابینت می‌باشد . این شیشه‌های نیمه شفاف که با مواد طبیعی درست شده‌اند، میهمان را به یک نگاه اجمالی به آشپزخانه دعوت می‌کند و تمام آنچه در پشت درب‌های کابینت می‌گذرند را لو نمی‌دهد.

کابینت قهوه‌ای و درب‌های شیشه‌ای
طراحی کابینت آشپزخانه

این راه حل‌های شیک اجازه می‌دهد که اقلام تزئینی و ظروف به زیبایی در پشت شیشه نمایش داده شوند.

 

استفاده از بک اسپلش در طراحی آشپزخانه

بک اسپلش نوعی تزیین و پوشش خاص دیوار پشت سینک و گاز در آشپزخانه است که هم مانع پاشیده شدن قطرات آب و روغن و مواد غذایی به دیوار می‌شود و هم نوعی تزیین دکور مخصوص آشپزخانه بشمار می‌آید. اما در طراحی آشپزخانه ۲۰۱۹ استفاده از بک اسلش‌ها به شکل سراسری جای خود را به کابرد بک اسپلش‌های تکی خواهد داد تا نقش یک نقطه کانونی را روی دیوار آشپزخانه بازی کنند.

بخوانید ...
دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی با ۱۰ ترفند طلایی
بکس اسپلش آبی در آشپزخانه سفید
طراحی آشپزخانه مدرن با بک اسپلش

بک اسپلش در مقایسه با کاشی‌های استاندارد و مرسوم آشپزخانه. ظریف و ساده و در عین حال خیره کننده بوده و کمک شایانی به پروسه تمیزکردن آشپزخانه می‌کند زیرا دردسری مانند منافذ بین کاشی‌ها دیگر وجود ندارند.

 

بازگشت به قرن بیستم

استفاده از شیرآلات برنجی با طراحی مربوط به اوایل سده‌ی بیستم میلادی، گرایش جدیدی است که در طراحی آشپزخانه ۲۰۱۹ شاهد آن خواهیم بود. شیرآلات برنجی بسیار مقاوم و محکم هستند و احتمال آسیب دیدگی آنها در برابر ضربات احتمالی ناچیز است. آنها به علت جلوه خوبی که دارند پیشنهادی ایده آل برای بکارگیری در منازل بوده و دارای طول عمر و دوام بالاتری می‌باشند. این نوع شیرآلات همچنین در برابر فرسودگی به وسیله آب‌های سخت دوام بسیار زیادی دارند.