پرده آشپزخانه
15
ژوئن

پرده آشپزخانه و طرح های مدرن و جذاب

پرده آشپزخانه

بعد از تعطیلات نوروز انواع و اقسام مدل های جدید پرده های آشپزخانه طراحی شدند و طرفداران زیادی نیز پیدا کرده‌اند. حال اگر شما هم در سال جدید تمایل به ایجاد تغییرات مثبتی در فضای آشپزخانه خود هستید پیشنهاد می‌کنیم از این مدل پرده‌ها استفاده کنید. از عواملی که تاثیر زیادی بر دکوراسیون یک آشپزخانه می‌تواند داشته باشد می‌توان به مدل پرده آشپزخانه اشاره کرد. از این رو خیلی مهم است که پرده آشپزخانه خود را به چه سبک و مدلی انتخاب می‌کنید. گذاشتن زمان کافی و استفاده از مشاوران و طراحان در حوزه تغییر دکوراسیون داخلی کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

 

انواع مدل پرده های بالارونده جدید در آشپزخانه

یکی از عللی که اهمیت تغییر دکوراسیون و نوسازی آشپزخانه را افزایش می‌دهد زمان بیشتری است که کدبانوی خانه در آن سپری می‌کند. استفاده از پرده‌های بالارونده با طرح‌های مختلف و متناسب با دکوراسیون شما آشپزخانه را جذاب‌تر از قبل می‌کند.

مدل پرده بالا رونده
مدل پرده بالا رونده

علت اصلی استفاده از این نوع پرده می‌تواند به خاطر راحتی در باز و جمع کردنش باشد. و اینکه شما نور را به شکل یکسان در محیط توزیع می‌کنید. اگر قصد استفاده از این مدل پرده های جدید را در آشپزخانه خود دارید حتما زمان نصب نسبت به تراز بودنش مطمئن شوید. زیرا تمام زیبایی این پرده و کاربردش در صورتی که به درستی نصب نشود از بین می‌رود.

 

استفاده از پرده‌های طرحدار و ساده در آشپزخانه

اگر محیط آشپزخانه شما شلوغ است با استفاده از یک پرده ساده می توانید به محیط نظم بدهید. و اگر آشپزخانه شما خلوت و بزرگ است با یک پرده طرحدار محیط را شاداب و جذاب کنید. تمامی این تصمیمات از ابتدا تا انتها بر عهده خود شماست و طراح تنها پیشنهادات خود را با توجه به تجربه و دانشش به شما ارائه می‌کند. باید توجه داشته باشید چون پنجره‌ها بیشترین فضا از دیوار آشپزخانه را اشغال می‌کنند از این رو انتخاب پرده‌ای مناسب برای پوشاندن آنها الزامی است.

بخوانید ...
چیدمان آشپزخانه و نکات کاربردی در آن

 

جنس، رنگ و مدل پرده های جدید آشپزخانه

جنس پرده نیز مانند طرح آن حائز اهمیت است لذا استفاده از پرده‌هایی با جنس مقاوم و نخی که برای شستشو مناسب هستند گزینه بهتری است. نقطه‌ای که خانم‌های خانه دار بسیار به آن اهمیت می‌دهند و این امری طبیعی و درست است. زیرا رنگ آن خواه نا خواه بر روی دکوراسیون کا آشپزخانه می‌تواند تاثیز مثبت و یا منفی داشته باشد. مطابق معمول رنگ سفید انتخاب اول است زیرا محیط آشپزخانه را بزرگتر می‌کند. اما کثیفی زود به زود و چرک تاب شدن نیز از معایب آن است. استفاده از رنگ‌های تیره در آشپزخانه‌های بزرگ که تابش نور شدید نیز دارند انتخاب بهتری است.

مدل پرده کوتاه
مدل پرده کوتاه

اگر به استفاد ه از پرده‌های رنگی علاقمند هستید استفاده از رنگ‌های زرد و قرمز و نارنجی از بهترین گزینه برای مدل پرده های جدید آشپرخانه شما محسوب می‌شوند. از فواید این رنگ‌ها می‌توان به ایجاد محیطی گرم و هماهنگ با سایر عناصر آشپزخانه اشاره کرد. در زمان انتخاب حتما به رنگ سایر وسایل آشپزخانه نیز توجه داشته باشید تا بتوانند مطابقت و همخوانی بیشتری با هم داشته باشند.