ترندهای دکوراسیون داخلی 2021
27
مارس

ترندهای دکوراسیون داخلی ۲۰۲۱

ترندهای دکوراسیون داخلی ۲۰۲۱

قصد داریم در این مطلب از خشت بنا ترندهای دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۱ را شرح دهیم. هر ساله طراحان زیادی از کشورهای مختلف، ایده ها و روش هایی را به عنوان ترند آن سال مشخص می‌نمایند. ترند یک سال برای موضوعات مختلفی مانند، طراحی دکوراسیون داخلی، رنگ، دکور و مبلمان انتخاب می‌شود. ترندهای هر سال به گونه ای انتخاب می‌شوند که برای تمامی افراد و همه سلیقه ها مناسب می‌باشد. به عنوان مثال برخی از افراد ترجیح می‌دهند که از رنگ های جسورانه استفاده کنند که شادی و سرزندگی دهند و برعکس عداه ای به دنبال آرامش هستند و از رنگ های روشن استفاده می‌کنند.

ترندهای دکوراسیون داخلی 2021
ترندهای دکوراسیون داخلی ۲۰۲۱

بنا به این دلایل طراحان برای انتخاب ترند رنگ، طیفی از رنگ های روشن و تیره را معرفی می‌نمایند. علاوه بر رنگ، هر ساله سبک هایی از طراحی داخلی به عنوان ترند سال انتخاب می شوند که هر یک از این سبک ها عناصر ویژه خود را دارند. در ادامه این مطلب به بررسی ترندهای دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۱ و تفاوت های آنها می پردازیم، اگر قصد دارید دکوراسیون داخلی منزل خود را برا اساس نرند سال۲۰۲۱ تغییر دهید، با ما تا اخر این بلاگ همراه شوید.

 

مبلمان در دکوراسیون داخلی ۲۰۲۱

طراحی دکوراسیون منزل، با نحوه چیدمان مبلمان ارتباط مستقیمی دارد، مبلمان از مهم‌ترین وسایل دکوراسیون منزل می‌باشد. اگر بخواهید در دکوراسیون داخلی منزل تغییر ایجاد کنید، اولین و راحت‌ترین چیزی که باید تغییر دهید مبلمان خانه است. اکثریت مبلمان را در راستای دیوار یا مقابل آن قرار می‌دهند. یا چندین صندلی را در مقابل آن می‌گذارند. چیدمان مبلمان به برنامه‌ریزی و آگاهی از مهم‌ترین نکات دکوراسیون داخلی ارتباط دارد. مانند نقطه کانونی، ایجاد زمینه مکالمه افراد و جریان حرکات افراد.

 

رنگ مبلمان در سال ۲۰۲۱

یکی از کارهایی که برای بهتر شدن روحیه می‌توان انجام داد ایجاد تنوع می‌باشد. این تنوع می‌تواند در دکوراسیون داخلی منزل باشد. به عنوان مثال می توان گفت که افرادی هستند که طرفدار رنگ های روشن می‌باشند و در هنگام انتخاب پارچه برای مبل ها از رنگ های روشن استفاده می‌نمایند. دلیل اینکه بیشتر افراد از رنگ های روشن استفاده می‌کند این است که این افراد به دنبال آرامش و احساس خوب در زندگی می‌باشند. اما برخی دیگر هستند که از رنگ های جسورانه در مبلمان های خود استفاده می‌کنند این افراد طالب شادی و سرزندگی هستند. بنا به این دلایل طراحان برای انتخاب ترند رنگ، طیفی از رنگ های روشن و تیره را معرفی کرده‌اند.

مبلمان با رنگ زرد و طوسی
مبلمان با رنگ زرد و طوسی

رنگ ها این توانایی را دارند تا حال و هوای خاصی را به یک شیء بدهند تا موجب شود افراد بهتر خصوصیات آن شی را درک نمایند. در سال ۲۰۲۱ طراحان دکوراسیون داخلی رنگ هایی را جهت استفاده در هنگام ساخت مبلمان معرفی کرده اند که طرافداران بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرده اند. رنگ زرد لیمویی و رنگ طوسی هر دو رنگ امسال هستند و برای اینکه بتوانید مطابق رنگ سال عمل کنید، بهترین حالت این است که هر دوی این رنگ ها را در کنار هم به کار ببرید.

بخوانید ...
دکوراسیون دفتر کار و نکات مهم برای جذابیت آن

 

سبک مبلمان در سال ۲۰۲۱

علاوه بر رنگ، هر ساله سبک هایی از مبلمان به عنوان ترند سال انتخاب می شوند که هر یک از این سبک ها عناصر ویژه خود را دارند. برخی مدرن و برخی سنتی تر و ساده تر هستند. که باتوجه به سلیقه و منزل افراد، از این سبک ها استفاده می‌نمایند.

 

ترندهای فرش در دکوراسیون داخلی ۲۰۲۱

ترند دکوراسیون داخلی ۲۰۲۱ پر از طرح‌هایی با نقش‌های جذاب و فرش‌هایی ساده می‌باشد که محیط خانه را به مکانی آرامش بخش و زیبا تبدیل می‌کند. بسیاری، محل مناسب قرارگیری فرش و قالیچه را به عنوان یکی از چالش‌های دکوراسیون داخلی می‌دانند. بنابراین باید نهایت ظرافت را در محل قرارگیری آنان به‌کار بگیرید.

فرش در دکوراسیون 2021
فرش در دکوراسیون ۲۰۲۱

برای انتخاب محل مناسب باید به فضایی که در پذیرایی در دسترس دارید، توجه داشته باشید. براساس جدیدترین نکات طراحی داخلی ۲۰۲۱، فرش‌ها باید به گونه‌ای قرار داده شوند که مبلمان در اطراف آنان قرار گیرد.

 

نورپردازی منزل

نورپردازی دکوراسیون داخلی به اندازه خود دکوراسیون اهمیت دارد. بدون نور نمی توان زیبایی های دکوراسیون را به خوبی مشاهده کرد. با نورپردازی مناسب می توان علاوه بر نشان دادن زیبایی دکوراسیون، نمای زیباتری نیز به آن بدهید. نورپردازی فضای خانه را از یکنواختی در می‌آورد و به آن روح و سرزندگی می‌بخشد. نورپردازی تاثیر زیادی روی دکوراسیون دارد و می‌تواند فضای یک خانه را باشکوه و شیک و یا حتی ناخوشایند نشان دهد. نورپردازی انواع مختلفی دارد که انتخاب آن ها بستگی به سبک دکوراسیون منزل دارد مثلا اگر دکور منزل کلاسیک باشد بهتر است از لوستر استفاده شود ولی اگر دکور منزل مدرن باشد باید از نورپردازی مخفی استفاده شود.

 

ترندهای رنگ آمیزی در دکوراسیون داخلی ۲۰۲۱

یکی از مواردی که طراحان داخلی در حین بازسازی و طراحی دکوراسیون به آن اهمیت می‌دهند، انتخاب رنگ مناسب است. براساس جدیدترین نکات دکوراسیون داخلی ۲۰۲۱، بهره‌گیری از کنتراست رنگ‌های خنثی خصوصا در فضای پذیرایی منزل می‌باشد. در واقع طراحان در تلاش‌اند تا از این طریق به مفهومی غنی و آرام در فضا دست پیدا کنند. در این میان می‌توان به رنگ‌هایی از جمله سفید، کاراملی، آبی و حتی خاکستری در کنار هم اشاره کرد. این رنگ‌ها کانسپت‌های رنگی بسیار زیبایی را به وجود می‌آورند.

رنگ دیوار در سال 2021
رنگ دیوار در سال ۲۰۲۱

موسسه پنتون، رنگ بنفش پررنگ را به‌عنوان رنگ اصلی سال ۲۰۲۱ انتخاب کرده است. بنفش یک رنگ پیچیده و غالب است که بعید به نظر می‌رسد استفاده از آن در دکوراسیون داخلی گسترده شود، زیرا یک رنگ غیرمتعارف است. برای دوست‌داران تن‌های آرام‌تر، استفاده از رنگ‌های سال جاری مانند صورتی، زرد عسلی، خردل، سبز و آبی، خاکستری توصیه شده است. از دیگر ترندهایی که در دکوراسیون داخلی مطرح شده است استفاده گسترده از رنگ سفید همراه با تکه‌هایی به رنگ سیاه است. این گونه از دکوراسیون داخلی هم ساده است و هم مینیمال. فضاهایی که دارای این رنگ‌ها هستند روشن خواهند بود که همراه بودن آن با چند پنجره رو به نور طبیعی فضا را درخشان‌تر خواهد کرد.

بخوانید ...
تغییر دکوراسیون خانه با کمترین بودجه ممکن

 

استفاده بیشتر از فلزات در دکوراسیون داخلی

علاوه بر رنگ های غیرمنتظره در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۲۱، شاهد کاربرد شگفت انگیز فلز نیز هستیم. طلا، برنج و برنز سیاه شده به عنوان عناصری منحصر به فرد مورد استفاده عموم قرار گرفته اند که می توانند به شکل مجسمه، اشیاء و عناصر هنری مدرن فضای داخلی را تزئین نمایند. فلز در فضای داخلی نه‌تنها می‌تواند وجهه‌ای کاملاً کاربردی داشته باشد، بلکه یک تکنیک بسیار شیک می‌باشد. اگر قبلاً این ماده عمدتاً در سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه پیدا می‌شد، اکنون کاربرد و استفاده آن در همه جا دیده می‌شود. ترکیب لامپ‌های فلزی با سنگ مرمر، شیشه و بتن بسیار ایده‌آل می‌باشند.

 

 استفاده از چوب‌هایی با رنگ‌های ملایم

با استفاده از رنگ ملایم برای چوب، برای طراحی فضایی با ظاهری مدرن کار آسان‌تری دارید، حتی اگر فضای دلخواهتان قرار است جایی راحت و دنج باشد. به نظر می‌رسد استقبال از این تن رنگی، نتیجه علاقه جدید مردم به مینیمالیسم است که بیشتر در دکوراسیون‌های ژاپنی و اسکاندیناویایی دیده می‌شوند. زندگی در محیطی با حال و هوای مینیمالیسم، حس‌وحالی از مکتبی در مذهب بودایی با تأکید بر تفکر لحظه به لحظه و نگاهی عمیق به ماهیت اشیا، جانداران و … که مکتب ذن نام دارد، را در انسان ایجاد می‌کند، زیرا فضای بیشتری از این طریق در خانه‌ها به وجود آمد.

استفاده از چوب‌هایی با رنگ‌های ملایم
استفاده از چوب‌هایی با رنگ‌های ملایم

رنگ ملایم چوب‌ها این حس را به ما می‌دهد که فضای بیشتری در اختیار داریم و در مکانی بزرگتر زندگی می‌کنیم. فارغ از اینکه طراحی دکوراسیون خانه به چه شکلی است، همیشه می‌توان به سراغ چوب‌هایی با رنگ ملایم رفت. چه به سبک‌های مدرن‌تر علاقه دارید چه طرفدار خانه‌هایی به شکل یک خانه‌ی روستایی هستید، چوب‌هایی با رنگ‌های ملایم می‌تواند همیشه به کارتان بیاید.

 

دیوارهایی با رنگ‌های پررنگ از ترندهای دکوراسیون داخلی ۲۰۲۱

دیوارهایی با رنگ‌های پررنگ یکی از ترندهای دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۱ است. در سال‌های پیش دیوارها با رنگ‌های خنثی ترند بوده‌اند اما امسال رنگ‌های پررنگ، در دیوار خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. خانه‌های ما بیش از هر زمان دیگری به گرما، راحتی و دنج بودن احتیاج دارند. احتمالا هر چه خانه مرکزیت بیشتری در زندگی‌ پیدا می‌کند، ما هم تمایل بیشتری به امتحان گزینه‌های جسورانه از طریق رنگ پیدا می‌کنیم. دلیل ترند شدن این رنگ‌ها برای دیوار، به خاطر قطع ارتباط مردم با دنیای بیرون است. مردم می‌خواهند از این طریق اصالت و شخصیت بیشتری به خانه‌ی خود ببخشند. همچنین می‌توانید ترندهای رنگ سال ۲۰۲۱ و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی را در اینجا مشاهده نمایید.

بخوانید ...
سرویس بهداشتی کوچک ایرانی با ایده های جذاب

 

فضاهای نوستالژی‌ها

در طول چند سال گذشته علاقه به فضاهای نوستالژی به شدت افزایش یافته است و اینگونه بنظر می‌رسد که امسال هر چیز نوستالژی جایگاه ویژه‌ای در دکوراسیون داخلی دارد. استفاده از کاشی‌هایی با الگوهای قدیمی در فضای آشپزخانه یا حمام، ظروف ظریف و زیبای قدیمی، لوازم جانبی نوستالژی از جمله ایده‌هایی است که به کمک آن می‌توانید این ترند دکوراسیون داخلی را در فضای خود ایجاد نمایید.

 

موزاییک های دکوراتیو از ترندهای دکوراسیون داخلی ۲۰۲۱

دکوراسیون موزاییکی یکی از ترندهای دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۱ می‌باشد، همانطور که در دهه ۸۰ نیز مورد استفاده بود. موزاییک های دکوراتیو ترکیبی از تراشه های مرمر، گرانیت، کوارتز و سیمان به عنوان چسب است که با طیف رنگی ای که در آن وجود دارد قابل شناسایی می‌باشد و بسیار با دوام است.

موزاییک های دکوراتیو از ترندهای دکوراسیون داخلی ۲۰۲۱
موزاییک های دکوراتیو

در قرن گذشته این ماده به عنوان کفپوش زمین و پله ها استفاده می شد. امروزه در موارد بیشتری مورد استفاده قرار گرفته است که شامل کفپوش های تایلی، دکور های تزئینی، چراغ ها و المان های مبلمان هستند.

 الهام از طبیعت

در سال ۲۰۲۱ ارتباط دوباره با طبیعت، سرعت پایین زندگی، بازگشت به سرگرمی‌ها و فعالیت‌های ساده‌تر باعث شده است که سبک سنتی لوکس دوباره به فضای خانه‌ها باز گردد. الگو و نقوش گل و گیاه، پارچه‌های طبیعی مثل پشم، کاغذ دیواری و مبلمان عتیقه و ظروف چینی دوباره جایگاه خاصی در دکوراسیون داخلی دارند.

 

آشپزخانه در ترندهای دکوراسیون داخلی ۲۰۲۱

وقتی صحبت از طراحان داخلی می‌شود، به‌کارگیری ترندهای دکوراسیونی یکی از موارد مهمی است که ذهن را درگیر می‌کند. ترندهای طراحی دکوراسیون سال ۲۰۲۱ به آشپزخانه به عنوان قلب خانه نگاه می‌کنند. قلبی که پویایی خانواده را به خود معطوف کرده و در نتیجه یک سبک جدید با پلانی باز و حرکت روان و سیال بین حوزه‌های مختلف را در محیط خانه شکل می‌دهد.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

تمامی طراحان مدرن، در نظر دارند تا طرحی با پلان باز را در طراحی‌های خود به وجود آورند. این نوع از طرح‌ها کمک می‌کند تا آشپزخانه کاملا منظم و مرتب در نزدیکی نشیمن دیده شود. در واقع پلانی که این روزها در زندگی پرمشغله امروزی به ندرت دیده می‌شود. پلانی که برای سبک زندگی افراد در دنیای چند بعدی و چند عملکردی با تلفیقی از حوزه‌های مختلف بسیار کاربردی می‌باشد. این تلفیق نه تنها فضایی کاملا مدرن را در خانه به وجود می‌آورد، بلکه تعاملات خانوادگی را تا حدود زیادی افزایش می‌دهد.

 

ترکیب متریال های پرکاربرد در سال ۲۰۲۱

سنگ‌هایی مانند مرمر و گرانیت از جمله محبوب‌ترین‌ متریال‌ها در سال ۲۰۲۱ می‌باشند. زمانی که آنها را به صورت تک رنگ با سایر مواد ترکیب می‌کنید ظاهری شیک و ظریف را به شما هدیه می‌دهند. میتوانید از گزینه‌های مختلفی برای به وجود آوردن جلوه‌ای لوکس و زینت دادن آنها استفاده نمایید. معمولا توصیه می‌شود که بافت و رنگ متفاوتی داشته باشند.