نصب پنجره دوجداره در بازسازی ساختمان و مزایای آن
28
نوامبر

نصب پنجره دوجداره در بازسازی ساختمان و مزایای آن

تعویض پنجره در بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان به عوامل فراوانی همانند قدمت بنا، استحکام مصالح به کار رفته و … بستگی خواهد داشت. امکان دارد برخی از بنا‌های جدید پس از گذشت چندین سال نیاز به بازسازی داشته باشند. تعویض پنجره قدیمی یکی از تغییرات مهم در فرآیند بازسازی ساختمان می‌باشد. همچنین تعویض پنجره‌‌های قدیمی چوبی و فلزی با مدل‌‌‌های امروزی و نصب پنجره دوجداره در بازسازی می‌تواند به کاهش اتلاف انرژی و همچنین تقلیل صدای ورودی به محیط کمک می‌کند.

تعویض پنجره در بازسازی ساختمان
تعویض پنجره در بازسازی ساختمان

پنجره دو جداره ساختمان طراحی شده تا بتواند از ورود گرد و خاک، صدا، حرارت و سرما جلوگیری کند. به بیان دیگر پنجره دو جداره عایق مناسبی برای عواملی است که به آن‌ها اشاره کردیم. پنجره دو جداره ساختمان همچنین موجب ایجاد جلوه‌ای زیبا در نمای ساختمان می‌شود و آن را لوکس و مدرن می‌کند.

 

مزایای نصب پنجره دوجداره در بازسازی ساختمان

در ادامه مطلب از سایت خشت بنا با ما همراه باشید تا با مزایای نصب پنجره دوجداره در بازسازی ساختمان آشنا شوید.

 

مقاومت و استحکام پنجره های دوجداره

پنجره‌‌های دوجداره در مقابل نور آفتاب مقاومت خوبی داشته و تغییر رنگ نخواهند داشت. همچنین طول عمری نسبتا طولانی مدت دارند و تا مدت‌ها می‌‌توانید از آن‌‌ها استفاده نمائید. احتمال پوسیدگی و خوردگی در این پنجره‌‌های مدرن بسیار پایین می‌باشد.

 

نصب پنجره دوجداره در بازسازی به عنوان عایق صوتی و انرژی

شیشه‌های دوجداره مورد استفاده در پنجره‌های دوجداره، آن‌ها را به عایق‌های مناسبی برای صدا، گرما و سرما تبدیل می‌کنند. بنابراین صدای کمتری از بیرون به داخل و یا بالعکس منتقل می‌شود.

بخوانید ...
بازسازی نمای ساختمان و تکنیکهای بازسازی نما

 

تنوع طرح و رنگ در پنجره دوجداره

این نوع از پنجره‌‌ها به دلیل خاصیت پروفیل‌‌های مورد استفاده (انعطاف‌‌پذیری)، امکان طراحی و ساخت در مدل‌‌ها و شکل‌‌های مختلفی را دارا بوده و در انواع رنگ‌‌ها قابل سفارش هستند.

 

مقاوم در برابر حرارت

پنجره‌های دوجداره غیر قابل اشتعال هستند و در برابر حرارت مستقیم آتش، مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند.

 

مدل‌های الکترونیکی و هوشمند پنجره دوجداره

با استفاده از مدل‌های هوشمند پنجره دوجداره خواهید توانست میزان روشنایی ورودی به اتاق را کنترل نمایید و از باز بودن پنجره، افزایش یا کاهش بیش ‌از حد دما و … مطلع شوید.

مدل‌های الکترونیکی و هوشمند پنجره دوجداره
مدل‌های الکترونیکی و هوشمند پنجره دوجداره

موارد دیگری همچون وزن کم، مقاومت در مقابل رطوبت و گرد و غبار، قابل بازیافت بودن، نصب سریع و همچنین نظافت آسان از دیگر عوامل تاثیرگذار برای تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های دوجداره به حساب می‌آید.

 

نحوه مختلف باز شدن با نصب پنجره دوجداره در بازسازی

پنجره‌‌های قدیمی غالباً به یک شکل و از کنار باز می‌‌شدند. اما در پنجره‌های دوجداره، نحوه باز شدن بنا به نوع سفارش و نیاز افراد تفاوت دارد. انواع دوحالته بازشو نیز برای برخی از این مدل پنجره‌‌ها وجود دارد.

 

نکاتی در مورد نصب پنجره دوجداره در بازسازی

۱- اولین اصل اساسی و مهم در فرآیند نصب پنجره، اندازه‌‌گیری دقیق آن می‌باشد. با گذشت زمان و همچنین فشار مصالح ساختمانی، در اندازه اولیه پنجره تغییراتی به وجود می‌آید. بنابراین نصب صحیح پنجره دوجداره، مستلزم اندازه‌گیری صحیح می‌باشد.

۲- اجرای طرح پنجره upvc باید با مدل قبلی نصب ‌‌شده متناسب باشد، طوری که هیچ‌یک از قسمت‌‌های پنجره قدیمی مشخص نشوند یا کمتر در دید قرار گیرند.

بخوانید ...
بازسازی ساختمان قدیمی و مراحل صفر تا صد آن

۳- پنجره‌‌ باید به نحوی نصب گردد تا استفاده از آن‌ها برای همه میسر باشد. همچنین امنیت و نحوه باز شدن پنجره از نکات مورد توجه می‌باشد.

۴- انتخاب پروفیل مناسب برای این کار بسیار اهمیت دارد. چرا که باید تمام قاب پنجره قبلی را در برگیرد.

نکاتی در مورد نصب پنجره دوجداره در بازسازی
نکاتی در مورد نصب پنجره دوجداره در بازسازی

۵- استفاده از شیشه دوجداره صنعتی مناسب، انتخاب نوع مرغوب upvc، یراق ‌‌آلات و … جزو نکات مهم در فرآیند نصب پنجره جدید به شمار می‌‌رود.

۶- هنگام نصب پنجره دوجداره در بازسازی آگاهی از استاندارد‌‌‌‌ها، ضمانت، شرایط نگهداری، مواد سازنده و … به‌ منظور پیشگیری از مشکلات آتی، ضرورت دارد.

۷- همچنین قبل از نصب می‌بایست لوازم آسیب ‌‌پذیر منزل مانند فرش، مبل‌‌ها و … را از اطراف محل نصب دور نموده و یا آن‌‌ها را با پارچه یا کاور بپوشانید تا از نشستن گرد و براده بر روی آن‌‌ها جلوگیری نمایید.

۸- همچنین بارزترین نکته، نصب صحیح پنجره بوده که می‌‌بایست توسط متخصصین این امر انجام شود.

 

کدام پنجره دوجداره برای تعویض و نصب مناسب‌تر است؟

مناسب بودن پنجره برای واحد مسکونی و اداری شما تحت تاثیر شرایط مختلف می‌باشد که باید با بررسی کردن آن‌ها تصمیم نهایی برای انتخاب پنجره گرفته شود. اولین و مهمترین فاکتور در این انتخاب قطعا هزینه شما برای خرید پنجره می‌باشد اینکه شما چه میزان هزینه را مشخص کرده باشید قطعا می‌تواند روی انتخاب شما برای بهترین پنجره تاثیر گذار باشد. چرا که این پنجره‌ها دارای انواع مختلفی می‌باشند که هر کدام از این‌ها خود نیازمند هزینه‌های مختلفی هستند.

کدام پنجره دوجداره برای تعویض و نصب مناسب‌تر است
کدام پنجره دوجداره برای تعویض و نصب مناسب‌تر است

به عنوان مثال شما برای برندهای مختلف باید هزینه‌های متفاوتی را پرداخت کنید. چرا که هر کدارم از برندها، دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشند. همچنین شما باید به موارد دیگر از قبیل نوع شیشه دوجداره، پنجره دوجداره رنگی، یراق پنجره دوجداره، شکل ظاهری و موارد دیگر نیز توجه کنید. تمامی این موارد می‌تواند روی قیمت تاثیری تا چند برابر قیمت معمول را داشته باشد.

بخوانید ...
سنگ آنتیک در دکوراسیون خانه و کاربرد آن