دکوراسیون سالن زیبایی
07
ژوئن

دکوراسیون سالن زیبایی و نکات مهم طراحی سالن زیبایی زنانه

دکوراسیون سالن زیبایی زنانه

دکوراسیون سالن زیبایی از آنجایی که مختص زیبایی و نظافت ظاهری خانم‌ها است، اهمیت بالایی دارد. طراحی داخلی آن هم باید از جذابیت و زیبایی ویژه‌ای برخوردار باشد. زیرا کسانی که به زیبایی خود اهمیت می‌دهند قطعاً زیبایی محیطی که به آن مراجعه می‌کنند نیز برایشان اهمیت خواهد داشت.

 

دکوراسیون سالن زیبایی تبلیغ کار شماست

برای جذب مشتری در کنار کیفیت خدماتی که ارائه می‌کنید، طراحی محیط و حس خوشایندی که فضای سالن زیبایی به مشتری شما می‌دهد از اهمیت فراوانی برخوردار است. زیرا که افراد زمان طولانی را بعضاً چندین بار در ماه از زمان خود را در سالن زیبایی می‌گذرانند.

دکوراسیون سالن زیبایی
دکوراسیون سالن زیبایی

خیلی از افرادی که سالن‌های آرایشی دارند قبل از شروع کار یا کمی بعد از شروع با کمک متخصصان طراحی داخلی به فکر تغییر دکوراسیون سالن زیبایی خود می‌افتند. به کار گیری از طرح‌های روز دنیا همراه با سلایق شما می‌تواند محیطی جذاب و آرامش بخش را برای شما و مشتریانتان فراهم کند. در ادامه این مقاله به بیان چند نکته کلیدی در خصوص دکوراسیون سالن زیبایی زنانه خواهیم پرداخت.

 

استفاده از گیاهان در دکوراسیون سالن زیبایی

تلاش کنید تا مشتریان شما به گیاهان توجه کنند. توصیه من این است که گیاهانی را از سقف آویزان کنید. برای این قسمت از دکور سالن زیبایی خود می توانید ابتدا با یک متخصص گل و گیاه مشورت کنید و بعد وارد عمل شوید. با این کار شما می توانید توجه مشتریان را از فضای داخلی دور کنید. علاوه بر این، گیاهان بلند مانند انجیر سرخ مایل به قرمز، نگاهی جذاب و دلنشین به فضای داخلی شما بدون هزینه زیادی می دهد. گیاهان می توانند آلودگی های ناشی از مواد شیمیایی که در هوا پخش هست را به خود جذب کنند. شما با استفاده از گیاهان به سلامت کارکنان و مشتریان احترام میگذارید. البته یادتان باشد

 

بخوانید ...
بازسازی بنا و ضرورت بازسازی ساختمان ها

اهمیت رنگ در دکوراسیون سالن زیبایی

برای شروع کار دکوراسیون سالن زیبایی مهم است که به رنگ داخل سالن اهمیت بدهید. استفاده از رنگ مناسب در محیط علاوه بر اینکه فضای سالن زیبایی شما را بزرگتر نشان می‌دهد، تمیزی، بهداشت و دکوراسیون آرایشگاه شما را می‌تواند به نمایش بگذارد. با استفاده از ترکیب‌های رنگی مختلف در سالن زیبایی خود به طریقی که محیط شما را با نشاط و آرامش بخش جلوه دهد، استفاده کنید. داشتن اطلاعات کافی در خصوص نحوه ترکیب رنگ‌ها و استفاده از چرخ رنگ در تغییر دکوراسیون سالن زیبایی خود می‌تواند به شما کمک کند تا محیطی بهتر را برای خود و همکارانتان ایجاد کنید.

 

اهمیت نورپردازی در سالن زیبایی

نورپردازی از عوامل بسیار موثر در تغییر دکوراسیون داخلی سالن زیبایی شما می‌تواند باشد. زیرا نور در انتقال حس و انرژی اهمیت بسیاری دارد و شما علاوه بر ایجاد زیبایی به علت نوع کارتان نیاز به نمایش خدماتی دارید که در آرایشگاه انجام می‌دهید. اگر شما در کار خود تبحر داشته باشید اما نورپردازی محیط کارتان خوب نباشد نمی‌توانید این زیبایی را برای مشتریانتان به نمایش در بیاورید. نورپردازی می‌تواند هنر شما را به خوبی در آینه‌ها جلوه دهد و میزان رضایت مشتری را با دید خوبی که در آینه از خود پیدا می‌کند بالا ببرد.

 

اهمیت ورودی سالن زیبایی زنانه در جذب مشتری

بازسازی و تغییر دکوراسیون یک آرایشگاه زیبایی از ورودی و نمای آن شروع می‌شود. تابلوی درب ورودی تاثیر بسزایی در جذب مشتری برای شما خواهد داشت. استفاده از رنگ‌های روشن و جذاب با توجه به سلیقه مخاطبانتان در دکوراسیون داخلی سالن و تابلوی ورودی را جدی بگیرید. زیرا ورودی محل کارتان می‌تواند در ذهن مشتریان شما پیش زمینه‌ای نسبت به شما ایجاد کند. پس اگر سالن آرایشگاه شما ورودی دارد از این مزیت استفاده کنید و یک قدم جلوتر باشید.

 

بخوانید ...
آشپزخانه کوچک؛ ترفندهای دکوراسیون آشپزخانه کوچک

چند نکته زیرکانه در دکوراسیون سالن زیبایی

سالن انتظار آرایشگاه شما بعد از درب ورودی در جذب مشتری حائز اهمیت است. بخشی از سالن را برای انتظار مشتریان در نظر بگیرید. شما باید به این بخش توجه خاصی داشته باشید طوریکه مشتریان گذر زمان را احساس نکنند. حتی اگر فضای کافی در اختیار دارید می‌توانید قسمتی را برای تهیه نوشیدنی‌های سرد و گرم در نظر بگیرید تا مراجعه کنندگان بتوانند برای مدت زمانی که در سالن شما به سر می‌برند از خود پذیرایی کنند.

طراحی داخلی آرایشگاه
طراحی داخلی آرایشگاه

اگر سالن زیبایی شما آنقدر شلوغ است که یک منشی استخدام کردید به جای یک میز ساده پیشنهاد می‌کنیم از یک کانتر زیبا برای محل استقرار منشی استفاده کنید.
محل قرارگیری منشی باید نزدیک به درب ورودی باشد تا مراجعه کننده‌ی شما برای دریافت خدمات سردرگم نشود.

 

ایده‌های خاص برای رفع نیازی ضروری

اینکه مشتریان سالن‌های زیبایی آرایشی همیشه از گم شدن اشیا خود واهمه دارند یک معضل به حساب می‌آید. شما به سادگی می‌توانید برای رفع این مشکل کمدهایی مخصوص مشتریان در نظر بگیرید. این کار ساده می‌تواند به آنها حس آرامش دهد و تا زمان اتمام کار کلیدهای کمد در اختیار خودشان باشد. برای هر کار قسمت مخصوصی را در نظر بگیرید تا تداخلی در کارهایتان ایجاد نشود. قبل از امر بازسازی و تغییر دکوراسیون آرایشگاه زنانه نیازهای خود را یادداشت کرده و در اختیار طراح داخلی قرار دهید. به عنوان مثال اگر میکاپ کار شما به صندلی مخصوص، آینه‌ی میکاپ و هر کدام از وسایل میکاپ نیاز دارد باید محلی را برای آنها در نظر گرفت.

نقش رنگ و نور در سالن زیبایی
نقش رنگ و نور در سالن زیبایی

یکی دیگر از نکاتی که باید در دکوراسیون سالن زیبایی زنانه دقت کنید سرویس بهداشتی است. سرویس بهداشتی سالنزیبایی باید طوری باشد که به راحتی بهداشت در این قسمت رعایت شود. برای راحتی حال مراجعه کننده محلی جهت شستشوی سر و بدن در نظر گرفته شود.

 

بخوانید ...
دیوارپوش بین کابینتی چیست؟ انواع و مزایای آن

اتاق پرسنل محیطی برای تجدید قوا

حتما اتاقی را برای استراحت و صرف غذای پرسنل خود در آرایشگاه خود در نظر بگیرید تا هر کدام کمدی مجزا داشته باشند. طراحی داخلی آرایشگاه شما خود به نوعی تبلیغ سالن زیبایی شما محسوب می‌شود. در آخر باید جمع بندی این مجموعه به طریقی باشد که زیبایی و نظم و خوش سلیقه بودن صاحب سالن زیبایی را به خوبی به نمایش بگذارد.