27
آگوست

نوسازی آپارتمان و چگونگی بازسازی آن

چرا آپارتمان به  بازسازی نیاز دارد؟

بازسازی یا نوسازی آپارتمان به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که به صورت جزئی یا کلی منجر به تغییراتی در بنا و ظاهر بنا می‌شود. دلیل بازسازی معمولا به خاطر فرسودگی بنا و یا اعمال تغییرات کلی در ساختمان می‌باشد. هزینه بازسازی یک ساختمان  کمتر از احداث آپارتمان جدید یا خرید نمونه نوساز است. با توجه به کیفیت مصالح مورد استفاده در ساخت بنا و پایان عمر مفید هربنا این یک امر ضروری است.

متخصص در زمینه بازسازی آپارتمان
نوسازی خانه بوسیله متخصصین

یک ساختمانی پس از مدتی فرسوده شده و نیاز به بازسازی دارد چرا که با پایان عمر مفید خود به شدت نسبت به عواملی همچون زلزله آسیب‌پذیر می‌شود. یکنواختی ظاهری یک ساختمان از دیگر دلایل بازسازی یک آن به حساب می‌آید.

مراحل نوسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان، با توجه به نوع ساختمان ممکن است متفاوت باشد ولی در کل به صورت زیر انجام می‌شود.

۱- مشاوره با شرکت‌های نوسازی جهت بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان، با توجه به نوع آن ممکن است متفاوت باشد ولی در کل به صورت زیر انجام می‌شود.

طراحی و بازسازی آپارتمان
بازسازی آپارتمان

در ابتدای کار باید با یک شرکت فعال در زمینه بازسازی مشورت کنید. تا بهترین و مطمئن‌ترین روش برای بازسازی با کم‌ترین هزینه را به شما پیشنهاد دهند.

۲- تخریب آپارتمان قدیمی

تخریب ساختمان باید با دقت تمام انجام شود زیرا ممکن است تخریب غیراصولی، منجر به آسیب‌های جانی و مالی شود. تخریب آپارتمان می‌تواند جزئی یا کلی باشد بدین صورت که عملیات بازسازی تنها روی بخشی از بنای ساختمان انجام می‌شود.

۳- شروع ساخت و ساز بنای آپارتمان

پس از تخریب نیاز به مرحله ساخت و ساز بنای تخریب شده است. شرکت مذبور با روش اصولی طرح جدید را پیاده‌سازی می‌کند. ساخت غیراصولی و عدم تطابق آن با نیازهای مشتری می‌تواند هزینه‌های مضاعفی را متوجه مشتری کند.

بخوانید ...
تغییر دکوراسیون خانه با کمترین بودجه ممکن

۴- مراحل نازک‌کاری و زیباسازی

شامل اجرای سقف کاذب و کناف, گچ‌کاری دیوارها, نورپردازی در دیوارها و سقف, کف سازی سالن‌ها, رنگ آمیزی دیوارها و ستون‌ها یا تغییر پوشش دیوارها, قرنیز دیوارها, دکوراسیون داخلی و نمای کلی واحد است.