بازسازی آپارتمان کوچک را چگونه انجام دهیم
15
دسامبر

بازسازی آپارتمان کوچک را چگونه انجام دهیم؟

بازسازی آپارتمان کوچک

بازسازی بخش‌های مختلف دکوراسیون آپارتمان می‌تواند تاثیر شگفت انگیزی بر حال و هوای آن بگذارد و انرژی زیادی به قسمت‌های مختلف آپارتمان بدهد. گاهی با ایجاد یک تغییر کوچک، به عنوان مثال با تغییر رنگ یک دیوار و یا تعویض روکش مبلمان نشیمن می‌توان تغییر و تحولی بزرگ در فضای داخلی آپارتمان ایجاد کرد. در این مقاله از سایت خشت بنا با ما همراه باشید تا با اصول بازسازی آپارتمان کوچک آشنا شوید.

 

بازسازی آپارتمان کوچک را به چه اشخاص یا شرکتی بسپاریم؟

به طور کلی سپردن بازسازی ساختمان به شرکت‌هایی که در زمینه ساخت و ساز فعال هستند نسبت به سپردن این امر مهم به اشخاص، کار عاقلانه‌تری است. ولی ممکن است هزینه آن بیشتر باشد.

بازسازی آپارتمان کوچک را به چه اشخاص یا شرکتی بسپاریم
بازسازی آپارتمان کوچک را به چه اشخاص یا شرکتی بسپاریم

بالاتر بودن هزینه در نهایت رضایت از کار نهایی، اجرای حرفه‌ای مراحل عملیات‌های ساختمانی و عدم صرف زمان از سوی کارفرما در حین کار از مزیت‌های سپردن کار به شرکت‌های معتبر ساختمانی است.

 

طراحی و نوع چیدمان وسایل در بازسازی آپارتمان کوچک

طراحی و نوع چیدمان وسایل در داخل یک خانه از جمله نکات مهم در بازسازی آپارتمان‌های کوچک به شمار می‌رود. در این مورد توجه به هارمونی و هماهنگی در طراحی داخلی و چیدمان وسایل امری ضروری است. چرا که در صورت عدم توجه به این موارد، نمایش عمومی بازسازی صورت گرفته در فضا تحت تاثیر عدم هماهنگی قرار خواهد گرفت.

طراحی و نوع چیدمان وسایل
طراحی و نوع چیدمان وسایل

به عبارت دیگر عدم هارمونی محیط مانع از نمایش مطلوب و بهینه‌ی بازسازی شده و تمامی هزینه‌ها و تجهیزات در پس ناهماهنگی‌ها پنهان خواهد ماند. بر همین اساس مشاوره با یک طراح داخلی که سبک کار وی برای شما مطلوب است، از ضروریات بازسازی خواهد بود.

بخوانید ...
کابینت آشپزخانه و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی

 

انتخاب رنگ مناسب در بازسازی آپارتمان کوچک

رنگ آمیزی دیوار و سقف در بازسازی آپارتمان‌های کوچک نقش مهم و اساسی را ایفا می‌کند. زیرا در این مرحله باید دقت لازم را داشته باشید که کدام رنگ و طراحی برای پوشش دیوار و سقف خانه خود می‌پسندید.

انتخاب رنگ مناسب در بازسازی آپارتمان کوچک
انتخاب رنگ مناسب در بازسازی آپارتمان کوچک

در ایران اغلب طراحان رنگ سفید را به رنگ‌های دیگر ترجیح می‌دهند. چون در عین سادگی زیبایی بی‌نظیری را به خانه می‌دهد. البته انتخاب رنگ کاملا بستگی به سلیقه و نظر شما در بازسازی خانه دارد.

 

بازسازی آشپزخانه آپارتمان کوچک

بازسازی آشپزخانه در آپارتمان کوچک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و می‌تواند سهم بسزایی در زیباسازی آپارتمان داشته باشد. به ویژه در بازسازی‌های کوچک جهت بزرگتر دیده شدن فضا از طراحی اپن برای آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود که آشپزخانه را در معرض دید بیشتر و حساسیت روی طراحی و دکوراسیون آن را چند برابر می‌کند.

بازسازی آشپزخانه آپارتمان کوچک
بازسازی آشپزخانه آپارتمان کوچک

بازسازی آشپزخانه آپارتمان کوچک می‌تواند شامل مواردی همچون تعویض کابینت‌ها، تخریب و نوسازی دیوارها و آرک‌های قدیمی، تعویض و نوسازی لوله‌کشی‌ها و شیرآلات، تعویض کفپوش آشپزخانه و کاشی‌کاری باشد.

 

بازسازی سرویس بهداشتی آپارتمان کوچک

برای بازسازی سرویس حمام و دستشویی بعد از بازرسی کامل کارشناسان از محیط چنان‌چه تشخیص دهند که شیرآلات و تاسیسات سرویس بهداشتی باید تعویض گردد بهتر است این کار را انجام دهید. همچنین در بازسازی سرویس بهداشتی بهتر است اولویت بندی برای انجام کارها صورت گیرد.

بازسازی سرویس بهداشتی آپارتمان‌های کوچک
بازسازی سرویس بهداشتی آپارتمان‌های کوچک

متداول‌ترین مراحلی که در بازسازی سرویس بهداشتی صورت می‌گیرد، عایق بندی کف و دیوارها، تعمیر و تعویض لوله‌کشی و تاسیسات، بازسازی کفپوش و تعویض شیرآلات در صورت خرابی آن‌ها است. نکته قابل توجه این است که می‌توانید با صرف هزینه کم‌تر فضای داخلی حمام و سرویس بهداشتی را طراحی کنید. به عنوان مثال امروزه برای تنوع و زیبایی هر چه بیش‌تر از گلدان طبیعی در سرویس بهداشتی استفاده می‌شود.

بخوانید ...
تغییر دکوراسیون خانه با کمترین بودجه ممکن

 

بکارگیری سبک های ساده

در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های کوچک بهتر است از حداقل اکسسوری استفاده شود و بهتر است از سبک‌های دکوراسیون داخلی ساده مانند سبک مینیمال، معاصر، مدرن، صنعتی و روستیک به جای کلاسیک و ساحلی استفاده شود.

بکارگیری سبک‌های ساده
بکارگیری سبک‌های ساده

زیرا در این سبک‌های دکوراسیون داخلی از رنگ‌های روشن‌تر استفاده می‌شود و فضا بزرگ‌تر به نظر می‌رسد و از طرفی هم اکسسوری کمتر و بی‌آلایش‌تری دارند و باعث نمی‌شوند فضا از آنچه که هست کوچک‌تر به نظر بیاید. به طور کلی دکوراسیون داخلی کلاسیک مناسب آپارتمان‌ها و خانه‌ای با متراژ بالا است.

 

نورپردازی در بازسازی آپارتمان‌ های کوچک

در بازسازی آپارتمان‌های کوچک به نورپردازی توجه زیادی داشته باشید و از نورهای مصنوعی در فضا بیش‌تر استفاده کنید. همچنین انتخاب فرش‌های بزرگ گزینه مناسبی برای آپارتمان‌های کوچک محسوب نمی‌شوند، پس بهتر است از فرش‌های کوچک و یا موکت‌های بدون طرح و رنگ خنثی در طراحی فضاهای کوچک استفاده کنید. از پرده‌ها برای آپارتمان‌های کوچک با سقف کوتاه بهتر است استفاده کنید و رنگ خنثی را برای رنگ پرده آپارتمان استفاده کنید.