بازسازی منزل
20
آوریل

بازسازی منزل و پیشنهادات مفید برای بازسازی

بازسازی منزل و دلایل بازسازی

دلایل مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد که شما را مجبور به بازسازی منزل تان کند. به عنوان مثال خانه‌ای که یکنواختی آن شما را کسل و بی حوصله کرده است. طوریکه حتی جابه‌جایی وسایل و رنگ آمیزی دیوار و سقف هم شما را راضی نمی‌کند. حال اگر عضو جدیدی به خانه‌تان اضافه شود، شما قصد دارید منزلتان را برای فرزندتان آماده کنید و دکور خانه را تغییراتی بدهید. این تغییرات می‌تواند مناسب با حضور کودک دلبندتان، یا دلیل آن فضای بلااستفاده خانه شما باشد.

 بازسازی منزل قبل و بعد
بازسازی منزل قبل و بعد

گاهی با خرید خانه جدید قبل از ورود به آن تصمیم به بازسازی می‌گیرید. زیرا خانه خریداری شده صد در صد سلیقه‌ی شما نیست و شما آنرا با توجه به سلیقه خود می‌خواهید بازسازی کنید. اگر می‌خواهید بازسازی خانه قدیمی شما به نفعتان باشد توصیه می‌کنیم صفر تا صد کارتان را به کسانی که در این زمینه تخصص دارند بسپارید.

 

از کارشناسان در بازسازی منزل خود استفاده کنید

به اشتباه جا افتاده که در صورت سپردن کار به متخصصین، بازسازی امری پرهزینه و پر دردسر خواهد شد. ولی تجربه ثابت کرده این کار نه تنها هزینه بر نیست، بلکه باعث می‌شود هزینه‌های شما کمتر یا حتی به نصف برسد. شما با این کار به روند بازسازی سرعت می‌بخشید چرا که فرد متخصص از همان اول بر اساس ضرورت و نیاز شما کارها را طبقه‌بندی می‌کند. متخصصین کاملا بر اساس و قانون پیش می‌روند و اینگونه شما خرابکاری‌های احتمالی و هزینه های اضافه را حذف می‌کنید.

بازسازی منزل
بازسازی منزل

در صورتی که شما از کارشناسان برای بازسازی منزل خود استفاده نکنید. این احتمال وجود دارد که کار شما چند برابر شود و هزینه‌هایتان بالا برود. حتی ممکن است بخاطر طولانی شدن زمان بازسازی شما آرامش خود را از دست بدهید و برای اینکه به آرامش برسید تن به یک سری کارهای غیر اصولی بدهید که باب سلیقه‌ی شما نیست و فقط می‌خواهید که کار جمع شده و به روال عادی زندگی خود برگردید. ولی هر زمان آن قسمت از خانه را ببینید تداعی کننده همان ناراحتی و اجبار را خواهد داشت.

بازسازی منزل
نو سازی منزل

خلاصه هر کاری اگر از پایه درست و اصولی پیش برود همیشه به نفع خودمان است. شما با دیدن چندین و چند کار اجرا شده توسط طراحان خواهید فهمید که آن طراح سلیقه‌ای مشابه با شما دارد یا خیر. اگر روی این موضوع حساسیت به خرج دهید و کمی بیشتر زمان بگذارید دیگر برای اجرای کار نگرانی نخواهید داشت.

 

بخوانید ...
نمای کامپوزیت چیست؟ روش‌های اجراء آن در ساختمان

نقش متریال در بازسازی خانه

متریال و مواد مصرفی از مواردی هستند که اهمیت بسیاری در بازسازی منزل شما خواهند داشت. پس در انتخاب متریال به کار رفته حساسیت به خرج دهید چون مستقیما روی کیفیت کار شما تاثیر دارد. متریال از آن دسته مواردی است که مشخصه‌ی یک طراحی و دکوراسیون عالی محسوب می‌شود. بنابراین به این موضوع اهمیت زیادی بدهید و سرسری از آن نگذرید.

نقش متریال
نقش متریال

شما با یک سری ریزه‌کاری در بازسازی خانه خود می‌توانید به دکوراسیون منزلتان روحی تازه ببخشید. به عنوان مثال ایجاد یک دیوار تاکید با استفاده از تغییر رنگ در دیوار یا کاغذ دیواری و نصب سنگ آنتیک و غیره بر روی دیوار تلویزیون جلوه زیبایی به خانه و تی وی روم شما خواهد بخشید. زمانی که ذهنیت درستی از تغییراتی که قرار است انجام دهید ندارید شاید شروع بازسازی برایتان کمی سخت باشد. شما می‌توانید تغییراتی را که قرار است در محیط خانه شما اتفاق بیوفتد را در یک مدل سه بعدی ببینید. این امکان برای شما وجود خواهد داشت که به راحتی قسمت‌هایی از طرح را حذف یا اضافه کنید. در کل بازسازی به سلیقه و بودجه شما و انتخاب متریال وابسته است. که همه‌ی اینها بستگی دارد به دقت نظر و زمانی که شما برای بازسازی خانه خود می‌گذارید.