کفپوش ساختمان
24
ژانویه

کفپوش خانه ارمغان زیبایی خانه شما

کفپوش خانه‌ی خود را به راحتی تغییر دهید

آیا از کفپوش خانه خود متنفرید؟ اگر جواب شما آری است، نگران نباشید. ما به شما کفپوش‌های متنوعی از پارکت و لمینت و سایر مدل‌های روز دنیا را معرفی می‌کنیم که می‌توانند تمام یا قسمتی (بسته به خواست شما) مساحت کف آپارتمان اجاره‌ای شما را بپوشانند بدون اینکه هیچ کشمکشی با صاحب خانه‌تان داشته باشید. ما از قالیچه یا فرش‌های کوچک صحبت نمی‌کنیم، اگرچه راه حل بدی نیستند. ما در حال صحبت کردن از کفپوش‌هایی هستیم که تمام سطج زیر پای شما را در منزل یا محل کارتان پوشش می‌دهند، به راحتی قابل نصب هستند و نیز در پایان قرارداد اجاره خود می‌توانید آنها را از کف آپارتمان حذف کنید تا مالک محترم ساختمان هم ناراحت نشود!

 

کاشی فرش (Carpet Tiles)

کاشی‌های فرش، راه حل پیشنهادی کامل و نهایی برای کف خانه شماست. آنها قابل بازیافت، سازگار با محیط زیست، نسبتا ارزان و بسیار آسان برای نصب می‌باشند. نگران دوام آنها هستید؟ کاشی‌های فرش در بیمارستان‌ها، فرودگاه‌ها و دیگر نقاط پرتردد در سراسر جهان استفاده می‌شود. آنها را در جعبه‌ها و با توجه به تعدادی که ممکن است نیاز داشته باشید سفارش دهید، به راحتی برش دهید و مطابق دستورالعمل به هم بچسبانید.

کفپوش ساختمان
کاشی فرش در خانه و محیط کار

این نوع کفپوش‌ها دارای لبه‌هایی هستند تا هر کاشی با کاشی کناری خود چفت شود و در کف ساختمان حرکت نکند. با سفارش دادن تعدادی اضافی از این کاشی‌ها، شما قادر خواهید بود جای آسیب دیده را در آینده جایگزین کنید. و خلاقیت خود را با مخلوط کردن و تطبیق الگوها و رنگ‌های مختلف آن به چالش بکشید.

بخوانید ...
بازسازی آشپزخانه و ایراداتی که شما را مجبور به نوسازی می‌کند

 

کفپوش خانه مدل وینیل

کفپوش وینیل یا PVC به دو صورت ورقه‌ای و کاشی در ساختمان‌های تجاری، اداری و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کفپوش وینیل در حمام
کفپوش وینیل

از بین انواع کفپوش چوبی، سرامیک، موکت و لمینت، کفپوش‌های PVC در صنعت ساختمان سازی بیشتر رواج دارند. دلیل اصلی استفاده از این نوع کفپوش، نگهداری آسان و مقاومت بالای آن است. کفپوش PVC قابل استفاده در مکان‌های مختلف از جمله آشپزخانه، حمام، فروشگاه‌ها، مراکز بهداشتی و… می‌باشد.

 

ویژگی‌های وینیل

کفپوش‌های لمینت دوام بالایی دارند اما در صورت ایجاد هر نوع آسیب، به راحتی می‌توان آن را تعمیر کرد، تایل مورد نظر را جدا و تایل دیگری را جایگزین آن نمود. این نوعی عایق صوتی و حرارتی بوده و قابل استفاده در اکثر مکان‌های ساختمان می‌باشد. تمیز کردن و نظافت آن بسیار راحت است و به مدت طولانی تمیز باقی می‌ماند.

نصب کفپوش‌های PVC در مقایسه با سایر کفپوش‌ها آسان‌تر است و خاصیت ضد آب بودن آن باعث شده در مکان‌های مرطوب نیز استفاده شود. کفپوش وینیل در طرح‌های متنوع تولید می‌شود و بنا بر دکوراسیون داخلی مورد نظر می‌توان آن را بر اساس طرح‌های چوبی و سنگی انتخاب نمود. قیمت کفپوش‌های PVC در مقایسه با کفپوش‌های لمینت و پارکت مناسب‌تر است.

 

کفپوش خانه مدل لمینت

امروزه بدلیل قیمت بالای چوب طبیعی و همچنین جلوگیری از قطع بی‌رویه درختان، استفاده از پارکت بسیار کمرنگ شده و نوعی دیگری از این دسته کف پوش‌ها به نام لمینت به بازار عرضه شده‌اند.

کفپوش لمینت برای ساختمان
کفپوش لمینت

لمینت از جنس HDF، الیاف چوب فشرده (Hard Density Fiberboard) بوده و مانند پارکت مستقیما از خود چوب درختان ساخته نمی‌شود، بنابراین لمینت را با پارکت اشتباه نگیرید. این نوع پوشش کف برای منازل مسکونی، اداری و تجاری کاربرد دارد و عمده مصرف آن را در واحدهای مسکونی است.

بخوانید ...
دکوراسیون مراکشی و نسیمی از مدیترانه در خانه‌ شما

 

مزایا و معایب لمینت

لمینت‌‌ها به کف اتاق چسبانده نمی‌‌شوند، بلکه توسط شیارهای نر و ماده‌ای که دور تا دور لمینت‌‌ها وجود دارد و به آن ها کلیک (Clic) گفته می‌‌شود، در یکدیگر قفل می‌‌شوند. بنابراین کف اتاق صدمه نمی‌‌بیند و اگر بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینت‌‌ها را جمع کنیم، بدون وارد آمدن کوچک ترین آسیبی به سطح سنگ زیرین، می‌‌توانیم این کار را انجام دهیم. بدین ترتیب لمینت‌‌ها را می‌‌توان تا چندین بار پس از نصب جمع آوری و مجددا در محلی دیگر نصب کرد. لمینت‌‌ها به علت فومی که قبل از نصب در زیر آن‌ها پهن می‌‌شود، تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می‌‌کنند.

اما یکی از معایب کفپوش‌‌های چوبی (لمینت و پارکت) نسبت به کف پوشی همانند سرامیک، مقاومت کم آن‌ها در برابر سیستم‌‌های سرمایشی و گرمایشی است. بنابراین اگر ساختمان شما مجهز به سیستم گرمایش از کف می‌باشد، استفاده از این نوع کفپوش را پیشنهاد نمی‌کنیم.