ایده های طراحی خانه
25
مارس

طرح خانه با چند ایده و مدل جدید

طرح خانه نشانگر شخصیت شماست

طرح خانه‌ نشانگر شخصیت و درجه و جایگاه‌مان در جامعه است. اگر بخواهیم ساده بنگریم خانه از چیزی جز تیرآهن و شن و ماسه تشکیل نشده است. ولی اگر بخواهیم به آن نگاهی عمیق بیاندازیم خانه می‌تواند سرآغاز خیلی از اتفاقات زندگی ما باشد. شما با طرح دلخواه خانه خود می‌توانید آن آرامش و آسایشی که از محیط می‌خواهید فراهم کنید. هر فرد نسبت به تیپ شخصیتی که دارد و یا می‌خواهد برای خود در جامعه فراهم کند طرح خاصی را برای خانه خود در نظر می‌گیرد. مثلاً افرادی که به هنر علاقمندند زمانی که شما وارد خانه‌شان می‌شوید در کنار آن رها شدگی از گوشه گوشه‌ی خانه‌ متوجه ذوق و هنر حضور یک هنرمند در طرح خانه می‌شوید.

طراحی خانه
طراحی خانه

غالبا افرادی که دنبال آرامش هستند و از محیط‌ های شلوغ دوری می‌کنند سبک مینیمال را می‌پسندند. سبکی که با استفاده از حداقل‌ها زیبایی را در طرح خانه برای شما فراهم می‌کند. این سبک در کنار سبک‌های دیگر نظیر مدرن قرار می‌گیرد و زیبایی خاصی را ایجاد می‌کند.

 

خانه بستری برای رسیدن به آرامش

خانه جایی است که ما بعد از گذشت یک روز سخت و طاقت فرسا به آن پناه می‌بریم. پس باید محیط آن به شکلی باشد که آرامش را برای ما فراهم کند.

ایده های زیبا و شیک طرح خانه
ایده های زیبا و شیک طراحی خانه

ایجاد حس آرامش بواسطه طرح خانه شما ایجاد می‌شود، طرحی که علاوه بر نشان دادن شخصیت شما، محیط آن را به محیطی دل انگیز برای گذراندن اوقات استراحت تبدیل می‌کند.

 

ایده‌های برای الگوی خانه خود داشته باشید

شما می‌توانید لیست خواسته‌هایتان را از خانه مد نظرتان بنویسید و براساس اولویت طبقه‌بندی کنید. به عنوان مثال اگر به دنبال طرحی خاص برای آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی، جا کفشی و یا جا لباسی خانه خود هستید آنرا کاملا برای طراح مشخص کنید تا برای شما در طراحی خانه‌ اعمال کند. شما می‌توانید یک به یک جزئیات مد نظرتان را در طراحی خانه یادداشت و در اختیار طراح قرار دهید. البته باید به نکات تخصصی که مشاوران در اختیارتان قرار می‌دهند نیز توجه کنید. گاهی با حذف و اضافه کردن جزئیات تغییرات چشمگیری در خانه شما اتفاق می‌افتد.

بخوانید ...
سبک دکوراسیون هالیوودی و ویژگی های این سبک
ایده شیک در طراحی خانه
ایده شیک در طراحی خانه

طراحان می‌توانند نظرات خود را به صورت پیشنهاد به شما ارائه دهند. ولی هیچگونه تحمیلی در اجرای نظرات نیست و شما در نهایت حرف آخر را می‌زنید. شما می‌توانید از مشاوران مجرب خشت بنا بصورت رایگان در زمینه طرح خانه بهره‌مند شوید.

 

طراح خانه خود باشید

برای اینکه بخواهید در طراحی خانه خود مشارکت داشته باشید و نتیجه مد نظرتان را دریافت کنید باید نسبت به مبحث طراحی آشنایی لازم و کافی را داشته باشید. زمانیکه شما آگاهانه طرح خانه خود را تغییر می‌دهید قطعا به نتیجه بهتری خواهید رسید. لذا به خواندن چند مقاله و توضیح مختصر در مورد طراحی اکتفا نکنید. گاهی به خاطر عدم آگاهی از یکسری مسائل، ناخواسته محیط پیرامون خود را تبدیل به یک محیط خسته کننده و کسالت آور می‌کنید.

این کار بدون اینکه متوجه باشید مانع خیلی از کارهای دیگر می‌شود که فقط با انتخاب اشتباه طرح انتخابی خانه شما رخ می‌دهد. شما می‌توانید طرح خاصی را برای خانه خودتان داشته باشید. طرحی که جای دیگری دیده نشود و فقط مختص خانه‌ی شما باشد. این یک اتفاق لذت بخش برای شماست که طراحی منزلتان مختص خودتان است. خانه می‌تواند پایه گذار خیلی از مسائل در زندگی شما باشد. بنابراین روی طرح انتخابی خانه خود دقت لازم را داشته باشید و در این خصوص از نیروهای زبده و کارآمد کمک بگیرید‌.