ارزان طراحی کنید
14
مارس

دکوراسیون منزل و اشتباهات نابخشودنی

دکوراسیون منزل

ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل می‌‌تواند سرگرم کننده و در عین حال گران باشد.اما گاهی اوقات با بهره بردن از نورپردازی و ابزارهایی که به شما معرفی می‌کنیم می‌توانید با هزینه‌ای کم دکوراسیون خود را تغییر دهید.اما توجه داشته باشید که در تلاش برای صرفه جویی در پول، گوشه و کنار آپارتمان را بیش از حد خالی نگذارید که نتیجه‌ای جز زشتی ندارد.صرف‌نظر از بودجه‌ای که برای تزیین دکوراسیون منزل درنظر گرفته می‌شود. هدف تمامی افراد زیباتر نشان دادن فضای خانه است اما نکاتی را باید برای رسیدن به این هدف رعایت کرد که ما در زیر به چند مورد اشاره می‌کنیم.

 

نقش هنر در دکوراسیون منزل شما

استفاده از آثار هنری در دکوراسیون منزل بسیار مهم است اما استفاده از آثار هنری ارزان و دم دستی ضربه‌ی بزرگی به زیبایی دکوراسیون شما خواهد زد. چنانچه امکان حضور در نمایشگاه‌های هنری و خرید یک تابلوی ارزشمند را ندارید، به سایت‌هایی که محصولات هنری ارزان و زیبا را در معرض فروش قرار می‌دهند نگاهی بیاندازید.

نقش هنر در دکوراسیون
نقش هنر در دکوراسیون

اگر هم خود شما دستی بر آتش هنر داشته و توانایی خلق یک تابلوی نقاشی یا خطاطی را دارید پس با کمی اعتماد بنفس از هنر خود در دیزاین خانه استفاده کنید. ینگونه هم ذوق خود را به رخ دیگران می‌کشید و هم یک اثر منحصر بفرد بر دیوار پذیرایی شما دلریایی خواهد کرد تا مهمانان شما کنجکاو شوند که این اثر زیبا از کیست؟

 

ورودی خانه را خلوت کنید

ورودی یا راهروی منزل اولین مکانی است که دیگران به هنگام داخل شدن به منزل شما خواهند دید.در یک آپارتمان کوچک که قاعدتا فضای ذخیره‌سازی کم است. از ورودی منزل برای قراردادن برخی خرت و پرت‌ها استفاده می‌شود که به معنی مرگ زیبایی دکوراسیون منزل شماست.

بخوانید ...
پذیرایی جذاب؛ ۱۹ نکته مهم و کاربردی برای داشتن نشیمن شیک
دکوراسیون منزل و چیدمان را مرتب حفظ کنید
محیط خانه را مرتب کنید

ورودی منزل شما می‌بایست خلوت باشد اما اگر بین درب ورودی و اتاق پذیرایی راهرویی ولو کوچک وجود دارد. می‌توانید از یک میز کوچک با گلدان یا تعدادی تابلوی هنری روی دیوار آن استفاده کنید. برای لوازم غیر ضروری خود مکانی پیدا کنید تا در چشم نباشند. کانتر آشپزخانه را با ظروف شلوغ نکنید و به فلسفه‌ی کاربد کابینت آشپزخانه احترام بگذارید.

 

در دکوراسیون منزل خود افراط نکنید

یکی از بهترین راه‌های ارزان نشان دادن دکوراسیون منزل همانا استفاده بیش از حد از اقلام دکوری است.

نورپردازی دکوراسیون شلوغ
یک دکوراسیون شلوغ

اگر می خواهید عشق خود را برای ساحل دریا نشان دهید، می توانید چند اشیا یافت شده دریایی را در خانه خود پراکنده کنید. اما استفاده بیش از حد ممکن است آن را به عنوان یک متل ارزان در ساحل نشان دهد.

 

فرش کوچک در اتاق بزرگ

پهن کردن یک فرش کوچک در اتاقی بزرگ ایده‌ی پرکاربرد این روزهای دکوراسیون منزل است. اما این نکته را فراموش نکنید که نسبت فرش با مساحت اتاق می‌بایست متناسب باشد. هنگام خرید یک فرش، مطمئن شوید که به اندازه‌ای بزرگ باشد که فضای زیر مبلمان شما را پوشش دهد.زیرا در غیر اینصورت در زیر پای‌تان شناور خواهد بود. یک فرش که بیش از حد بزرگ است فضای منزل شما را خفه نشان می‌دهد.بلعکس یک فرش کوچک نیز دکوراسیون شما را ارزان، خالی و بدسلیقه نشان می‌دهد.

 

دیوار خالی

مینیالیسم هم ارزان است و هم روی بورس. پایبندی بیش از حد به این سبک می‌تواند دکوراسیون منزل شما را نابود کند.

دیوارهای خالی دکوراسیون منزل را نابود میکند
دیوار خالی را شکست دهید

ایجاد یک دیوار گالری بهترین راه برای داشتن یک دیوار تاکیدی و فرار از کابوس دیوار خالی و لخت خانه است. این ایده را می‌توانید در دیوارهای راه پله‌ها نیز اجرا کنید.

بخوانید ...
دکوراسیون دفتر کار و نکات مهم برای جذابیت آن

 

نورپردازی اشتباه

اطمینان حاصل کنید که روشنایی دکوراسیون منزل شما متناسب است. نور کم در اتاق خواب باعث افسردگی شما خواهد شد. از منابع روشنایی کم مصرف مثل لامپ‌های نواری LED در پنجره‌ها، بالای سر و کناره‌های میز استفاده کنید تا از زندگی در آپارتمانی کم نور خسته نشوید.

یک میز ناهارخوری با نورپردازی ساده
نورپردازی درست

شهرهای امروزی به اندازه کافی خاکستری هستند پس با اسلحه‌ی نور به جنگ جهانی بروید.جنگی که در حال غرق کردن شما در اقیانوسی از نورهای کم‌رنگ است. حتی اگر در منزلی اجاره‌ای زندگی می‌کنید، نورپردازی را فراموش نکنید.شما به سادگی می‌توانید لامپ‌های سقفی قدیمی را با آویزهای کم‌مصرف و زیبا تعویض کنید.