اتاق خواب عروس
21
مه

طراحی دکوراسیون داخلی و تاریخچه و ویژگی آن

طراحی دکوراسیون داخلی در شمال تهران

امروزه طراحی لوکس دکوراسیون داخلی در شمال تهران از محبوبیت خاصی برخوردار شده است. لذا قصد داریم در این نوشته با هم به مفهوم طراحی داخلی، توضیحات و ایده‌های روز دنیا بپردازیم. طراحی دکوراسیون داخلی می‌تواند نقش موثری در کیفیت فضای داخلی خانه شما ایفا کند. نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنس، رنگ و پوشش سطوح، نور پردازی، مبلـمان و… از عوامل موثر و تعیین کننده‌ای در زیبایی و فضاهای داخلی خانه هستند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی

در عصر حاضر طراحی داخلی بر ایجاد آرامش، زیبایی و افزایش راندمان تاثیر بسزایی داشته است. یک از محبوب ترین سبک‌های طراحی برای محیط خانه و اداره سبک مدرن است. طراحی مدرن از لحاظ اصول عملکردی تاثیر ویژه‌ای بر افزایش بازدهی در فضاهای اداری دارد.

معماری داخلی
طراحی و چیدمان داخلی

به این نکته توجه داشته باشید که فضا اصلی‎ترین عنصر طراحی داخلی به شمار می‎رود. حتی می‎توان طراحی داخلی را به فضاسازی داخلی نیز تعبیر کرد. که در نهایت باید منجر به افزایش کیفیت فضای داخلی خانه و محیط کارتان شود.

 

تاریخچه طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی فضای داخلی خانه‌ها در گذشته به صورت حسی و غریزی بوده و به عنوان قسمتی از پروسه ساخت به حساب می‌آمد. به واسطه افزایش توسعه جامعه و معماری پیچیده‌ای که بوجود آمده حرفه طراحی داخلی ایجاد شده‌ است. ایجاد رفاه برای کاربران به توسعه حرفه طراحی، علی الخصوص طراحی داخلی ساختمان کمک شایانی کرده‌ است.

 

دکوراسیون داخلی به زبان عامیانه

امروزه چیدمان منازل و طراحی اشرافی خانه‌ها در شمال تهران به سمتی پیش رفته که اغلب مردم در این زمینه شناخت پیدا کرده‌اند. اما باید توجه داشته باشید شناخت دکوراسیون می‌تواند خانه شما را کمی دچار تغییر کند. ولی کسانی که در این زمینه تبحر دارند قادرند خانه شما را با کمترین هزینه زیر و رو کنند.

بخوانید ...
تفاوت دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی چیست؟

 سبک‌های متفاوت طراحی داخلی از دید عموم بسیار ساده، راحت و قابل توصیف است. به عنوان مثال اغلب بر این باورند که رنگ طلایی نمادی از دکوراسیون لوکس و کلاسیک است. این درست است که این رنگ در این سبک از طراحی کاربرد دارد اما نماد این سبک نیست.

دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب رنگ منازل غالبا بر عهده کاربر است اما حتما از پیشنهادات طراحان در این زمینه استفاده کنید. شاید شما را با ایده‌های روبرو کنند که تا بحال به آنها فکر هم نکرده باشید. استفاده و قرار گرفتن رنگ‌ها در کنار هم نیاز به شناخت از دانش ترکیب رنگ‌ها دارد. شاید مطالعه مطالب مرتبت با چرخ رنگ بتواند شما را کمی در این زمینه کمک کند. در دکوراسیون داخلی توجه به این نکته که کاربردی بودن وسایل و عناصر مهمتر از لوکس و زیبا بودن آنهاست از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

طراحی دکوراسیون داخلی لوکس

ایده های متنوع و مختلفی وجود دارد. یکی از ایده‌هایی که در دکوراسیون داخلی خانه‌های لوکس استفاده می‌شود طراحی سقف و نورپردازی بر روی آن است. فاکتورهای مختلفی در طراحی دکوراسیون داخلی نظیر چیدمان وسایل، انتخاب رنگ‌های متناسب با یکدیگر و … دخیل هستند.

 

ویژگی‌های دکوراسیون مدرن و شیک

در طراحی لوکس خانه‌های امروزی از فاکتورهای متفاوت و زیادی بهره گرفته می‌شود. نورپردازی، هماهنگی و تناسب رنگ وسایل با رنگ منزل و نحوه چیدمان آنها برخی از این موارد هستند.

دکوراسیون مدرن
دکوراسیون مدرن

علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد، در طراحی داخلی منازل باید حتما به فضای موجود در خانه توجه داشته باشید.

 

تاثیر نورپردازی در دکوراسیون داخلی

یکی از مهمترین فاکتورها در طراحی دکوراسیون داخلی منازل در شمال تهران, نورپردازی است.

بخوانید ...
مستر روم چیست؟ ویژگی های یک اتاق مستر جذاب و زیبا
نورپردازی در دکوراسیون داخلی
نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نورپردازی علاوه بر ایجاد جذابیب در فضای خانه، موجب روشنایی و جلوه بخشیدن به اشیاء داخلی خانه می‌شود. تصاویر زیر نمایانگر تاثیر نورپردازی در دکوراسیون داخلی خانه‌های لوکس را نشان می‌دهد.

 

تناسب رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی

از فاکتورهای مهم دیگری که می‌شود در طراحی دکوراسیون داخلی منازل نام برد تناسب رنگ است. تناسب رنگ سطوح و دیوارها با وسایل قادر خواهد بود تا جلوه زیبایی به فضای داخلی شما ببخشد.

ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی
ترکیب رنگ در دکوراسیون

دیوارها و سطوح باید از رنگ‌ها و اشکال مختلفی طراحی شوند. همبستگی میان رنگ‌ها و اشکال استفاده شده، خانه شما را بیش از پیش زیبا و دلنشین می‌کند.

 

چگونگی چیدمان وسایل در خانه

همانند موارد ذکر شده چیدمان و نحوه قرارگیری وسایل در دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار است. در چیدمان وسایل بزرگی مثل مبلمان و ناهارخوری، سیستم صوتی و تصویری و … دقت و توجه بیشتری لازم است. برای طراحی لوکس دکوراسیون داخلی خانه خود‌ باید از وسایل نفیس، شیک و ساده استفاده کنید. امیدواریم با استفاده از عکس‌ها و نمونه‌هایی که در بالا قرار دادیم و ترکیب آنها با یکدیگر، بتوانید دکوراسیون داخلی منزل خود را طراحی کنید.