دکوراسیون داخلی اتاق دختر
13
ژوئن

اتاق خواب دخترانه با دکوراسیون شیک

 دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه زیبا که تأثیر زیادی بر روحیه فرزندتان دارد باید تیز بین و خوش ذوق باشید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

لذا شما برای اینکه خانواده شاد و سرزنده‌ای داشته باشید و در خانه کنار یکدیگر اوقات خوب و خوشی را سپری کنید باید به نکات اساسی که در دکوراسیون داخلی وجود دارد دقت کنید.

نکات مهم در تغییر دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

از مدت‌ها پیش، گل نقش ثابتی را در دکوراسیون اتاق دختران داشته است، شما هم می‌توانید برای طراحی اتاق خواب دخترتان از گل استفاده کنید. علاوه بر گل شما می‌توانید با استفاده از کاغذ دیواری با رنگ‌های روشن و طرح‌های چاپی زیبا به اتاق ظاهری جدید و جذاب بدهید. به عنوان مثال ترکیب پرتقالی با بنفش روشن ترکیب شادی بخش و پر انرژی را ایجاد می‌کند. در ادامه این متن به بیان چند ایده خلاقانه در خصوص تغییر دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه خواهیم پرداخت. همه آنچه که شما برای ایجاد یک اتاق خواب رویایی نیاز دارید را اینجا خواهیم گفت.

۱-استفاده از المان‌های رنگی در اتاق دخترانه

قبل از تغییر در دکوراسیون اتاق خواب دخترتان باید به روحیات او توجه داشته باشید. دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه باید مطالبق با علایق و سلایق فرزندتان باشد. دکوراسیون اتاقش را حتما با توجه به علایقش طراحی کنید. به این نکته توجه داشته باشید که خانم‌ها و دختران جوان به واسطه روحیه لطیفی که دارند علاقه شدیدی به رنگ‌های روشن، براق و جذاب دارند و کلا این رنگ‌ها حالشان را عوض می‌کند.

بخوانید ...
طراحی پلان باز چیست و چه مزایایی دارد؟
مدل اتاق خواب
مدل اتاق خواب

شما می‌توانید با دانستن این مطالب و با استفاده از چند نکته ساده چیدمان اتاق خواب را انجام دهید. به عنوان مثال با استفاده از بالش‌ها و کوسن‌های رنگی که از طیف‌های مشابهی هستند استفاده کنید. یا برای اتاقتان یک طرح و یا الگو را در نظر بگیرید و آنرا در نقاط مختلف تکرار کنید.

۲-از کلیشه‌ها دوری کنید

همیشه زمانیکه به مدرسه می‌رفتیم دغدغه درس خواندن در اتاق را داشتیم زیرا محیط اتاق برایمان بسیار کسل کننده بود. امروزه با توجه به علم روانشناسی و افزایش نقش آن در طراحی خانه‌ها، محیط‌ های اتاق دیگر جای خسته‌ کننده‌ای نیستند. استفاده از میز‌های بزرگ مطالعه و جعبه‌هایی برای قرار دادن وسایل ریز و کوچک، اتاق را به محیطی تمیز و مرتب برای مطالعه و استراحت تبدیل می‌کند، همینطور استفاده از صندلی‌های راحتی با رنگ‌های شاد می‌تواند اتاق را به محلی برای تفریح و شادی با دوستانشان تبدیل کند.

۳-دکوراسیون داخلی متفاوت اتاق خواب دخترانه

درست است که دختران علاقه زیادی به رنگ صورتی دارند اما صورتی می‌تواند تنها انتخابشان نباشد. استفاده از طیف‌های رنگی سبز و آبی و حتی نارنجی می‌تواند شکل زیبایی به اتاق خواب بدهد.

دکوراسیون متفاوت اتاق خواب دخترانه
دکوراسیون متفاوت اتاق خواب دخترانه

استفاده از طیف نارنجی به همراه رنگ متضاد آن یعنی آبی، شکل مدرنی به اتاق خواب شما می‌دهد. شما هم می‌توانید با استفاده از کاغذ دیواری های طرحدار به اتاقتان نقش تازه‌ای بدهید. در این صورت شما یک اتاق زیبا و مدرن خواهید داشت که دخترتان در آن لذت خواهد برد.

۴-طراحی و چیدمان اتاق دخترانه با توجه به سنشان

قطعا فرزندان ما همیشه در این سن و سال نخواهند ماند و رشد می‌کنند. لذا لازم است با توجه به رشد آنها دکوراسیون اتاقشان را نیز تغییر دهیم. زیبایی در یک اتاق خواب اهمیت بالایی دارد اما به علت فضای کوچکتر این اتاق نسب به سایر اتاق‌های خانه باید اولویت را به وسایل کاربردی‌تر داد. رنگ ملافه و لوازم تزئینی اتاق مثل پرده و رو تختی تا رنگ دیوار بعد مدتی باید تغییر کند. همینطور عروسک‌ها و اسباب‌ بازی‌های دروران کودکی جایشان را به وسایل تزئینی، مجلات و لوازم آرایشی می‌دهد.

بخوانید ...
سبک دکوراسیون داخلی ماوریک چیست؟