فنگ شویی آشپزخانه
04
مارس

فنگ شویی آشپزخانه؛ چگونه آشپزخانه شاد و زیبا داشته باشیم

فنگ شویی آشپزخانه؛ آشپزخانه شاد و زیبا داشته باشیم

خدای آشپزخانه یکی از کاربردهای خیلی مهم در فنگ شویی کلاسیک است. اگر دوستانی داشته باشید که در یک خانواده سنتی چینی بزرگ شده‌اند. احتمالا می‌توانند یکی دو داستان در مورد اهمیت خدای آشپزخانه در دکوراسیون آشپزخانه تعریف کنند. خدای آشپزخانه یا کارشناس ارشد اجاق در فنگ شویی، شخصی است برای احترام گذاشتن و ترسیدن که بر روی کاغذ نقاشی می‌شود. خدای آشپزخانه در پایان هر سال به بهشت می‌رود تا اعمال خوب و بد خانواده را گزارش دهد.

"<yoastmark

همچنان که صدای آن را تصور کردید، خدای آشپزخانه بیشتر از آنکه یک درمان فنگ‌شویی آشپزخانه باشد. بیشتر نوعی اعتقاد مذهبی در بین چینی‌هاست. با این حال سه مجسمه Chi Lins ، Toads و Pi Yao در فنگ شویی محبوب است. بنابراین، اجازه دهید با انرژی خدای آشپزخانه آشنا شویم (Zao Jun) و سپس تصمیم بگیرید. که آیا این نمادی است که می‌خواهید در آشپزخانه‌تان نگه دارید یا خیر. داستان‌های متعددی درباره‌ی خدای آشپزخانه وجود دارد. که حقیقتا شما از شنیدن ارتباط آن با انرژی موجود در آشپزخانه تعجب خواهید کرد. اکثر آنها به شکلی پیچیده با رابطه زناشویی  انرژی شفابخش بخشندگی و تسلیم / شفقت ارتباط دارند.

 

اهمیت فِنگ شویی در آشپزخانه

محل سکونت، طراحی و اصول فِنگ شویی آشپزخانه در طرح خوب فِنگ شویی خانه شما بسیار مهم هستند. در واقع، آشپزخانه شما بخشی از سه گانه فنگ شویی اتاق خواب، حمام و آشپزخانه است. به همین دلیل نقش پُررنگی در سلامت جسمی و روانی شما ایفا می‌کند.

"<yoastmark

آشپزخانه بخشی از فنگ شویی خانه شماست که زندگی شما را تغذیه و حفظ می‌کند و در فنگ شویی عاقلانه، مهمترین بخش خانه است. همچنین نمادی از ثروت و رفاه است. به همین دلیل یکی از اولین قواعد فنگ شویی خوب در آشپزخانه است که از قلب خانه‌ی خود را در نزدیکی درب ورودی طراحی نکنید، جایی که انرژی فنگ شویی به راحتی می‌تواند فرار کند. همه می‌دانیم که مواد غذایی که می‌خوریم به ما انرژی می‌دهد. برای اینکه این انرژی باکیفیت و شفابخش باشد، غذا باید در یک آشپزخانه هماهنگ و سازماندهی شده طبخ شود. یک آشپزخانه که جریان Sheng چی، و یا انرژی فِنگ شویی را متعادل سازد.

بخوانید ...
بک اسپلش آشپزخانه ؛ انتخاب سخت اما کم‌هزینه

تغذیه خوب نوعی فِنگ شویی است، بنابراین غذاهای سالم و ارگانیک را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. به ویژه میوه‌های تازه و سبزیجات که علاوه بر ارزش غذایی بالا، انرژی سالم زمین را به بدن شما منتقل می‌کنند. کیفیتی از انرژی که بدن شما به اندازه کافی به آن نیاز دارد. همانطور که ما دائما انرژی خود را با محیط اطراف‌مان مبادله می‌کنیم. یک آشپزخانه با فِنگ شویی خوب منتج به داشتن یک سرآشپز خوب خواهد شد تا وعده‌های غذایی با انرژی را برای یک خانواده شاد تهیه کند.

 

 نورپردازی و روشنایی آشپزخانه در اصول فنگ شویی

میزان نورپردازی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا نورپردازی مانع از افسردگی و خستگی در فضای آشپزخانه برای افراد خانه می‌شود، بنابراین بهتر است آشپزخانه در محلی از منزل که دارای نور طبیعی کافی است، ساخته شود. اگر آشپزخانه منزل شما دارای نور طبیعی کافی نیست می‌توانید با کمک گرفتن از نورهای مصنوعی، نورپردازی موردنیاز و مناسب را برای آشپزخانه طراحی کنید. توجه داشته باشید نورهای مصنوعی باید در سراسر فضای آشپزخانه منزل شما جریان داشته باشند. آشپزخانه‌تان را به‌ وسیله یک لوستر پرنور، روشن نگه‌دارید تا به عبور انرژی هم کمک کرده باشید. معمولاً فقط لوستر را در قسمت مرکزی آشپزخانه، جایی که میز غذاخوری قرار دارد، نصب می‌کنیم، اما اگر به‌ جای یک لامپ پرنور در وسط آشپزخانه، از لامپ‌های با نور ملایم در سرتاسر آن استفاده کنید، به‌طوری که کناره‌ها و گوشه‌های آشپزخانه، روی کابینت‌ها و روی ظرف‌شویی و اجاق‌گاز را کامل روشن کند، بهتر خواهد بود.

 

بخوانید ...
طرح خانه با چند ایده و مدل جدید

استفاده درست از رنگ ها در اصول فنگ شویی آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه است به خصوص در مبحث فنگ شویی. فضای آشپزی جایی است که در آن با آماده کردن غذا زندگی را پرورش داده و تقویت می کنید. وقتی می خواهید آشپزخانه را طراحی کنید یا با تغییراتی آن را به روز کنید با فنگ شویی می توانید فضای رضایت بخشی که از تندرستی و سلامت شما حمایت می کند ایجاد کنید. رنگ های آشپزخانه به سبک فنگ شویی مهم ترین بخش ایجاد یک آشپزخانه آرام و کارآمد است که موفقیت سرآشپز را تضمین می کند. سفید، زرد، آبی، سبز، بژ، قرمز و نارنجی مهم ترین رنگ های آشپزخانه در فنگ شویی است. اما نحوه کاربرد آن ها بسیار مهم است.

 

آشپزخانه ای به رنگ سیاه خیره کننده بی نظیر

این آشپزخانه پویایی بی‌نظیر از ترکیب رنگ سیاه و سفید به همراه صندلی بامزه زرد رنگ و بالشتک‌های آبی رنگ به وجود آورده است. به‌طور خلاصه می‌توان گفت: ظاهری خوب، انرژی خوب و طراحی خوب، همه در این آشپزخانه دوست داشتنی جمع شده‌اند.

 

آشپزخانه ای جذاب با ترکیب رنگ های خاکستری و زرد قناری در فنگ شویی

ترکیب رنگ زرد قناری با خاکستری در آشپزخانه واقعاً قابل ستایش است. همه ما عاشق بازی با رنگ‌ها هستیم و ترکیب این دو رنگ زیبا و به خصوص استفاده از این خاکستری خاص، بسیار دوست داشتنی می‌باشد.

 

استفاده کاربردی از رنگ صورتی همراه با تم نارنجی

اگر تاکنون فکر می‌کردید که از رنگ صورتی نمی‌توان در آشپزخانه استفاده کرد، چیزی که در این تصویر می‌بینید کاملاً ذهنیت شما را تغییر می‌دهد. این آشپزخانه زیبا و دوست داشتنی به خوبی نشان می‌دهد که شما تا به حال اشتباه فکر می کرده‌اید. اضافه کردن کمی تم نارنجی به این آشپزخانه هم می‌تواند محیط را از چیزی که هست زنده‌تر و پویاتر جلوه بدهد.

بخوانید ...
کابینت آشپزخانه مدرن و سرمایه گذاری بدون ریسک

 

استفاده از گیاهان در فنگ شویی آشپزخانه

انتخاب و استفاده از گل و گیاه را در فضای آشپزخانه خود فراموش نکنید. توجه کنید که گیاهان تیغ دار را برای فضای آشپزخانه خود انتخاب نکنید، چرا که زوایای تیز به طور کلی با قوانین فنگ شویی در مغایرت است.

 

طبقه بندی و نظم دهی وسایل از اصول فنگ شویی

فضای آشپزخانه را همواره تمیز و سازمان یافته و به دور از هرگونه ریخت و پاش نگه دارید. پس از انجام هر گونه فعالیتی زمانی را به مرتب کردن فضا و باز گرداندن ابزار خود به موقعیت اولیه شان و جمع کردن ظروف شسته شده از آبچکان اختصاص دهید. در فنگ شویی آشپزخانه هرگز طبقه بندی و نظم دهی فضای کابینت ها رو فراموش نکنید. نظم و ترتیب اولین راه حل در ایجاد انرژی مثبت در فضای داخلی شماست.