فنگ شویی اتاق خواب
01
ژوئن

فنگ شویی اتاق خواب و اصول فنگ شویی در آن

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی

یکی از محل‌هایی که برای رسیدن به آرامش به آن پناه می‌بریم اتاق خواب است. لذا فنگ شویی اتاق خواب از اهمیت ویژه‌ای برای کسانیکه به دنبال رسیدن به آرامش هستند به حساب می‌آید.
فنگ شویی یک روش در زمان چین باستان بوده که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

 

اصول فنگ شویی در اتاق خواب

هدف اصلی این روش ایجاد یک فضای آرام و بدون تنش در خانه است.به عقیده چینی‌ها با استفاده از این قوانین می‌توان به رابطه‌ای سازنده و عاطفی به همراه آرامش دست یافت.

فنگ شویی در اتاق خواب
اصول فنگ شویی در اتاق خواب

فنگ شویی به شما خواهد گفت که چگونه چیدمان اتاق خوابتان را انجام دهید تا از ورود انرژی‌های منفی حفظ شود و انرژی‌های مثبت به راحتی در خانه شما چرخش داشته باشند.

 

۱-تخت باید پشتی چوبی داشته باشد

با توجه به اصول فنگ شویی هر تختی نیاز به یک پشتی خوب و محکم دارد. بهترین نوع از پشتی‌های تخت آنهایی هستن که چوبی و محکم بوده تا آرامش را در زمان خواب برایتان فراهم کنند. وقتی شما به خواب می‌روید بدنتان شروع به ترمیم خود می‌کند. برای اینکه سرتان در زمان خواب آرام بگیرد حتما تختی با پشتی چوبی بلند را انتخاب کنید.

 

۲-برای تخت تشک مناسب انتخاب کنید

امروزه انواع مختلفی از تشک‌ها در بازار موجود است از تشک‌های طبی گرفته تا تشک‌های غیر طبی و معمولی لذا در زمان خرید تشک دقت کافی را به خرج دهید. به این نکته توجه داشته باشید که بهترین خواب را زمانی خواهید داشت که بستری مناسب برای خود فراهم کنید.

بخوانید ...
سبک دکوراسیون باروک و هر آنچه باید بدانید!
فنگ شویی در اتاق خواب خانه
فنگ شویی اتاق خواب

علاوه بر احساس آرامش در زمان خواب تشک‌های غیر استاندارد می‌توانند موجب آسیب دیدگی در ناحیه کمر و پشت‌تان شود. سعی کنید تشک خودتان را داشته باشید و از تشک‌های دست دوم تا حد امکان خودداری کنید. زیرا مشخص نیست که نفر قبلی شما چه انرژی‌هایی را به آن منتقل کرده است.

 

۳-زیر تخت را پر نکنید

امروزه به علت فضای کم در اتاق خواب‌ها برخی از انواع مدل‌های تخت کمد‌ها و کشوهایی در زیر خود دارند. بر اساس اصول فنگ شویی در اتاق خواب ، زمان خواب باید انرژی دور تا دور بدن جریان داشته باشد. لذا اگر به دنبال خواب آرام شبانه هستید با قرار دادن وسیله‌های اضافی زیر تخت و یا استفاده از تخت‌هایی که زیر آنها بسته است خودداری کنید.

 

۴-فاصله تخت از درب

تخت باید در موقعیتی دور از درب‌ها باشد حتی بهتر است در راستای درب‌ها نیز قرار نگیرد. شاید یکی از علت‌های آن عدم غافلگیری در زمان ورود فردی به اتاق خوابتان است. موقعیت تخت شما باید به شکلی باشد که وقتی روی آن قرار دارید نسبت به هر اتفاقی مسلط باشید. تخت باید در یک گوشه اتاق و به دور از درب‌ها و پنجره‌ها باشد.

 

۵-نقش دیوار پشت تخت در فنگ شویی اتاق خواب

جدای از اینکه شما باید تختی با یک پشتی و تشک مناسب انتخاب کنید باید برای ثابت نگه داشتنش آنرا به دیوار تکیه دهید. با قرار دادن تخت به دیوار می‌توانید در طول زمان استراحتتان سرتان را در آرامش قرار دهید. از قرار دادن تخت جلوی پنجره خودداری کنید زیرا این کار موجب می‌شود انرژی شما ضعیف‌تر از همیشه شود.

بخوانید ...
سبک رترو در طراحی داخلی چیست؟