19
ژوئن

مراحل فنگ شویی در منزل

فنگ شویی و مراحل آن

برای شروع کار با فنگ شویی بهتر است با اصول اولیه خانه شروع کنید و به تدریج به سطح پیچیده‌تر فنگ شویی حرکت کنید. برای کمک به شروع یک فنگ شویی خوب ، گام‌های مفید Fengshui برای مبتدیان به شرح زیر است.

 

۱- از بین بردن بی‌نظمی‌ها در فنگ شویی

خانه خود را از بی نظمی‌ها و چیزهایی که دوست ندارید پاک کنید. از بین بردن بی‌نظمی یک فرآیند مصرف انرژی و زمان است که به عنوان درمان احساس می‌شود، اما به شما این امکان را می‌دهد که بار را سبک‌تر کنید. این مرحله را از دست ندهید، زیرا این یک ضرورت در ایجاد انرژی همگن در Fengshui خانه است.

 

۲- هوا و نور را با کیفیت خوب

این دو عنصر برای داشتن Fengshui خوب به نام چی (chi) در خانه شما ضروری است. اغلب پنجره‌ها را باز کنید، گیاهان تصفیه کننده هوا در Fengshui را معرفی کنید و یا از تصفیه کننده استفاده کنید. اجازه دهید تا نور طبیعی به خانه شما برسد و از چراغ‌های با طیف کامل استفاده نمایید.

 

۳- نقشه انرژی از مراحل فنگ شویی

باگوا (Bagua) یا نقشه انرژی Fengshui خانه خود را تعریف کنید. هنگامی که باگوا را تعریف می‌کنید، می‌دانید که مناطق خانه‌تان به مناطق خاصی از زندگی شما مرتبط است. به عنوان مثال در Fengshui سنتی، در قسمت جنوب شرقی، خانه شما به جریان انرژی پول در زندگی‌تان متصل است.

نفشه انرژی فنگ شویی
نفشه انرژی فنگ شویی

 

۴- پنج عنصر اولیه فنگ شویی را دریافت کنید

پنج عنصر فنگ شویی را برای ایجاد تعادل و دریافت انرژی در تمام مناطق خانه خود مدنظر قرار دهید. به عنوان مثال، اگر شما در تلاش برای جذب رفاه بیشتر هستید، عناصر چوب و آب را در منطقه جنوب شرقی خانه خود قرار دهید. اگر نیاز به ایجاد سلامتی بیشتر است، می‌توانید از عنصر چوب سرسبز مانند گیاهان و یا قطعه‌ای از مبلمان چوبی در منطقه شرق استفاده نمایید.

بخوانید ...
دکوراسیون داخلی رستوران با طرح های جذاب

 

۵- پیدا کردن عنصر تولد فنگ شویی شما

عنصر تولد Fengshui خود را پیدا کنید و یک خانه برای تغذیه و حمایت از انرژی خود ایجاد نمایید. به عنوان مثال، اگر عنصر شما آتش است، باید خصوصیات عنصر آتش را پیدا کنید. مانند رنگ‌های عنصر آتش (قرمز، نارنجی، بنفش، سرخ ، صورتی و زرد)، شکل‌های مثلثی و غیره. شما همچنین به عنصر چوب در خانه‌تان نیاز دارید، زیرا چوب آتش را تغذیه می‌کند.

 

۶- از مراحل فنگ شویی پیدا کردن شماره کووا  و مسیرهای خوش شانس شما

به طوری که شما می‌توانید با انرژی خوب از بهترین یا خوش شانس‌‌ترین مسیرهای فنگ شویی انرژی بگیرید. تنظیم موقعیت بستر، میز کار و صندلی خود در منطقه ناهارخوری و غیره تنظیم کنید. مثلا اگر شماره کووا شما یک باشد، بهتر است که با یکی از مسیرهای زیر روبرو شوید: جنوب شرقی، شرق، جنوب و شمال.

 

۷- همیشه از کیفیت انرژی در خانه خود اطمینان داشته باشید

همیشه انرژی خانه‌تان را در نظر بگیرید که انرژی آن بر سلامت شما تأثیر بگذارد. عادت به توجه دقیق در اصطلاح Fengshui”سه گانگی” است که عمیقا به سلامتی شما مرتبط است.یعنی اتاق خواب، حمام و آشپزخانه شما. هیچ چیز در جهان انرژی ثابت نیست، پس عاقل باشید و خانه خود را سالم و شاد نگه دارید.

 

خلاصه‌ای از مراحل فنگ شویی

شما الان از هفت مرحله Fengshui مطلع هستید و می‌توانید عمیق‌تر در مراحل آن جستجو کنید. مانند حرکت سالانه ستاره فنگ شویی یا انرژی. با این حال مطمئن شوید که از مراحل اولیه شروع می‌کنید تا از این فرآیند لذت ببرید.

بخوانید ...
سبک دکوراسیون داخلی ماوریک چیست؟