اتاق خواب مستر
24
آوریل

مستر روم چیست؟ ویژگی های یک اتاق مستر جذاب و زیبا

مستر روم چیست؟

مستر روم بزرگترین اتاق یک خانه یا آپارتمان است که دارای فضای بیشتر و دکوراسون زیباتری نسبت به سایر اتاق‌های خانه یا آپارتمان می‌باشد. این اتاق از لحاظ امکانات نیز از سایر اتاق‌های خانه مجهزتر است. این نوع اتاق خواب‌ها معنولا در خانه‌هایی که متراژآن‌ها بالا می‌باشد ساخته می‌شوند. در اتاق خواب‌ های مستر می‌توان از تخت خواب‌های بزرگ و زیبا استفاده کرد. در اتاق مستر می‌توانید از مبلمان راحتی برای مطالعه و یا جمع‌های دوستانه استفاده نمود.

اتاق خواب مستر
اتاق خواب مستر

همچنین تفاوتی که این اتاق خواب‌ها با دیگر اتاق‌ها دارند در آن‌ها یک سرویس بهداشتی و حمام مجزا برای استفاده راحت تر ساخته می‌شود.

 

ویژگی های اتاق خواب مستر

در ادامه ابن مطلب از خشت بنا با مهم ترین ویژگی‌های اتاق مستر را بررسی می‌کنیم با ما همراه باشید:

 

سرویس خواب برای مستر روم

زمانی که وارد اتاق خوابی می‌شویم اولین وسیله ای که اغلب چشم ما را به سمت خود می‌کشد سرویس خواب است. تخت خواب‌های بزرگ دو نفره از اجزای مهم تشکیل دهنده مستر روم می‌باشند. انواع مختلف از این تخت‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی وجود دارند که بسیار پر طرفدار نیز هستند. اما هنگام خرید این سروس خواب‌ها به فضای اتاق نیز بایپ توجه نمایید. اندازه و ابعاد سرویس خواب به دلیل اینکه باید مناسب با محیط اتاق باشد از اهمین زیادی برخوردار است.

سرویس خواب
سرویس خواب

گاهی در برخی از اتاق های مستر ابعاد اتاق کوچک است اما سرویس خواب بزرگی در آن قرار داد این عدم تناسب برای اتاق خواب باعث عدم زیبایی اتاق خواب شما می‌شود پس سعی کنید این تناسب را رعایت نمایید.

بخوانید ...
ایده های دکوراسیون چوبی برای طراحی داخلی

 

فضای نشیمن

اگر فضای اتاق خواب شما بزرگ است و فضای آزاد زیادی در اختیار دارید می‌توانید به فضای نشیمن را در اتاق مستر خود داشته باشید. با داشتن فضای نشیمن جذاب و صمیمی مستر روم شما به یک اتاق شیک زیبا و همه چیز تمام تبدیل می‌شود.

فضای نشیمن اتاق خواب مستر
فضای نشیمن اتاق خواب مستر

فضای نشیمن مستر روم معمولا در گوشه دنج اتاق و یا در بهترین حالت در مجاورت پنجره و یا بالکن قرار دارد. در برخی مستر روم‌ها این فضا را با اشیای شخصی و یا اشیای مورد علاقه مانند آلبوم‌های موسیقی، کتاب و غیره به یک گوشه دنج تبدیل می‌کنند.

 

انتخاب مبلمان مناسب

در حالت استناندارد اتاق خواب مستر فضایی را برای مبلمان در نظر می‌گیرند، منظور از مبلمان استفاده از یک ست کامل و با تجهیزات کامل نیست. مبلمان در مستر روم می‌تواند دو مبل تک نفره با یک میز کوچک و یا یک کاناپه دو نفره در نظر گرفت. اگر اتاق‌خواب مستر خانه شما کوچک است، می‌توانید از نیمکت‌های مبلی که معمولاً به دیوار زیر پنجره چسبانیده می‌شونداستفاده نمایید.

 

رنگ دیوار و کاغذ دیواری مناسب

این نکته را در نظر داشته باشید که اتاق خواب مستر یک اتاق با چیدمان ساده نیست. بلکه اتاقی شلوغ و پر از وسایل لوکس است، بنابراین در انتخاب کاغذ دیاری و یا رنگ باید دقت لازم را داشته باشید. این اتاق به دلیل شلپغی بهتر است از کاغذ دیواری ساده استفاده نمایید و از رنگ‌های خنثی و روشن استفاده نمایید چرا که استفاده از رنگ‌های جیغ و کاغذ دیواری شلوغ باعث سردرگمی می‌شود و در اتاق حس آرامش وجود نخواهد داشت.

بخوانید ...
دکوراسیون داخلی دفتر وکالت و تاثیر در جذب مشتری
رنگ دیوار و کاغذ دیواری مناسب
رنگ دیوار و کاغذ دیواری مناسب

بهترین انتخاب کاغذ دیواری، انتخاب رنگ‌های روشن و طرح‌های ساده است. در صورتی که تمایل دارید که دیوارهای خود را رنگ کنید ترجیحاً از رنگ‌های روشن مانند سفید و یا کرم استفاده نمایید. این موضوع باعث می‌شود که اجزای اتاق خواب مستر بهم ریخته و شلوغ به نظر نرسند. علاوه بر آن عدم شلوغی باعث حفظ آرامش بیشتر نیز شما می‌شود.

 

حمام و سرویس بهداشتی اتاق خواب مستر

داشتن یک سرویس بهداشتی و حمام لوکس و کامل، از ویژگی‌های دیگر یک اتاق خواب مستر می‌باشد. سرویسی که از تهویه خوب و قوی، اصول معماری صحیح و استاندارد و همچنین از طراحی مدرن‌تری برخوردار می‌باشد.

حمام و سرویس بهداشتی اتاق خواب مستر
حمام و سرویس بهداشتی اتاق خواب مستر

قطعا در اختیار داشتن یک سرویس حمام شخصی اعم از دوش ایستاده یا وان‌های فانتزی یکی از آپشن‌هایی است که بر اهمیت و میزان دلچسب بودن در اختیار داشتن یک مستر روم می‌افزاید. هیچ اتاق خواب مستری بدون دارا بودن سرویس حمام شخصی معنایی ندارد.

 

تجهیزات تصویری و صوتی مستر روم

تجهیزات صوتی و تصویری از جمله ویژگی‌های دیگری هستند که برای یه اتاق مستر استفاده می‌کنند. این تجهیزات را می‌توانید در گوشه ای از اتاق با یک نیم ست مبلمان و یا می‌توانید یک تلویزیون دیواری در اتاق داشته باشید. بیشترین شکل کاربری آن‌ها در اتاق خواب مستر به صورت تلویزیون‌هایی نسبتاً بزرگ می‌باشد که بر روی دیوار مقابل تخت‌های دو نفره در مستر روم‌ها نصب می‌شوند.

 

اتاقک لباس یا کلوزت روم

در اتاق های خواب مستر به جای قرار دادن کمد و یا کمد دیواری فضایی را مانند یک اتاق کوچک برای کمد‌ها و قفسه‌ها برای جا دادن لباس قرار می‌دهند که به اتاقک لباس و کلوزت روم می‌شناسند. در این اتاقک معمولا آینه‌هایی بزرگ وجود دارد، همچنین قفسه‌هایی برای نگهداری کفش، کیف و یا کشوهایی برا قرار دادن اکسسوری‌ها در آنها موجود می‌باشد.

بخوانید ...
کاغذ دیواری اتاق؛ مزایا و معایب کاغذ دیواری
اتاقک لباس یا کلوزت روم
اتاقک لباس یا کلوزت روم

در این اتاقک می‌توانید به بهترین شکل استایل خود را بسازید. کلوزت روم‌ها را بیشتر در سبک معماری مدرن و خصوصاً در کشورهای اروپایی شاهد خواهید بود.

 

فضای کار در مستر روم

با شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان، نیاز به دورکاری و انجام کار از خانه میان مردم افزایش پیدا کرده است. دورکاری نیاز به فضای کار مخصوص به خود دارد. اگر خانه ای اتاق های زیادی ندارد، می‌توان اتاق خواب مستر خانه را به اتاق کار نیز تبدیل نمود. برای انجام این کار نیاز به خریدن میز و صندلی بزرگ اداری نیست، با نصب یک صفحه به عنوان میز در گوشه ای از دیوار اتاق خواب و قرار دادن یک تک صندلی پشت آن، می توان محل کار مخصوص در اتاق خواب ایجاد نمود.