دکوراسیون داخلی فست فود برای داشتن محیطی زیبا و دنج
24
جولای

دکوراسیون داخلی فست فود برای داشتن محیطی زیبا و دنج

طراحی دکوراسیون داخلی فست فود

امروزه شاهد رشد زیاد فست فود ها هستیم. مطمئنا خوردن غذاهایی مانند فست فود که آماده شدن آن وقت زیادی نمی‌گیرد و هزینه کمتری دارند.فست فود ها گزینه مناسبی برای افراد شاغل و یا دانشجویان هستند. شاید برایتان پیش آمده است که عکس‌هایی از یک فست فود شما را به آنجا کشانده باشد تا غذایتان را درآنجا صرف کنید. بی شک یکی از عوامل موثر در جذب مشتری فست فودها دکوراسیون داخلی آن می‌باشد.

دکوراسیون داخلی فست فود
دکوراسیون داخلی فست فود

در طراحی دکوراسیون فست فود نکاتی مانند انتخاب رنگ‌ها، نوع دیوارپوش‌ها و کف پوش‌ها، نورپردازی و اکسسوری و تزئینات لازم و… مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

نکات طراحی دکوراسیون فست فود

برای طراحی دکوراسیون فست فود ایده‌های زیادی وجود دارد که برخی از آن‌ها جزو ایده‌های اصلی به شمار می‌آیند. این ایده‌ها تا جای ممکن باعث جذابیت بیشتر داخل و خارج رستوران فست فودی شما می‌شوند. طراحی دکوراسیون فست فود باید به گونه ای باشد که مشتری احساس راحتی و آرامش را در آن جا علاوه بر کیفیت غذا تجربه کند.

دکوراسیون داخلی فست فود
دکوراسیون داخلی فست فود

در زیر برخی از نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی فست فود را یرای شما شرح می‌دهیم:

 

برند سازی برای فست فود

یکی از اصلی ترین کار‌هایی که فست فود ها انجام می‌دهند برند سازی می‌باشد. این نکته را همیشه به خاطر بسپارید که وقتی رستوران شما یک برند باشد در هر جای دنیا از آن جایی که غذای شما شناخته شده است برای یک بار هم که شده به فست فود شما برای صرف غذا مراجعه می‌نمایند. یکی از پیشنهاداتی که برای برندسازی کارساز است، این است در دکوراسیون فست فود خود از نام برند خود استفاده نمایید.

برند سازی
برند سازی برای فست فود

این کار برای شما میتواند به برند سازی رستوران شما کمک نماید. برای برند سازی بهتر است یک نام خاص و تک استفاده کنید و روی برخی از وسایل آن برند را چاپ کنید. این گونه این نام بر ذهن مخاطب باقی خواهد ماند و در هر جایی کلمه یا لوگویی مشابه با شما را ببیند یاد فست فود شما خواهد افتاد.

بخوانید ...
انواع نمای کامپوزیت در ساختمان

 

رنگ برای دکوراسیون داخلی فست فود

در طراحی دکوراسون داخلی فست فود باید از رنگ‌هایی استفاده نمایید که باعث ایجاد اشتها در افراد شود و همچنین باعث شاد شدن فضا شود. معمولا رنگ‌های گرمی مانند نارنجی، زرد و قرمز در طراحی فست فودها کاربرد زیادی دارند. در طراحی دکور فست فود از رنگ‌های براق استفاده نکنید، رنگ‌های مات برای این کار مناسب تر می‌باشند. در صورتی که مکانی لوکس و لاکچری می‌خواهید داشته باشد سعی کنید از طیف رنگ قرمز استفاده کنید.

رنگ برای دکوراسیون داخلی فست فود
رنگ برای دکوراسیون داخلی فست فود

در صورتی که به رنگ‌های درخشان و بسیار روشن علاقه دارید بهتر است که در کنار رنگ اصلی آن‌ها را به کار بگیرید اما ایننکته را درنظر داشته باشید که خیلی به چشم نیایند. طیف رنگ‌های تیره و یا ترکیب رنگ سبز با دیگر رنگ‌های تیره و همچنین رنگ‌های خنثی می‌تواند بهترین رنگ برای فست فودها باشند و تا جایی که می‌توانید باید از به کارگیری رنگ‌های آبی و بنفش در دکور فست فودی خودداری نمایید زیرا این رنگ‌ها باعث کاهش اشتهای مشتریان شما خواهند شد.

 

نورپردازی و سایه ها در دکوراسیون فست فود

نورپردازی‌های مختلف می‌تواند فضا را باز تر نشان دهند و سایه‌ها می‌توانند روی مشتریان تاثیر زیادی داشته باشند. نور روشن میتواند مشتریان شما را خوشحال نماید. سقف فست فود باید بگونه ای باشد که هم از نظر طرح و سادگی با فضا و مکان موجود متناسب باشد تا بتوان از نورپردازی مناسبی برای آن استفاده نمود. نورپردازی در سقف یکی از مهمترین کارها در یک فست فود است، چرا که جلوه خاصی به فست فود می‌دهد و برای مشتری جلب توجه می‌کند.

بخوانید ...
طراحی دکوراسیون داخلی و تاریخچه و ویژگی آن
نورپردازی و سایه ها
نورپردازی و سایه ها در دکوراسیون فست فود

طرح‌هایی که بر روی سقف فست فود وجود دارد باید بگونه ای باشد که با فضای موجود متناسب و برای مشتریان الهام بخش باشد تا بتوان با آن ارتباط بر قرار کنند. نورها برای ایجاد محیطی متفاوت می‌توانند به کار بروند.

 

طراحی دیوار های فست فود در دکوراسیون داخلی فست فود

برای دکوراسیون فست فود خود از دیوار‌ها غافل نشوید. ترئین دیوار رستوران از ایده‌های ناب و جذابی است که می‌تواند افراد زیادی را محو این هنر بزرگ نماید. رستوران به عنوان مکانی پرتردد و محلی برای تجمع و گذارندن چندین دقیقه برای اقشار مختلف باید به شکلی تزئین و آراسته شود که با سلیقه تمامی اقشار جامعه تا حد زیادی متناسب یاشد. این محیط نباید ایجاد دلسردی و دلزدگی کند. می‌توان با توجه به ابعاد و متراژ رستوران‌ها و اینکه چه مقدار دیوار برای انجام تزئینات در دسترس است، بیشتر طرح‌های جذاب را به درستی بر روی دیوارها ایجاد کرد تا تقریباً تمامی افراد را به نوعی از نظر سلیقه و علایق، راضی نگهداشت.

طراحی دیوار های فست فود در دکوراسیون داخلی فست فود
طراحی دیوار های فست فود در دکوراسیون داخلی فست فود

یکی از کار‌هایی که شما می‌توانید برای جذب مشتری و تحریک حس گرسنگی او انجام دهید استفاده از تابلو‌هایی با عکس غذاهای وسوسه انگیز است. پیدا کردن عکس‌هایی با کیفیت خوب کمی دشوار است. در نتیجه پیشنهاد ما به شما این است که برای این کار از یک عکاس حرفه ای تبلیغاتی کمک بگیرید.

 

ایجاد یک محیط باز درطراحی دکوراسیون فست فود

یکی از مکان‌هایی که در شهرها زیاد استفاده می‌کنند رستوران‌ها و فست فودها می‌باشند. طراحی فضای باز فست فودها باید به گونه ای باشد که موجب جذب مشتری شود. بعضی از آن‌ها دارای فضای باز کاربردی هستند که از آن استفاده نمی‌کنند.

بخوانید ...
مخمل پاشی روی دیوار چیست چه مزایا و معایبی دارد؟
روف گاردن درطراحی دکوراسیون فست فود
روف گاردن درطراحی دکوراسیون فست فود

آن‌ها می‌توانند با یک مدیریت اصولی فضای باز رستوران را به یکی از کاربردی ترین فضاهای رستوران تبدیل کنند. برای دکوراسیون فست فود از فضای باز غافل نشوید. بسیاری از مشتری‌های خود در روز‌هایی که هوا خوب است علاقه دارند در محیط باز غذای خود را صرف نمایند.

 

استفاده از صندلی های راحت در طراحی دکوراسیون داخلی فست فود

طراحی و دکوراسیون داخلی یک رستوران می‌تواند تاثیر مستقیمی بر فروش بیشتر و جذب مشتری بگذارد. صندلی یکی از وسایلی است که می‌تواند محیط رستوران را به فضایی گرم و دلپذیر تبدیل کند و اگر درست انتخاب نشود تاثیر معکوسی دارد. صندلی‌های رستورانی تنوع بالایی در مدل، جنس، رنگ و قیمت دارند. اغلب افرادی که برای صرف غذا به فست فود می‌آیند ترجیح می‌دهند صندلی که روی آن می‌نشیند راحت باشد.

استفاده از صندلی های راحت
استفاده از صندلی های راحت در طراحی دکوراسیون داخلی فست فود

بیشتر افراد با صندلی‌های بلند و چوبی مشکل دارند و ترجیح می‌دهند غذای خود را روی صندلی‌های شبیه به مبل صرف نمایند. می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و برای اینکه افراد ناشناس با هم تعامل برقرار کنند در وسط فضای فست فود یک جزیره بگذرید و صندلی اطراف آن بچینید.

 

فضای سبزدر دکوراسیون فست فود

در طراحی دکوراسیون داخلی فست فودها استفاده از چوب و ترکیب آن با گیاهان سبز می‌تواند محیط جذابی را ایجاد نماید. فضای دلباز با بهره گیری از پلانی باز و پنجره‌های سرتاسری از ویژگی‌های جالب توجه طراحی فضای باز می‌باشد.

 

دکوراسیون خارجی فست فود

نمای خارجی اولین چیزی است که مشتری در نگاه اول می‌بیند و نظرش را راجع به فست فود می‌دهد، می‌تواند در موفقیت فست فود نقش داشته باشد. فضای خارجی را می‌توان با گذاشتن محیطی دنج برای نشستن در مقابل فست فود، طراحی نما، پارکینگ، گل کاری، آرم روی دیوار به صورت زیبا و جذاب در بیاورید