سبک مدیترانه ای
09
سپتامبر

دکوراسیون به سبک مدیترانه ای سبکی هیجان انگیز و رنگارنگ

سبک مدیترانه ای

دکوراسیون به سبک مدیترانه‌ای دارای دسته‌هایی متنوعی مانند مراکشی، توسکانی، اسپانیایی و ایتالیایی بوده که در تمام آنها بافت‌های گرم، اساس دکوراسیون است. آهن چکش‌خورده، کاشی‌های رنگارنگ، تیرهای چوبی و پارچه‌های روشن در طراحی داخلی مدیترانه‌ای مشاهده می‌شوند. در حالی که ستون‌های مجلل ، کاشی‌های سفالی و پنجره‌های طاق‌دار از ویژگی‌های بارز این سبک در نمای بیرونی است. سبک مدیترانه‌ای اغلب فضاهای بزرگ دارند اما می‌توان یک آشپزخانه با اجاق و میز چوبی برای آن در نظر گرفت.

اصول اولیه دردکوراسیون به سبک مدیترانه ای

این نوع سبک یک سفر به دریایی مجازی است ، سفر به خارج از کشور بدون خروج از خانه.

"دکوراسیون به سبک مدیترانه ای
“دکوراسیون به سبک مدیترانه ای

این حس قوی از مکان شما را با وعده‌های عجیب و غریب وسوسه می‌کند و شایستگی ذاتی این سبک سرشار از احساسات درونی و بازی رنگ‌هاست.

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

رنگ مورد استفاده در دکوراسیون داخلی مدیترانه ای  از رنگ های موجود در طبیعت الهام گرفته شده است. برای انتخاب رنگ در این نوع دکوراسیون، می توانید از سه دسته پالت رنگ های جذاب و گرم (عموما قرمز و زرد)، رنگ های جیغ و چشم نواز و پالت های دارای رنگ های خاکی و سرد ملایم بهره ببرید. در صورت استفاده از رنگ های خاکی، می توانید از تناژ های رنگی قوی تر برای تقویت جذابیت بصری در فضای مورد نظر استفاده کنید. به صورت کلی، برای داشتن پالت رنگی متناسب، باید یکی از سه تم ایتالیایی، یونانی و اسپانیایی را به عنوان تم غالب برای انتخاب رنگ در نظر بگیرید و با اجرای آن در کل و یا بخشی از فضا، رنگ های مناسب این نوع دکوراسیون داخلی مدیترانه ای را اجرا کنید. بافت و به خصوص بافت دیوار ها، در این سبک نقشی کلیدی دارد.

بخوانید ...
روش های بازسازی ساختمان را بطور اصولی بدانید

دیوار های دکوراسیون داخلی مدیترانه ای دارای بافت هایی از طیف ظریف تا بافت هایی درشت و زبر می باشند که در زیر دست مثل دانه های شن و ماسه می مانند. در مورد المان های پارچه ای مانند پرده و یا فرش و موارد دیگر، تاکید بر روی بافت هایی غنی، گرانقیمت و سنگین است که در بافت های پشمی، ابریشمی و مخملی نیز قابل مشاهده است.

مبلمان‌های بزرگ در دکوراسیون به سبک مدیترانه ای

در این سبک از مبلمان‌های بزرگ با پایه‌های کلفت و کوتاه استفاده می‌شود ، همچنین تخت خواب‌های پهن که در آنها از چوب‌های تیره بکار برده می‌شود.

بافت سطوح

گچ‌بری روی بنا در این سبک یک امضاست اما گچ‌کاری ونیزی نیز به همان اندازه مناسب است. همچنین می‌توانید با استفاده از نقاشی دیوارهای ساده را به یک توهم زیبا تبدیل کنید.

کاشی‌هایی با جزییات زیاد

کاشی‌کاری سقف ورودی، کف، دیوارها و غیره یکی از نشانه‌های دکوراسیون سبک مدیترانه‌ای است. دیوارهای پنهان شده در موزاییک و کاشی‌های نقاشی شده باعث خلق یک تصویر چشم‌نواز همانند یک تابلو نقاشی می‌شود.

استفاده از فلزات در دکوراسیون به سبک مدیترانه ای

در دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای فلزات غنی از مخلوط برنز، مس و آهن نرم شده در این سبک کاربرد زیادی دارند. دیگر فلزات سنگین در وسایل روشنایی ، نرده‌ها استفاده می‌شوند و فلزات چکش‌کاری شده نیز به فضا عمق بیشتری می‌دهند.یک نکته مهم اینکه  استفاده از گلدان‌های بزرگ با شکوفه‌های رنگی را در این فضا فراموش نکنید.